9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar TƏDBİRLƏr plani kitabxanalar



Yüklə 154.8 Kb.
tarix26.05.2017
ölçüsü154.8 Kb.

Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsinin şəbəkəsinə daxil olan mədəniyyət müəssisələrinin 9 may – Qələbə günü

ilə əlaqədar

TƏDBİRLƏR PLANI

Kitabxanalar



Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

Səbail rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası

“Müharibə illərində Azərbaycan əsgəri” adlı sərgi-söhbət

7 may

Saat 12:00



Kitabxana

2

Səbail rayon MKS-nin 1 saylı filialı

9 may-Qələbə günü ilə əlaqədar sərgi

7-9 may

Kitabxana

3

Səbail rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“Qələbə günü” adlı dəyirmi masa

7 may

Saat 12:00



Kitabxana

4

Səbail rayon MKS-nin 3 saylı filialı

“Qələbəmizin tarixi” adlı məlumat saatı

4 may

Saat 12:00



Kitabxana

5

Səbail rayon MKS-nin 4 saylı filialı

“Qələbə günü” adlı söhbət

7 may

Saat 12:00



Kitabxana

6

Səbail rayon MKS-nin 6 saylı filialı

“Faşizm üzərində qələbə günü” adlı dəyirmi masa

7 may

Saat 14:00



Kitabxana

7

Nəsimi rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası 2,4 saylı filiallar ilə birgə

“Biz – qələbənin varisləriyik” adlı sərgi

5 -9 may

Mərkəzi Kitabxana

8

Nəsimi rayon MKS-nin 1 saylı filialı

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar sərgi

5-9 may

Kitabxana

9

Nəsimi rayon MKS-nin 3 saylı filialı

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar sərgi

3-9 may

Kitabxana

10

Yasamal rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar veteranlarla görüş

5 may

Saat 11:00



Kitabxana

11

Yasamal rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Tarixin unudulmaz qələbəsi” adlı sərgi

6-9 may


Kitabxana

12

Yasamal rayon MKS-nin 2 saylı filialı

9 may –Qələbə günü ilə əlaqədar tədbir

6 may

Saat 14:00



Kitabxana

13

Yasamal rayon MKS-nin 3 saylı filialı

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar tədbir

6 may

Saat 12:00



Kitabxana

14

Yasamal rayon MKS-nin 4 saylı filialı

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar sərgi

6-9 may

Kitabxana

15

Nərimanov rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası

“Tarixin yaddaşı silinmir” adlı veteranlarla görüş

7 may

Saat 14:00



Kitabxana

16

Nərimanov rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Böyük Vətən Müharibəsindəki qələbəmiz tariximizin şərəfli səhifəsidir” adlı söhbət

6 may

Saat 14:00




Kitabxana

17

Nərimanov rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“Faşizm üzərində qələbə” adlı söhbət

5 may

Saat 14:00



Kitabxana

18

Sabunçu rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Unudulmaz tarix” adlı sərgi

2 -9 may

Kitabxana

19

Sabunçu rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“Mübarizlik və qəhrəmanlıq tarixi” adlı sərgi-söhbət

5 may

Saat 12:00



Kitabxana

20

Sabunçu rayon MKS-nin 3 saylı filialı

“Faşizm üzərində qələbə” adlı sərgi

4-9 may

Kitabxana

21

Sabunçu rayon MKS-nin 6 saylı filialı 9 saylı filial ilə birgə

“Böyük Vətən Müharibəsi qəhrəmanlarını yad edək” adlı söhbət

7 may

Saat 12:00



6 saylı filial

22

Sabunçu rayon MKS-nin 8 saylı filialı

“Alov saçan sətirlər” adlı sərgi

7-9 may

Kitabxana

23

Sabunçu rayon MKS-nin 11 saylı filialı, M.Ə.Sabir adına Balaxanı qəsəbə Mədəniyyət evi ilə birgə

9 may –Qələbə günü ilə əlaqədar tədbir

9 may

Saat 10:00



Sabunçu rayonu, “1941-1945” adlı abidə kompleksi

24

Suraxanı rayon MKS-nin 2 saylı filialı

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar veteranlarla görüş

9 may

Saat 11:00



Suraxanı rayonu, Böyük Vətən müharibəsi iştirakçılarının şərəfinə qoyulmuş abidə

25

Suraxanı rayon MKS-nin 3 saylı filialı

“Azad olsun ana vətən, ana torpaq” adlı veteranlarla görüş

8 may

Saat 12:00



Kitabxana

26

Suraxanı rayon MKS-nin 5 saylı filialı

“Böyük qələbə” adlı sərgi

6-9 may

Kitabxana

27

Binəqədi rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar sərgi-söhbət

6 may

Saat 12:00



Kitabxana

28

Binəqədi rayon MKS-nin 1 saylı filialı

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar sərgi-tədbir

7 may

Saat 12:00



Kitabxana

29

Binəqədi rayon MKS-nin 2 saylı filialı

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar sərgi-söhbət

6 may

Saat 12:00



Kitabxana

30

Binəqədi rayon MKS-nin 3 saylı filialı 4 saylı filial ilə birgə

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar sərgi-söhbət

7 may

Saat 12:00



3 saylı filial

31

Binəqədi rayon MKS-nin 5 saylı filialı

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar sərgi-söhbət

6 may

Saat 12:00



Kitabxana

32

Binəqədi rayon MKS-nin 6 saylı filialı

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar sərgi-söhbət

6 may

Saat 12:00



Kitabxana

33

Qaradağ rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası

9 may - Qələbə günü ilə əlaqədar tədbir

6 may

Saat 12:00



Kitabxana

34

Qaradağ rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Sülhə gəlin ey insanlar” adlı sərgi

2-9 may

Kitabxana

35

Qaradağ rayon MKS-nin 2 saylı filialı

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar sərgi

6-9 may


Kitabxana

36

Qaradağ rayon MKS-nin 3 saylı filialı

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar sərgi

7 -9 may


Kitabxana

37

Qaradağ rayon MKS-nin 4 saylı filialı

“Vətənin qəhrəman oğulları” adlı sərgi

6-9 may

Kitabxana

38

Qaradağ rayon MKS-nin 5 saylı filialı

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar sərgi

6 -9 may


Kitabxana

39

Qaradağ rayon MKS-nin 6 saylı filialı

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar sərgi

6-9 may


Kitabxana

40

Qaradağ rayon MKS-nin 7 saylı filialı

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar sərgi

6-9 may

Kitabxana

41

Qaradağ rayon MKS-nin 8 saylı filialı

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar sərgi

7-9 may

Kitabxana

42

Qaradağ rayon MKS-nin 9 saylı filialı

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar sərgi

7-9 may


Kitabxana

43

Xətai rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası 4 saylı filial ilə birgə

“Qoy ədalət zəfər çalsın” adlı dəyirmi masa

6 may

Saat 12:00



Mərkəzi

Kitabxana



44

Xətai rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“Tarixə qızıl xəttlə yazılan bayram” adlı sərgi

4 -9 may

Kitabxana

45

Xətai rayon MKS-nin 3 saylı filialı

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar söhbət

5 may

Saat 14:00



Kitabxana

46

Nizami rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası 4 saylı filial ilə birgə

“Faşizmin sonu” adlı söhbət

8 may

Saat 11:00



Mərkəzi Kitabxana

47

Nizami rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Zəfər təranəsi” adlı sərgi

2-9 may

Kitabxana

48

Nizami rayon MKS-nin 2,3,5 saylı filialları birgə

“Tariximizin fərəh doğuran səhifəsi” adlı sərgi

7 -9 may

2 saylı filial

49

M.Ə.Sabir adına şəhər kütləvi kitabxanası

“Əsrin qələbəsi” adlı dəyirmi masa

9 may

Saat 15:00



Kitabxana

50

Xəzər rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası

“Qələbə günü” adlı sərgi

6 -9 may

Kitabxana

51

Xəzər rayon MKS-nin 1 saylı filialı

“Qələbə çal igid əsgər” adlı sərgi

6-9 may

Kitabxana

52

Xəzər rayon MKS-nin 2 saylı filialı

“Mən xatırlayıram və fəxr edirəm” adlı sərgi

6 -9 may

Kitabxana

53

Xəzər rayon MKS-nin 3 saylı filialı

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar sərgi

7-9 may

Kitabxana

54

Xəzər rayon MKS-nin 4 saylı filialı

“Tarixi qələbə” adlı sərgi

7-9 may



Kitabxana

55

Xəzər rayon MKS-nin 5 saylı filialı

“Qələbə bizimlədir” adlı sərgi

6-9 may

Kitabxana

56

Xəzər rayon MKS-nin 6 saylı filialı

“Böyük Vətən Müharibəsi veteranları” adlı söhbət

8 may

Saat 12:00



Kitabxana

57

Xəzər rayon MKS-nin 7 saylı filialı

“Od alovdan keçən illər” adlı sərgi

6-9 may

Kitabxana


Mədəniyyət evi və klublar



Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

Bibiheybət qəsəbə Mədəniyyət evi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar tədbir

7 may

Saat 14:00



Mədəniyyət evi

2

Badamdar qəsəbə Mədəniyyət evi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

6 may

Saat 12:00



Mədəniyyət evi

3

H.Sarabski adına Mədəniyyət evi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar konsert

5 may

Saat 11:00



N saylı hərbi hissə

4

A.M.Şərifzadə adına Mədəniyyət Mərkəzi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar konsert

6 may

Saat 14:00



Mədəniyyət Mərkəzi

5

Ş.Ələkbərova adına Mədəniyyət evi 

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar tədbir

5 may

Saat 12:00



Mədəniyyət evi

6

Nizami rayon Mədəniyyət Mərkəzi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar konsert

9 may

Saat 10:00



Nizami rayonu,

“Qələbə” parkı




7

R.Axundov adına Mədəniyyət evi 

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar tamaşa

3 may

Saat 12:00



Mədəniyyət evi 

8

Binə qəsəbə Mədəniyyət Mərkəzi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar tədbir

6 may

Saat 14:00



Mədəniyyət Mərkəzi

9

Şağan qəsəbə Klubu

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar tədbir

3 may

Saat 13:00



124 saylı tam orta məktəb

10

Şüvəlan qəsəbə Mədəniyyət evi 

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

6 may

Saat 12:00



Mədəniyyət evi 

11

V.Mustafazadə adına Mədəniyyət Mərkəzi 

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar tədbir

6 may

Saat 11:00



Mədəniyyət Mərkəzi 

12

Gürgən Mədəniyyət evi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar tədbir

6 may

Saat 11:00



Mədəniyyət

evi


13

Mərdəkan Mədəniyyət Sarayı

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar ziyarət

9 may

Saat 11:00



Xəzər rayonu, “1941-1945” adlı abidə kompleksi

14

Binəqədi Mərkəzi Mədəniyyət evi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar tədbir

6 may

Saat 12:00



Mədəniyyət evi

15

Türkan qəsəbə Mədəniyyət Mərkəzi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar tədbir

5 may

Saat 11:00



6 saylı xüsusi internat məktəbi

16

Zirə qəsəbə Mədəniyyət Mərkəzi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar tədbir

9 may

Saat 10:00



Zirə qəsəbəsi, “Naməlum əsgər” adlı abidə kompleksi

17

Əmircan qəsəbə Mədəniyyət evi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar ziyarət

9 may

Saat 12:00



Suraxanı rayonu, “Qələbə”adlı abidə kompleksi

18

M.Ə.Sabir adına Bülbülə qəsəbə Mədəniyyət evi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar tədbir

9 may

Saat 12:00



Suraxanı rayonu, “1941-1945” adlı abidə kompleksi

19

“8 mart” adına Mədəniyyət evi 

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar ziyarət

9 may

Saat 10:00



Suraxanı rayonu, “1941-1945” adlı abidə kompleksi

20

Zığ qəsəbə Mədəniyyət evi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar ziyarət

9 may

Saat 10:00



Suraxanı rayonu, “1941-1945” adlı abidə kompleksi

21

Ə.Paşayev adına Mədəniyyət evi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

6 may

Saat 13:00



Mədəniyyət evi

22

Ramana qəsəbə Mədəniyyət evi 

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

6 may

Saat 14:00



Mədəniyyət evi 

23

Bilgəh qəsəbə Mədəniyyət evi, Nardaran qəsəbə klubu, H.Abbasov adına Mədəniyyət evi ilə birgə

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

8 may

Saat 12:00



108 saylı tam orta məktəb 

24

Kürdəxanı qəsəbə Mədəniyyət evi 

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar tədbir

8 may

Saat 12:00



Mədəniyyət evi 

25

M.Ə.Sabir adına Balaxanı qəsəbə Mədəniyyət evi 

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar tədbir

9 may

Saat 10:00



Sabunçu rayonu, “1941-1945” adlı abidə kompleksi

26

Səngəçal qəsəbə Mədəniyyət evi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar tədbir

6 may

Saat 11:00



Mədəniyyət evi

27

Müşfiqabad qəsəbə Mədəniyyət evi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar tədbir

6 may

Saat 12:00



Mədəniyyət evi

28

Hövsan Mədəniyyət sarayı

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar ziyarət

9 may

Saat 10:00



Hövsan qəsəbəsi, “1941-1945” adlı abidə kompleksi

Heydər Əliyev Mərkəzləri, muzeylər



Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1


M.S.Ordubadinin xatirə muzeyi 

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar “Açıq qapı” günü

6 may


Muzey


2

C.Məmmədquluzadənin ev muzeyi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar sərgi

6 may

Muzey

3

Azərbaycan Dövlət Din Tarix muzeyi

“Qələbədə Azərbaycanın rolu” adlı tədbir-sərgi

6 may

Saat 12:00



Nizami rayon MKS-nin Mərkəzi Kitabxanası

4

C.Cabbarlının ev muzeyi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

6 may

Saat 12:00



Muzey

5

Qaradağ rayon Heydər Əliyev Mərkəzi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

6 may

Saat 11:00



Mərkəz

6

Yasamal rayon Heydər Əliyev Mərkəzi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar dəyirmi masa

7 may

Saat 12:00



Mərkəz



Uşaq musiqi və incəsənət məktəbləri



Mədəniyyət müəssisəsinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

S.Ələsgərov adına 1 nömrəli uşaq incəsənət məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar konsert

6 may

Saat 15:00



Məktəb

2

V.Mustafazadə adına 2 nömrəli uşaq incəsənət məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar sərgi

7 may

Məktəb

3

3 nömrəli uşaq incəsənət məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar sərgi

7-9 may

Məktəb

4

5 nömrəli uşaq incəsənət məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar konsert

7 may

Saat 14:00



190 saylı texniki peşə məktəbi

5

F.Əmirov adına 6 nömrəli 11 illik İncəsənət Məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar sərgi

2-9 may

Məktəb

6

Q.Qarayev adına Mərkəzi İncəsənət Məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar tədbir-konsert

7 may

Saat 15:00



Məktəb

7

R.Behbudov adına 2 nömrəli 11 illik musiqi məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar konsert

6 may

Saat 13:00



Məktəb

8

C.Hacıyev adına 3 nömrəli 11illik musiqi məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar mühazirə

7 may

Saat 15:00



Məktəb

9

4 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar konsert

7 may

Saat 14:00


Məktəb


10

Ə.Bakıxanov adına 6 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar konsert

7 may


Saat 15:00

Məktəb

11

C.Qaryağdıoğlu adına 9 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar konsert

7 may

Saat 15:00



Məktəb

12

10 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar konsert

7 may

Saat 14:30



Məktəb

13

S.Rüstəmov adına 13 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar konsert

7 may

Saat 15:00



Məktəb

14

14 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar tədbir

5 may

Saat 14:00



Məktəb

15

K.Səfərəliyeva adına 16 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar konsert

7 may

Saat 15:00



Məktəb

16

17 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar konsert

7 may

Saat 14:00



Məktəb

17

24 nömrəli 11 illik musiqi məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar konsert

7 may

Saat 12:00



Məktəb

18

M.Maqomayev adına 26 nömrəli 11 illik musiqi məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar konsert

8 may

Saat 12:00



Qərb Universiteti

19

28 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar konsert

7 may

Saat 14:00



Məktəb

20

33 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar məruzə

8 may

Saat 15:00



Məktəb

21

34 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar konsert

7 may

Saat 13:00



Məktəb

22

G.Şaroyev adına 35 nömrəli 11 illik musiqi məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar konsert

7 may

Saat 12:00



Məktəb

23

37 nömrəli uşaq musiqi məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar konsert

7 may

Saat 15:30



Məktəb

24

Gözdən əlil uşaqlar üçün 38 nömrəli 11 illik musiqi məktəbi

9 may – Qələbə günü ilə əlaqədar konsert

7 may

Saat 14:00



Məktəb



Поделитесь с Вашими друзьями:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə