AZƏrbaycan respublikasinin miLLİ MƏCLİSİNƏ seçKİLƏR



Yüklə 195.34 Kb.
tarix23.12.2016
ölçüsü195.34 Kb.



AZƏRBAYCAN RESPUBLİKASININ

MİLLİ MƏCLİSİNƏ SEÇKİLƏR

(DÖRDÜNCÜ ÇAĞIRIŞ)












7 noyabr 2010-cu il




Səsvermənin ÜMUMİ YEKUNLARINA DAİR

Azərbaycan Respublİkası

Mərkəzİ Seçkİ Komİssİyasının

P R O T O K O L U


















Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Seçki Komissiyası


səsvermənin nəticəIəri haqqında dairə seçki komissiyalarının protokollarına əsasən respublika üzrə səsvermənin ümumi yekunlarını müəyyən etmişdir:



1.

Seçici siyahılarına daxil edilmiş seçicilərin ümumi sayı







Dörd milyon doqquz yüz iyirmi səkkiz min beş yüz doxsan dörd




4 928 594

























2.

Səsvermədə iştirak edən seçicilərin sayı *







İki milyon dörd yüz qırx iki min üç yüz altmış beş




2 442 365

























3.

Dairə seçki komissiyalarının sayı







Bir yüz iyirmi beş




125

























4.

Dairə seçki komissiyaları tərəfindən təqdim edilmiş protokolların sayı







Bir yüz iyirmi beş




125

























5.

Mərkəzi Seçki Komissiyası protokolunun tərtib edilməsi üçün əsas

götürülmüş dairə seçki komissiyaları protokollarının sayı









Bir yüz iyirmi beş




125

























6.

Səsvermənin nəticələri etibarsız hesab edilmiş seçki dairələrinin sayı







Sıfır




0

























7.

Səsvermənin baş tutmadığı seçki dairələrinin sayı







Sıfır




0

























8.

Səsvermənin nəticələri etibarsız hesab edilmiş seçki məntəqələrinin

sayı **








Qırx altı




46
























_____________

* Seçicilərin fəallığı [seçicilərin ümumi sayına (1) nisbətən faizlə] : 49.56%

** Cədvəl əlavə edilir.




9.

Deputat seçilmiş namizədlər (sayı və seçki dairələri üzrə siyahısı)




Bir yüz iyirmi beş




125
















1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi

TALIBOV Vasif Yusif oğlu

2 saylı Şərur seçki dairəsi

HƏBİBBƏYLİ İsa Əkbər oğlu

3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi

MÖHBALIYEV Səttar Suliddin oğlu

4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi

İBRAHİMOV Eldar Rza oğlu

5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi

NOVRUZOV Siyavuş Dünyamalı oğlu

6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi

HACIYEV İsmayıl Muxtar oğlu

7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi

HƏSƏNQULİYEV Qüdrət Müzəffər oğlu

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi

ƏSƏDOV Oqtay Sabir oğlu

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi

CƏBRAYILOV Rafael Kamil oğlu

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi

MUSAYEV Madər Əliəsgər oğlu

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi

VƏLİYEV Ağalar İsrəfil oğlu

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi

ZABELİN Mixail Yuryeviç

13 saylı Xəzər birinci seçki dairəsi

ƏLİYEV Rauf Asif oğlu

14 saylı Xəzər ikinci seçki dairəsi

ƏLİYEVA Mehriban Arif qızı

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi

HÜSEYNOV Etibar Əli oğlu

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi

MƏHƏRRƏMOV Abel Məmmədəli oğlu

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi

QULİYEV Ülvi Zahid oğlu

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi

MUSABƏYOV Rasim Nəsrəddin oğlu

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi

ƏHMƏDOV Əli Cavad oğlu

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi

ƏLİYEV Adil Abış oğlu

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi

MUSTAFAYEVA Aytən İnqlab qızı

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi

MOLLA-ZADƏ Asim Nazim oğlu

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi

SƏMƏDZADƏ Ziyad Əliabbas oğlu

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi

ABDULLAYEV Rövnəq İbrahim oğlu

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi

VƏLİYEVA Sədaqət Süleyman qızı

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi

MUSTAFA Fazil Qəzənfər oğlu

27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi

SALAHZADƏ Qalib Aslan oğlu

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi

QULİYEV Eldar Allahyar oğlu

29 saylı Səbail seçki dairəsi

MURADOV Fuad Rauf oğlu

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi

FƏTƏLİYEVA Sevinc Həbib qızı

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi

QULİYEV Fərəc İbrahim oğlu

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi

ABIYEV Ağacan Qulam oğlu

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi

MİRƏLƏMOV Hüseynbala Fazil oğlu

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi

ƏHMƏDOVA Gülər Mikayıl qızı

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi

AĞAZADƏ İqbal Fehruz oğlu

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi

SEYİDOV Səməd İsmayıl oğlu

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi

ABBASOV Aydın Abbas oğlu

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

HACIYEV Asəf Hacı oğlu

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi

FƏTİYEV Xanlar Nuru oğlu

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

QULİYEV Musa İsa oğlu

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi

ABDULLAYEVA Leyla Arif qızı

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi

QASIMLI Musa Cəfər oğlu

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi

BABAYEV Muxtar Bahadur oğlu

44 saylı Sumqayıt-Abşeron seçki dairəsi

SALAYEV Hacı Hacı Baba oğlu

45 saylı Abşeron seçki dairəsi

ALIŞANOV Arif Nizam oğlu

46 saylı Şirvan seçki dairəsi

QULİYEV Azay Əjdər oğlu

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi

MİRZƏZADƏ Aydın Böyükkişi oğlu

48 saylı Yevlax seçki dairəsi

MƏMMƏDOV İlham Kazım oğlu

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi

HÜSEYNOV Əli Məhəmməd oğlu

50 saylı Qobustan-Xızı-Sumqayıt seçki dairəsi

XANLAROVA Zeynəb Yəhya qızı

51 saylı Qusar seçki dairəsi

BADAMOV Azər Camal oğlu

52 saylı Quba seçki dairəsi

ƏHMƏDOV Vahid Qazməmməd oğlu

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi

ABRAMOV Yevda Sasunoviç

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi

SÜLEYMANOV Tahir Süleyman oğlu

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi

ƏŞRƏFOV Arif Əşrəf oğlu

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi

ƏLİYEV İlham Əli Səftər oğlu

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi

QƏRİBOV Fərhad Həsən oğlu

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi

HÜSEYNOV Rafael Baba oğlu

59 saylı Salyan seçki dairəsi

HÜSEYNOV Əliağa İzzət oğlu

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi

AĞAMALI Fəzail Rəhim oğlu

61 saylı Neftçala seçki dairəsi

RƏHİMZADƏ Arif Qafar oğlu

62 saylı Saatlı seçki dairəsi

ƏLİYEV Cəlal Əlirza oğlu

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi

OSMANLI Ceyhun Yunis oğlu

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi

XƏLİLOV Rüstəm Gülabba oğlu

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi

ƏMİRASLANOV Əhliman Tapdıq oğlu

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi

KAZIMLI Xanhüseyn Hüseynağa oğlu

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi

HƏSƏNOV Malik Əvəz oğlu

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi

KAZIMOV Mirkazım Məhəmməd oğlu

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi

İBRAHİMLİ Fəzail Feyruz oğlu

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi

ƏLİYEV Nəriman Əlibala oğlu

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi

AXUNDOVA Elmira Hüseyn qızı

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi

RÜSTƏMXANLI Sabir Xudu oğlu

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi

QULİYEV Rüfət Atakişi oğlu

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi

RƏCƏBLİ Hadı Musa oğlu

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi

PAŞAZADƏ Cavanşir Hümmət oğlu

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi

ƏSGƏROV Ziyafət Abbas oğlu

77 saylı Astara seçki dairəsi

CƏFƏROV Aslan Məmmədhüseyn oğlu

78 saylı Lerik seçki dairəsi

MƏMMƏDOV İqbal Nəriman oğlu

79 saylı İmişli seçki dairəsi

QASIMOV Əsabil Qarakişi oğlu

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi

QƏNİZADƏ Çingiz Aşıralı oğlu

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi

ORUCOV Ayaz İsmayıl oğlu

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi

RZAYEV Tahir Musa oğlu

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi

ABBASOV Aqil Məhəmməd oğlu

84 saylı Füzuli seçki dairəsi

MURADOVA Bahar Əvəz qızı

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi

SÜLEYMANOV Elxan Sirac oğlu

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi

ASLANOV Novruzəli Davud oğlu

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi

CAVADOV Ərəstun Nurəddin oğlu

88 saylı Göyçay seçki dairəsi

HACIYEV Sabir Kamal oğlu

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi

HACIYEV Şəmsəddin Hümmət oğlu

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi

ƏSƏDULLAYEV Çingiz Rauf oğlu

91 saylı Ucar seçki dairəsi

MƏMMƏDOV Elton Arzuman oğlu

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi

ƏLİYEVA Jalə Fazil qızı

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi

ORUCOV Zahid Məhərrəm oğlu

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi

BAXŞƏLİYEVA Gövhər Baxşəli qızı

95 saylı Tərtər seçki dairəsi

ALIYEV Sahib Eyvaz oğlu

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi

ASLANOV Mahir Məhəmmədəli oğlu

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi

MƏMMƏDOVA Gülçöhrə Hüseyn qızı

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi

QAFAROVA Sahibə Əli qızı

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi

İBRAHİMQIZI Məlahət İbrahim qızı

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi

QURBANLI Mübariz Qəhrəman oğlu

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi

RZAYEV Rövşən Şükür oğlu

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi

ƏLƏSGƏROV Valeh Feyruz oğlu

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi

HÜSEYNOVA Sevinc Əmirəhməd qızı

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi

MƏMMƏDHƏSƏNOV Rafiq Musa oğlu

105 saylı Tovuz seçki dairəsi

PAŞAYEVA Qənirə Ələsgər qızı

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi

İSMAYLOV İlyas Abbas oğlu

107 saylı Qazax seçki dairəsi

VƏLİYEV Əhməd Abdulkərim oğlu

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi

CƏFƏROV Nizami Qulu oğlu

109 saylı Balakən seçki dairəsi

ASLANOVA Rəbiyyət Nurullah qızı

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi

ATAYEV Hikmət İsmayıl oğlu

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi

ƏLİYEVA Kamilə Əliağa qızı

112 saylı Qax seçki dairəsi

KƏRİMLİ Azər Şəmşid oğlu

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi

MAHMUDOV Yaqub Mikayıl oğlu

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi

MƏSİMLİ Əli Əhməd oğlu

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi

FEYZİYEV Cavanşir Əyyub oğlu

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi

HEYDƏROV Fəttah Səməd oğlu

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi

NAXÇIVANLI Aqiyə Həbib qızı

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi

ƏLİYEV Bəxtiyar Həmzə oğlu

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi

SADIQOV Bəxtiyar Yusif oğlu

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi

ŞAHVERDİYEV Astan Nüşrəvan oğlu

121 saylı Laçın seçki dairəsi

FƏRƏCOV Nazim Fərəc oğlu

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi

QASIMOVA Flora Qasım qızı

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi

QURBANOV Cavid Qənbər oğlu

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi

MƏMMƏDOV Elman Camal oğlu

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi

İSMAYILOV İmamverdi İbiş oğlu

Mərkəzi Seçki Komissiyasının


sədri

Pənahov Məzahir Məhəmməd oğlu



Mərkəzi Seçki Komissiyası


sədrinin müavini

Əlİyev Şaitdin Sərdar oğlu



Mərkəzi Seçki Komissiyasının


katibi

Məmmədov Natiq Seyfulla oğlu



Mərkəzi Seçki Komissiyasının


üzvləri:

Cavadov Fuad Musa oğlu




İbrahİmov Ramiz Hilal oğlu







Kazımova Validə Faiq qızı






Orucov Qabil Əhməd oğlu






Həsənov Tofiq Eldar oğlu






Məmmədov İlham Sabir oğlu






Nadİrov Nizami Hüseyn oğlu



M.Y.

Tağıyev Azər Cabir oğlu






Cəfərova Tamam Şaməmməd qızı






Qurbanov Akif Yaqub oğlu






Qəhrəmanlı Almas Əlisultan qızı






Hümbətlİ Oktay Ağəli oğlu





Rəhİmov Mikayıl Rəhman oğlu





Muxtarova Arifə Ağaverdi qızı


Protokol 2010–cu il noyabrın 22–də saat 13.45–də tərtib edilmişdir.

Komissiyanın həlledici səs hüquqlu üzvünün xüsusi rəyi haqqında qeyd: _____________ ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________





(soyadı, adı, atasının adı)




(imza)


Protokola əlavə
2010-cu il noyabrın 7-də Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinə keçirilmiş seçkilərdə səsvermənin nəticələri etibarsız hesab edilmiş

seçki məntəqələrinin siyahısı


-si

Seçki dairəsinin sıra sayı və adı

Səsvermənin nəticələri etibarsız hesab edilmiş məntəqələr

Məntəqələrin nömrəsi

Sayı

1

60 Salyan-Neftçala seçki dairəsi

9, 22, 27, 31, 34, 37

6

2

63 Sabirabad birinci seçki dairəsi

1, 21, 23, 27, 28, 29

6

3

9 Binəqədi ikinci seçki dairəsi

7, 8, 10, 21,32

5

4

107 Qazax seçki dairəsi

10, 12, 16, 20, 21

5

5

113 Şəki şəhər seçki dairəsi

11,12, 13, 14, 16

5

6

22 Nəsimi ikinci seçki dairəsi

3, 4, 27

3

7

57 Kürdəmir seçki dairəsi

26, 34, 36

3

8

10 Binəqədi üçüncü seçki dairəsi

18

1

9

15 Yasamal birinci seçki dairəsi

21

1

10

26 Sabunçu birinci seçki dairəsi

8

1

11

31 Suraxanı ikinci seçki dairəsi

2

1

12

40 Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi

23

1

13

47 Mingəçevir seçki dairəsi

2

1

14

51 Qusar* seçki dairəsi

33

1

15

64 Sabirabad ikinci seçki dairəsi

24

1

16

72 Yardımlı-Masallı* seçki dairəsi

80

1

17

78 Lerik* seçki dairəsi

80

1

18

84 Füzuli seçki dairəsi

55

1

19

85 Şamaxı seçki dairəsi

7

1

20

88 Göyçay seçki dairəsi

13

1




Cəmi:




46

__________________



* DSK tərəfindən səsvermənin nəticələri etibarsız hesab edilmiş seçki məntəqələri


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə