Deden mudiana sekolah pascasarjana institut pertanian bogor



Yüklə 138.24 Kb.
PDF просмотр
səhifə11/14
tarix19.08.2017
ölçüsü138.24 Kb.
1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14

No 
Nama 
Suku 

Abelmoschus moschatus Medik. 
Malvaceae 

Abrus precatorius L 
Papilionaceae 

Acacia auriculiformis  A. Cunn. ex Benth. 
Mimosaceae 

Acalypha amantaceae Roxb. 
Euphorbiaceae 

Achyranthes aspera L. 
Amaranthaceae 

Adenanthera pavonina L. 
Mimosaceae 

Adenanthera sp 
Mimosaceae 

Adianthum  sp 
Adianthaceae 

Aglaia  sp 
Meliaceae 
10 
Aglaia lowii (Wight.) Saldanha ex Ramamorrthy 
Meliaceae 
11 
Alangium chinense (Lour.) Rehder 
Alangiaceae 
12 
Alangium javanicum (Blume) Wangerin 
Alangiaceae 
13 
Albizia lebbekoides (DC.) Benth. 
Mimosaceae 
14 
Albizia procera (Roxb.) Benth. 
Mimosaceae 
15 
Albizia saman (Jacq.) Merr. 
Mimosaceae 
16 
Alectryon serratus Radlk. 
Sapindaceae 
17 
Allophylus cobbe (L.) Racusch. 
Sapindaceae 
18 
Allophylus glaber Radlk. 
Sapindaceae 
19 
Alstonia scholaris (L.) R.Br. 
Apocynaneae 
20 
Alstonia spectabilis R.Br. 
Apocynaceae 
21 
Amorphophallus blumei (Schott.) Engl. 
Araceae 
22 
Amorphophallus variabilis Blume 
Araceae 
23 
Anadenanthera peregrina (L.) Spreng. 
Mimosaceae 
24 
Anamirta cocculus Wight & Arn. 
Menispermiaceae 
25 
Annona muricata L 
Annonaceae 
26 
Annona reticulata L. 
Annonaceae 
27 
Antiaris toxicaria (Pers.) Lesch. 
Moraceae 
28 
Antidesma bunius (L.) Spreng. 
Euphorbiaceae 
29 
Aphanamixis grandifolia (Blume.) Walp. 
Meliaceae 
30 
Arcangelesia flava (L.) Merr. 
Menispermiaceae 
31 
Ardisia fuliginosa Blume 
Myrsinaceae 
32 
Ardisia humilis Vahl. 
Myrsinaceae 
33 
Artabotris uncinatus (Lam.) Merr. 
Annonaceae 
34 
Artocarpus elasticus Reinw ex Blume 
Moraceae 
35 
Artocarpus heterophyllus Lmk. 
Moraceae 
36 
Arytera sp 
Sapindaceae 
37 
Aspidopterys elliptica (Blume) A.Juss. 
Malphigiaceae 
38 
Bambusa blumeana Blume ex Schult. 
Poaceae 
39 
Bambusa vulgaris Schrad ex Wendl. 
Poaceae 
40 
Barringtonia acutangula (L.) Gaertn. 
Lecythidaceae 
41 
Bauhinia binata Blanco 
Caesalpiniaceae 
42 
Bidens pilosa L. 
Asteraceae 
43 
Blumeodendron kurzii (Hook.f.) JJS. 
Euphorbiaceae 

100 
 
 
No 
Nama 
Suku 
44 
Bombax ceiba L. 
Bombacaceae 
45 
Breynia sp 
Euphorbiaceae 
46 
Bridelia glauca Blume 
Euphorbiaceae 
47 
Bridelia stipularis (L.) Blume 
Euphorbiaceae 
48 
Brucea javanica (L.) Merr. 
Simarobaceae 
49 
Buchanania arborescens (Blume) Blume 
Anacardiaceae 
50 
Butea monosperma (Lam.) Taub. 
Papilionacea 
51 
Calamus  sp 
Arecaceae 
52 
Callicarpa hexandra Teigs & Bian. 
Verbenaceae 
53 
Canthium dicocum (Gaertn.) Teijsm & Binn. 
Rubiaceae 
54 
Canthium glabrum L. 
Rubiaceae 
55 
Capparis micrantha DC. 
Capparidaceae 
56 
Capsicum frutescens L. 
Solanaceae 
57 
Carallia brachiata (Lour.) Merr. 
Rhizoporaceae 
58 
Cardiospermum halicacabum L. 
Sapindaceae 
59 
Caryota mitis Lour. 
Arecaceae 
60 
Casearia sp 
Fagaceae 
61 
Cassia fistula L. 
Caesalpiniaceae 
62 
Cayratia trifolia (L.) Domin. 
Vittaceae 
63 
Celtis philippensis Blanco 
Ulmaceae 
64 
Centrosema pubescens Bth. 
Papilionaceae 
65 
Christella arida (D.Don) Holtt
Thelypteridaceae 
66 
Chromolaena odorata (L.) King & H.E. Robins 
Asteraceae 
67 
Chrysophyllum cainito L. 
Sapotaceae 
68 
Cinnamomum sintoc Blume 
Lauraceae 
69 
Clausena hermandiana (Pierre) Pierre ex Guil. 
Rutaceae 
70 
Clerodendrum buchanani (Roxb.) Walp. 
Verbenaceae 
71 
Clerodendrum serratum (L.) Moon. 
Verbenaceae 
72 
Combretum sp 
Combretaceae 
73 
Cordia bantamensis Blume 
Boraginaceae 
74 
Cordyline sp 
Agavaceae 
75 
Croton argyratus Blume 
Euphorbiaceae 
76 
Croton caudatus Geisel. 
Euphorbiaceae 
77 
Croton sp 
Euphorbiaceae 
78 
Cyathula prostata (L.) Bl. 
Amaranthaceae 
79 
Cyperus sp 
Cyperaceae 
80 
Daemonorops sp 
Arecaceae 
81 
Deeringia amaranthoides (Lam.) Merr. 
Amaranthaceae 
82 
Dehaasia caesia Blume 
Lauraceae 
83 
Dendrocalamus asper (Roem. & Schult.f.) Backer ex 
Heyne 
Poaceae 
84 
Derris elliptica (Wall.) Benth. 
Papilionaceae 
85 
Derris ensiformis 
Papilionaceae 
86 
Dillenia pentagyna Roxb. 
Dilleniaceae 
87 
Diopsyros macrophylla Blume 
Ebenaceae 

101 
 
No 
Nama 
Suku 
88 
Dioscorea hispida Dennst. 
Dioscoreaceae 
89 
Diospyros cauliflora Blume 
Ebenaceae 
90 
Donax cannaeformis (G.Forst) K. Schumann 
Maranthaceae 
91 
Dovyalis caffra (Hook.f. & Harvey) Hook.f. 
Flacourtiaceae 
92 
Dracontomelon dao (Blanco) Merril & Rolfe 
Anacardiaceae 
93 
Drypetes longifolia (Blume) Pax. & K. Hoffm. 
Euphorbiaceae 
94 
Drypetes macrophylla (Blume) Pax. & K. Hoffm. 
Euphorbiaceae 
95 
Dysoxylum gaudichaudianum (A.Juss) Miq. 
Meliaceae 
96 
Elaeocarpus sp 
Elaeocarpaceae 
97 
Emblica officinalis Gaertn. 
Euphorbiaceae 
98 
Erythrina fusca Lour. 
Papilionaceae 
99 
Erythrina orientalis (L.) Merr. 
Papilionaceae 
100 
Eupatorium inulifolium H.B.K. 
Asteraceae 
101 
Eupatorium riparium Reg 
Asteraceae 
102 
Ficus benjamina L. 
Moraceae 
103 
Ficus callosa Willd. 
Moraceae 
104 
Ficus drupacea Thunb. 
Moraceae 
105 
Ficus elastica Mois ex Blume 
Moraceae 
106 
Ficus hispida L.f. 
Moraceae 
107 
Ficus montana  Burm.f. 
Moraceae 
108 
Ficus racemosa L. 
Moraceae 
109 
Ficus retusa L. 
Moraceae 
110 
Ficus septica Burm.f. 
Moraceae 
111 
Ficus variegata Blume 
Moraceae 
112 
Ficus virens W. Aiton 
Moraceae 
113 
Flacourtia rukam Zoll. & Moritzi 
Flacourtiaceae 
114 
Flagellaria indica L. 
Flagellariaceae 
115 
Garcinia sp 
Clusiaceae 
116 
Garuga floribunda Decne 
Burseraceae 
117 
Giganthocloa apus Kurz. 
Poaceae 
118 
Glochidion molle Blume 
Euphorbiaceae 
119 
Glochidion obscurum (Willd.) Blume 
Euphorbiaceae 
120 
Glochidion sp 
Euphorbiaceae 
121 
Gluta renghas L. 
Anacardiaceae 
122 
Gymnema reticulatum (Moon) Alston 
Asclepiadaceae 
123 
Gynandropsis pentapylla (L.) DC. 
Cleomaceae 
124 
Harpullia arborea (Blanco) Radlk
Sapindaceae 
125 
Harrisonia perforate (Blanco) Merr. 
Simarobaceae 
126 
Helictretes hirsuta Lour. 
Sterculiaceae 
127 
Heritiera javanica (Blume) Kosterm. 
Sterculiaceae 
128 
Hiptage benghalensis (L.) Kurz. 
Malphigiaceae 
129 
Homalomena cordata Schott. 
Araceae 
130 
Hypoestes polythyrsa Miq. 
Acanthaceae 
131 
Hyptis rhombiodea Martelli & Gal. 
Lamiaceae 
132 
Ixora javanica (Blume) DC. 
Rubiaceae 

102 
 
 
No 
Nama 
Suku 
133 
Ixora nigricans R.Br. ex Waght & Arm.  
Rubiaceae 
134 
Jasminum multiflorum (Burm.f.) Andrews 
Oleaceae 
135 
Jatropha curcas L. 
Euphorbiaceae 
136 
Kleinhovia hospita L. 
Sterculiaceae 
137 
Lagerstroemia speciosa (L.) Pers. 
Lytheraceae 
138 
Lannea coromandelica (Houtt.) Merr. 
Anacardiaceae 
139 
Lantana camara  L. 
Verbenaceae 
140 
Leea angulata Korth. ex Miq. 
Leeaceae 
141 
Lepisanthes rubiginosum (Roxb.) Leenh. 
Sapindaceae 
142 
Licuala sp 
Arecaceae 
143 
Litsea glutinosa (Lour.) C.B. Robinson 
Lauraceae 
144 
Litsea sp 
Lauraceae 
145 
Lophopetalum javanicum (Zoll.) Turez. 
Verbenaceae 
146 
Lygodium circinnatum (Burm.f.) Sw. 
Schizaeaceae 
147 
Lygodium flexuosum (L.) Sw. 
Schizaeaceae 
148 
Magnolia candolii (Blume) H. Keng. 
Magnoliaceae 
149 
Mangifera sp 
Anacardiaceae 
150 
Melanolephis multiglandulosa (Blume) Reichenb.f. & 
Zoll. 
Euphorbiaceae 
151 
Melicope latifolia (DC) TG Hartley 
Rutaceae 
152 
Memexylon floribundum Blume 
Melastomataceae 
153 
Memexylon myrsinoides Bl. 
Melastomataceae 
154 
Microcos tomentosa Sm. 
Tilliaceae 
155 
Microlepia spelunce (L.) Moore 
Dennstaedtiaceae 
156 
Mikania cordata (Burm.f.) C.B. Robinson 
Asteraceae 
157 
Mischocarpus sundaicus Blume 
Sapindaceae 
158 
Mitrephora polypyrena (Blume) Miq. 
Annonaceae 
159 
Momordica charantia L. 
Cucurbitaceae 
160 
Murraya koenighii (L.) Spreng 
Rutaceae 
161 
Murraya paniculata (L.) Jack. 
Rutaceae 
162 
Olax scandens Roxb. 
Olacaceae 
163 
Orophea enneandra Blume 
Annonaceae 
164 
Oroxylum indicum (L.) Vent
Bignoniaceae 
165 
Parameria laevigata (Juss.) Moldenke 
Apocynaceae 
166 
Parkia timoriana (DC) Merr. 
Mimosaceae 
167 
Pavetta indica L. 
Rubiaceae 
168 
Pennisetum purpureum Schumach 
Poaceae 
169 
Pharleria octandra (L.) Baill. 
Thymelaeaceae 
170 
Phyllanthus reticulatus Poir. 
Euphorbiaceae 
171 
Phyllanthus sp 
Euphorbiaceae 
172 
Piper cubeba L.f. 
Piperaceae 
173 
Pipturus argenteus (G.Forst.) Wedd. 
Urticaceae 
174 
Pittosporum moluccanum (Lam.) Miq. 
Pittosporaceae 
175 
Pittosporum sp 
Pittosporaceae 
176 
Polyalthia lateriflora (Blume) King 
Annonaceae 

103 
 
No 
Nama 
Suku 
177 
Polyalthia sp 
Annonaceae 
178 
Polyaulax cylindrocarpa (Burck) Back. 
Annonaceae 
179 
Polyscias nudosa (Blume) Seem 
Araliaceae 
180 
Pouteria obovata (R.Br.) Baehai 
Sapotaceae 
181 
Protium javanicum Burm.f. 
Burseraceae 
182 
Psichotria sp 
Rubiaceae 
183 
Pteris biaurita L. 
Pteridaceae 
184 
Pteris mertensioides Willd. 
Pteridaceae 
185 
Pterocymbium javanicum R.Br. 
Sterculiaceae 
186 
Pterospermum javanicum Jungh 
Sterculiaceae 
187 
Rouvolfia verticillata (Lour.) Bailey 
Apocynaceae 
188 
Salvia riparia H.B.K. 
Lamiaceae 
189 
Sapindus rarak DC 
Sapindaceae 
190 
Sauropus androgynus (L.) Merr. 
Euphorbiaceae 
191 
Scheichera oleosa (Lour.) Olam. 
Sapindaceae 
192 
Schizostachyum iraten Steud 
Poaceae 
193 
Schizostachyum zollingeri Steud 
Poaceae 
194 
Schoutenia ovata Korth. 
Sterculiaceae 
195 
Scolopia spinosa (Roxb.) Warb. 
Flacourtiaceae 
196 
Senna multijuga (Rich.) Irwin & Barneby 
Caesalpiniaceae 
197 
Senna spectabilis (DC.) Irwin & Barneby 
Caesalpiniaceae 
198 
Sericocalyx crispus (L.) Bremek. 
Acanthaceae 
199 
Solanum scaforthianum Andrews 
Solanaceae 
200 
Solanum verbascifolium L. 
Solanaceae 
201 
Sphatodea campanulata Beaw. 
Bignoniaceae 
202 
Spondias cytherea Wight & Arn. 
Anacardiaceae 
203 
Stephania japonica  (Thunb.) Miers 
Menispermiaceae 
204 
Sterculia coccinea Jack 
Sterculiaceae 
205 
Sterculia cordata Blume 
Sterculiaceae 
206 
Sterculia foetida L. 
Sterculiaceae 
207 
Sterculia macrophylla Vent. 
Sterculiaceae 
208 
Sterculia sp 
Sterculiaceae 
209 
Streblus asper Lour. 
Moraceae 
210 
Streblus spinosus (Blume) Corner. 
Moraceae 
211 
Sumbaviopsis albicans (Blume) J.J. Smith 
Euphorbiaceae 
212 
Swietenia mahagoni (L.) Jacq. 
Meliaceae 
213 
Syzygium cumini (L.) Skeels. 
Myrtaceae 
214 
Syzygium littorale (Blume) Amshoff. 
Myrtaceae 
215 
Syzygium polyanthum (Wight.) Walp. 
Myrtaceae 
216 
Syzygium pycnanthum Merr. & L.M. Perry 
Myrtaceae 
217 
Syzygium racemosum (Bl.) DC. 
Myrtaceae 
218 
Syzygium samarangense (Bl.) Merr. & L.M. Perry 
Myrtaceae 
219 
Tabernaemontana sphaerocarpa Bl. 
Apocynaceae 
220 
Terminalia microcarpa Decne 
Combretaceae 
221 
Tetracera scandens (L.) Merr. 
Dilleniaceae 

104 
 
 
No 
Nama 
Suku 
222 
Tetrameles nudiflora R.Br. ex Bean. 
Datiscaceae 
223 
Thespesia lampas (Cav.) Dalz. 
Malvaceae 
224 
Thunbergia alata Boj. Ex. Sims 
Acanthaceae 
225 
Thunbergia erecta (Bth.) Th. Anders 
Acanthaceae 
226 
Tinospora crispa (L.) Diels. 
Menispermiaceae 
227 
Tithonia diversifolia (Hemsley) A Gray 
Asteraceae 
228 
Trivalvaria macrophylla (Bl.) Miq. 
Annonaceae 
229 
Typhonium trilobatum (L.) Schott. 
Araceae 
230 
Urena lobata L. 
Malvaceae 
231 
Urtica  sp 
Urticaceae 
232 
Vitex trifolia L. 
Verbenaceae 
233 
Voacanga grandifolia (Miq.) Rolfe 
Apocynaceae 
234 
Widelia trilobata (L.) A. Hitchc. 
Asteraceae 
235 
Wrightia tomentosa Roem. & Schult 
Apocynaceae 
236 
Xanthosoma gigantea (Blume) Hook. 
Araceae 
237 
Zanthoxylum scandens Blume 
Rutaceae 
238 
Zingiber amaricans Blume 
Zingiberaceae 
239 
Zingiber aromaticum Valeton 
Zingiberaceae 
240 
Ziziphus oeniphlia (L.) Mill. 
Rhamnaceae 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

105 
 
Lampiran 2  Indeks Nilai Penting (INP) tingkat semai dan tumbuhan bawah 
No 
Jenis 
Suku 
KR(%)  FR(%)  DR(%)  INP(%) 

Tithonia diversifolia  
Asteraceae 
21,51 
2,24 
21,51 
45,26 

Mikania cordata  
Asteraceae 
8,55 
4,76 
8,55 
21,86 

Cyathula prostata 
Amaranthaceae 
9,05 
2,45 
9,05 
20,55 

Piper cubeba 
Piperaceae 
5,99 
3,53 
5,98 
15,50 

Pennisetum purpureum  
Poaceae 
6,62 
0,48 
6,62 
13,72 

Voacanga grandifolia  
Apocynaceae 
2,81 
5,16 
2,81 
10,78 

Parameria laevigata 
Apocynaceae 
3,21 
2,85 
3,21 
9,26 

Pterocymbium javanicum  
Sterculiaceae 
3,25 
0,75 
3,25 
7,25 

Streblus asper 
Moraceae 
1,49 
4,01 
1,49 
6,99 
10 
Lepisanthes rubiginosum  
Sapindaceae 
1,17 
3,53 
1,17 
5,87 
11 
Tetracera scandens  
Dilleniaceae 
1,46 
1,90 
1,46 
4,82 
12 
Anamirta cocculus  
Menispermiaceae 
1,14 
2,04 
1,14 
4,32 
13 
Wrightia tomentosa  
Apocynaceae 
1,22 
1,83 
1,22 
4,26 
14 
Litsea glutinosa 
Lauraceae 
0,93 
2,11 
0,93 
3,96 
15 
Chromolaena odorata  
Asteraceae 
1,29 
1,29 
1,29 
3,87 
16 
Lantana camara   
Verbenaceae 
1,18 
1,49 
1,18 
3,86 
17 
Sericocalyx crispus  
Acanthaceae 
1,35 
0,88 
1,35 
3,59 
18 
Derris eliptica 
Papilionaceae 
0,82 
1,63 
0,82 
3,27 
19 
Daemonorops sp 
Arecaceae 
0,88 
1,49 
0,88 
3,26 
20 
Pteris biaurita  
Pteridaceae 
0,90 
1,43 
0,90 
3,22 
21 
Derris ensiformis 
Papilionaceae 
0,81 
1,56 
0,81 
3,17 
22 
Hiptage benghalensis 
Malphigiaceae 
0,55 
2,04 
0,55 
3,13 
23 
Leea angulata 
Leeaceae 
0,55 
1,83 
0,55 
2,93 
24 
Syzygium pycnanthum 
Myrtaceae 
0,61 
1,70 
0,61 
2,91 
25 
Flagellaria indica  
Flagellariaceae 
0,46 
1,70 
0,46 
2,61 
26 
Amorphophallus blumei 
Araceae 
0,50 
1,49 
0,50 
2,50 
27 
Clausena hermandiana 
Rutaceae 
0,67 
1,15 
0,67 
2,49 
28 
Pharleria octandra 
Thymelaceae 
0,59 
1,22 
0,59 
2,41 
29 
Salvia riparia 
Lamiaceae 
0,93 
0,54 
0,93 
2,40 
30 
Bidens pilosa  
Asteraceae 
1,17 
0,14 
1,17 
2,48 
31 
Adianthum  sp 
Adianthaceae 
1,05 
0,20 
1,05 
2,30 
32 
Microcos tomentosa  
Tilliaceae 
0,44 
1,29 
0,44 
2,17 
33 
Christella arida  
Thelypteridaceae 
0,46 
1,09 
0,46 
2,00 
34 
Achyranthes aspera  
Amaranthaceae 
0,64 
0,68 
0,64 
1,96 
35 
Allophylus cobbe  
Sapindaceae 
0,39 
1,15 
0,39 
1,94 
36 
Ficus montana 
Moraceae 
0,70 
0,48 
0,70 
1,87 
37 
Anadenanthera peregrina  
Mimosaceae 
0,73 
0,41 
0,73 
1,87 
38 
Schoutenia ovata 
Sterculiaceae 
0,62 
0,61 
0,62 
1,86 
39 
Gymnema reticulatum  
Asclepiadaceae 
0,32 
1,09 
0,32 
1,72 
40 
Alectryon serratus  
Sapindaceae 
0,35 
1,02 
0,35 
1,72 
41 
Cordilyne sp 
Agavaceae 
0,35 
1,02 
0,35 
1,72 
42 
Ficus hispida 
Moraceae 
0,29 
0,95 
0,29 
1,53 

106 
 
 
1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə