Grene i Kramp łączą siły. Fuzja daje więcej możliwości i podwyższa jakość usługYüklə 8,88 Kb.
tarix10.04.2017
ölçüsü8,88 Kb.
#13729
Grene i Kramp łączą siły.

Fuzja daje więcej możliwości i podwyższa jakość usług.

Jako dystrybutorzy w branży technicznej Grene i Kramp, organizacje równie rozwinięte i działające w tej samej branży, były partnerami od wielu lat. Każde z nich niezależnie dążyło do zapewnienia swoim klientom usług najwyższej jakości. Rósł zakres oferowanych produktów, wprowadzono obsługę online a dostawy nocne które zapewniały otrzymanie zamówienia w ciągu 24h stały się standardem. W ostatnich latach Grene i Kramp współpracowały już w sferze wspólnych zakupów a w 2008 podjęły się wspólnego przedsięwzięcia w Rosji. Teraz łączą siły aby móc zaoferować jeszcze więcej swoim klientom.

„Nie musisz być dużą firmą żeby dostarczać usługi wysokiej jakości i być zorientowanym na klienta” mówi Carsten Thygesen, dyrektor Grupy Grene. „Wysoką jakość usług możesz zapewnić będą blisko klienta, poznając kulturę ich firmy oraz dostarczając najlepsze rozwiązania. Jednakże w naszym biznesie skala i zasięg działania są niezwykle ważne ponieważ umożliwiają oferowanie wysokiej jakości usług. Tylko największe firmy mogą sobie pozwolić na szeroką ofertę produktową, najszybsze usługi onlinie oraz najszybszą i najbardziej rzetelną wysyłkę. Pozostaniemy blisko klienta i będziemy oferować najszerszą gamę produktów w Europie - to jest właśnie nasza siła.”

Fuzja z firmą Kramp to dla Grene duży krok w rozwoju firmy. Obaj dystrybutorzy uzupełniają się nawzajem. Grene to lider na rynkach skandynawskich, bałtyckich i w Polsce. Natomiast Kramp jest czołową firmą w swojej branży w krajach tj. Holandia, Belgia czy Niemcy i działa w 13 innych krajach europejskich. W każdym kraju współpracuje z lokalnymi sprzedawcami i organizacjami usługowymi dostosowując się do kultury i języka kraju w którym działa. Po połączeniu, nic się nie zmieni w tej sferze.

Oferta produktowa gwałtownie się rozszerzy co oznacza że klienci będą mogli zwiększyć swoje zamówienia z Kramp czy Grene. W dającej się już przewidzieć przyszłości wybierać oni będą produkty z listy zawierającej ponad 700 000 pozycji. A ponieważ wysiłki i inwestycje w systemy i procesy będą wciąż rozwijane i łączone. Wkrótce klienci mogą oczekiwać nowych rozwiązań i usług w dziedzinie dostarczania informacji, składania zamówień, dostaw i wsparcia.

„Synergia w tej fuzji nie tyle dotyczy korzyści w zakresie kosztów, a raczej rozwoju naszej oferty produktowej.” Tłumaczy Carsten Thygesen, dyrektor zarządzający w Grene Group, który dowodzi zespołem mającym na celu wdrożenie korzyści idących wraz ze zbliżającą się fuzją. „Ta fuzja jest krokiem skoncentrowanym na zwiększaniu naszej inicjatywy w zakresie oferty produktów, usług i dystrybucji. Silna pozycja opiera się na oferowaniu naszym klientom najwyższej klasy asortyment we wszystkich krajach w których działamy.”

Thygesen wyjaśnia, że systemy i procesy będą lepsze i bardziej wydajne w wyniku fuzji. "Spośród tego co obie firmy mają do zaoferowania na poszczególnych rynkach, wybierzemy to co najlepsze. Następnie będziemy mogli skupić się na inwestowaniu w dalsze innowacje które przysłużą się naszym klientom jeszcze bardziej.”

To nie przewaga kosztowa ale niezrównana gama produktów wsparcie techniczne i serwis są podstawą przyszłego rozwoju i ekspansji. „Działamy na rozdrobnionym rynku z dużą ilością małych dostawców w każdym kraju” tłumaczy dalej Thygesen. „W wyniku połączenia, nasz udział w rynkach europejskich wciąż będzie mniejszy niż 10%. Mimo to żadna inna organizacja nie może równać się z nasza ofertą produktową czy oferowanym serwisem. Poprzez zachowanie i przyszłe poszerzanie naszych mocnych stron związanych z zasięgiem i jakością ostatecznie chcemy zwiększyć bazę klientów i zaoferować im więcej niż do tej pory.”

W ciągu najbliższych kilku lat, Grene i Kramp skupi się na rozwoju w istniejących rynkach i rozpoczęciem nowej działalności w Europie Wschodniej i Południowo-Wschodniej.


Yüklə 8,88 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin