Kim oynadı, kim vurdu – 1994/95 Kəpəz (Gəncə) 1 2 3 4



Yüklə 111.06 Kb.
PDF просмотр
tarix23.12.2016
ölçüsü111.06 Kb.

Kim oynadı, kim vurdu – 1994/95

1. Kəpəz (Gəncə)



1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Cavid Əhmədov

y

21

2



İmamyar Süleymanov

y

21



11

Tofiq Məmmədov

m

21

2



Faiq Cabbarov

m

20



3

Füzuli Allahverdiyev

m

20

Mahmud Qurbanov



y

20

4



Yadigar Süleymanov

h

20



19

Xaliq Mərdanov

y

19

1



Rövşən Əhmədov

h

18



12

Fazil Pərvərov

y

17

4



Ceyhun Tanrıverdiyev

y

15



2

Xaliq Qafarov

q

14

-11



Anar Kələntərov

y

13



2

Novruz Əzimov

m

12

Mehman Hacıyev



m

6

Nadir Şükürov



q

6

-5



Həsən Abdullayev

y

3



Vasif Vəliyev

m

3



Vüqar Məmmədov (1)

q

2



-3

36

Raqif Xəlilov



y

1

www.pfl.az



2. Turan (Tovuz)

Musa Qurbanov

h

20

8



Nizami Sadıqov

q

20



-14

İlham Məmmədov (1)

h

19

7



15

Hüseynqulu Quliyev

m

19

Eldar Bədəlov



y

18

1



Elşən Qəmbərov

h

18



2

Məqsəd Yaqubəliyev

y

18

3



Vidadi Rzayev

y

18



4

Sakit Alıyev

m

17

5



Azad Mütəllimov

m

16



1

Rüfət Quliyev

y

14

1



Vəli Hüseynov

y

11



Qurban Qurbanov

h

10



3

Elxan Müslümov

y

8

Zöhrab Qədiyev



m

5

Aqil Məmmədov (1)



y

3

7



Gennadi Drozdov

m

3



Kamran Əlibabayev

y

3



Qoşqar Hacıyev

h

3



Bəxtiyar Musayev

m

1



1

Hüseyn Məhəmmədov

q

1

Nizami Ocaqverdiyev



m

1

www.pfl.az



3. Neftçi (Bakı)

Nazim Əliyev

h

23

26



Mehman Yunusov

m

22



Yaşar Vahabzadə

y

22



2

Vüqar İsmayılov

m

21

Yunis Hüseynov



y

21

10



Mais Əzimov

y

20



3

Kamil Bayramov

h

19

4



Bəxtiyar Musayev

y

17



3

Əfqan Talıbov

h

15

1



Elxan Həsənov

q

15



-10

Mirbağır İsayev

y

15

3



Əli Abışov

y

14



Xaqani Məmmədov (1)

h

13



3

2

Füzuli Məmmədov



y

9

1



Rauf Salamov

q

9



-3

Vyaçeslav Lıçkin

y

8

1



Arif Əsədov

m

4



1

Otari Korqalidze

y

4

2



Gürcüstan

Aydın Ələkbərov

m

2

Elman Sultanov



y

2

Rauf Mehdiyev



q

2

-1



Valeh Qafarov

y

2



Vladislav Qədirov

m

2



Rüfət Hüseynov (1)

y

1



29

İlham Yadullayev

y

1

Mikayıl Bayramov



y

1

Zaur Babayev



m

1

www.pfl.az



4. Qarabağ (Ağdam)

Müşfiq Hüseynov

h

22

14



Elşad Xudadatov

y

21



Səttar Əliyev

m

21



Yaşar Hüseynov

y

21



4

Rasim Abuşov

m

20

3



Tərlan Əhmədov

y

18



5

Aslan Kərimov

m

17

Elşad Əhmədov



m

16

Elfariz İsayev



y

15

2



Vadar Nuriyev

m

15



Cavanşir Novruzov

h

14



2

Nəsimi Dadaşov

q

13

-8



Elmir Xankişiyev

y

11



2

Məmməd Məmmədov

m

11

Namiq Bəşirov



q

11

-13



Kənan.N. Kərimov (1)

h

10



1

6

Müşfiq Şükürov



y

8

1



Mahir Əliyev

h

7



2

İntiqam Əhmədov

y

3

Mübariz İsmayılov



m

3

Zakir Mehrəliyev



m

3

www.pfl.az



5. Kür-Nur (Mingəçevir)

Telman Kərimov

h

22

1



Əkrəm Baxşəliyev

m

21



1

Firuz Qulami

h

21

5



Mehman Baxışov

h

21



5

Faiq Məmmədov

y

20

1



Şamil Əhmədov

h

20



3

Alay Əfiyev

y

19

1



Ədəhim Niftəliyev

m

18



Ramiz Məmmədov

y

18



4

Yaqub İsmayılov

q

15

-12



Elşad Kərimov

y

12



Arif Məmmədov

m

11



Mehman Alışanov

y

11



Samir Ələkbərov

h

9



6

Tomis Əsədov

q

9

-11



Polad Qafarov

y

8



1

Zaur Qarayev

m

8

2



Bəxtiyar Sadıqov

h

6



2

Zaur Tağızadə

h

6

1



Elçin Rəhmanov

h

5



2

Elbrus İsmayılov

m

3

Sönməz Quliyev



y

3

Vüqar Həsənov



y

3

Elman Şəfiyev



y

1

www.pfl.az



6. Viləş (Masallı)

Mövsüm Tağıyev

h

22

3



Müşfiq Vəliyev

y

22



Raqib Mikayılov

y

22



3

Vüqar Qurbanov (1)

h

21

5



38

Azər Bəşirov

m

21

Əlimərdan Abdullayev



m

20

1



Şahin Abdullayev

y

20



1

Seyran Babayev

m

19

Vüqar Cəbiyev



q

17

-18



Elbrus X. Məmmədov (2)

m

14



3

3

Alay Bəhramov



h

14

8



Baba Mustafayev

y

12



Fazil Əsədov

y

11



5

Sahib Yusubov

h

11

1



Rövşən Süleymanov

y

7



1

Əzizağa Alışov

y

6

Gündüz İsayev



q

6

-8



İqbal Əliyev

y

6



Əlidadaş Məmmədov

y

4



Vüqar Novruzov

m

3



www.pfl.az

7. Xəzri (Buzovna)

Ramiz Səadətov

y

23

2



İlham Qurbanov

m

22



Azər Məmmədov (1)

y

21



4

Azər İsayev

h

19

10



İmanxan Sultani

m

19



Paşa Əliyev

y

19



5

Aleksandr Musatkin

m

14

1



Emin Tahirov

y

13



Vüqar Ələkbərov

y

13



1

Sergey Zara

m

12

3



Balağa Zeynalov

h

11



1

Qurban Sultanov

h

11

3



Samir A. Məmmədov (1)

h

10



2

1

İlqar Məmmədov



h

10

2



Füzuli Nağıyev

y

9



Tahir Əliyev

q

9



-11

Elman Sultanov

m

8

Faiq Əzizov



q

8

-4



Namiq Kərimov

h

8



Namiq Quliyev

m

8



Ülfət Mədətov

m

5



1

Kənan Qarayev

q

3

-7



Ruslan Quliyev

q

3



-3

Yaşar Abuzərov

y

3

Azər Cabbarov



y

2

Etibar Məmmədov



y

1

Teymur Əsgərov



h

1

Vaqif Hidayətov



y

1

Mustafa Xeyri (İnşaatçı (Bakı)



1

Türkiyə


www.pfl.az

8. Bakı fəhləsi

Nadir Əliyev

m

23

1



Vüqar Qəmbərov

y

22



15

Emin Salmanov

y

20

1



Cəfər Əliyev

h

19



3

Samir Xairov

m

18

Camaləddin Əliyev



q

16

-18



Elçin Dərgahquliyev

m

15



Qulammirzə Əsədullayev

h

15



2

İlqar Aslanov (1)

y

12

1



16

İlham Qəmbərov

y

12

1



Kamal Rəhimov

m

12



Mahir Əliyev

h

11



3

Vadim Vasilyev

h

11

3



Eldar Nağıbəyov

m

9



Emil Paşayev

y

9



Etibar Tarıverdiyev

q

9



-8

Şahin Şahhüseyni

y

9

İlham Əliyev



y

7

1



Rasim Quliyev

m

7



Eldar Kərimov

m

6



Təbriz Həsənov

y

6



Şəhriyar Həsənov (1)

y

5



34

Rasim Nağıyev

y

5

Taleh Məmmədov



y

5

Vasif Haqverdiyev



y

5

2



Aftandil Bayramov

y

4



Adil Şükürov

m

3



İlqar Hüseynov (1)

y

2



17

Emin Mircavadov

h

1

www.pfl.az



9. Pambıqçı (Neftçala)

Valeh Abbasov

y

23

Mehman İbrahimov



y

22

8



Arif Tahirov

y

21



Əliş Mürvətov

y

21



1

Müşfiq Abdullayev

h

21

4



Rövşən Manafov

m

20



Səfadar Heydərov

m

20



Aydın Aslanov

h

19



5

Elman Hüseynli

y

18

Füzuli Həsənov



q

17

-47



Lazım Məmmədov

m

16



Vaqif Əliyev

m

15



Abbas Xantəmirov

m

13



Elnur Əsgərov

h

12



7

Elçin Əliyev

q

7

-6



Vurğun Həbibov

y

6



Emin Tahirov

h

3



1

Fəxrəddin Mürvətov

h

3

Mahir İbrahimov



m

3

İlqar Həşimov



y

2

Rövşən Səmədov



y

2

www.pfl.az



10. Pambıqçı (Bərdə)

Namiq Əliyev (1)

m

21

20



Rövşən Əliyev

q

21



-46

Sahib Əliyev

h

21

6



Asif Hüseynov

y

20



1

Şahin Süleymanov

y

20

Niyazi Əliyev



m

18

Fəqan Hüseynov



y

16

Fəxrəddin Qocayev



h

14

Fəxrəddin Yolçuyev



y

14

1



Mehman Kərimov

y

12



Etibar İbrahimov

m

10



Xaliq Ələkbərov

m

10



Zakir Mehrəliyev

m

10



Naib Rzayev

h

9



2

Məmməd İbrahimov

m

8

1



Vüqar Cəfərov

y

7



İlham Mehdiyev

y

6



Vüqar Əliyev

y

6



Mehman Əzizov

y

5



Azad Əliyev

h

4



Əli Quliyev

m

4



Həsən Abdullayev

h

4



3

Mehman Rəcəbov

h

4

Möhubbət Aslanov



y

2

İlham Abdullayev



y

1

www.pfl.az



11. İnşaatçı (Bakı)

Abuzər İbrahimov

h

15

1



Nəsimi Xəlilov

y

13



Munis Abdullayev

y

11



Şəhriyar Həsənov (1)

y

10



34

Asif İmaməliyev

m

10

Faiq Əzizov



q

10

1



-22

Rüfət Hüseynov (1)

m

9

2



29

Aftandil Bayramov

m

9

Vurğun Quliyev



q

9

-15



Zaur Həsənzadə

h

9



4

Anar Hüseynov

y

8

Bəxtiyar Hüseynov



h

8

1



İlham Yadullayev

m

8



İntiqam Rəhimov

h

8



1

Kamran Məhərrəmov

h

8

1



Rauf Bayramov

m

8



Valeh Qafarov

y

8



Zeynalabdin İbrahimov

y

8



1

Zöhrab Qədiyev

m

8

1



Elçin Əliyev

y

7



Rasim Nağıyev

h

7



2

Veys Ələsgərov

m

7

1



Adil Mahmudov

y

6



Rəşad Aydınoğlu

y

5



Rövşən Bayramov

h

5



Zaur Babayev

m

5



Nazim Nuriyev

y

4



Samir.A. Məmmədov (1)

h

3



1

Mustafa Xeyri

h

3

1



Türkiyə

Rövşən Hüseynov

y

3

Elşən Qurbanov



m

2

Fikrət Hüseynov



y

2

Məmməd Məmmədov



y

2

Vitali Kovalyov



q

1

-3



A

Cəlal Məmmədov

h

1

Rasim Əhmədov



m

1

www.pfl.az



12. Xəzər (Sumqayıt)

İsmayıl Məmmədov

y

20

3



Rəşad Mustafayev

q

20



-72

Zaur İsmayılov

h

19

1



Kamal Quliyev

y

18



Mübariz Orucov

y

18



2

Zöhrab Əliyev

m

16

Zaur Hidayətov



h

15

1



Rəsul Məmişov

m

14



Seymur Rəhimov

h

14



4

Rauf Ələkbərov

h

13

Fuad Niftəliyev



m

12

İslam Sədiyev



m

11

Vüqar Quliyev (1)



m

10

37



Daşqın Alıyev

m

9



Feyruz Əliyev

h

9



Şahin Şükürov

h

8



Aslan Əhədov

m

7



Aqil Məmmədov (1)

y

5



7

Etibar Platov

m

4

Mətləb Ələsgərov



y

2

Nazim Əliyev



h

1

Asif Hüseynov (Pambıqçı (Bərdə)



1

www.pfl.az



13. Xəzər (Lənkəran)

Vüqar Mirzəyev

y

9

Azad Talıbov



m

8

1



İlqar Həsənov

y

8



İqbal Babayev

y

8



1

Mübariz Talıbov

m

8

Nurəli Əsədov



h

8

3



İqbal Hüseynov

m

7



Valeh Zöhrabov

h

7



1

Bəxtiyar Mirsadıqov

y

6

1



Mircəlal Əliyev

m

6



Əfqan Həsənov

m

5



Əfqan Kərimov

h

5



Habil Məmmədov

m

5



Hafiz Qəmbərov

y

5



Vidadi Hüseynov

q

5



-11

Şahin Nəsirov

h

3

İlkin Rzayev



q

2

-6



Nizami Həsənov

n

2



-5

Məhərrəm Bağırov

y

1

1  – futbolçu,  2  – amplua,  3  – təvəllüd,  4  – oyun,  5  – qol,  6  – buraxılan  qol,  7  – avtoqol,  8,  9,  10  – qeydlər  (qeyd 



bölməsinə bax), 11 – vətəndaşlıq. 

Qeyd:

8-ci  sütunda  hərflərlə  qeyd  olunan  futbolçular  karyerası  ərzində  ad-soyadını  dəyişiblər.  Onlar  ölkə  çempionatında  müxtəlif  ad-

soyadlarla iştirak etsə də siyahımızda indiki ad-soyadı ilə göstərilib. 

Eyni ad və soyada malik futbolçular mötərizədəki rəqəmlə fərqləndirilib, belələri 9-cu sütunda rəqəmlə qeyd olunub.

10-cu sütunda qeyd olunan futbolçular eyni mövsümdə həm qapıçı, həm də sahə oyunçusu kimi iştirak ediblər.

www.pfl.az




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə