Kubok yarışlarında mükafata layiq görülən idmançılar



Yüklə 0.64 Mb.
səhifə1/10
tarix09.05.2017
ölçüsü0.64 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


2007-ci ildə Qeyri-olimpiya idman növləri üzrə Dünya, Avropa çempionat və birinciliklərində,

Kubok yarışlarında mükafata layiq görülən idmançılar





S/№

Adı və soyadı

İdman növü

İştirak etdiyi yarış


Təmsil etdiyi idman təşkilatı

Məşqçisi

1

2

3


4

5

6

QIZIL MEDAL


1.

Araz Cəfərov

Milli idman növü zorxana


Avropa çempionatı (pəhləvani güləş)

Federasiya

Ayaz Cəfərov

2.

Hafiz Namazov

Milli idman növü zorxana


Avropa çempionatı (kəppadə)

Federasiya

Seymur Qurbanov

3.

Mehdi Alıyev

Milli idman növü zorxana


Avropa çempionatı (çərxi çəməni)

Federasiya

Mehman Nəcəfov

4.

Zülfüqar Hüseynov

Universal döyüş


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Federasiya

Fərhad Ocaqverdiyev

5.

Elvin Əbülfəzli

Universal döyüş


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Federasiya

Azər Həsənov

6.

Ruslan Quliyev

Kyokşin karate-do


Avropa birinciliyi (gənclər)

Federasiya

Allahverdi Rüstəmov

7.

Elçin Eminov

Universal-döyüş


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Federasiya

Azər Həsənov

8.

Xəyyam Səfixanov

Universal-döyüş


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Federasiya

Fərhad Ocaqverdiyev

9.

Rəfael Ağayev

Karate-do


Avropa çempionatı

Federasiya

Fizuli Musayev

10.

Rəfael Ağayev

Karate-do

(açıq çəki)


Avropa çempionatı

Federasiya

Fizuli Musayev

11.

Əfqan Abdullayev

Sambo


Avropa birinciliyi (gənclər)

Təhsil RİM Sumqayıt

Adil Həsənov

12.

Hüseyn Balakişiyev

Qocyu-ryu karatedo


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Federasiya

Tarverdi Allahverdiyev

13.


Aydın Nəbiyev

Qocyu-ryu karatedo


Dünya çempionatı – komanda

(nümunəvi çıxış)



Federasiya

Tarverdi Allahverdiyev

Vüqar Həziyev

14.

Barat İsrafilov

Kunq-fu


Dünya çempionatı

DİN İC




15.

Ramil Allahverdiyev

Kunq-fu


Dünya çempionatı

Gömrükçü İSM

Zakit Məmmədov

16.

Emil Hacıyev

Kunq-fu


Dünya çempionatı

MOİK

Rafiq Əliyev

17.

Tural Əliyev

Kunq-fu


Dünya çempionatı

DİN İC

Barat İsrafilov

18.

Güloğlan Cabbarov

Kunq-fu


Dünya çempionatı

Neftçi İSM

Ramil Allahverdiyev

19.

Ceyhun Xalıqlı

Kunq-fu


Dünya birinciliyi (gənclər)

Neftçi İSM

Ramil Allahverdiyev

20.

Elgün Bəylərov

Kunq-fu


Dünya birinciliyi (gənclər)

Çempion İK

Asif Sayadov

21.

Eduard Məmmədov

Kikboksinq

(WKF versiyası)


Dünya çempionatı

AKMF PRO

Çingiz Eyvazov

22.

Eldar Qazıbəyov

Kikboksinq

(WKF versiyası)


Dünya çempionatı

Rabitəçi İK

Ceyhun Abbasov

23.

Ramin Rzayev

Pouerliftinq


Avropa çempionatı

Federasiya

Ələddin Əliyev

24.

Bəxtiyar Quliyev

Pouerlifinq


Avropa çempionatı

Federasiya

Ələddin Əliyev

25.

Orxan Manafzadə

Uşu-sanda


Beynəlxalq Uşu Festivalı

Rabitəçi İK

Azər Həsənsoy

26.

Baharətdin Səlimov

Uşu-sanda


Beynəlxalq Uşu Festivalı

Rabitəçi İK

Azər Həsənsoy

27.

Azər Həsənsoy

Uşu-sanda


Beynəlxalq Uşu Festivalı

Rabitəçi İK




28.

Nazənin Məmmədova

Universal-döyüş


Dünya çempionatı

İnter İK

Fərhad Ocaqverdiyev

29.

Xanım Məmmədova

Universal-döyüş


Dünya çempionatı

Neftçi İSM

Azər Həsənov

30.

Gözəl Zutova

Universal-döyüş


Dünya çempionatı

İnter İK

Fərhad Ocaqverdiyev

31.

Sənan Dünyamalıyev

Universal-döyüş


Dünya çempionatı

İnter İK

Azər Həsənov

32.

Səbuhi Cabbarlı

Universal-döyüş


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Federasiya

Fərhad Ocaqverdiyev

33.

Emin Eminov

Universal-döyüş


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Federasiya

Azər Həsənov

34.

Nizami Qafarov

Sumo


I Avropa oyunları

Neftçi İSM

Aslan Rzayev

35.

Pərvin Əliyev

WKF karatedo (sobu ipon kumite)


Dünya çempionatı

Federasiya

Əhməd Hətəmov

36.

Fariz Nəcəfov

WKF karatedo (sobu ipon kumite)


Dünya çempionatı

Musado İK

Fizuli Musayev

37.

Fariz Nəcəfov

WKF karatedo

(cui-kumite)


Dünya çempionatı

Musado İK

Fizuli Musayev

38.


Niyazi Əliyev

WKF karatedo

(cui-kumite)

Dünya çempionatı-komanda


Musado İK


Əhməd Hətəmov



Rəhman Hətəmov

Taleh Babayev

Famil Səfiyev

Vüsal İsrafilov

Mehman Eynalov

Əhməd Hətəmov

Məharət Musayev

39.

Nurəddin Quliyev

WKF karatedo

(kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Nurəddin Quliyev

40.

Nicat Əliyev

WKF karatedo

(kata)


Avropa çempionatı

Federasiya

Fərhad Əmirov

41.

Əhməd Əhmədov

WKF karatedo

(kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Fərhad Əmirov

42.

Rəşad Əmirov

WKF karatedo

(kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Nurəddin Quliyev

43.

Nurlan Quliyev

WKF karatedo

(kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Nurəddin Quliyev

44.

Şikar Mehdiyev

WKF karatedo

(kumite)


Avropa çempionatı

Federasiya

Nurəddin Quliyev

45.

Ağabəy Mirzəyev

WKF karatedo

(kata-kumite)


Dünya kuboku (yeniyetmələr)

Federasiya

Şahin Xudaverdiyev

46.

Ramazan Novruzov

WKF karatedo

(kumite)


Dünya kuboku (yeniyetmələr)

Federasiya

Cahangir Babayev

47.

Ramazan Novruzov

WKF karatedo

(team-kumite)


Dünya kuboku (yeniyetmələr)

Federasiya

Cahangir Babayev

48.

Səid Quliyev

WKF karatedo

(kumite)


Dünya kuboku (yeniyetmələr)

Federasiya

Qurban Tağıyev

49.

Səid Quliyev

WKF karatedo

(team-kumite)


Dünya kuboku (yeniyetmələr)

Federasiya

Anar Allahverdiyev

50.

Elvin Eyvazov

WKF karatedo

(team-kumite)


Dünya kuboku (yeniyetmələr)

Federasiya

Vahid Ayvazov

51.

Musa Musayev

WKF karatedo

(team-kata-kumite)


Dünya kuboku (yeniyetmələr)

Federasiya

Vahid Ayvazov

52.

Sənan Əliyev

WKF karatedo

(kumite)


Dünya kuboku (gənclər)

Federasiya

Yaşar Bəşirov

53.

Sənan Əliyev

WKF karatedo

(team-kumite)


Dünya kuboku (gənclər)

Federasiya

Yaşar Bəşirov

54.

Ramiz Zeynalov

WKF karatedo

(kumite)


Dünya kuboku (yeniyetmələr)

Federasiya

Anar Allahverdiyev

55.

Ramiz Zeynalov

WKF karatedo

(team-kumite)


Dünya kuboku (gənclər)

Federasiya

Anar Allahverdiyev

56.

İsmayıl Quliyev

WKF karatedo

(kumite)


Dünya kuboku

Federasiya

Yaşar Bəşirov

57.

Vüqar Rəsulov

Şahmat


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Gəncə şahmat məktəbi

Əşrəf Mehdiyev

58.

Mehman Eynalov

Şito-ryu (kumite)


Avrasiya çempionatı

Federasiya

Fizuli Musayev

59.

Bəhruz Hüseynli

Hapki-do


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Federasiya

Rafiq Əliyev

60.

Elçin İbrahimov

Hapki-do


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Federasiya

Rafiq Əliyev

61.

Sürəyya Hüseynzadə

Hapki-do


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Federasiya

Rafiq Əliyev

62.

Cavid Tağızadə

Hapki-do


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Federasiya

Rəşad Abbasov

63.

Rəşad Abbasov

Hapki-do


Dünya çempionatı

Federasiya

Süleyman Məmmədli

64.

Süleyman Məmmədli

Hapki-do

(şəxsi döyüş)


Dünya çempionatı

Federasiya




65.

Zaur Məmmədov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

AKMF-PRO

Eduard Məmmədov

66.

Emil Kərimov

Kikboksinq


Dünya çempionatı

Naxçıvan İK

Fəxrəddin Quliyev

67.

Yaşar Səfərəliyev

Sambo


Dünya çempionatı (veteranlar arasında)

Federasiya




68.

Vüqar Məmmədov

Sambo


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Səbail r-n UGİM

Vahid Tarıverdiyev

69.

Əfqan Abdullayev

Sambo


Dünya birinciliyi (gənclər)

Sumqayıt şəhəri

Adil Həsənov

70.

Emil Həsənov

Sambo


Dünya birinciliyi (gənclər)

Neftçi İSM

Rüfət İsmayılov
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə