Şİrket profiLİ Şirket LogosuYüklə 9.95 Kb.
tarix27.06.2017
ölçüsü9.95 Kb.
ŞİRKET PROFİLİ

Şirket Logosu :

Firma Adı : UNİTED GENETİCS TURKEY TOHUM FİDE A.Ş.

Adres : Taşdelen mah. Sırrı Çelik Bulvarı No:7 Çekmeköy 34788 İstanbul- Turkey

Telefon : +90-216-4308040

Faks : +90-216-4308043

E-mail : unigen@uni.gen.tr, hayati@uni.gen.tr

Web sitesi : www.unitedgenetics.com

1.KİMLİĞİMİZ

1987 yılında İstanbul merkezli olarak Koç grubu ve Japon ortalığı şeklinde Tat Tohumculuk A.Ş. ismi ile kurulmuştur. 2013 yılı Aralık ayında Koç grubu bünyesindeki hisseler Japon ortağı olan Kagome firması tarafından satın alınmış ve şirket hisseleri %100 Japon ortakların, şirket yönetimi ise hakim hisse sahibi Kagome firmasına geçmiştir. Kagome şirketinin sahip olduğu “United Genetics Holding.“ ile işbirliği çerçevesinde şirket ünvanı “ United Genetics Turkey Tohum Fide A.Ş.” olarak değiştirilmiştir.

Sebze ve tarla bitkilerinde araştırıcı kuruluş belgesine sahiptir. Başta açık tarla sanayi-sofralık, örtü altı sırık domates, soğan, tatlı ve acı biber, çerezlik ve yemeklik kabak, kavun, karpuz, hıyar, lahana olmak üzere diğer sebze türlerinde ve tarla bitkilerinde (çeltik, mısır, ayçiçeği, kanola) ıslah ve Ar-Ge faaliyetleri sürdürmektedir.

Şirket Türkiye’de ve United Genetics LLC holding bünyesinde (Amerika, Hindistan, İtalya ) yurt dışındaki istasyonlarında ıslah edilerek geliştirilen yeni çeşitleri, yurt içi ve yurt dışı tohum firmalarına bulk olarak satış yapmaktadır.

Şirket bünyesinde oluşturduğu moleküler genetik ve ıslah laboratuvarı ile hastalık dayanımları, kalite özellikleri vb. birçok konuda çalışmalar ve analizler yaparak, yeni çeşit ıslahı, Ar-Ge, üretim, pazarlama ve yurtiçi ve yurtdışı satış faaliyetlerine destek olmaktadır.

Mustafakemalpaşa/Bursa işletmesinde 100 da alan üzerine kurulu 40 da ve Bayındır/İzmir işletmesinde 57 da alan üzerine kurulu 21 da. (toplamda 61 da) son teknoloji ile donatılmış modern fide üretim tesislerinde tüm sebze türlerinde yıllık yaklaşık 250 milyon adet sebze fidesi üretimi yapmaktadır.

Ayrıca, Mustafakemalpaşa/Bursa işletmesi içerisinde kurulu olarak torf hazırlama ve paketleme tesisi bulunmakta olup, yurtdışından ithal olarak getirdiğimiz özel formülasyon ile hazırlanmış büyük ambalajlı torflar, farklı ebat ve markalarda paketlenerek yurtiçinde satışa sunulmaktadır.

Son yıllarda ıslah ve Ar-Ge alanında faaliyetlerini artırmış; çok yüksek kalite değerlerine sahip başta sanayilik domates olmak üzere, birçok sebze türünde yeni çeşitleri Türkiye ve dünya piyasasına sunmuştur.

Birlik Sorumlu Kişi Adı ve görevi: Hayati BAT Ticaret Koordinatörü

Şirket bünyesinde çalışan sayısı : 75-80 kişi istihdam edilmektedir.2.YAPTIĞIMIZ İŞ

İhracatçı : x

İmalatçı : x

Acente : x

Diğerleri : x

3.ÜRÜN GRUPLARIMIZ

Sanayi, sofralık ve sırık domates tohumu, Biber tohumu ( tatlı, acı ve turşuluk), Kavun, tohumu, Karpuz tohumu, Kısa gün soğan tohumu, Hıyar tohumu ( sofralık ve turşuluk), Marul tohumu, Kabak tohumu, Lahana tohumu, Aşılı Kök anaçları ( kabak, patlıcan, biber, domates), Mısır, Ayçiçeği, Kanola tohumları, Tüm sebze türlerinde fide üretimi, bitki yetiştirme torfu4.GELECEĞİMİZ

Türkiye ve yurt dışındaki toplam 6 adet ıslah istasyonumuzda Tüm sebze türlerinin tohumlarında yeni çeşit geliştirmek, yurt içi ve yurt dışında kendi markamızla pazarlamak, yurt içi ve yurt dışı başka tohum firmalarına yeni çeşit satışı ve tohum tedariki yapmak, Fide üretiminde mevcut 61 da lık seralarımıza ilave yeni yatırımlar yaparak, üretim kapasitemizi artırmak.5.SERTİFİKALAR VS.

Sebze ve Tarla Bitkileri Özel Sektör Araştırıcı Kuruluş Belgesi, Tohum üreticisi Belgesi, Fide üreticisi belgesi, Yetkilendirilmiş Tohumcu Kuruluş Belgesi, Yetkilendirilmiş Fideci Kuruluş Belgesi, TSÜAB üyeliği, BİSAB üyeliği, FİDEBİRLİK üyeliği, TÜRKTED üyeliği, İTO ( İstanbul Ticaret Odası) üyeliği, İhracatçılar Birliği üyeliği6.DİĞER


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə