T. C. SÜLeyman demirel üNİversitesi tip faküLtesi 20011 2013 EĞİTİM ÖĞretim yili



Yüklə 257.73 Kb.
tarix26.05.2017
ölçüsü257.73 Kb.
    Навигация по данной странице:
  • TEORİK D.S.
T. C.

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ

TIP FAKÜLTESİ

20011 - 2013 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI

DÖNEM III

SİNDİRİM VE HEMOPOETİK SİSTEMLERİ



III. DERS KURULU

( 17 ARALIK 2012 – 18 OCAK 2013 )
DEKAN Prof. Dr. Hüseyin Yorgancıgil

BAŞKOORDİNATÖR Prof. Dr. Buket CİCİOĞLU ARIDOĞAN

DÖNEM III KOORDİNATÖRÜ Doç.Dr.Nermin KARAHAN

DÖNEM III KOORDİNATÖR YARDIMCILARI Yrd.Doç. Dr. Metin ÇİRİŞ Yrd.Doç.Dr. Şirin BAŞPINAR


DERSLER
TEORİK D.S.
PRATİK D.S.
TOPLAM
SORU SAYISI
PUAN

Patoloji

24

20

44

39 (T29-P10)

39

Farmakoloji

4




4

5

5

Mikrobiyoloji ve Kl. Mikrob.

9

-

9

12

12

Klinik Biyokimya

11

-

11

13

13

Pediatri

8

-

8

10

10

Genel Cerrahi

4

-

4

5

5

Radyoloji

1

-

1

1

1

Kl. Bakteriyoloji ve Enf. Hast.

2

-

2

2

2

İç Hastalıkları

9

-

9

12

12

Tıbbi genetik

2




2




1

Klinik Uygulama

-

16

16

-

-

TOPLAM

73

36

109

100

100

D.S.: Ders Saati
DERS KURULU ÜYELERİ:

Doç.Dr. Nermin KARAHAN

Doç.Dr. Efkan UZ

Doç.Dr. Metehan ÖZEN

Yrd. Doç.Dr. Emine G. ALANOĞLU




DERS KURULU AMAÇLARI

Gastrointestinal sistem ve hemapoetik sistemin konjenital, genetik, gelişimsel, metabolik, toksik, mikrobiyolojik, otoimmün, neoplastik ve nonneoplastik hastalıklarını bilir, nedenleri ve oluşum mekanizmalarını çözümleyebilecek analiz edebilecek bilgi ve beceriye sahip olur, bu sistemlere ait hastalıkların ayırıcı tanılarını ve tedavilerini kavrar ve bu hastalıkların morfolojik özelliklerini bilir. (Bilişsel alan) Yeni doğan ve çocukluk çağı konjenital ve edinsel hematolojik ve gastrointestinal sistem hastalıklarını açıklar. (Bilişsel alan) Tam kan analizinde kullanılan parametreleri, kanama ve pıhtılaşma bozuklukları ve değerlendirilmesinde kullanılan testleri, plazma proteinlerini, protein elektroforezinin klinikte kullanım alanlarını bilir. (Bilişsel alan + Psikomotor alan) Karaciğer fonksiyon testlerini, klinikte kullanımını ve yorumunu kavrar. Sindirim ve Hemopoetik sistemlere yönelik yeterli fizik muayene usullerini öğrenir ve uygular. (Psikomotor alan) Laboratuar yöntemlerini bilir, sonuçları yorumlamayı öğrenir. (Psikomotor alan) Hastalıkları mikroskop kulanarak morfolojik olarak tanır. (Psikomotor alan) Tanı ve tedavi araçlarının kulanımı konusunda farkındalık kazanır. (Psikomotor alan)



III. KURUL I. HAFTA

17 ARALIK 2012 PAZARTESİ

08.30 - 09.20










09.30 - 10.20




2. kurul değerlendirmesi

2. kurul üyeleri*

10.30 - 11.20




2. kurul değerlendirmesi

2. kurul üyeleri*

11.30 - 12.20

İNFEKSİYON HAST.

Akut gastroenteritler

Dr. O.KAYA




13.30 - 14.20

MİKROBİYOLOJİ

Nocardia ve actinomyces-1

Dr. E. SESLİ ÇETİN

14.30 - 15.20

MİKROBİYOLOJİ

Nocardia ve actinomyces-2

Dr. E. SESLİ ÇETİN

15.30 - 16.20




Serbest çalışma




16.30 - 17.20




Serbest çalışma




*2. kurul üyeleri: Prof. Dr. Buket CİCİOĞLU ARIDOĞAN, Yrd. Doç. Dr. Ekrem ÇİÇEK, Yrd. Doç. Dr. M. ÇİRİŞ, Yrd. Doç. Dr. E. KULAÇ

18 ARALIK 2012 SALI

08.30 – 09.20

MİKROBİYOLOJİ

Sistemik (Dimorfik) mikozlar-1

Dr. S. KAYA

09.30 - 10.20

MİKROBİYOLOJİ

Sistemik (Dimorfik) mikozlar-2

Dr. S. KAYA

10.30 - 11.20

MİKROBİYOLOJİ

Criptococcus

Dr. E. SESLİ ÇETİN

11.30 - 12.20

FARMAKOLOJİ

Peptik ülser tedavisinde kullanılan ilaçlar

Dr. E. ÇİÇEK




13.30 - 14.20

MİKROBİYOLOJİ

Yüzeyel mikozlar ve Pityrosporum

Dr. S. KAYA

14.30 - 15.20

MİKROBİYOLOJİ

Dermatofitler

Dr. S. KAYA

15.30 - 16.20




Serbest çalışma




16.30 - 17.20




Serbest çalışma







19 ARALIK 2012 ÇARŞAMBA

08.30 - 09.20

BİYOKİMYA

Tam kan parametreleri -1

Dr. E. UZ

09.30 - 10.20

BİYOKİMYA

Tam kan parametreleri -2

Dr. E. UZ

10.30 - 11.20

MİKROBİYOLOJİ

Fırsatçı mikozlar-1

Dr. S. KAYA

11.30 - 12.20

MİKROBİYOLOJİ

Fırsatçı mikozlar-2

Dr. S. KAYA




13.30 - 14.20

İÇ HASTALIKLARI

Bulantı-kusmalı hastaya yaklaşım

Dr. A. ŞENOL

14.30 - 15.20

İÇ HASTALIKLARI

İshalli hastaya yaklaşım

Dr. M. C. KOÇKAR

15.30 - 16.20

PATOLOJİ

Ağız ve tükrük bezleri, özofagus hastalıkları patolojisi

Dr. N. KARAHAN

16.30 - 17.20

PATOLOJİ

Midenin nontümöral hastalıkları

Dr. N. KARAHAN




20 ARALIK 2012 PERŞEMBE

08.30 - 09.20

PEDİATRİ

Anne sütü

Dr. M. AKÇAM

09.30 - 10.20

PEDİATRİ

Kongenital gastrointestinal sistem anomalileri

Dr. M. AKÇAM

10.30 - 11.20

İÇ HASTALIKLARI

Dispepsili hastaya yaklaşım

Dr. M.C.KOÇKAR

11.30 - 12.20

İÇ HASTALIKLARI

Disfajili hastaya yaklaşım

Dr. A. ŞENOL




13.30 - 14.20




Serbest çalışma




14.30 - 15.20




Serbest çalışma




15.30 - 16.20










16.30 - 17.20













21 ARALIK 2012 CUMA

08.30 - 09.20

PATOLOJİ-

Uygulama (A)



Gastrit , peomorfik adenom, kolesistit

Dr. N. KARAHAN

09.30 - 10.20

PATOLOJİ-

Uygulama (A)



Gastrit , peomorfik adenom, kolesistit

Dr. N. KARAHAN

10.30 - 11.20

PATOLOJİ-

Uygulama (B)



Gastrit , peomorfik adenom, kolesistit

Dr. N. KARAHAN

11.30 - 12.20

PATOLOJİ-

Uygulama (B)



Gastrit , peomorfik adenom, kolesistit

Dr. N. KARAHAN




13.30 - 14.20




Serbest çalışma




14.30 - 15.20




Serbest çalışma




15.30 - 16.20










16.30 - 17.20











III. KURUL II. HAFTA

24 ARALIK 2012 PAZARTESİ

08.30 – 09.20

PATOLOJİ

İnce barsak hastalıkları patolojisi

Dr. N. KARAHAN

09.30 – 10.20

PATOLOJİ

Malabsorbsiyon sendromları patolojisi

Dr. N. KARAHAN

10.30 – 11.20

FARMAKOLOJİ

Antidiyareik, Laksatif ve purgatif ilaçlar

Dr. H.AŞCI

11.30 – 12.20

RADYOLOJİ

Sindirim sistemi radyolojisi

Dr. B. DEĞİRMENCİ




13.30 – 14.20

İÇ HASTALIKLARI

Kabız olan hastaya yaklaşım

Dr. A. ŞENOL

14.30 – 15.20

PATOLOJİ

Mide tümörleri

Dr. N. KARAHAN

15.30 – 17.20




Panel – Hepatitler

-Akut viral hepatitler

-Viral hepatitlerin patolojisi

-Karaciğer fonksiyon testleri (bilirubin metab.) -1




Dr. F. Z. AKÇAM

Dr. İ. M. ÇİRİŞ

Dr. D. K. DOĞUÇ





25 ARALIK 2012 SALI

08.30 – 09.20

PATOLOJİ

Kalın barsağın doğumsal ve damarsal hastalıkları

Dr. N. KARAHAN

09.30 – 10.20

PATOLOJİ

İltihabi ve inflamatuar barsak hastalıkları

Dr. N. KARAHAN

10.30 – 11.20

BİYOKİMYA

Karaciğer fonksiyon testleri (bilirubin metab.) -2

Dr. D. K. DOĞUÇ

11.30 – 12.20




Serbest çalışma







13.30 – 14.20

GENEL CERRAHİ

Özefagusun Benign Cerrahi Hast GÖRH, Hyatal Herni

Dr.Z.SABUNCUOĞLU

14.30 – 15.20

GENEL CERRAHİ

Akut karın

Dr.Z.SABUNCUOĞLU

15.30 – 16.20

PATOLOJİ

İnce barsak ve kalın barsak tümörleri

Dr. N. KARAHAN

16.30 – 17.20

PATOLOJİ

Apendiks hastalıklarının patolojisi

Dr. N. KARAHAN




26 ARALIK 2012 ÇARŞAMBA

08.30 - 09.20

3. Pratik ders grubu

DELUXE CHILD CRİSİS MANİKİN (Pediatri)

Mesleki Beceri Laboratuvarı Dershanesi






09.40 - 10.30

1. Pratik ders grubu




10.50 - 11.40

2. Pratik ders grubu
















13.30 – 14.20

PATOLOJİ

Karaciğerin yapısal bozuklukları, kistik hastalıkları

Dr. İ. M. ÇİRİŞ

14.30 – 15.20

PATOLOJİ

Karaciğerin bakteriel, paraziter ve damarsal hastalıkları

Dr. İ. M. ÇİRİŞ

15.30 – 16.20




Serbest çalışma




16.30 – 17.20




Serbest çalışma







27 ARALIK 2012 PERŞEMBE

08.30 – 09.20

PATOLOJİ

Ekzokrin pankreas, pankreatitler, pankreas tümörleri

Dr. İ. M. ÇİRİŞ

09.30 – 10.20

PATOLOJİ

Safra kesesi ve Karaciğer dışı safra yolları patolojisi

Dr. İ. M. ÇİRİŞ

10.30 – 11.20

İÇ HASTALIKLARI

Hemolitik anemiler

Dr. E. G. ALANOĞLU

11.30 – 12.20

İÇ HASTALIKLARI

Erişkin trombosit hastalıklarına yaklaşım

Dr. E. G. ALANOĞLU




13.30 – 14.20




Serbest çalışma




14.30 – 15.20




Serbest çalışma




15.30 – 16.20










16.30 – 17.20













28 ARALIK 2012 CUMA

08.30 – 09.20

PATOLOJİ-

Uygulama (B)



Kolorektal polip ve kolon tümörleri örnekleri, inflamatuar barsak hastalığı

Dr. N. KAPUCUOĞLU

09.30 – 10.20

PATOLOJİ-

Uygulama (B)



Kolorektal polip ve kolon tümörleri örnekleri, inflamatuar barsak hastalığı

Dr. N. KAPUCUOĞLU

10.30 – 11.20

PATOLOJİ-

Uygulama (A)



Kolorektal polip ve kolon tümörleri örnekleri, inflamatuar barsak hastalığı

Dr. N. KAPUCUOĞLU

11.30 – 12.20

PATOLOJİ-

Uygulama (A)



Kolorektal polip ve kolon tümörleri örnekleri, inflamatuar barsak hastalığı

Dr. N. KAPUCUOĞLU




13.30 – 14.20

GENEL CERRAHİ

Karaciğer Tümörlerinde Tedavi Modaliteleri ve Karaciğer Nakli

Dr.Z.SABUNCUOĞLU

14.30 – 15.20

GENEL CERRAHİ

Stomalar

Dr.Z.SABUNCUOĞLU

15.30 – 16.20




Serbest çalışma




16.30 – 17.20




Serbest çalışma





III. KURUL III. HAFTA

31 ARALIK 2012 PAZARTESİ

08.30 – 09.20




Serbest çalışma




09.30 – 10.20




Serbest çalışma




10.30 – 11.20




Serbest çalışma




11.30 – 12.20




Serbest çalışma







13.30 - 14.20




YILBAŞI TATİLİ




14.30 - 15.20







15.30 - 16.20







16.30 - 17.20










01 OCAK 2013 SALI

08.30 - 09.20




YILBAŞI TATİLİ




09.30 - 10.20







10.30 - 11.20







11.30 - 12.20










13.30 - 14.20




YILBAŞI TATİLİ




14.30 - 15.20







15.30 - 16.20







16.30 - 17.20










02 OCAK 2013 ÇARŞAMBA

08.30 - 09.20

1. Pratik ders grubu

ADVANCED CHİLD BİRTH SİMÜLATÖRÜ (Pediatri)

Mesleki Beceri Laboratuvarı Dershanesi






09.40 - 10.30

2. Pratik ders grubu




10.50 - 11.40

3. Pratik ders grubu
















13.30 - 14.20

İÇ HASTALIKLARI

Hematolojide tanı yöntemleri

Dr. E. G. ALANOĞLU

14.30 - 15.20

PEDİATRİ

Pıhtılaşma faktör eksikliğine bağlı hastalıklar

Dr. M.ÖZEN

15.30 - 16.20

BİYOKİMYA

Beslenme-1

Dr. F. GÜLTEKİN

16.30 - 17.20

BİYOKİMYA

Beslenme-2

Dr. F. GÜLTEKİN




03 OCAK 2013 PERŞEMBE

08.30 - 09.20










09.30 - 10.20

PATOLOJİ

Eritrosit hastalıkları

Dr. Ş. BAŞPINAR

10.30 - 11.20

PATOLOJİ

Lökosit hastalıkları, lösemiler 1

Dr. Ş. BAŞPINAR

11.30 - 12.20

PATOLOJİ

Lökosit hastalıkları, lösemiler 2

Dr. Ş. BAŞPINAR




13.30 - 14.20

PATOLOJİ

Sirozlar

Dr. İ. M. ÇİRİŞ

14.30 - 15.20

PATOLOJİ

Karaciğerin tümörleri

Dr. İ. M. ÇİRİŞ

15.30 - 16.20




Serbest çalışma




16.30 - 17.20




Serbest çalışma






04 OCAK 2013 CUMA

08.30 – 09.20

PATOLOJİ-

Uygulama (A)



Siroz, karaciğer tümör örnekleri

Dr. İ. M. ÇİRİŞ

09.30 – 10.20

PATOLOJİ-

Uygulama (A)



Siroz, karaciğer tümör örnekleri

Dr. İ. M. ÇİRİŞ

10.30 – 11.20

PATOLOJİ-

Uygulama (B)



Siroz, karaciğer tümör örnekleri

Dr. İ. M. ÇİRİŞ

11.30 – 12.20

PATOLOJİ-

Uygulama (B)



Siroz, karaciğer tümör örnekleri

Dr. İ. M. ÇİRİŞ




13.30 - 14.20

TIBBİ GENETİK

Hemopoetik sistemi etkileyen hastalıklarda genetik yaklaşım

Dr. S. ÖZTAŞ

14.30 - 15.20

TIBBİ GENETİK

Sindirim sistemini etkileyen hastalıklarda genetik yaklaşım

Dr. S. ÖZTAŞ

15.30 - 16.20




Serbest çalışma




16.30 - 17.20




Serbest çalışma




III. KURUL IV. HAFTA

07 OCAK 2013 PAZARTESİ

08.30 – 09.20

PATOLOJİ

Lenfadenopatiler

Dr.Ş.BAŞPINAR

09.30 – 10.20

PATOLOJİ

Hodgkin lenfoma

Dr.Ş.BAŞPINAR

10.30 – 11.20

İÇ HASTALIKLARI

Erişkin anemilerine yaklaşım

Dr. E. G. ALANOĞLU

11.30 – 12.20













13.30 – 14.20

BİYOKİMYA

Kanama ve pıhtılaşma bozuklukları -1

Dr. E. UZ

14.30 – 15.20

BİYOKİMYA

Kanama ve pıhtılaşma bozuklukları -2

Dr. E. UZ

15.30 – 16.20




Serbest çalışma




16.30 – 17.20













8 OCAK 2013 SALI

08.30 – 09.20

PATOLOJİ

Nonhodgkin lenfomalar 1

Dr.Ş.BAŞPINAR

09.30 – 10.20

PATOLOJİ

Nonhodgkin lenfomalar 2

Dr.Ş.BAŞPINAR

10.30 – 11.20

PATOLOJİ

Plazmasit hastalıkları

Dr.Ş.BAŞPINAR

11.30 – 12.20

BİYOKİMYA

Plazma proteinleri -1

Dr. D. K. DOĞUÇ




13.30 – 14.20

BİYOKİMYA

Plazma proteinleri -2

Dr. D. K. DOĞUÇ

14.30 – 15.20

PEDİATRİ

Yenidoğanın hematolojik problemleri

Dr. M.ÖZEN

15.30 – 16.20

PEDİATRİ

Kanama diyatezi

Dr. M.ÖZEN

16.30 – 17.20













9 OCAK 2013 ÇARŞAMBA

08.30 - 09.20

2. Pratik ders grubu

INTRAMUSCULER ENJEKSIYON 

SİMÜLATÖRÜ (İç Hastalıkları)



Mesleki Beceri Laboratuvarı Dershanesi




09.40 - 10.30

3. Pratik ders grubu




10.50 - 11.40

1. Pratik ders grubu
















13.30 – 14.20

PEDİATRİ

Hematopoez

Dr. M.ÖZEN

14.30 – 15.20

PEDİATRİ

Anemi fizyopatolojisi

Dr. M.ÖZEN

15.30 – 16.20




Serbest çalışma




16.30 – 17.20




Serbest çalışma







10 OCAK 2013 PERŞEMBE

08.30 – 09.20

FARMAKOLOJİ

Emetik ve antiemetik ilaçlar

Dr. H.AŞCI

09.30 – 10.20

FARMAKOLOJİ

Antianemik ilaçlar

Dr. E. ÇİÇEK

10.30 – 11.20

BİYOKİMYA

Protein elektroforezi vaka takdimleri

Dr. D. K. DOĞUÇ

11.30 – 12.20

PEDİATRİ

Kemik iliği yetmezliği

Dr. M.ÖZEN




13.30 – 14.20




Serbest çalışma




14.30 – 15.20




Serbest çalışma




15.30 – 16.20










16.30 – 17.20













11 OCAK 2013 CUMA

08.30 – 09.20

PATOLOJİ-

Uygulama (B)



Hodgkin lenfoma, plazmasitom, reaktif lenf nodülü

Dr.Ş.BAŞPINAR

09.30 – 10.20

PATOLOJİ-

Uygulama (B)



Hodgkin lenfoma, plazmasitom, reaktif lenf nodülü

Dr.Ş.BAŞPINAR

10.30 – 11.20

PATOLOJİ-

Uygulama (A)



Hodgkin lenfoma, plazmasitom, reaktif lenf nodülü

Dr.Ş.BAŞPINAR

11.30 – 12.20

PATOLOJİ-

Uygulama (A)



Hodgkin lenfoma, plazmasitom, reaktif lenf nodülü

Dr.Ş.BAŞPINAR




13.30 - 14.20




Serbest çalışma




14.30 - 15.20




Serbest çalışma




15.30 - 16.20




Serbest çalışma




16.30 - 17.20




Serbest çalışma





III. KURUL V. HAFTA

14 OCAK 2013 PAZARTESİ

08.30 – 09.20

PATOLOJİ-

Uygulama (A)



Akut apendisit, mide tümörleri, GİST örnekleri

Dr. İ.M.ÇİRİŞ

09.30 – 10.20

PATOLOJİ-

Uygulama (A)



Akut apendisit, mide tümörleri, GİST örnekleri

Dr. İ.M.ÇİRİŞ

10.30 – 11.20

PATOLOJİ-

Uygulama (B)



Akut apendisit, mide tümörleri, GİST örnekleri

Dr. İ.M.ÇİRİŞ

11.30 – 12.20

PATOLOJİ-

Uygulama (B)



Akut apendisit, mide tümörleri, GİST örnekleri

Dr. İ.M.ÇİRİŞ




13.30 – 14.20




Serbest çalışma




14.30 – 15.20




Serbest çalışma




15.30 – 16.20




Serbest çalışma




16.30 – 17.20




Serbest çalışma







15 OCAK 2013 SALI

08.30 – 09.20




Patoloji pratik sınav 9.00




09.30 – 10.20







10.30 – 11.20







11.30 – 12.20










13.30 - 14.20










14.30 - 15.20










15.30 - 16.20










16.30 - 17.20













16 OCAK 2013 ÇARŞAMBA

08.30 - 09.20

3. Pratik ders grubu

İNTRADERMAL ENJEKSİYON SİMÜLATÖRÜ (İç Hastalıkları)

Mesleki Beceri Laboratuvarı Dershanesi






09.40 - 10.30

1. Pratik ders grubu




10.50 - 11.40

2. Pratik ders grubu
















13.30 - 14.20




Serbest çalışma




14.30 - 15.20




Serbest çalışma




15.30 - 16.20




Serbest çalışma




16.30 - 17.20




Serbest çalışma







17 OCAK 2013 PERŞEMBE

08.30 - 09.20




09.30 - 10.20

10.30 - 11.20

11.30 - 12.20




13.30 - 14.20




14.30 - 15.20

15.30 - 16.20

16.30 - 17.20



18 OCAK 2013 CUMA

08.30 - 09.20

DERS KURULU SINAVI

Saat: 09.00




09.30 - 10.20

10.30 - 11.20

11.30 - 12.20







13.30 - 14.20

14.30 - 15.20

15.30 - 16.20

16.30 - 17.20




: assets -> uploads -> sites -> 101 -> files
files -> SDÜ anesteziyoloji ve reanimasyon ad 2016-2017 tip fakültesi DÖnem V grup I ders programi 29. 08. 2016 Pazartesi
files -> EĞİTİM ÖĞretim yili dönem III (SİNDİRİm sistemi ve hematopoetik sistem) III ders kurulu ( 12 aralik 2016 – 13 ocak 2017 ) dekan
files -> T. c süleyman demirel üNİversitesi tip faküLtesi enfeksiyon hastaliklari ve kliNİk mikrobiyoloji anabiLİm dali
files -> SÜleyman demirel üNİversitesi tip faküLtesi 2016– 2017 EĞİTİM ÖĞretim yili dönem III hareket sistemi, NÖropsiKİyatri
files -> T. C. SÜLeyman demirel üNİversitesi tip faküLtesi 2016 – 2017 EĞİTİM ÖĞretim yili dönem III
files -> T. C. SÜLeyman demirel üNİversitesi tip faküLtesi 2012 2013 EĞİTİM ÖĞretim yili
sites -> I. grup staji
sites -> Ders programi


Поделитесь с Вашими друзьями:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə