The Biodiversity of the Mediterranean Sea: Estimates, Patterns, and Threats



Yüklə 9.67 Mb.
səhifə32/70
tarix24.08.2017
ölçüsü9.67 Mb.
1   ...   28   29   30   31   32   33   34   35   ...   70

BIVALVIA

PROTOBRANCHIA

SOLEMYOIDA

Solemyidae

Solemya togata (Poli, 1795)

NUCULOIDA



Nuculidae

Nucula decipiens Philippi, 1844

Nucula hanleyi Winckworth, 1931

Nucula nitidiosa Winckworth, 1930

Nucula nucleus (Linné, 1758)

Nucula recondita Gofas & Salas, 1996

Nucula sulcata Bronn, 1831

Nucula tumidula Malm, 1860

Ennucula aegeensis (Forbes, 1844)

Ennucula corbuloides Seguenza G., 1877

Ennucula tenuis (Montagu, 1808)

Nuculanidae

Nuculana illirica Carrozza, 1987

Nuculana minuta (Müller O.F., 1776)

Ledella marisnostri La Perna, 2004

Ledella messanensis (Jeffreys, 1870

Saccella commutata (Philippi, 1844)

Malletidae

Katadesmia cuneata (Jeffreys, 1876)

Pseudomalletia obtusa Sars G.O, 1872

Neilonellidae

Neilonella latior (Jeffreys, 1876)

Yoldiidae

Yoldia minima Seguenza G., 1877

Microgloma guilonardi (Hoeksema, 1993)

Microgloma pusilla (Jeffreys, 1879)

Microgloma tumidula (Monterosato, 1880)

Yoldiella lucida (Lovén, 1846)

Yoldiella nana (Sars M., 1865)

Yoldiella philippiana (Nyst, 1845)

Yoldiella ovulum La Perna, 2004

Yoldiella triolatae (Brugnone, 1876)

Yoldiella wareni La Perna, 2004

Siliculidae

Silicula fragilis Jeffreys 1879
PTEROMORPHIA

ARCOIDA


Arcidae

Arca noae Linné, 1758

Arca tetragona Poli, 1795

Anadara corbuloides (Monterosato, 1878)

Anadara demiri (Piani, 1981) (E)

Anadara inaequivalvis (Bruguière, 1789) (E)

Anadara natalensis (Krauss, 1848) (E)

Anadara polii (Mayer, 1868)

Asperarca magdalenae La Perna, 1998

Asperarca nodulosa (Müller O.F., 1776)

Asperarca secreta La Perna, 1998

Barbatia barbata (Linné, 1758)

Barbatia clathrata (Defrance, 1816)

Barbatia plicata (Dillwyn, 1817) (E)

Bathyarca glacialis (Gray J.E., 1824)

Bathyarca pectunculoides (Scacchi, 1834)

Bathyarca philippiana (Nyst, 1848)

Noetiidae


Striarca lactea (Linné, 1758)

Limopsidae


Limopsis angusta (Jeffreys, 1879)

Limopsis aurita (Brocchi, 1814)

Limopsis friedbergi Glibert & van de Poel, 1965

Limopsis minuta (Philippi, 1836)

Limopsis multistriata (Forskål, 1775) (E)

Limopsis tenuis Seguenza G., 1876

Glycymeridae


Glycymeris arabica (Adams H., 1870) (E)

Glycymeris bimaculata (Poli, 1795)

Glycymeris glycymeris (Linné, 1758)

Glycymeris violascens (Lamarck, 1819)

MYTILOIDA


Mytilidae


Mytilus galloprovincialis Lamarck, 1819

Amygdalum agglutinans (Cantraine, 1835)

Amygdalum politum (Verrill & Smith, 1880)

Brachidontes pharaonis (Fischer P., 1870) (E)

Crenella arenaria Monterosato, 1875

Crenella pellucida (Jeffreys, 1850)

Dacrydium hyalinum Monterosato, 1875

Gregariella petagnae (Scacchi, 1832)

Gregariella semigranata (Reeve, 1858)

Idas ghisottii Warén & Carrozza, 1990

Idas modiolaeformis (Sturany, 1896)

Idas simpsoni (Marshall, 1900)

Lithophaga lithophaga (Linné, 1758) (P)

Modiolarca subpicta (Cantraine, 1835)

Modiolula phaseolina (Philippi, 1844)

Modiolus adriaticus (Lamarck, 1819)

Modiolus auriculatus Krauss, 1848 (E)

Modiolus barbatus (Linné, 1758)

Modiolus lulat (Dautzenberg, 1891)

Modiolus martorelli (Hidalgo, 1878)

Musculista perfragilis (Dunker, 1857) (E)

Musculista senhousia (Benson in Cantor, 1842) (E)

Musculus costulatus (Risso, 1826)

Musculus discors (Linné, 1767)

Myoforceps aristatus (Dillwyn, 1817)

Mytilaster lineatus (Gmelin, 1791)

Mytilaster marioni (Locard, 1889)

Mytilaster minimus (Poli, 1795)

Mytilaster solidus Monterosato, 1872

Perna perna (Linné, 1758)

Rhomboidella prideauxi (Leach, 1815)

Septifer forskali Dunker, 1855 (E)

Xenostrobus securis (Lamarck, 1819) (E)

Pinnidae


Pinna nobilis Linné, 1758 (P)

Pinna rudis Linné, 1758 (P)

Atrina fragilis (Pennant, 1777)

PTERIOIDA


Pteriidae


Pteria hirundo (Linné, 1758)

Pinctada margaritifera (Linné, 1758) (E)

Pinctada radiata (Leach, 1814) (E)

Electroma vexillum (Reeve, 1857) (E)

Malleidae


Malvufundus regula (Forskål, 1775) (E)

Pectinidae


Aequipecten commutatus (Monterosato, 1875)

Aequipecten opercularis (Linné, 1758)

Crassadoma multistriata (Poli, 1795)

Crassadoma pusio (Linné, 1758)

Chlamys flexuosa (Poli, 1795)

Chlamys glabra (Linné, 1758)

Chlamys lischkei (Dunker, 1850) (E)

Chlamys pesfelis (Linné, 1758)

Chlamys proteus (Solander, 1817)

Chlamys varia (Linné, 1758)

Delectopecten vitreus (Gmelin, 1791)

Lissopecten hyalinum (Poli, 1795)

Palliolum incomparabile (Risso, 1826)

Palliolum striatum (Müller O.F., 1776)

Palliolum tigerinum (Müller O.F., 1776)

Pecten jacobeus (Linné, 1758)

Pecten maximum (Linné, 1758)

Pseudamussium clavatum (Poli, 1795)

Pseudamussium peslutrae (Linné, 1771)

Pseudamussium sulcatum (Müller O.F., 1776)
1   ...   28   29   30   31   32   33   34   35   ...   70


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə