Tibbi Cİhazlar ve medikal üRÜnlerYüklə 37 Kb.
tarix25.12.2016
ölçüsü37 Kb.
#2987

Bu eğitim programında; eczane ve hastanelerde bulunan tıbbi cihazların tanımı, sınıflandırılması ve EC direktifi, eczane ve hastanelerde bulunan tıbbi cihazlar, medikal ürünler, sağlık aksesuarları, radyoaktif olan ve olmayan tıbbi gazlar, CE işareti ve yönetmelikler, yasal düzenlemeler, tıbbi cihazların sterilizasyonu, tıbbi cihazların ve medikal ürünlerin üretimi ve kalite kontrolü konuları üzerinde durulacaktır.

EĞİTİM SÜRESİ: 2 GÜN, EĞİTİM ÜCRETİ: KİŞİ BAŞI 75 TL

  • ECZANE YÖNETİMİ

Eczacılarımıza en iyi şekilde eczane yönetimini sağlayacak bilgilerin verilmesi, öğrenilenlerin eczanede uygulanması, eczacının kendi durumunu görmesi ve hemen uygulayabileceği geçerli ve denenmiş yollar öğrenmesini amaçlayan bir eğitim programıdır.

EĞİTİM SÜRESİ: 1 GÜN, EĞİTİM ÜCRETİ: KİŞİ BAŞI 50 TL

  • HAMİLELİKTE VE LAKTASYON DÖNEMİNDE GÜVENLİ İLAÇ KULLANIMI VE ECZACININ ROLÜ

Eczacıları ilaç, vitamin ve minerallerin gebelikte ve laktasyon döneminde kullanımıyla ilgili bilgilendirmeyi amaçlayan bir eğitim programıdır.

EĞİTİM SÜRESİ: 1 GÜN, EĞİTİM ÜCRETİ: KİŞİ BAŞI 50 TL

  • ÇOCUKLARDA GÜVENLİ İLAÇ KULLANIMI VE ECZACININ ROLÜ

İlaçların etkisinde yaş, en önemli faktörlerden biridir. Bunda; özellikle vücut kütlesi ve buna bağlı olarak ilaçların dağılım hacimlerinin farklılığının yanı sıra ilaçların eliminasyonunu sağlayan sistemlerin aktivitesinin farklılıkları da önemli rol oynar. Farmakokinetik farklılıklar özellikle yeni doğan ve bebeklik döneminde görülür. Çocukluk döneminde erişkinlerle olan farklar azalmakla birlikte, belli farmakokinetik ve farmakodinamik farklılıklar nedeniyle ilaçların istenmeyen etkilerinin şiddetlenmesi yönünde görülebilir. Belli hastalıklarda kullanılan ilaçların çocuklarda kullanımı erişkinlere göre farklılık göstermektedir. Bu programda, çocuklarda ilaç kullanımında dikkat edilecek temel farmakolojik parametreler ve çocuklarda sıklıkla kullanılan antibiyotik ve analjezik ilaçlar gibi belli gruptaki ilaçların ne şekilde kullanılması gerektiği konuları üzerinde durulacaktır.

EĞİTİM SÜRESİ: 1 GÜN, EĞİTİM ÜCRETİ: KİŞİ BAŞI 50 TL

  • KARDİYOVASKÜLER HASTALIKLARDA İLAÇ KULLANIMI

Çeşitli kardiyovasküler hastalıkların (hipertansiyon, angina pektoris, kalp yetmezliği, periferik damar hastalıkları vb.) nedenleri, bu hastalıklarda kullanılan ilaçların etki ve yan etki şekilleri, diğer ilaçlarla etkileşimleri, hastada var olan diğer hastalık durumlarında (diyabet, tiroid, addison gibi çeşitli endokrin sistem hastalıkları, astım vb.) dikkat edilmesi gereken durumlar hakkında bilgilendirmeyi amaçlayan bir eğitim programıdır.

EĞİTİM SÜRESİ: 1 GÜN, EĞİTİM ÜCRETİ: KİŞİ BAŞI 50 TL

Bu eğitim programında, eczacılık pratiği bakımından güncel ve önemli bir konu olan antidepresan ilaçlar etki düzenekleri, riskli gruplarda kullanım emniyetleri ve sık karşılaşılan bir sorun olan cinsel işlev bozuklukları bakımından güncel bilimsel veriler çerçevesinde değerlendirilecek ve izleyici kitle bilgilendirilecektir.

EĞİTİM SÜRESİ: 1 GÜN, EĞİTİM ÜCRETİ: KİŞİ BAŞI 50 TL
Yüklə 37 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin