1. 0 introduction



Yüklə 1,99 Mb.
Pdf görüntüsü
səhifə4/5
tarix27.08.2017
ölçüsü1,99 Mb.
1   2   3   4   5

Acacia latipes 

Acacia leptospermoides subsp. leptospermoides 

Acacia ligulata 

Acacia ligustrina 

Acacia lineolata subsp. basalis ms 

Acacia lineolata subsp. lineolata 

Acacia lineolata subsp. multilineata P1 

Acacia lirellata subsp. compressa ms P2  

Acacia longiphyllodinea 

Acacia longispinea 

Acacia mackeyana 

Acacia merrallii 

Acacia microbotrya 

Acacia multispicata 

Acacia murrayana 

Acacia neurophylla subsp. erugata 

Acacia nigripilosa 

Acacia nigripilosa subsp. latifolia ms P1  

Acacia nigripilosa subsp. nigripilosa ms 

Acacia nyssophylla 

Acacia obtecta 

Acacia orbifolia 

Acacia oswaldii 

Acacia prainii 

Acacia pravifolia 

Acacia ramulosa 

Acacia resinimarginea 

Acacia resinosa ms 

Acacia restiacea 

Acacia rostellifera 

Acacia saligna 

Acacia saxatilis 

Acacia scalena ms P3 

Acacia sericocarpa 

Acacia sibina 

Acacia signata 

Acacia sphacelata subsp. sphacelata ms 

Acacia stanleyi ms 

Acacia stereophylla var. stereophylla 

Acacia subrigida P2 


A survey of the roadside conservation values in the Shire of Dalwallinu and roadside management guidelines 

Acacia synoria ms 

Acacia tetragonophylla 

Acacia trinalis ms P1 

Acacia tysonii 

Acacia ulicina 

Acacia victoriae 

Acacia yorkrakinensis 

Acacia yorkrakinensis subsp. acrita 

Acacia ? aulacophylla 

Acacia ? fragilis 

Acacia ? microbotrya 

Acacia ? nigripilosa subsp. ? nigripilosa ms 

Acetosa vesicaria 

Actinobole uliginosum 

Actinostrobus arenarius 

Actinotus humilis 

Actinotus superbus 

Actites megalocarpa 

Adenanthos drummondii 

Allium ampeloprasum 

Allocasuarina acutivalvis 

Allocasuarina acutivalvis subsp. acutivalvis 

Allocasuarina acutivalvis subsp. prinsepiana 

Allocasuarina campestris 

Allocasuarina corniculata 

Allocasuarina dielsiana 

Allocasuarina humilis 

Allocasuarina microstachya 

Alyogyne pinoniana 

Alyxia buxifolia 

Amphibromus nervosus 

Amphipogon caricinus 

Amphipogon strictus 

Andersonia heterophylla 

Andersonia lehmanniana subsp. pubescens 

Angianthus micropodioides P3 

Angianthus tomentosus 

Anigozanthos flavidus 

Anthocercis anisantha subsp. anisantha 

Anthocercis littorea 

Anthotroche pannosa 

Aotus tietkensii 

Argyroglottis turbinata 

Aristida contorta 

Arthropodium dyeri 

Asphodelus fistulosus 

Astartea clavifolia P2 

Astartea heteranthera 

Astroloma glaucescens 

Astroloma serratifolium 

Astroloma serratifolium var. horridulum 

Atriplex bunburyana 

Atriplex holocarpa 

Atriplex hymenotheca 

Atriplex paludosa subsp. baudinii 

Atriplex semibaccata 

Atriplex semilunaris 

Atriplex vesicaria 

Austrodanthonia caespitosa 

Austrostipa nitida 

Austrostipa trichophylla 

Avena barbata 

Avena fatua 

Baeckea benthamii ms 

Baeckea crispiflora 

Baeckea cryptandroides 

Baeckea cryptonoma ms 

Baeckea elderiana 

Baeckea grandiflora 

Baeckea grandis 

Baeckea megaflora ms 

Baeckea muricata 

Baeckea recurva ms 

Baeckea sp.Wubin(M.E.Trudgen 5404) 

Balaustion pulcherrimum 

Banksia attenuata 

Banksia benthamiana P4 

Bassia scoparia 

Beaufortia bracteosa 

Beaufortia elegans 

Beaufortia interstans 

Bellida graminea 

Blennospora drummondii 

Boronia adamsiana R 

Boronia coerulescens 

Boronia coerulescens subsp. spicata 

Boronia ericifolia P2 

Borya constricta 

Borya nitida 

Borya sphaerocephala 

Bossiaea peduncularis 

Brachypodium distachyon 

Brachyscome ciliaris 

Brachyscome ciliocarpa 

Brachyscome iberidifolia 

Brachyscome perpusilla 

Brachyscome pusilla 

Brassica tournefortii 

Bromus rubens 

Brunonia australis 

Bursaria occidentalis 

Caladenia cristata P4 

Caladenia drummondii 

Caladenia radialis 

Caladenia roei 

Caladenia vulgata ms 

Calandrinia eremaea 

Calandrinia primuliflora 

Callitris glaucophylla 

Calothamnus chrysantherus 

Calothamnus gilesii 

Calothamnus quadrifidus 


A survey of the roadside conservation values in the Shire of Dalwallinu and roadside management guidelines 

Calothamnus quadrifidus var. "unsorted" 

Calotis hispidula 

Calycopeplus paucifolius 

Calytrix depressa 

Calytrix glutinosa 

Calytrix gracilis 

Calytrix habrantha 

Calytrix leschenaultii 

Calytrix plumulosa P3 

Calytrix strigosa 

Cassytha glabella forma dispar 

Cassytha melantha 

Cassytha nodiflora 

Casuarina obesa 

Centaurea melitensis 

Centrolepis cephaloformis subsp. cephaloformis 

Centrolepis polygyna 

Cephalipterum drummondii 

Ceratogyne obionoides 

Chamaescilla corymbosa var. latifolia 

Chamaexeros fimbriata 

Chamaexeros macranthera 

Chamelaucium brevifolium 

Chamelaucium conostigmum ms P3 

Chamelaucium drummondii 

Chamelaucium drummondii subsp. drummondii 

ms 


Chamelaucium drummondii subsp. hallii ms 

Chamelaucium micranthum 

Chamelaucium pauciflorum 

Chamelaucium pauciflorum subsp. 

thryptomenioides ms 

Chamelaucium pauciflorum thryptomenioides ms 

Cheilanthes aff. austrotenuifolia 

Cheilanthes austrotenuifolia 

Cheilanthes sieberi subsp. sieberi 

Chenopodium melanocarpum 

Chenopodium pumilio 

Chondrilla juncea 

Chorizema aciculare subsp. laxum 

Chorizema racemosum 

Chorizema rhynchotropis 

Chrysitrix distigmatosa 

Chrysocoryne trifida 

Chthonocephalus pseudevax 

Clematis delicata ms 

Codonocarpus cotinifolius 

Comesperma drummondii 

Comesperma integerrimum 

Comesperma scoparium 

Comesperma spinosum 

Comesperma volubile 

Commersonia pulchella 

Commersonia stowardii 

Conospermum amoenum subsp. amoenum 

Conospermum boreale subsp. ascendens ms 

Conospermum brownii 

Conospermum polycephalum 

Conospermum stoechadis subsp. stoechadis 

Conostylis aculeata subsp. bromelioides 

Conostylis androstemma 

Conostylis aurea 

Convolvulus remotus 

Cotula bipinnata 

Crassula colorata var. acuminata 

Crassula exserta 

Cratystylis subspinescens 

Cryptandra apetala var. apetala 

Cryptandra arbutiflora var. intermedia 

Cryptandra imbricata ms P3 

Cryptandra micrantha ms 

Cryptandra myriantha 

Cryptandra nutans 

Cyanicula deformis ms 

Cyanostegia angustifolia 

Cyanostegia microphylla 

Cyanostegia microphylla 

Cyphanthera odgersii subsp. occidentalis R 

Cyphanthera racemosa 

Dactyloctenium radulans 

Dampiera altissima 

Dampiera eriocephala 

Dampiera juncea 

Dampiera lavandulacea 

Dampiera luteiflora 

Dampiera stenostachya 

Dampiera tenuicaulis var. tenuicaulis 

Dampiera tomentosa 

Dampiera wellsiana 

Darwinia capitellata 

Darwinia chapmaniana ms R 

Darwinia halophila ms 

Darwinia purpurea 

Daucus glochidiatus 

Daviesia benthamii subsp. benthamii 

Daviesia cardiophylla 

Daviesia dielsii P2 

Daviesia grahamii 

Daviesia hakeoides subsp. subnuda ms 

Daviesia nematophylla 

Daviesia nudiflora subsp. amplectens 

Daviesia nudiflora subsp. nudiflora 

Daviesia triflora 

Dianella revoluta 

Dianella revoluta var. divaricata 

Dicrastylis fulva 

Dicrastylis parvifolia 

Dicrastylis reticulata 

Didymanthus roei 

Dithyrostegia amplexicaulis 

Dodonaea adenophora 

Dodonaea bursariifolia 


A survey of the roadside conservation values in the Shire of Dalwallinu and roadside management guidelines 

Dodonaea caespitosa 

Dodonaea divaricata 

Dodonaea inaequifolia 

Dodonaea larreoides 

Dodonaea viscosa subsp. angustissima 

Drosera macrantha 

Drosera macrantha subsp. macrantha 

Drosera macrophylla 

Drosera pallida 

Drosera ramellosa 

Drosera stolonifera subsp. rupicola 

Drosera stricticaulis 

Drummondita hassellii 

Drummondita hassellii var. hassellii 

Dryandra conferta var. conferta 

Dryandra fraseri var. fraseri 

Dryandra purdieana 

Duboisia hopwoodii 

Ecdeiocolea monostachya 

Emex australis 

Enchylaena lanata 

Enchylaena tomentosa var. tomentosa 

Enteropogon acicularis 

Eragrostis dielsii 

Eremaea beaufortioides 

Eremaea ectadioclada 

Eremaea pauciflora subsp. pauciflora 

Eremaea pauciflora var. lonchophylla 

Eremaea pauciflora var. pauciflora 

Eremophila caperata ms 

Eremophila clarkei 

Eremophila decipiens 

Eremophila decipiens subsp. decipiens ms 

Eremophila deserti 

Eremophila drummondii 

Eremophila glabra 

Eremophila granitica 

Eremophila lehmanniana 

Eremophila miniata 

Eremophila oldfieldii subsp. angustifolia ms 

Eremophila oldfieldii subsp. oldfieldii 

Eremophila oppositifolia 

Eremophila oppositifolia subsp. angustifolia ms 

Eremophila oppositifolia var. angustifolia ms 

Eremophila pinnatifida ms R 

Eremophila sargentii P2 

Eremophila serrulata 

Eremophila subfloccosa subsp. lanata ms 

Eremophila vernicosa ms X 

Eriachne ovata 

Erichsenia uncinata 

Eriochilus scaber subsp. scaber ms 

Eriostemon brucei subsp. brucei 

Eriostemon deserti 

Eriostemon glaber 

Eriostemon nutans P1 

Eriostemon sericeus 

Eriostemon thryptomenoides 

Eriostemon tomentellus 

Erodium cygnorum 

Erodium cygnorum subsp. cygnorum 

Erymophyllum glossanthus 

Erymophyllum tenellum 

Eucalyptus aequioperta 

Eucalyptus aff. leptophylla 

Eucalyptus aff. rigidula 

Eucalyptus albida 

Eucalyptus baudiniana 

Eucalyptus brachycorys 

Eucalyptus burracoppinensis 

Eucalyptus capillosa subsp. capillosa 

Eucalyptus capillosa subsp. polyclada 

Eucalyptus celastroides subsp. virella 

Eucalyptus ceratocorys 

Eucalyptus crucis subsp. lanceolata 

Eucalyptus ebbanoensis subsp. ebbanoensis 

Eucalyptus erythronema var. marginata 

Eucalyptus eudesmioides subsp. eudesmioides 

Eucalyptus ewartiana 

Eucalyptus gracilis 

Eucalyptus hypochlamydea subsp. ecdysiastes 

ms 

Eucalyptus hypochlamydea subsp. 



hypochlamydea ms 

Eucalyptus kochii subsp. kochii 

Eucalyptus kochii subsp. plenissima 

Eucalyptus leptopoda subsp. arctata 

Eucalyptus loxophleba subsp. lissophloia 

Eucalyptus loxophleba subsp. supralaevis 

Eucalyptus macrocarpa subsp. macrocarpa 

Eucalyptus myriadena subsp. myriadena 

Eucalyptus obtusiflora 

Eucalyptus oldfieldii 

Eucalyptus petraea 

Eucalyptus polita 

Eucalyptus pyriformis 

Eucalyptus rigidula 

Eucalyptus salicola 

Eucalyptus salubris 

Eucalyptus sargentii subsp. sargentii 

Eucalyptus semivestita ms 

Eucalyptus sheathiana 

Eucalyptus stowardii 

Eucalyptus striaticalyx 

Eucalyptus subangusta 

Eucalyptus subangusta subsp. pusilla 

Eucalyptus subangusta subsp. subangusta 

Eucalyptus subangusta subsp. virescens P1 

Eucalyptus synandra R 

Eucalyptus tenera 

Eucalyptus transcontinentalis 

Eucalyptus wandoo subsp. pulverea 


A survey of the roadside conservation values in the Shire of Dalwallinu and roadside management guidelines 

Eucalyptus x carnabyi P4 

Euphorbia drummondii 

Euryomyrtus recurva ms 

Exocarpos aphyllus 

Exocarpos sparteus 

Frankenia cinerea 

Frankenia pauciflora 

Frankenia setosa 

Gahnia aristata 

Gahnia drummondii 

Gastrolobium appressum R 

Gastrolobium bennettsianum 

Gastrolobium calycinum 

Gastrolobium floribundum 

Gastrolobium laytonii 

Gastrolobium rotundifolium P1 

Gastrolobium spinosum 

Gastrolobium spinosum var. grandiflorum 

Gastrolobium spinosum var. spinosum 

Geleznowia verrucosa P3 

Gilberta tenuifolia 

Gilruthia osbornei 

Glischrocaryon aureum 

Glischrocaryon aureum var. angustifolium 

Glischrocaryon roei 

Glycine clandestina 

Gnephosis setifera P1 

Gnephosis tenuissima 

Gnephosis tridens 

Gnephosis trifida 

Gnephosis uniflora 

Gompholobium obcordatum 

Gonocarpus nodulosus 

Goodenia berardiana 

Goodenia convexa 

Goodenia helmsii 

Goodenia incana 

Goodenia mimuloides 

Goodenia occidentalis 

Goodenia perryi P1 

Goodenia pinifolia 

Goodenia tripartita 

Goodenia watsonii subsp. watsonii 

Grevillea acacioides 

Grevillea acuaria 

Grevillea apiciloba subsp. apiciloba 

Grevillea armigera 

Grevillea asparagoides P3 

Grevillea biformis subsp. biformis 

Grevillea biternata 

Grevillea brachystachya 

Grevillea bracteosa P2 

Grevillea candicans P3 

Grevillea didymobotrya subsp. didymobotrya 

Grevillea dielsiana 

Grevillea dryandroides subsp. dryandroides R 

Grevillea eremophila 

Grevillea eriobotrya P3 

Grevillea eriostachya 

Grevillea eryngioides 

Grevillea excelsior 

Grevillea extorris 

Grevillea granulosa P3 

Grevillea hakeoides subsp. stenophylla 

Grevillea haplantha subsp. recedens 

Grevillea huegelii 

Grevillea juncifolia subsp. temulenta 

Grevillea kenneallyi P1 

Grevillea leucopteris 

Grevillea levis 

Grevillea nana 

Grevillea nana subsp. abbreviata P2 

Grevillea obliquistigma subsp. funicularis 

Grevillea obliquistigma subsp. obliquistigma 

Grevillea paniculata 

Grevillea paradoxa 

Grevillea petrophiloides 

Grevillea pinaster 

Grevillea pinifolia P1 

Grevillea polybotrya 

Grevillea pterosperma 

Grevillea pythara R 

Grevillea rosieri P2 

Grevillea sarissa subsp. sarissa 

Grevillea shuttleworthiana subsp. 

shuttleworthiana 

Grevillea tenuiloba P2 

Grevillea teretifolia 

Grevillea umbellulata subsp. acerosa 

Grevillea umbellulata subsp. umbellulata 

Grevillea uncinulata subsp. uncinulata 

Grevillea yorkrakinensis 

Gunniopsis glabra 

Gunniopsis intermedia 

Gunniopsis quadrifida 

Gunniopsis rubra P1 

Gunniopsis septifraga 

Gyrostemon racemiger 

Gyrostemon ramulosus 

Gyrostemon reticulatus X 

Gyrostemon subnudus 

Hakea erecta 

Hakea francisiana 

Hakea invaginata 

Hakea minyma 

Hakea preissii 

Hakea recurva subsp. recurva 

Hakea scoparia 

Halgania cyanea 

Halgania integerrima 

Halgania lavandulacea 

Halgania viscosa 


A survey of the roadside conservation values in the Shire of Dalwallinu and roadside management guidelines 

Halosarcia fimbriata 

Halosarcia halocnemoides 

Halosarcia halocnemoides subsp. caudata 

Halosarcia indica subsp. bidens 

Halosarcia lepidosperma 

Halosarcia leptoclada subsp. inclusa 

Halosarcia peltata 

Halosarcia pergranulata 

Halosarcia pergranulata subsp. pergranulata 

Halosarcia pruinosa 

Halosarcia pterygosperma subsp. pterygosperma 

Halosarcia syncarpa 

Halosarcia undulata 

Hedypnois rhagadioloides 

Hemiandra aff. pungens 

Hemiandra gardneri R 

Hemigenia dielsii 

Hemigenia diplanthera 

Hemigenia macphersonii 

Hemigenia sp.Edah(J.W.Green 1601) 

Hemigenia sp.Jibberding(J.D'Alonzo 418) 

Hemigenia sp.Paynes Find(A.C.Beauglehole 

49138) 


Hemigenia westringioides 

Hemiphora elderi 

Hibbertia acerosa 

Hibbertia aff. crassifolia 

Hibbertia aff. gracilipes 

Hibbertia aff. recurvifolia 

Hibbertia arcuata 

Hibbertia drummondii 

Hibbertia exasperata 

Hibbertia glomerosa 

Hibbertia lividula 

Hibbertia nutans 

Hibbertia rostellata 

Hibbertia rupicola 

Homalocalyx aureus 

Homalocalyx coarctatus 

Homalocalyx thryptomenoides 

Hordeum glaucum 

Hyalochlamys globifera 

Hyalosperma demissum 

Hyalosperma glutinosum 

Hyalosperma glutinosum subsp. glutinosum 

Hyalosperma glutinosum subsp. venustum 

Hyalosperma zacchaeus 

Hybanthus epacroides 

Hybanthus floribundus 

Hybanthus floribundus subsp. floribundus 

Hydrocotyle callicarpa 

Hydrocotyle pilifera var. glabrata 

Hydrocotyle rugulosa 

Hypochaeris glabra 

Isoetes caroli 

Isoetes inflata 

Isoetes tripus 

Isoetopsis graminifolia 

Isopogon divergens 

Isopogon scabriusculus subsp. stenophyllus 

Isopogon scabriusculus subsp. stenophyllus ms 

Isotropis cuneifolia 

Isotropis drummondii 

Isotropis juncea 

Jacksonia acicularis ms 

Jacksonia arida ms 

Jacksonia fasciculata 

Jacksonia macrocalyx 

Jacksonia nematoclada 

Jacksonia rhadinoclada 

Jacksonia velutina P4 

Juncus aridicola 

Keraudrenia hermanniifolia 

Keraudrenia integrifolia 

Kunzea pulchella 

Lachnostachys coolgardiensis 

Lachnostachys eriobotrya 

Lachnostachys verbascifolia var. verbascifolia 

Lamarckia aurea 

Lawrencella davenportii 

Lawrencella rosea 

Lawrencia squamata 

Laxmannia paleacea 

Lechenaultia biloba 

Lechenaultia macrantha 

Lepidobolus preissianus subsp. volubilis ms 

Lepidosperma aff. resinosum 

Lepidosperma costale 

Lepidosperma resinosum 

Lepidosperma scabrum 

Lepidosperma squamatum 

Leptomeria preissiana 

Leptosema aphyllum ms 

Leptosema daviesioides 

Leptosema tomentosum ms 

Leptospermum roei 

Leucopogon cuneifolius 

Leucopogon gracillimus 

Leucopogon hamulosus 

Leucopogon nutans 

Leucopogon obtusatus 

Levenhookia leptantha 

Levenhookia pusilla 

Lobelia heterophylla 

Lobelia rarifolia 

Lobelia winfridae 

Logania flaviflora 

Lomandra micrantha subsp. teretifolia 

Lysinema ciliatum 

Lysinema ciliatum forma Central 

wheatbelt(S.Paust 898)  

Lysiosepalum rugosum 


A survey of the roadside conservation values in the Shire of Dalwallinu and roadside management guidelines 

Maireana aff. planifolia 

Maireana amoena 

Maireana atkinsiana 

Maireana brevifolia 

Maireana diffusa 

Maireana georgei 

Maireana marginata 

Maireana thesioides 

Maireana tomentosa subsp. tomentosa 

Malleostemon roseus 

Malleostemon tuberculatus 

Mallophora globiflora 

Mallophora rugosifolia 

Marsilea drummondii 

Medicago laciniata var. laciniata 

Melaleuca acerosa 

Melaleuca acuminata subsp. websteri ms 

Melaleuca adnata 

Melaleuca aff. concreta 

Melaleuca aff. nesophila 

Melaleuca conothamnoides 

Melaleuca cordata 

Melaleuca coronicarpa 

Melaleuca ctenoides 

Melaleuca eleuterostachya 

Melaleuca elliptica 

Melaleuca fulgens subsp. fulgens 

Melaleuca halmaturorum 

Melaleuca holosericea 

Melaleuca lateriflora subsp. lateriflora ms 

Melaleuca laxiflora 

Melaleuca leiocarpa 

Melaleuca leptospermoides 

Melaleuca macronychia subsp. macronychia 

Melaleuca nematophylla 

Melaleuca nematophylla ms 

Melaleuca nesophila 

Melaleuca oldfieldii 

Melaleuca orbicularis ms 

Melaleuca pauperiflora subsp. fastigiata 

Melaleuca platycalyx 

Melaleuca pungens 

Melaleuca radula 

Melaleuca scabra 

Melaleuca sclerophylla P3 

Melaleuca sp.Wongan Hills(R.Davis 1959) 

Melaleuca thyoides 

Melaleuca uncinata 

Melaleuca viminea subsp. viminea 

Mesembryanthemum crystallinum 

Mesomelaena graciliceps 

Mesomelaena preissii 

Microcybe multiflora subsp. multiflora 

Micromyrtus obovata 

Micromyrtus racemosa 

Micromyrtus racemosa var. carinata ms 

Micromyrtus racemosa var. latifolia ms P2  

Micromyrtus racemosa var. prochytes ms 

Microtis parviflora 

Millotia myosotidifolia 

Millotia perpusilla 

Millotia tenuifolia var. tenuifolia 

Mirbelia depressa 

Mirbelia floribunda 

Mirbelia microphylla 

Mirbelia ramulosa 

Mirbelia spinosa 

Mirbelia trichocalyx 

Monachather paradoxus 

Myriocephalus pygmaeus 

Nemcia obovata 

Nemcia spathulata 

Neurachne alopecuroidea 

Nicotiana rotundifolia 

Olearia dampieri subsp. eremicola ms 

Olearia humilis 

Olearia muelleri 

Olearia pimeleoides 

Olearia propinqua 

Opercularia spermacocea 

Ophioglossum lusitanicum 

Ornithogalum arabicum 

Osteospermum clandestinum 

Panicum antidotale 

Parietaria cardiostegia 

Patersonia drummondii subsp. borealis ms 

Pentzia globifera 

Persicaria prostrata 

Persoonia angustiflora 

Persoonia chapmaniana P2 

Persoonia quinquenervis 

Persoonia rufiflora 

Persoonia saundersiana 

Persoonia stricta 

Petalostylis cassioides 

Petrophile incurvata 

Petrophile seminuda 

Petrophile shuttleworthiana 

Petrophile wonganensis 

Phebalium ambiguum 

Phebalium brachycalyx P1 

Phebalium canaliculatum 

Phebalium megaphyllum ms 

Phebalium tuberculosum 

Phebalium tuberculosum subsp. aff. megaphyllum 



Yüklə 1,99 Mb.

Dostları ilə paylaş:
1   2   3   4   5




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə