2013-cü ildə idman növləri üzrə keçiriləcək



Yüklə 5,05 Mb.
səhifə14/40
tarix28.04.2017
ölçüsü5,05 Mb.
1   ...   10   11   12   13   14   15   16   17   ...   40

KYOKUŞİN KARATE







20 yanvar şəhidləri xatirəsinə həsr olunmuş turnir (kadetlər, yeniyetmələr və gənclər)

yanvar

Lənkəran

Şəhər və rayonlar

İC, İK


200

30

20

250

GİN, Federasiya






Beynəlxalq turnir

mart

Rusiya

yığma komanda

20

2

3

25

Federasiya






Dünya kuboku

13-14 aprel

Litva

yığma komanda

2

1

1

4

Federasiya






Qafqaz kuboku

aprel

Gürcüstan

yığma komanda

30

3

4

37

Federasiya






Avropa çempionatı (kişilər, qadınlar, gənclər)

may

İsveç

yığma komanda

20

2

2

24

Federasiya






Kyokuşinkan üzrə Avropa kuboku

oktyabr

Ukrayna

yığma komanda

15

3

3

21

Federasiya






Açıq Azərbaycan çempionatı

(gənclər, kişilər, qadınlar)



noyabr

Bakı

Şəhər və rayon İC, İK

300

30

20

350

GİN, Federasiya






Kyokuşin karate üzrə Avropa çempionatı

(18-22 yaşlılar)



dekabr

Rumıniya

yığma komanda

6

1

2

9

Federasiya




QALAQAPI (QO, PA DUK, VEY Sİ)






Azərbaycan qoşa qo çempionatı

14-17 fevral

Bakı

Dəvət olunanlar

32

8

10

50

GİN, Federasiya






Azərbaycan birinciliyi (7 qrup)

18-24 mart

Bakı

Şəhər və rayonlar


70

12

25

107

GİN, Federasiya






Respublika komanda çempionatı

10 aprel –

13 dekabr



Final - Bakı

Şəhər və rayonlar


50

10

14

74

GİN, Federasiya






Avropa qoşa qo çempionatı

09-12 may

Amsterdam - Hollandiya

yığma komanda

2

1

1

4

GİN, AGF,

Federasiya








Azərbaycan birinciliyi (qadınlar)

16-19 may

Bakı

Şəhər və rayonlar

12

10

5

27

GİN, Federasiya






Azərbaycan çempionatı

28 may –

01 iyun


Bakı

Dəvət olunanlar

75

12

25

112

GİN, Federasiya






Qoşa qo üzrə Azərbaycan birinciliyi

02-07 iyul

Quba

Şəhər və rayonlar


30

10

8

48

GİN, Federasiya






Avropa çempionatı (57-ci Avropa Qo Konqresi)

27 iyul –

10 avqust



Olsztyn – Polşa

yığma komanda

5

1

1

7

GİN, AGF,

Federasiya








Dünya çempionatı (gənclər)

avqust

Praqa - Çexiya

yığma komanda

2

1

-

3

GİN, AGF, Federasiya






Dünya çempionatı

31 avqust – 06 sentyabr

Sendai - Yaponiya

yığma komanda

1

1

-

2

GİN, BGF, Federasiya






Azərbaycan kuboku

09-14 sentyabr

Bakı

Şəhər və rayonlar

60

10

20

90

GİN, Federasiya






Dünya kuboku




Cənubi Koreya

yığma komanda

1

1

-

2

GİN, BGF, Federasiya




QAYAYA VƏ BUZA DIRMANMA






Buza dırmanma üzrə dünya kuboku

I mərhələsi



12-13 yanvar

Cheongsong -

Koreya


yığma komanda

4

1

-

5

GİN, Federasiya






Buza dırmanma üzrə dünya kuboku

II mərhələsi



18-19 yanvar

Saas-fi –

İsveçrə


yığma komanda

4

1

-

5

GİN, Federasiya






Buza dırmanma üzrə dünya kuboku

III mərhələsi



26-27 yanvar

Rabenstein –

İtaliya


yığma komanda

4

1

-

5

GİN, Federasiya






Buza dırmanma üzrə dünya kuboku

IV mərhələsi



07-09 fevral

Busteni -

Rumıniya


yığma komanda

4

1

-

5

GİN, Federasiya






Buza dırmanma üzrə Azərbaycan çempionatı

yanvar-fevral

Qusar

Şəhər və rayonlar

İC, İK


120

12

25

157

GİN, Federasiya






Buza dırmanma üzrə dünya kuboku – final

və sürət üzrə dünya çempionatı



08-10 mart

Kirov - Rusiya

yığma komanda

8

1

-

9

GİN, Federasiya






Qayaya dırmanma üzrə Azərbaycan çempionatı

may - iyun

Təyinatla

Şəhər və rayonlar

İC, İK


150

15

25

190

GİN, Federasiya






Heydər Əliyevin 90 illik yubileyinə həsr olunmuş qayaya dırmanma üzrə beynəlxalq Prezident kuboku

may - iyun

Beşbarmaq

dəvət olunan ölkələr

120

12

25

157

GİN, Federasiya






Akif Rüstəmovun xatirəsinə həsr olunmuş qayaya dırmanma üzrə beynəlxalq kubok yarışı

sentyabr

Beşbarmaq

dəvət olunan ölkələr

150

15

25

190

GİN, Federasiya




QILINCOYNATMA






Dünya kuboku (şpaqa-kişilər və qadınlar)

18-21 yanvar

Doha - Qatar

yığma komanda

6

3

1

10

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (sablya-qadınlar)

23-28 yanvar

London –

Böyük Britaniya



yığma komanda

4

1

1

6

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (sablya-qadınlar)

29 yanvar –

03 fevral



Orlean - Fransa

yığma komanda

4

1

1

6

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (şpaqa-qadınlar)

01-04 fevral

Budapeşt – Macarıstan

yığma komanda

1

1

-

2

GİN, Federasiya






Azərbaycan birinciliyi

(yeniyetmə qızlar və oğlanlar)



03-06 fevral

Bakı

Şpaqa,sablya,rapira

üzrə komandalar



60

15

15

90

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (şpaqa-qadınlar)

06-10 fevral

Leypziq - Almaniya

yığma komanda

1

1

-

2

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (sablya-qadınlar)

20-25 fevral

Gend - Belçika

yığma komanda

4

2

-

6

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (sablya-qadınlar)

26 fevral –

04 mart


Bolonya - İtaliya

yığma komanda

4

2

-

6

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (şpaqa-qadınlar)

27 fevral –

03 mart


San Marino – Fransa

yığma komanda

1

1

-

2

GİN, Federasiya






Avropa birinciliyi (gənclər və yeniyetmələr)

27 fevral –

10 mart


Budapeşt – Macarıstan

yığma komanda

10

3

1

14

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (şpaqa-qadınlar)

06-10 mart

Barselona - İspaniya

yığma komanda

1

1

-

2

GİN, Federasiya






Azərbaycan birinciliyi

(gənclər - qızlar,oğlanlar)



11-14 mart

Bakı

Şpaqa,sablya,rapira

üzrə komandalar



60

15

15

90

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (sablya-qadınlar)

13-19 mart

Antalya – Türkiyə

yığma komanda

4

1

1

6

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (sablya-qadınlar və kişilər)

20-25 mart

Moskva - Rusiya

yığma komanda

8

2

1

11

GİN, Federasiya






Dünya birinciliyi (yeniyetmələr və gənclər)

29 mart-

08 aprel


Poreç - Xorvatiya

yığma komanda

10

2

1

13

GİN, Federasiya






Yeniyetmələrin Oyunları

20-25 aprel

Ankara – Türkiyə

yığma komanda

10

2

1

13

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (sablya-qadınlar)

01-06 may

Çikaqo - ABŞ

yığma komanda

4

2

-

6

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (sablya-qadınlar)

23-27 may

Tyancin – Çin

yığma komanda

4

2

-

6

GİN, Federasiya






U-23 Avropa birinciliyi

04-10 iyun

Torun - Polşa

yığma komanda

10

3

-

13

GİN, Federasiya






İslam ölkələrinin Oyunları

06-17 iyun

İndoneziya

yığma komanda

16

5

1

22

GİN, Federasiya






Avropa çempionatı

14-22 iyun

Zaqreb - Xorvatiya

yığma komanda

12

3

-

14

GİN, Federasiya






Universiada

04-18 iyul

Kazan - Rusiya

yığma komanda

10

2

1

13

GİN, Federasiya






Dünya çempionatı

04-15 avqust

Budapeşt - Macarıstan

yığma komanda

8

3

1

12

GİN, Federasiya






Beynəlxalq turnir

04-08 sentyabr

Bankqok - Tailand

yığma komanda

4

2

-

6

GİN, Federasiya






Azərbaycan çempionatı

23-25 sentyabr

Bakı

Şəhər, rayon İC, İK

80

15

15

110

GİN, Federasiya






Rusiya açıq turniri

oktyabr

Rostov - Rusiya

yığma komanda

8

2

1

11

GİN, Federasiya






U-23 Avropa birinciliyi

04-10 noyabr

Tbilisi - Gürcüstan

yığma komanda

10

3

-

13

GİN, Federasiya






Satelit

10-15 noyabr

Ankara – Türkiyə

yığma komanda

8

2

1

11

GİN, Federasiya






Ukrayna açıq turniri

noyabr

Xarkov - Ukrayna

yığma komanda

8

2

1

11

GİN, Federasiya






Dünya kuboku

(şpaqa və sablya gənclər, oğlanlar)



15-19 dekabr

Tehran - İran

yığma komanda

8

2

1

11

GİN, Federasiya




QOCYU-RYU OKİNAVA KARATE-DO VƏ KOBUDO






Beynəlxalq kempo karate və kobudo növləri üzrə dünya çempionatı

aprel - may

Xarkov - Ukrayna

Kataloq: documents
documents -> Исследование диагностических моделей по Пону и Коркхаузу
documents -> 3 пародонтологическая хирургия
documents -> Hemoglobinin yenidoğanda yapim azliğina bağli anemiler
documents -> Q ə r a r Azərbaycan Respublikası adından
documents -> Ubutumire uniib iratumiye abantu, imigwi y'abantu canke amashirahamwe bose bipfuza gushikiriza inkuru hamwe/canke ivyandiko bijanye n'ihonyangwa ry'agateka ka zina muntu hamwe n'ayandi mabi yose vyakozwe I Burundi guhera mu kwezi kwa Ndamukiza
documents -> Videotherapy Video: Cool Runnings Sixth Grade
documents -> Guidelines on methods for calculating contributions to dgs
documents -> Document Outline form monthly ret cont
documents -> Şİrvan şƏHƏr məRKƏZLƏŞDİRİLMİŞ Kİtabxana sistemi
documents -> İnsan hüquq müdafiəçilərinin vəziyyəti üzrə Xüsusi Məruzəçi

Yüklə 5,05 Mb.

Dostları ilə paylaş:
1   ...   10   11   12   13   14   15   16   17   ...   40




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə