2013-cü ildə idman növləri üzrə keçiriləcək



Yüklə 5,05 Mb.
səhifə2/40
tarix28.04.2017
ölçüsü5,05 Mb.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   40



CSİ1*-W CSİYH1*

13-15 dekabr

Bakı

Ölkələr

25

10

6

41

GİN, Federasiya



ATLETİKA







Azərbaycan birinciliyi (1998-99-cu il təv.)

11-12 yanvar

Bakı

Şəhər və rayonlar

İC, İK


120

25

35

180

GİN, Federasiya






Azərbaycan kuboku

15-16 yanvar

Bakı

Şəhər və rayonlar

İC, İK


100

20

35

155

Bakı GİBİ, Federasiya






Qubernator kuboku

26 yanvar

Volqoqrad-Rusiya

yığma komanda

8

2

-

10

GİN, Federasiya






Beynəlxalq turnir

yanvar

Təyinatla

yığma komanda

5

2

-

7

GİN, Federasiya






A.Antipovun xatirəsinə həsr olunmuş tullanmalar üzrə memorial

02-03 fevral

Bakı

Şəhər və rayonlar

İC, İK


50

7

15

72

GIN, Federasiya,

Atletika İK








Azərbaycan birinciliyi

(1994-95-ci, 1996-97-ci il təv.)



08-09 fevral

Bakı

Şəhər və rayonlar

İC, İK


120

25

35

180

GİN, Federasiya






Azərbaycan çempionatı

15-16 fevral

Bakı

Şəhər və rayonlar

İC, İK


100

20

35

155

GİN, Federasiya






RAK yarımmarafonu

16 fevral

Ras Al Khaimah

yığma komanda

1

2

-

3

GİN, Federasiya






Beynəlxalq turnir

fevral

İran

yığma komanda

20

5

-

25

GİN, Federasiya






Qış Avropa çempionatı

01-03 mart

Höteburq - Almaniya

yığma komanda

4

3

-

7

GİN, Federasiya






Kross üzrə dünya çempionatı

28 mart

Bıqdış - Polşa

yığma komanda

3

2

-

5

GİN, Federasiya






Kross üzrə Azərbaycan çempionatı

06-07 aprel

Astara

Şəhər və rayonlar

İC, İK


100

20

35

155

GİN, Federasiya






Lisenziya marafonu

aprel - may

Təyinatla

yığma komanda

1

2

-

3

GİN, Federasiya






Azərbaycan birinciliyi (1998-99-cu il təv.)

24-25 may

Bakı

Şəhər və rayonlar

İC, İK


120

25

35

180

GİN, Federasiya






Azərbaycan kuboku və

Ə.Səfərovun memorialı



31 may –

01 iyun


Bakı

Şəhər və rayonlar

İC, İK


100

20

35

155

GİN, Federasiya






Yılmaz Sazak memorialı

(1996-97; 1998-99-cu il təv.)



01 iyun

İstanbul – Türkiyə

yığma komanda

5

2

-

7

GİN, Federasiya






İslam Oyunları

06-17 iyun

İndoneziya

yığma komanda

15

4

-

19

GİN, MOK Federasiya






Azərbaycan birinciliyi

(1994-95, 1996-97-ci il təv.)



22-23 iyun

Bakı

Şəhər və rayonlar

İC, İK


120

25

35

180

GİN, Federasiya






Komandalar arasında Avropa çempionatı

22-23 iyun

Byanska Bıstitsa

yığma komanda

28

7

-

35

GİN, Federasiya






Azərbaycan çempionatı

29-30 iyun

Bakı

Şəhər və rayonlar

İC, İK


110

20

35

165

GİN, Federasiya






Dağ qaçışı üzrə Avropa çempionatı

06 iyul

Boroveta - Bolqarıstan

yığma komanda

2

1

-

3

GİN, Federasiya






Universiada

07-12 iyul

Kazan - Rusiya

yığma komanda

4

2

-

6

GİN, Federasiya






U-18 dünya çempionatı

10-14 iyul

Donetsk-Ukrayna

yığma komanda

3

1

-

4

GİN, Federasiya






U-23 Avropa çempionatı

11-14 iyul

Tampere - Finlandiya

yığma komanda

5

3

-

8

GİN, Federasiya






U-18 Avropa Olimpiya Festivalı

14-19 iyul

Utreçt

yığma komanda

8

3

-

11

GİN, Federasiya






U-20 Avropa çempionatı

18-21 iyul

Riyeti

yığma komanda

4

2

-

6

GİN, Federasiya






Qafqaz kuboku

26-28 iyul

Tbilisi - Gürcüstan

yığma komanda

25

7

4

36

GİN, Federasiya






Dünya çempionatı

10-18 avqust

Moskva - Rusiya

yığma komanda

4

3

-

7

GİN, Federasiya






Kross üzrə Azərbaycan çempionatı

05-06 oktyabr

İsmayıllı

Şəhər və rayonlar

İC, İK


110

20

35

165

GİN, Federasiya






Kross üzrə Avropa çempionatı

08 dekabr

Belqrad - Serbiya

yığma komanda

4

2

-

6

GİN, Federasiya






T.Qarayevin mükafatı uğrunda XIV ənənəvi beşnövçülük beynəlxalq yarışı (1996-97)

21 dekabr

Bakı

İC, İK

65

10

25

90

Federasiya




AŞİHARA KAYKAN KARATE






Azərbaycan çempionatı

(yeniyetmələr, gənclər və böyüklər)



18-19 may

Bakı

klublar

180

12

8

200

GİN, Federasiya






Dünya çempionatı

(yeniyetmələr, gənclər və böyüklər)



14-17 noyabr

Braşov - Rumıniya

yığma komanda

20

3

2

25

GİN, Federasiya






Avropa çempionatı (yeniyetmələr və gənclər)


17 noyabr

Antalya – Türkiyə

yığma komanda

10

1

2

13

Federasiya




Avarçəkmə






Dünya kuboku I (akademik avarçəkmə)

19-24 mart

Sidney - Avstraliya

yığma komanda

1

1

-

1

FİSA






Prezident kuboku

28-31 mart

Mingəçevir

Federasiya

120

16

14

150

GİN, Federasiya






Dünya kuboku I (kayak - kanoe)

07-12 may

Seged - Macarıstan

yığma komanda

8

4

-

12

İCF






Dünya kuboku II (kayak - kanoe)

14-19 may

Racice - Yunanıstan

yığma komanda

8

4

-

12

İCF






Avropa çempionatı - gənclər

(akademik avarçəkmə)



20-26 may

Minsk - Belarus

yığma komanda

6

2

-

8

FİSA






Avropa çempionatı (akademik avarçəkmə)

25 may–02 iyun

Sevilya - İspaniya

yığma komanda

5

2

-

7

FİSA






Dünya kuboku III (kayak - kanoe)

28 may-02 iyun

Poznan - Polşa

yığma komanda

8

4

-

12

İCF






Avropa çempionatı (kayak - kanoe)

10-16 iyun

Montemor-o-Velo - Portuqaliya

yığma komanda

5

2

-

7

İCF






Dünya kuboku II (akademik avarçəkmə)

17-23 iyun

İton – Böyük Britaniya

yığma komanda

6

2

-

8

FİSA






Avropa çempionatı - gənclər

(kayak - kanoe)



22-30 iyun

Poznan - Polşa




7

3

-

10

İCF






Henli reqata

01-07 iyul

Henli - Böyük Britaniya

yığma komanda

3

1

-

4

Henli Royal Klab






Dünya kuboku III (akademik avarçəkmə)

08-14 iyul

Lüserna – İsveçrə

yığma komanda

6

2

-

8

FİSA






Dünya çempionatı - gənclər

22-28 iyul

Lins - Avstriya

yığma komanda

6

2

-

8

FİSA






Dünya çempionatı - gənclər

(kayak - kanoe)



07 iyul –

04 avqust



Velland - Kanada

yığma komanda

6

2

-

8

İCF






Dünya çempionatı - gənclər

(akademik avarçəkmə)



05-11 avqust

Trakay - Litva

yığma komanda

6

2

-

8

FİSA






Dünya çempionatı (kayak - kanoe)

19-26 avqust

Duysburq-Almaniya

yığma komanda

4

2

-

6

İCF






Dünya çempionatı (akademik avarçəkmə)

22 avqust – 01 sentyabr

Çunglu - Koreya

yığma komanda

3

1

-

4

FİSA






Beynəlxalq Mingəçevir Reqatası

31 oktyabr –

03 noyabr



Mingəçevir

Ölkələr

120

16

14

150

GİN, Federasiya




AYKİDO






Respublika seminarı

mart

Bakı

Şəhər və rayon İC, İK

120

14

-

134

Federasiya






Beynəlxalq seminar

aprel

Bakı

Şəhər və rayon İC, İK

130

14

-

144

GİN, Federasiya






Beynəlxalq festival

may

Türkiyə

yığma komanda

3

3

-

6

GİN






Beynəlxalq festival

iyun

Sankt-Peterburq - Rusiya

yığma komanda

3

3

-

6

GİN






Beynəlxalq seminar

iyul

Ukrayna

yığma komanda

3

3

-

6

GİN






Beynəlxalq seminar

noyabr

Bakı

Şəhər və rayon İC, İK

130

14

-

144

GİN, Federasiya




BADMİNTON






Ənənəvi beynəlxalq Fəcr turniri

14-17 fevral

Tehran - İran

yığma komanda

6

2

-

8

Federasiya






Azərbaycan birinciliyi (1999-2000-ci, 2001-ci il təv.və kiçik yaşlılar)

09-16 mart

Bakı

Şəhər və rayonlar

İC, İK


70

6

20

96

GİN, Federasiya






Beynəlxalq turnir

28-31 mart

Orlean - Fransa

yığma komanda

4

1

-

5

GİN






Azərbaycan birinciliyi

(1997-98-ci il təv.yeniyetmələr)



05-10 aprel

Bakı

Şəhər və rayonlar

İC, İK


40

5

20

65

GİN, Federasiya






Azərbaycan çempionatı

22-29 aprel

Bakı

Şəhər və rayonlar

İC, İK


50

5

20

75

GİN, Federasiya






Azərbaycan birinciliyi (gənclər)

17-22 may

Bakı

Şəhər və rayonlar

İC, İK


50

5

20

75

GİN, Federasiya






Beynəlxalq turnir

23-26 may

Madrid - İspaniya

yığma komanda

4

1

-

5

GİN






Beynəlxalq turnir

17-21, 21-24 avqust

Xarkov - Ukrayna

yığma komanda

8

2

-

10

GİN






Beynəlxalq turnir (yeniyetmələr)

04-08 noyabr

Dnepropetrovsk - Ukrayna

yığma komanda

6

2

-

8

GİN






Beynəlxalq turnir

10-13 dekabr

Roma - İtaliya

yığma komanda

4

1

-

5

GİN




BASKETBOL






XX Azərbaycan çempionatı

(kişilər, yüksək dəstə, II dövrə)



fevral

Təyinatla

Şəhər və rayonlar

İC, İK


72

12

10

94

GİN, Federasiya






Uşaq-Yeniyetmə Basketbol Liqasının VIII çempionatı (U14, U16, U18)

mart

Bakı

Şəhər və rayonlar

UGİM, İC, İK



240

40

20

300

GİN, Federasiya






XX Azərbaycan çempionatı

(kişilər, yüksək dəstə, pley-off mərhələsi)



aprel

Təyinatla

Şəhər və rayonlar

İC, İK


48

8

10

66

GİN, Federasiya






Azərbaycan çempionatı (qadınlar)

aprel

Bakı

Şəhər və rayonlar

UGİM, İC, İK



60

10

12

82

GİN, Federasiya






XX Azərbaycan çempionatı

(kişilər, yüksək dəstə, final)



may

Təyinatla

Şəhər və rayonlar

UGİM, İC, İK



48

8

10

66

GİN, Federasiya






3x3 basketbol üzrə beynəlxalq turnir

(kişilər)



16-19 may

Mingəçevir

İran,Gürcüstan, Qazaxıstan,Bakı, Gəncə komandaları

12

4

8

16

GİN, Federasiya






3x3 basketbol üzrə Azərbaycan açıq birinciliyi (U16, U17 yeniyetmələr)

zona

25-26 may



Şəki, Gəncə, Cəlilabad

Şəhər və rayonlar

UGİM, İC, İK


148

23

18

189

GİN, Federasiya






final

09 iyun


Bakı,

Sumqayıt


76

10

15

101






Azərbaycan kuboku (gənclər)

sentyabr

İsmayıllı

Şəhər və rayon İC, İK

144

24

16

184

GİN, Federasiya






Azərbaycan çempionatı I Liqa (kişilər)

oktyabr -noyabr

Bakı

Şəhər və rayonlar

UGİM,İC, İK



192

32

16

240

GİN, Federasiya






XXI Azərbaycan çempionatı

(kişilər yüksək dəstə, I dövrə)



noyabr - dekabr

Bakı

Şəhər və rayonlar

İC, İK


80

12

15

107

GİN, Federasiya






Uşaq-Yeniyetmə Basketbol Liqasının

IX çempionatı (U14, U16, U18)



noyabr - dekabr

Bakı

Şəhər və rayonlar

UGİM, İC, İK



240

40

20

300

GİN, Federasiya






Beynəlxalq turnirlər və dostluq görüşləri

Il ərzində

Təyinatla
















GİN, Federasiya




BƏDİİ GİMNASTİKA






Dünya kuboku

06-11 fevral

Tartu - Estoniya

yığma komanda

13

4

1

18

Federasiya, idm.təş.






Qran - Pri

27 fevra –

04 mart


Moskva - Rusiya

yığma komanda

13

3

1

17

Federasiya, idm.təş.






Qran - Pri

mart

Holon - İsrail

yığma komanda

15

4

1

20

Federasiya, idm.təş.






Qran - Pri

28 mart –

01 aprel


Tiye - Fransa

yığma komanda

7

2

1

10

Federasiya, İdm.təş.






Dünya kuboku

01-07 aprel


Lissabon - Portuqaliya

yığma komanda

16

4

2

22

GİN, Federasiya.






Qran - Pri

11-14 aprel

Marbeliya - İspaniya

yığma komanda

14

4

2

20

Federasiya, İdm.təş.






Dünya kuboku

18-22 aprel

Buxarest - Rumıniya

yığma komanda

2

1

1

4

Federasiya, idm.təş.






Dünya kuboku

25-29 aprel

Pesaro - İtaliya

yığma komanda

14

4

2

20

Federasiya, idm.təş.






Azərbaycan birinciliyi

01-02 may

Bakı

İC, İK, İT

80-100

-

-

80-100

Federasiya, İdm.təş.






Dünya kuboku

03-06 may

Sofiya - Bolqarıstan

yığma komanda

16

4

2

22

Federasiya, idm.təş.






Dünya kuboku

08-13 may

Korbey-Esson

Fransa


yığma komanda

2

1

1

4

Federasiya, idm.təş.






Dünya kuboku

15-20

Minsk - Belarus

yığma komanda

16

4

2

22

Federasiya, idm.təş.






Avropa çempionatı

28 may–03 iyun

Vyana - Avstriya

yığma komanda

9

4

2

15

GİN, Federasiya






Aralıq Dənizi Oyunları

21-30 iyun

Mersin – Türkiyə

yığma komanda

8

3

1

12

GİN, Federasiya






Universiada

06-17 iyul

Kazan - Rusiya

yığma komanda

8

3

1

12

GİN, Federasiya






Azərbaycan çempionatı

10-11 avqust

İsmayıllı

İC, İK, İT

30-40

-

-

30-40

GİN, Federasiya






Dünya kuboku

15-19 avqust

Snakt – Peterburq - Rusiya

yığma komanda

14

4

2

20

Federasiya, idm.təş.






Dünya çempionatı

25 avqust – 02 sentyabr

Kiyev - Ukrayna

yığma komanda

9

4

2

15

GİN, Federasiya






Qran - Pri

04-07 oktyabr

Brno - Çexiya

yığma komanda

2

1

1

4

Federasiya, idm.təş.






Qran - Pri

17-22 oktyabr

Berlin - Almaniya

yığma komanda

2

1

1

4

Federasiya, idm.təş.






Dəvətə əsasən

Il ərzində




yığma komanda













GİN, Federasiya




BİLYARD






“Moskovskaya piramida” üzrə Azərbaycan çempionatı

26 yanvar –

01 fevral



Bakı

Şəhər və rayon İC, İK

32

3

8

43

GİN, Federasiya






“Sərbəst piramida” üzrə

Azərbaycan birinciliyi



09-14 mart

Bakı

Şəhər və rayon İC, İK

32

3

8

43

GİN, Federasiya






“Piramida” üzrə Avropa çempionatı

Təyinatla

Təyinatla

yığma komanda

5

1

1

7

GİN, Federasiya






“Sərbəst piramida” üzrə

Azərbaycan çempionatı



21-26 sentyabr

Bakı

Şəhər və rayonlar

İC, İK


32

3

8

43

GİN, Federasiya






“Piramida” üzrə dünya çempionatı

Təyinatla

Təyinatla

yığma komanda

5

1

1

7

GİN, Federasiya




BODİBİLDİNQ






Bodibildinq, bodifitness və qarışıq cütlü üzrə Avropa çempionatı

03-05 may

Moldova

yığma komanda

4

1

-

5

GİN, Federasiya






Dünya çempionatı (qadınlar)

13-16 sentyabr

Kiyev - Ukrayna

yığma komanda

2

1

-

3

GİN, Federasiya






Arnold Classik Avropa Qran-Pri

11-13 oktyabr

Madrid - İspaniya

yığma komanda

4

1

-

5

Federasiya






Azərbaycan kuboku

oktyabr-noyabr

Təyinatla

İC, İK

15

-

5

20

Federasiya






Dünya çempionatı (kişilər)

07-10 noyabr

Mərakeş

yığma komanda

7

1

-

8

GİN, Federasiya






Dünya çempionatı (yeniyetmələr və veteranlar)







yığma komanda

2

1

-

3

GİN, Federasiya




Kataloq: documents
documents -> Исследование диагностических моделей по Пону и Коркхаузу
documents -> 3 пародонтологическая хирургия
documents -> Hemoglobinin yenidoğanda yapim azliğina bağli anemiler
documents -> Q ə r a r Azərbaycan Respublikası adından
documents -> Ubutumire uniib iratumiye abantu, imigwi y'abantu canke amashirahamwe bose bipfuza gushikiriza inkuru hamwe/canke ivyandiko bijanye n'ihonyangwa ry'agateka ka zina muntu hamwe n'ayandi mabi yose vyakozwe I Burundi guhera mu kwezi kwa Ndamukiza
documents -> Videotherapy Video: Cool Runnings Sixth Grade
documents -> Guidelines on methods for calculating contributions to dgs
documents -> Document Outline form monthly ret cont
documents -> Şİrvan şƏHƏr məRKƏZLƏŞDİRİLMİŞ Kİtabxana sistemi
documents -> İnsan hüquq müdafiəçilərinin vəziyyəti üzrə Xüsusi Məruzəçi

Yüklə 5,05 Mb.

Dostları ilə paylaş:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   40




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə