2013-cü ildə idman növləri üzrə keçiriləcək



Yüklə 5,05 Mb.
səhifə26/40
tarix28.04.2017
ölçüsü5,05 Mb.
1   ...   22   23   24   25   26   27   28   29   ...   40

ŞAHMAT







Azərbaycan birinciliyi - seçmə (8,10,12,14,16 yaşadək oğlanlar və qızlar)

02-15 yanvar

Kürdəmir

Respublika şahmat məktəbləri

350

30

30

410

GİN, Federasiya



Azərbaycan çempionatı (şəxsi - kişilər)

15-28 yanvar

Bakı

Şəhər və rayonlar İM

14

5

7

26

GİN, Federasiya



Şahmat məsələlərinin əyani həlli üzrə dünya kuboku

03-09 fevral

Moskva - Rusiya

yığma komanda

4

1

1

6

GİN, Federasiya



Azərbaycan çempionatı (qadınlar)

01-02 mart

Bakı

Şəhər və rayonlar İM

14

5

7

26

GİN, Federasiya



Azərbaycan birinciliyi – final

(14, 16, 18 yaşadək oğlanlar və qızlar)



22 mart-

04 aprel


Bakı

Respublika şahmat məktəbləri

72

14

22

108

GİN, Federasiya



Şahmat məsələlərinin əyani həlli üzrə Azərbaycan çempionatı

06-09 aprel

Bakı

Şəhər və rayonlar

50

20

14

84

GİN, Federasiya



Şahmat məsələlərinin əyani həlli üzrə Avropa çempionatı

12-19 aprel

Vilnüs - Litva

yığma komanda

5

1

1

7

GİN, Federasiya



2016-cı il Ümumdünya Şahmat Olimpiadasına hazırlılqla əlaqədar hakimlik seminarı

aprel

Bakı

Şəhər və rayonlar

-

-

50

50

GİN, Federasiya



Azərbaycan birinciliyi -final

(20 yaşadək oğlanlar və qızlar)



16-30 aprel

Bakı

Respublika şahmat məktəbləri

40

10

15

65

GİN Federasiya



“Naxçıvan Open” beynəlxalq turniri

aprel - may

Naxçıvan

Şəhər və rayonlar

200

30

20

250

GİN, Federasiya



Avropa çempionatı (şəxsi – kişilər)

04-17 may

Leqniçka - Polşa

yığma komanda

5

1

1

7

GİN, Federasiya



2016-cı il Ümumdünya Şahmat Olimpiadasına hazırlılqla əlaqədar hakimlik seminarı

iyun

Bakı

Şəhər və rayonlar

-

-

50

50

GİN, Federasiya



Azərbaycan çempionatı (veteranlar)

01-11 iyun

Bakı

Şəhər və rayonlar İT

14

1

5

20

GİN, Federasiya



Azərbaycan birinciliyi - final

(8,10,12 yaşadək oğlanlar və qızlar)



08-21 iyun

Bakı

Respublika şahmat məktəbləri

72

14

22

108

GİN, Federasiya



2016-cı il Ümumdünya Şahmat Olimpiadasına hazırlılqla əlaqədar hakimlik seminarı

iyun

Bakı

Şəhər və rayonlar

-

-

50

50

GİN, Federasiya



16 yaşadək gənclərin Respublika Olimpiadası (şəxsi- komanda yarışı)

12-25 iyul

Quba

Respublika şahmat məktəbləri

150

30

30

210

GİN, Federasiya



16 yaşadək gənclərin dünya şahmat Olimpiadası (komanda yarışı)

21-31 iyul

Çanqkinq - Çin

yığma komanda

5

1

1

7

GİN, Federasiya



Avropa çempionatı (qadınlar)

22 iyul –

04 avqust



Belqrad - Serbiya

yığma komanda

4

1

1

6

GİN, Federasiya



Dünya çempionatı (20 yaşadək gənclər)

11-26 avqust

Ankara – Türkiyə

Şəxsi

2

1

1

4

GİN Federasiya



Dünya birinciliyi

(8,10,12,14,16,18 yaşadək oğlan və qızlar)



13-25 avqust

Əl-Əin - BƏƏ

yığma komanda

13

2

2

17

GİN, Federasiya



Azərbaycan çempionatı - seçmə yarışlar (kişilər və qadınlar)

avqust

Sabirabad

Respublika şahmat məktəbləri

40

5

16

61

GİN, Federasiya



“BAKU-OPEN” beynəlxalq turniri

sentyabr

Novxanı

Şəhər və rayonlar

200

30

20

250

GİN, Federasiya,

Bakı ş. GİBİ





Şahmat məsələlərinin əyani həlli üzrə dünya çempionatı

sentyabr

Batumi - Gürcüstan

yığma komanda

4

1

1

6

GİN, Federasiya



Avropa Çempionatı

(8,10,12,14,.16,18 yaşlı oğlan və qızlar)



28 sentyabr – 09 oktyabr

Budva - Monteneqro

yığma komanda

15

2

1

18

GİN, Federasiya



Klublararası Avropa çempionatı

19-27 oktyabr

Rodos a.-Yunanıstan

yığma komanda

8

1

1

10

GİN, Federasiya



Azərbaycan çempionatı (I dəstə)

oktyabr

Bakı

Şəhər rayonlar və idman təşkilatları

40

5

15

60

GİN, Federasiya



Avropa komanda çempionatı

07-18 noyabr

Varşava - Polşa

yığma komanda

12

1

2

15

GİN, Federasiya



2016-cı il Ümumdünya Şahmat Olimpiadasına hazırlılqla əlaqədar hakimlik seminarı

noyabr

Bakı

Şəhər və rayonlar

-

-

50

50

GİN, Federasiya



Azərbaycan çempionatı (komanda)

dekabr

Bakı

Şəhər rayonlar və idman təşkilatları

78

30

16

124

GİN, Federasiya

ŞAOLİN DÖYÜŞ SƏNƏTİ






Avropa birinciliyi

mart

Ukrayna

yığma komanda

12

3

25

40

GİN, Federasiya



Çin döyüş sənətləri üzrə dünya çempionatı

mart

Portuqaliya

yığma komanda

11

2

2

15

Federasiya



Dünya şaolin-kempo çempionatı

aprel

Türkiyə

yığma komanda

16

2

1

19

GİN, Federasiya



“Ümummilli lider kuboku” Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş beynəlxalq turnir

may

Bakı

Federasiya üzvləri

180

16

21

217

GİN, Federasiya



Çin döyüş sənətləri üzrə Avropa çempionatı

may

İtaliya

yığma komanda

11

2

2

15

Federasiya



Dünya Festivalı

iyul

ÇXR

yığma komanda

11

2

2

15

GİN, Federasiya



Dünya kuboku

oktyabr

Almaniya

yığma komanda

18

2

1

21

Federasiya



Avropa kuboku

oktyabr

Təyinatla

yığma komanda

18

2

1

21

Federasiya



Dünya birinciliyi

noyabr

Türkiyə

yığma komanda

18

2

1

21

GİN, Federasiya



Azərbaycan çempionatı və birinciliyi

dekabr

Bakı

Federasiya üzvləri

250

18

17

285

GİN, Federasiya

ŞİTO-RYU KARATE-DO






Açıq Ukrayna kuboku

21-22 mart

Ukrayna

yığma komanda

20

2

2

24

ŞDNFŞ, Federasiya






Dünya kuboku

aprel

Təyinatla

yığma komanda

20

2

2

24

ŞDNFŞ, Federasiya






Azərbaycan açıq çempionatı

25 aprel

Bakı

Federasiya üzvləri

250

14

16

280

GİN, ŞDNFŞ, Federasiya






VI Dünya döyüş növləri Olimpiadası

aprel

Təyinatla

yığma komanda

20

2

2

24

GİN, ŞDNFŞ, Federasiya






Avropa kuboku

iyul

Təyinatla

yığma komanda

20

2

2

24

ŞDNFŞ, Federasiya






Açıq Ümumyapon çempionatı

avqust

Yaponiya

yığma komanda

20

2

2

24

ŞDNFŞ, Federasiya






Ümumdünya döyüş mədəniyyəti oyunları

sentyabr

Təyinatla

yığma komanda

20

2

2

24

ŞDNFŞ, Federasiya






VII dünya çempionatı

sentyabr

Təyinatla

yığma komanda

20

2

2

24

GİN, ŞDNFŞ, Federasiya






Avropa çempionatı

oktyabr

Təyinatla

yığma komanda

20

2

2

24

GİN, ŞDNFŞ, Federasiya






IX Azərbaycan birinciliyi

noyabr

Sabirabad

Federasiya üzvləri

250

14

16

280

GİN, ŞDNFŞ, Federasiya




Kataloq: documents
documents -> Исследование диагностических моделей по Пону и Коркхаузу
documents -> 3 пародонтологическая хирургия
documents -> Hemoglobinin yenidoğanda yapim azliğina bağli anemiler
documents -> Q ə r a r Azərbaycan Respublikası adından
documents -> Ubutumire uniib iratumiye abantu, imigwi y'abantu canke amashirahamwe bose bipfuza gushikiriza inkuru hamwe/canke ivyandiko bijanye n'ihonyangwa ry'agateka ka zina muntu hamwe n'ayandi mabi yose vyakozwe I Burundi guhera mu kwezi kwa Ndamukiza
documents -> Videotherapy Video: Cool Runnings Sixth Grade
documents -> Guidelines on methods for calculating contributions to dgs
documents -> Document Outline form monthly ret cont
documents -> Şİrvan şƏHƏr məRKƏZLƏŞDİRİLMİŞ Kİtabxana sistemi
documents -> İnsan hüquq müdafiəçilərinin vəziyyəti üzrə Xüsusi Məruzəçi

Yüklə 5,05 Mb.

Dostları ilə paylaş:
1   ...   22   23   24   25   26   27   28   29   ...   40




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə