2013-cü ildə idman növləri üzrə keçiriləcək


Şəhər və rayonlar, idman təşkilatları



Yüklə 5,05 Mb.
səhifə37/40
tarix28.04.2017
ölçüsü5,05 Mb.
1   ...   32   33   34   35   36   37   38   39   40

Şəhər və rayonlar, idman təşkilatları


1000

60

35

1095

GİN, AHİTA,

“Zenit” İC RŞ






Hava və ekstremal idman növləri






Buzadırmanma üzrə açıq

Azərbaycan çempionatı



18-20 yanvar

Ləzə - Qusar

Şəhər və rayon İC,İK

90

6

15

111

GİN, Federasiya






Ağrı dağ zirvəsinə birgə Türkiyə-Azərbaycan yürüşü

fevral

Türkiyə

yığma komanda

10

1

-

11

GİN, Federasiya






Buzadırmanma üzrə dünya çempionatının mərhələ yarışı

12-13 yanvar

18-19 yanvar

26-27 yanvar

07-09 fevral

08-10 mart


Cheongsong-Koreya

Saas-fi - İsveçrə

Rabenstein -İtaliya

Busteni- Rumıniya

Kirov – Rusiya


yığma komanda

6

6

6



6

6


1

1

1



1

1


-

-

-



-

-


7

7

7



7

7


GİN, Federasiya






Qayayadırmanma üzrə “Ümid-1” ixtisas yarışı

23-24 mart

Nardaran - Bakı

Şəhər və rayon İC,İK

75

10

15

100

Federasiya






Dünya kubokunun sürət mərhələsinə hazırlıq çərçivəsində “Baku speed cup” seçmə yarışları

27-28 aprel

Bakı

yığma komanda

80

6

12

98

Federasiya






Heydər zirvəsinə kütləvi xatirə yürüşü

03-05 may

Quba

Şəhər və rayon İC,İK

200

15

-

215

GİN, Federasiya






İdman dırmanması üzrə açıq Azərbaycan çempionatı

18-19 may

Bakı

yığma komanda

100

8

10

118

GİN, Federasiya






Qayayadırmanma üzrə “Ümid-2” ixtisas yarışı

05-06 iyun

Nardaran - Bakı

Şəhər və rayon İC,İK

80

10

15

105

Federasiya






İdman dırmanması üzrə dünya kubokunun mərhələ yarışı

22-23 iyun

Bakı

yığma komanda

20

5

5

30

GİN, Federasiya






Avropa çempionatı,

idman dırmanması üzrə dünya kubokunun mərhələ yarışı



12-13.07

09-10.08


31.08-01.09

07.09


27-29.09

Shamonix – Fransa

İmst – Avstriya

Eindhoven Niderland

Arko – İtaliya

Perm - Rusiya


yığma komanda

8

8

8



8

8


2

2

2



2

2


-

-

-



-

-


10

10

10



10

10


GİN, Federasiya






Qayayadırmanma üzrə açıq Azərbaycan çempionatı

05-07 iyul

Qalaxudat - Quba

Şəhər və rayon İC,İK

140

10

20

170

GİN, Federasiya






Paraplan-motoparaplan üzrə açıq Azərbaycan çempionatı

iyul

Xaçmaz

Şəhər və rayon İC,İK

10

2

2

14

GİN, Federasiya






Şahyaylağı dağ festivalı

iyul

Şahdağ

Şəhər və rayon İC,İK

100

5

5

110

Federasiya






“Elbrus” zirvəsinə yürüş

iyul - avqust

Rusiya

yığma komanda

4

2

-

6

GİN, Federasiya






Ümummilli lider Heydər Əliyevin 90 illik yubileyinə həsr olunmuş silsilə dağ yürüşləri

iyul - avqust

Kazbek,Dəmavənd, İsmayıl, Somoni, Korjenevsk

Şəhər və rayon İC,İK

25-30

5

-

30-35

GİN, Federasiya






Şahdağın gənc dostları yeniyetmələr və gənclər üçün yürüşlər

24-25 avqust

Şahdağ

Şəhər və rayon İC,İK

60

10

-

70

GİN, Federasiya






Motosikletl və dağ velosipedləri ilə

Sumqayıt-Şahdağ ekstremal dağ festivalı



avqust

Sumqayıt - Xınalıq

Şəhər və rayon İC,İK

20-25

5

5

30-35

Federasiya






Kiçik Qafqaz elmi-idman ekoloji dağ ekspedisiyası

16-18 avqust

Kimik Qafqaz dağları

Şəhər və rayon İC,İK

60-70

10

10

90

Federasiya, klublar






Kvadrosikllərlə Sumqayıt-Şahdağ

ekstremal dağ yürüşü



avqust

Sumqayıt - Xınalıq

Şəhər və rayon İC,İK

10-15

5

5

20-25

Federasiya






Talış dağlarına elmi idman dağ ekoloji ekspedisiyası

sentyabr- oktyabr

Talış dağları

Şəhər və rayon İC,İK

10

-

-

10

Federasiya, klublar






A.Rüstəmovun xatirəsinə həsr olunmuş idman dırmanması üzrə kubok yarışları

05-06 oktyabr

Bakı

Şəhər və rayon İC,İK

90

10

20

120

GİN, Federasiya






7000-lik zirvəyə yürüş

oktyabr - noyabr

Nepal

yığma komanda

3-4

-

-

3-4

GİN, Federasiya




KARLAR ARASINDA İDMAN YARIŞLARI



Şahmat üzrə Azərbaycan birinciliyi (gənclər)

20-21 fevral

Bakı

Təşkilatlar

10

-

-

10

GİN, Federaisya






Dama üzrə Azərbaycan çempionatı (gənclər)

26-29 fevral

Bakı

Təşkilatlar

20

-

-

20

GİN, Federaisya






Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş şahmat, dama üzrə çempionat

01-04 may

Bakı

Təşkilatlar

30

-

-

30

GİN, Federaisya






Şahmat üzrə Avropa çempionatı

11-17 iyun

Kaunas - Litva

yığma komanda

8

-

-

8

GİN, Federaisya






Deflimpiya Oyunları

20 iyul –

04 avqust



Sofiya - Bolqarıstan

yığma komanda

28

-

-

28

GİN, Federaisya






Şahmat üzrə Avropa çempionatı

21-28 oktyabr

Almaniya

yığma komanda

8

-

-

8

GİN, Federaisya






Şahmat üzrə Azərbaycan çempionatı (böyüklər)

20-22 noyabr

Bakı

Böyüklər

15

-

-

15

GİN, Federaisya






Dama üzrə Azərbaycan çempionatı (böyüklər)

27-29 noyabr

Bakı

Böyüklər

20

-

-

20

GİN, Federaisya




MİLLİ idman növləri

Zorxana və pəhləvani güləş



Azərbaycan çempionatı

09-11 mart

Bakı

Kataloq: documents
documents -> Исследование диагностических моделей по Пону и Коркхаузу
documents -> 3 пародонтологическая хирургия
documents -> Hemoglobinin yenidoğanda yapim azliğina bağli anemiler
documents -> Q ə r a r Azərbaycan Respublikası adından
documents -> Ubutumire uniib iratumiye abantu, imigwi y'abantu canke amashirahamwe bose bipfuza gushikiriza inkuru hamwe/canke ivyandiko bijanye n'ihonyangwa ry'agateka ka zina muntu hamwe n'ayandi mabi yose vyakozwe I Burundi guhera mu kwezi kwa Ndamukiza
documents -> Videotherapy Video: Cool Runnings Sixth Grade
documents -> Guidelines on methods for calculating contributions to dgs
documents -> Document Outline form monthly ret cont
documents -> Şİrvan şƏHƏr məRKƏZLƏŞDİRİLMİŞ Kİtabxana sistemi
documents -> İnsan hüquq müdafiəçilərinin vəziyyəti üzrə Xüsusi Məruzəçi

Yüklə 5,05 Mb.

Dostları ilə paylaş:
1   ...   32   33   34   35   36   37   38   39   40




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə