2013-cü ildə idman növləri üzrə keçiriləcək



Yüklə 5,05 Mb.
səhifə4/40
tarix28.04.2017
ölçüsü5,05 Mb.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   40

CÜDO







Azərbaycan birinciliyi U-15 yeniyetmələr

(1999-2000-cı il təv.oğlanlar və qızlar)



06-08 fevral

Bakı,

Sumqayıt


Şəhər, rayonların və MR idman təşkilatları

270

30

36

336

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (kişilər)

02-03 fevral

Tbilisi - Gürcüstan

yığma komanda

28

3

3

34

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (qadınlar)

02-03 fevral

Sofiya - Bolqarıstan

yığma komanda













GİN, Federasiya






Qrand Şlem

09-10 fevral

Paris - Fransa

yığma komanda

26

2

2

30

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (qadınlar)

16-17 fevral

Vyana-Avstriya

yığma komanda

14

2

2

18

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (kişilər)

16-17 fevral

Budapeşt-Macarıstan

yığma komanda

28

3

3

34

GİN, Federasiya






Həzi Aslanovun xatirəsinə həsr olunmuş beynəlxalq turnir (1996-98-ci il təv.yeniyetmələr)

09-11 fevral

Bakı

yığma komanda













Bakı GİBİ






Qran-Pri (kişilər və qadınlar)

23-24 fevral

Düseldorf -Almaniya

yığma komanda

28

3

3

34

GİN, Federasiya






Xocalı faciəsinə həsr olunmuş beynəlxalq turnir (1997-98-ci il təv.yeniyetmələr)

01-03 mart

Bakı

yığma komanda

28

2

10

40

UGİM, federasiya






Hakimlərin qitə imtahanı

01-03 mart

Praqa - Çexiya

yığma komanda







2

2









Dünya kuboku (qadınlar)

02-03 mart

Praqa - Çexiya

yığma komanda

14

2

2

18

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (kişilər)

02-03 mart

Varşava – Polşa

yığma komanda

28

3

3

34

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (yeniyetmələr)

16-17 mart

Antalya - Türkiyə

yığma komanda

35

2

2

39

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (gənclər)

16-17 mart

Koimbra - Portuqaliya

yığma komanda

35

2

2

39

GİN, Federasiya






Azərbaycan birinciliyi

-U-21.gənclər (1993-95-cü il təv)



26-28 mart

Bakı,

Sumqayıt


Şəhər, rayonların və MR idman təşkilatları

310

30

36

376

GİN, Federasiya






Qran-Pri (kişilər və qadınlar)

30-31 mart

Samsun - Türkiyə

yığma komanda

25

2

2

29

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (yeniyetmələr)

30-31 mart

Kiyev - Ukrayna

yığma komanda

24

2

2

28

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (kişilər və qadınlar)

30-31 mart

Sarayevo – Bosniya Hersoqovina

yığma komanda

28

2

1

31

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (yeniyetmələr)

06-07 aprel

Tver - Rusiya

yığma komanda

35

2

2

39

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (gənclər)

06-07 aprel

Mudaniya - Yunanıstan

yığma komanda

24

2

2

28

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (yeniyetmələr)

13-14 aprel

Koimbra - Portuqaliya

yığma komanda

24

2

2

28

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (gənclər)

13-14 aprel

Tartu - Estoniya

yığma komanda

24

2

2

28

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (yeniyetmələr)

20-21 aprel

Tepliça - Çexiya

yığma komanda

24

2

2

28

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (gənclər)

20-21 aprel

Sankt-Peterburq-Rusiya

yığma komanda

24

2

2

28

GİN, Federasiya






Şəxsi Avropa çempionatı (kişilər və qadınlar)

21-23 aprel

Budapeşt -Macarıstan

yığma komanda

24

2

2

28

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (yeniyetmələr)

27-28 aprel

Buxarest - Rumıniya

yığma komanda

24

2

2

28

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (gənclər)

27-28 aprel

Liqnano - İtaliya

yığma komanda

24

2

2

28

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (yeniyetmələr)

04-05 may

Berlin - Almaniya

yığma komanda

24

2

2

28

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (gənclər)

04-05 may

Kaunas - Litva

yığma komanda

24

2

2

28

GİN, Federasiya






Qran-Pri (böyüklər)

04-05 may

Bakı

yığma komanda

28

2

2

32









Nazirlik tərəfindən şəhərlərə, rayonlara və MR birincilikləri üçün ayrılmış vaxt:

-U-23 yaşa qədər gənclər (1991-1996)



10-12 may

Yerlərdə

Şəhər, rayonların və MR idman təşkilatları

320

30

36

386

Şəhər, rayon idman təşkilatlarının rəhbərləri






Avropa kuboku (gənclər)

11-12 may

Lion - Fransa

yığma komanda

24

2

2

28

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (kişilər və qadınlar)

11-12 may

London - İngiltərə

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Avropa hakim və məşqçilərinin seminarı

17-18 may

Bakı

Məşqçi və hakimlər

-

-

-

-

Federasiya






Avropa kuboku (yeniyetmələr)

18-19 may

Belsko-Byala -Polşa

yığma komanda

24

2

2

28

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (gənclər)

18-19 may

Kiyev - Ukrayna

yığma komanda

24

2

2

28

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (kişilər və qadınlar)

18-19 may

Orenburq - Rusiya

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (gənclər)

25-26 may

La-Koruna - İspaniya

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Dünya Ustaları

25-26 may

Tümen - Rusiya

yığma komanda

20

2

1

23

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (gənclər)

01-02 iyun

Leybnits - Avstriya

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (qadınlar)

01-02 iyun

Madrid - İspaniya

yığma komanda

22

2

2

26

Federasiya






U-23 Azərbaycan birinciliyi

(1991-1996)



12-14 iyun

Bakı,

İsmayıllı



Şəhər, rayonların və MR idman təşkilatları

320

30

36

386

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (kişilər)

01-02 iyun

Buxarest- Rumıniya

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (qadınlar)

08-09 iyun

Lissabon -Portuqaliya

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (kişilər)

08-09 iyun

Tallin - Estoniya

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Veteranların Avropa çempionatı

13-15 iyun

Paris - Fransa

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (kişilər və qadınlar)

15-16 iyun

Selj - Sloveniya

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Avropa çempionatı U-18 yeniyetmələr (1996-98)

21-23 iyun

Tallinn - Estoiya

yığma komanda

25

2

2

29

GİN, Federasiya






Tələbələrin Ümumdünya Univrsiadası

07-11 iyul

Kazan - Rusiya

yığma komanda

14

2

1

17

GİN, Federasiya






Avropa Olimpiya Festivalı

13-20 iyul

Ulrext - Niderland

yığma komanda

16

2

1

19

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (gənclər)

20-21 iyul

Vrotslav - Polşa

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (kişilər və qadınlar)

20-21 iyul

Leypziq - Almaniya

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Qran Şlem (kişilər və qadınlar)

20-21 iyul

Moskva - Rusiya

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (gənclər)

27-28 iyul

Praqa - Çexiya

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (gənclər)

03-04 avqust

Berlin - Almaniya

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Yeniyetmələrin Dünya Çempionatı

08-11 avqust

Mayami - ABŞ

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Dünya çempinatı (kişilər və qadınlar)

26-31 avqust

Rio - Braziliya

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Komandalar arasında Dünya çempinatı (kişilər və qadınlar)

01 sentyabr

Rio - Braziliya

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (kişilər və qadınlar)

07 sentyabr

Bratislava - Slovakiya

yığma komanda

24

2

2

28

GİN, Federasiya






Qran Pri (kişilər və qadınlar)

14-15 sentyabr

Rijeka - Xorvatiya

yığma komanda

25

2

2

29

GİN, Federasiya






Avropa çempionatı (gənclər)

20-22 sentyabr

Sarayevo - Bosniya Herseqovina

yığma komanda

24

2

2

28

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (kişilər və qadınlar)

21-22 sentyabr

Tampere - Finlandiya

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (qadınlar)

28-29 sentyabr

Roma - İtaliya

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (kişilər)

28-29 sentyabr

Qlazqo –

Böyük Britaniya



yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Qran Pri

28-29 sentyabr

Almatı - Qazaxıstan

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Avropa Cüdo İttifaqının həkim və administrasiya seminarı

04-05 oktyabr

Qavra - Malta

yığma komanda

-

2

2

4

Federasiya






Qran Pri

05-06 oktyabr

Daşkənd - Özbəkistan

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (qadınlar)

12-13 oktyabr

Minsk, Belarus

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Dünya kuboku (kişilər)

12-13 oktyabr

İstanbul - Türkiyə

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (kişilər və qadınlar)

19-20 oktyabr

Belqrad - Serbiya

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Dünya çempionatı (gənclər)

24-27 oktyabr

Lyublyana - Sloveniya

yığma komanda

14

2

2

18

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (kişilər və qadınlar)

25-27 oktyabr

Boras, İsveç

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Qran Pri (kişilər və qadınlar)

Təyinatla

Abu-Dabi - BƏƏ

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Avropa kuboku (kişilər və qadınlar)

09-10 noyabr

Malaqa - İspaniya

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Azərbaycan çempionatı

12-14 noyabr

Bakı

yığma komanda

400

30

36

466

GİN, Federasiya






U-23 Avropa Çempionatı

15-17 noyabr

Sofiya - Bolqarıstan

yığma komanda

14

2

2

18

GİN, Federasiya






Qran Pri (kişilər və qadınlar)

23-24 noyabr

Qinqdao - Çin

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Qran Şlem (kişilər və qadınlar)

30 noyabr –

01 dekabr



Tokyo - Yaponiya

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






Qran Pri (kişilər və qadınlar)

07-08 dekabr

Jeju - Koreya

yığma komanda

22

2

2

26

GİN, Federasiya






U-18 Azərbaycan birinciliyi (1997-1999 təv.)

06-08 dekabr

Bakı

yığma komanda

350

30

36

416

GİN, Federasiya




ÇoxmÜbarizəli idman döyüş növləri






Azərbaycan çempionatı

22-24 fevral

Göyçay

İC, İK

300

30

22

352

GİN, Federasiya






Avropa çempionatı

10-14 aprel

Xarkov - Ukrayna

yığma komanda

25

3

3

31

GİN






H.Əliyev xatirəsinə həsr olunmuş beynəlxalq turnir

may

Təyinatla

İK, İC,

dəvət olunan ölkələr



600

45

30

675

GİN, Federasiya






Beynəlxalq seminar

(müəllimlər və idmançılar)



19-22 iyul

Minsk - Belarus

Ölkələr və federasiyalar

10

10

5

25

GİN, Federasiya






Beynəlxalq turnir

01-04 avqust

Türkiyə

yığma komanda

15

2

2

19

GİN, Federasiya






Dünya kuboku

06-09 sentyabr

Almaniya

yığma komanda

20

3

3

26

GİN, Federasiya






Azərbaycan birinciliyi

oktyabr

Bakı

İK, İC

450

30

22

502

GİN, Federasiya






Dünya çempionatı

23-27 noyabr

Polşa

yığma komanda

25

3

2

30

GİN




dama






64 xanalı dama üzrə Azərbaycan birinciliyi

gənclər (1994-96), kadetlər (1997-99),

kiçik kadetlər (2000-2002), ümidlər

(2003 və daha kiçik yaşlı oğlanlar və qızlar)



02=14 mart

Bakı

Şəhər və rayonlar

İC, İK


80

8

8

96

GİN, Federasiya






64 xanalı dama üzrə şəxsi-komanda Avropa birinciliyi - gənclər (1994-96), kadetlər (1997-99), kiçik kadetlər (2000-2002), ümidlər

(2003 və daha kiçik yaşlı oğlanlar və qızlar)



29 aprel -

07 may


Brest - Belarus

yığma komanda

8

2

1

11

GİN, Federasiya






100 xanalı dama üzrə Azərbaycan birinciliyi

gənclər (1994-96), kadetlər (1997-99),

kiçik kadetlər (2000-2002), ümidlər

(2003 və daha kiçik yaşlı oğlanlar və qızlar)



29 may –

08 iyun


Bakı

Şəhər və rayonlar

İC, İK


80

8

8

96

GİN, Federasiya






64 xanalı dama üzrə Azərbaycan çempionatı (kişilər və qadınlar)

13-25 iyun

Bakı

Şəhər və rayonlar

İC, İK


26

5

5

36

GİN, Federasiya






64 xanalı dama üzrə Azərbaycan çempionatı - gənclər (23 yaşa qədər oğlanlar və qızlar) və veteranlar (50)

10-20 iyul

Gəncə

Şəhər və rayonlar

İC, İK


2018

6

6

50

GİN, Federasiya






100 xanalı dama üzrə şəxsi komanda

dünya birinciliyi

gənclər (1994-96), kadetlər (1997-99),

kiçik kadetlər (2000-2002), ümidlər

(2003 və daha kiçik yaşlı oğlanlar və qızlar)


01-08 avqust

Krakov - Polşa

yığma komanda

8

2

1

11

GİN, Federasiya






64 xanalı dama üzrə şəxsi-komanda Avropa birinciliyi - gənclər (1994-96), kadetlər (1997-99), kiçik kadetlər (2000-2002), ümidlər

(2003 və daha kiçik yaşlı oğlanlar və qızlar)



27 avqust –

05 sentyabr



Varna - Bolqarıstan

yığma komanda

8

2

1

11

GİN, Federasiya






64 xanalı dama üzrə dünya çempionatı (kişilər və qadınlar)

avqust

Yakuisk - Rusiya

yığma komanda

2

1

-

3

GİN, Federasiya






64 xanalı dama üzrə Avropa çempionatı (23 yaşa qədər gənc oğlanlar və qızlar)

06-15 sentyabr

Evpatoriya - Ukrayna

yığma komanda

3

1

-

4

GİN, Federasiya






100 xanalı dama üzrə Azərbaycan çempionatı (kişilər və qadınlar)

17-29 sentyabr

Bakı

Şəhər və rayonlar

İC, İK


26

5

5

36

GİN, Federasiya






100 xanalı dama üzrə dünya birinciliyi - (2000-2002), (2003 və daha kiçik yaşlı oğlanlar və qızlar)

26 oktyabr – 03 noyabr

Balerus

yığma komanda

4

1

-

5

GİN, Federasiya






100 xanalı dama üzrə dünya çempionatı

oktyabr

Hollandiya

yığma komanda

2

1

-

3

GİN, Federasiya






64 xanalı dama üzrə dünya çempionatı sürətlli, blits - (kişilər və qadınlar)

18-28 noyabr

Braziliya

yığma komanda

3

1

-

4

GİN, Federasiya






100 xanalı dama üzrə dünya birinciliyi - gənclər (1994-96), kadetlər (1997-99) oğlanlar və qızlar

21-28 dekabr

Fransa

yığma komanda

4

1

-

5

GİN, Federasiya




DAYDO-DJUKU-KUDO






Ağ kəmər sahiblərinin birinciliyi

yanvar

Bakı

Federasiya üzvləri

170

15

12

197

Federasiya






12-ci dünya kuboku

fevral

Moskva - Rusiya

yığma komanda

5

1

1

7

GİN, Federasiya






Azərbaycan çempionatı

aprel

Bakı

Federasiya üzvləri

300

10

10

320

GİN, Federasiya






Beynəlxalq birincilik

may

Yaroslavl - Rusiya

yığma komanda

5

1

1

7

Federasiya






Beynəlxalq ŞD döyüş

iyul

Kolumbiya

yığma komanda

5

1

1

7

Federasiya




ƏNƏNƏVİ KARATE-DO






Əli Məmmədov və 20 yanvar şəhidlərinin xatirəsinə həsr olunmuş karate-do üzrə Azərbaycan birinciliyi

19 yanvar

Bakı

Federasiya üzvləri

200

10

15

225

AKFA, Federasiya






Avropa çempionatı

mart

Praqa - Çexiya

yığma komanda

8

1

1

10

GİN






“Bosfor” beynəlxalq turniri

14-19 aprel

İstanbul - Türkiyə

yığma komanda

10

1

1

12

Federasiya






Azərbaycan çempionatı

10 may

Bakı

Federasiya üzvləri

200

15

15

230

AKFA, Federasiya






Dünya çempionatı

08-10 avqust

Tokio - Yaponiya

yığma komanda

8

1

1

10

GİN






Beynəlxalq 1 turnir

26-28 oktyabr

Bazel – İsveçrə

yığma komanda

5

1

1

7

Federasiya






Open Paris

27-29 dekabr

Paris - Fransa

yığma komanda

5

-

1

6

Federasiya




Kataloq: documents
documents -> Исследование диагностических моделей по Пону и Коркхаузу
documents -> 3 пародонтологическая хирургия
documents -> Hemoglobinin yenidoğanda yapim azliğina bağli anemiler
documents -> Q ə r a r Azərbaycan Respublikası adından
documents -> Ubutumire uniib iratumiye abantu, imigwi y'abantu canke amashirahamwe bose bipfuza gushikiriza inkuru hamwe/canke ivyandiko bijanye n'ihonyangwa ry'agateka ka zina muntu hamwe n'ayandi mabi yose vyakozwe I Burundi guhera mu kwezi kwa Ndamukiza
documents -> Videotherapy Video: Cool Runnings Sixth Grade
documents -> Guidelines on methods for calculating contributions to dgs
documents -> Document Outline form monthly ret cont
documents -> Şİrvan şƏHƏr məRKƏZLƏŞDİRİLMİŞ Kİtabxana sistemi
documents -> İnsan hüquq müdafiəçilərinin vəziyyəti üzrə Xüsusi Məruzəçi

Yüklə 5,05 Mb.

Dostları ilə paylaş:
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   40




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə