37 Kalem Laboratuar Malzeme AlımıYüklə 35,94 Kb.
tarix16.07.2017
ölçüsü35,94 Kb.

M A L Z E M E L E R

37 Kalem Laboratuar Malzeme Alımı

S.ÖZELLİKLERİ

BİRİM

MİKTAR
KAZANAN FİRMA

NO

1


D-PENİSİLAMİN: %98-101 assay, sığır gametlerinin in vitro kültürüne uygun ve en az 2 sene sonrası için son kullanım tarihine sahip olmalıdır. Işık geçirmez kutu içerisinde en az 25 gram olmalı ve 2-8ºC soğuk zincir içerisinde teslim edilmelidir.

Adet


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

2


FETAL BOVİNE SERUM: 500 mL hacminde, Amerika Birleşik Devletleri orijinli, ısıl ışlem görmüş ve sığır embriyolarının in vitro fertilizasyonu için uygun olmalıdır. Ürün steril olarak filtrelenmiş olmalı, hemoglobin düzeyi 20 mg/dL 'den, endotoksin ise 10 EU/mL 'den az olmalıdır. Son kullanım tarihi en az 2 sene olmalı ve kuru buz içerisinde en az -20ºC sıcaklıkta, soğuk zincir kırılmadan teslim edilmelidir.

Adet


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

3


AMBER RENKLİ SANTRİFÜJ TÜPÜ, 50 mL: γ-ışını ile steril, rak içerisinde, 50 mL hacminde ve RNAz / DNAz ari olmalıdır. Polipropilen malzemeden imal, konik tabanlı, her rak içerisinde 25 kapaklı tüp şeklinde paketlenmiş ve koli içerisinde 12 paket üzerinden en az 300 adet tüp yer almalıdır. Son kullanım tarihi en az 2 sene sonrası olmalıdır.

Paket


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

4


FOLİKÜL UYARICI HORMON:Domuz veya sığır hipofizinden elde edilmiş, her bir flakon içerisinde 50U olmak üzere toplam 5 flakonluk paket içerisinde ve 2-8ºC soğuk zincirde teslim edilmelidir. Su içerisinde 50 mg/mL konsantrasyonda çözünebilmeli ve sığır embriyo ve gametlerinin in vitro kültürüne uygun olmalıdır. Son kullanım tarihi teslimatın ardından en az 2 sene sonrası olmalıdır.

Adet


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

5


IVF-TL MEDYA: 6 x 100 mL koli içerisinde paketlenmiş, steril, renksiz Tyrode Lactate solüsyonu kompozisyonunda olmalı ve sığır gametlerinin in vitro fertilizasyonunu destekler nitelikte ve kompozisyonda olmalıdır. 2-8ºC soğuk zincir içerisinde teslim edilmeli ve son kullanım tarihi teslimatın ardından en az 2 sene olmalıdır.

Adet


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

6


MEDIUM 199 (Glutamax): 500 mL hacminde, sıvı formda ve steril TCM 199. İçerisinde Earle tuzları, Glutamax (TM) ve renk katalizörü olarak fenol kırmızısı içeren fakat Hepes içermeyen yapıda, 290-320 mOsm/kg ozmotik basınca sahip, 1X konsantrasyonda, 7.1-7.4 pH aralığında olmalıdır. Hayvansal kaynaklı olmalı; protein, lipid ya da büyüme faktörleri içermemelidir. Teslim edilecek ürün için son kullanım tarihi en az 2 sene sonrası olmalıdır.

Adet


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

7


SIVI AZOT: Sıvı formda, -196ºC ısıda spermaların muhafazası amacıyla kullanılacaktır. 15 günlük aralıklarla ve her periyotta 12 lt olmak üzere 25 periyot süresince Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren Embriyo kültürü laboratuvarına, yerinde teslim olarak satın alınacaktır.

Litre

300 
 ALIM YAPILMAYACAK

8


VİDA KAPAKLI SANTRİFÜJ TÜPÜ, 15mL: 15 mL hacminde, polipropilen malzemeden imal, konik tabanlı, steril, non pirojen, DNAz ve RNAz ari ve 50'li rak içerisinde ve pakette 10 rak olmak üzere toplam 500 adet tüp açılmamış olarak teslim edilmelidir. 3600 g'ye dayanıklı, 1.5-14.5mL skala ile işaretlenmiş, Centristar (TM) vida kapaklı, etiketli ve renksiz olmalıdır. Son kullanım tarihi en az 2 sene sonrası olmalıdır.

Paket


 ALIM YAPILMAYACAK

9


AMBER RENKLİ SANTRİFÜJ TÜPÜ, 15 mL:γ-ışını ile steril, rak içerisinde, 15 mL hacminde ve RNAz / DNAz ari olmalıdır. Polipropilen malzemeden imal, konik tabanlı, her rak içerisinde 25 kapaklı tüp şeklinde paketlenmiş ve koli içerisinde 20 paket olmak üzere toplam 500 adet tüp yer almalıdır. Son kullanım tarihi en az 2 sene sonrası olmalıdır.

Paket


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

10


CERRAHİ MAKAS: Paslanmaz çelik malzemeden imal edilmiş, her iki ucu da küt ve düz yapıda olmalıdır.

Adet


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

11


EPİNEFRİN: Son kullanım tarihi en az 2 sene sonrası olmalı ve sığır embriyo ve gametlerinin in vitro kültürüne uygun (-)-Epinefrin yapıda olmalıdır. Işık geçirmez 10 gram şişe içerisinde 2-8ºC soğuk zincir içerisinde teslim edilmelidir.

Adet


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

12


FİLTRELİ MİKROPİPET UCU (0.1-10μL): Kutu içerisinde 96 adet filtreli ve γ-ışını ile steril ve maksimum 20 µL hacminde olmalıdır. LTS ™ pipetler ile tam uyumlu, DNA, DNaz, RNaz, ATP, Pirojen, PCR inhibitörleri, katkı maddeleri ve biyoaktif kontaminantları içermeyen yapıda olmalıdır.

Kutu

20 
 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

13


HİPOTAURİN: Su içerisinde 100 mg/mL ‘ye kadar çözünebilir ve en az %98 saflıkta olmalıdır. En az 1 gram ışık geçirmez şişe içerisinde teslim edilmelidir. Sığır gamet ve embriyolarının in vitro kültürüne uygun formda ve teslimat gününü takiben en az 2 sene son kullanım süresine sahip olmalıdır.

Adet


 ALIM YAPILMAYACAK

14


MEDIUM 199 (Hanks’ tuzları): 500 mL hacminde, sıvı formda ve steril TCM 199. İçerisinde Hank tuzları, L-glutamin, fenol kırmızısı ve Hepes içeren yapıda, 270-330 mOsm/kg ozmotik basınca sahip, 1X konsantrasyonda, 7.1-7.3 pH aralığında olmalıdır. Hayvansal kaynaklı olmalı; protein, lipid ya da büyüme faktörleri içermemelidir. Teslim edilecek ürün için son kullanım tarihi en az 2 sene sonrası olmalıdır.

Adet


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

15


SIĞIR SERUM ALBÜMİNİ – FRAKSİYON V: Agaroz jel elektroforez için uygun, sığır gamet ve embriyolarının in vitro kültüründe kullanılabilir nitelikte olmalıdır. 50 gram ışık geçirmez şişe içerisinde 2-8 ºC soğuk zincirle teslim edilmeli ve son kullanım tarihi teslimatın ardından en az 2 sene olmalıdır.

Adet


 ALIM YAPILMAYACAK

16


VİDA KAPAKLI MİKRO SANTRİFÜJ TÜPÜ, 2mL: Polipropilen malzemeden imal, bağlı vida kapaklı, steril, 50 'li paketler halinde ve koli içerisinde 500 adet teslim edilmelidir. 2 mL hacminde, konik tabanlı ve 20000 g'ye dayanıklı olmalıdır. Son kullanım tarihi en az 2 sene olmalıdır.

Paket


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

17


AZOT GAZI:En az %99 saflıkta 50 kg’lık tüp içerisinde olmalıdır. Ürünler en geç 1 hafta içerisinde MKÜ Ziraat Fakültesi Embriyo Kültürü laboratuvarına yerinde teslim edilmeli depozito, nakliye vb tüm giderler dahil fiyat verilmelidir.

Şişe


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

18


GRİD PETRİ (100x15): 100x15mm ölçülerinde, optik kusur içermeyen, steril, 20'li paketler halinde paketlenmiş ve koli içerisinde toplam 500 adet olarak teslim edilmelidir. 13 mm genişlikte satır ve sütunlar renksiz kılavuz çizgilerle işaretlenmiş olmalı ve sütunlar harflerle, satırlar ise sayılarla belirlenmiş olmalıdır.

Paket


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

19


İZOTONİK SOLÜSYON: Cam şişe içerisinde, 1 litre hacminde ve steril % 0,9 NaCl yapısında olmalıdır.

Şişe

50 
 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

20


MEM NON-ESSENTIAL AMINO ACID SOLUTION: Embriyo kültürüne uygun, 100X konsantrasyonunda, steril filtrelenmiş, L-glutamin içermeyen yapıda ve endotoksin testlerinden geçmiş olmalıdır. 100 mL ışık geçirmez cam şişe içerisinde teslim edilmeli ve son kullanım zamanı teslimat tarihinden itibaren en az 2 sene olmalıdır.

Adet


 TECHLABS

21


SODYUM PİRUVAT SOLÜSYONU: 100 mL şişe içerisinde ve steril olmalıdır. Embriyo kültürüne uygun olarak üretilmiş, 100 mM konsantrasyonda ve endotoksin testlerden geçirilmiş solüsyon şeklinde teslim edilmelidir. Son kullanım tarihi en az 2 sene sonrası olmalı ve 2-8ºC soğuk zincir içerisinde temin ve teslim edilmelidir.

Adet


 TECHLABS

22


VİDA KAPAKLI SANTRİFÜJ TÜPÜ, 50mL: 50 mL hacminde, polipropilen malzemeden imal, konik tabanlı ve etekli, steril, non pirojen, DNAz ve RNAz ari ve 25'li rak içerisinde ve pakette 20 rak olmak üzere toplam 500 adet tüp açılmamış olarak teslim edilmelidir. 3000 g'ye dayanıklı, Centristar (TM) vida kapaklı, etiketli ve renksiz olmalıdır. Son kullanım tarihi en az 2 sene sonrası olmalıdır.

Paket


 ALIM YAPILMAYACAK

23


DÖRT KUYUCUKLU PETRİ: Dörtlü paketler halinde, koli içerisinde 120 adet renksiz ve steril petri. In vitro fertilizasyon için uygun olmalı ve yüzey kaplaması bulunmamalıdır. Petri 66x66 mm boyutlarında olmalı ve her bir kuyucuk için yüzey alanı 1.9 cm2 olmalıdır. Son kullanım tarihi en az 2 sene olmalıdır. SAL 10-6 sterilite, non-pirojenite ve USP Class VI testleri için sertifikaya sahip olmalıdır.

Paket


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

24


ESTRADİOL: ß-Estradiol yapıda, toz formunda, sığır gamet ve embriyolarının in vitro kültürüne uygun yapıda olmalıdır. Ürün son kullanım tarihi en az 2 sen sonrası olmalı ve ışık geçirmez 5 gram şişe içerisinde teslim edilmelidir.

Adet


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

25


ENJEKTÖR UCU FİLTRE: Hidrolfil polieter sülfon membranlı, γ-ışını ile sterilize edilmiş, her biri ayrı ayrı paketlenmiş 50'lik kutu içerisinde ve kolide toplam 250 adet filtre bulunmalıdır. filtre çapı 33mm ve por genişliği ise 0.22µm olmalıdır. filtre girişi dişi, çıkış kısmı ise erkek olmalıdır. En az 10 bar (145 psi) basınca dayanıklı olmalıdır.in vitro fertilizasyonda kullanıma uygun olmalıdır. Son kullanım tarihi en az 2 sene olmalıdır.

Paket


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

26


FİLTRELİ MİKROPİPET UCU (100-1000μL): Kutu içerisinde 96 adet filtreli ve γ-ışını ile steril ve 1000 µL hacminde olmalıdır. LTS ™ pipetler ile tam uyumlu, DNA, DNaz, RNaz, ATP, Pirojen, PCR inhibitörleri, katkı maddeleri ve biyoaktif kontaminantları içermeyen yapıda olmalıdır.

Kutu

20 
 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

27


HEPES-TL MEDYA: 6 x 500 mL koli içerisinde paketlenmiş, steril, renksiz Tyrode Lactate solüsyonu olmalıdır. Embriyo ve gametlerin inkübatör dışı atmosfer koşullarında manipülasyonları için özel olarak dizayn edilmiş olmalıdır. 2-8ºC soğuk zincir içerisinde teslim edilmeli ve son kullanım tarihi teslimatı takiben en az 2 sene olmalıdır.

Adet


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

28


LUTEİN HORMON: At ya da sığır hipofizinden elde edilmiş olmalı ve flakon içerisinde 15 unite LH içermelidir. 2-8ºC soğuk zincir içerisinde teslim edilmeli ve teslimat gününü takiben en az 2 sene son kullanım tarihine sahip olmalıdır.

Adet


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

29


SIĞIR SERUM ALBÜMİNİ – FATTY ACID FREE: İyofilize toz formunda, en çok 0.1 ng/mL endotoksin değerliğinde olmalı ve en çok %0.02 serbest yağ asitleri içermelidir. Agaroz jel elektroforez için uygun, sığır gamet ve embriyolarının in vitro kültüründe kullanılabilir nitelikte olmalıdır. 5 gram ışık geçirmez şişe içerisinde 2-8 ºC soğuk zincirle teslim edilmeli ve son kullanım tarihi teslimatın ardından en az 2 sene olmalıdır.

Adet


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

30


SP-TL MEDYA: 6 x 100 mL koli içerisinde paketlenmiş, steril, renksiz Tyrode Lactate solüsyonu kompozisyonunda olmalı ve sığır spermalarının in vitro kapasitasyonunu destekler nitelikte ve kompozisyonda olmalıdır. 2-8ºC soğuk zincir içerisinde teslim edilmeli ve son kullanım tarihi teslimatın ardından en az 2 sene olmalıdır.

Adet


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

31


BME AMİNO ACİDS SOLUTION: Embriyo kültürüne uygun, 50X konsantrasyonunda, steril filtrelenmiş, L-glutamin içermeyen yapıda ve endotoksin testlerinden geçmiş olmalıdır. 100 mL ışık geçirmez cam şişe içerisinde teslim edilmeli ve son kullanım zamanı teslimat tarihinden itibaren en az 2 sene olmalıdır.

Adet


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

32


EPİDERMAL BÜYÜME FAKTÖRÜ: E.coli ile ifadelenmiş ve fareden üretilmiş olmalıdır. Assay en az %90 olmalı, ≤1 EU/μg endotoksin değerinde ve sığır gamet ve embriyolarının kültürüne uygun yapıda olmalıdır. Işık geçirmez kutu içerisinde en az 100UG olmalı ve son kullanım tarihi en az 2 sene sonrası olmalıdır.

Adet


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

33


FİLTRELİ MİKROPİPET UCU (10-100μL): Kutu içerisinde 96 adet filtreli ve γ-ışını ile steril ve 100 µL hacminde olmalıdır. LTS ™ pipetler ile tam uyumlu, DNA, DNaz, RNaz, ATP, Pirojen, PCR inhibitörleri, katkı maddeleri ve biyoaktif kontaminantları içermeyen yapıda olmalıdır.

Kutu

10 
 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

34


HEPARİN: Toz formunda ve en az 180 USP units/mg heparin sodyum tuzu formunda olmalıdır. Su içerisinde 50 mg/mL ‘ye kadar çözünebilmeli ve sığır embriyo ve gametlerinin in vitro kültürüne uygun olmalıdır. Son kullanım tarihi teslimatı takiben en az 2 sene sonrası olmalı ve 250 KU ışık geçirmez şişe içerisinde teslimatı yapılmalıdır.

Adet


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

35


KSOM+AA MEDYA: 6 x 100 mL koli içerisinde paketlenmiş, steril, renksiz potasyum simpleks optimize medyası formunda olmalı ve esansiyel aminoasitleri içermelidir. Fertilizasyonu takiben blastosist aşamasına kadar herhangibir katkıya ihtiyaç duymaksızın sığır embriyolarının in vitro kültürünü destekler nitelikte ve kompozisyonda olmalıdır. 2-8ºC soğuk zincir içerisinde teslim edilmeli ve son kullanım tarihi teslimatın ardından en az 2 sene olmalıdır.

Adet


 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.

36


PENİSİLİN-STREPTOMİSİN SOLÜSYONU: 100 mL hacminde, 10 000 unite penicilin ve 10 mg streptomisin /mL içeren stabil solüsyon formunda olmalıdır. Steril olarak filtrelenmiş olmalı ve sığır embriyo ve gametlerinin in vitro kültürüne uygun formda olmalıdır. Gram (-) bakterilere karşı etkin ve endotoksin testlerden geçmiş olmalıdır.

Adet


 TECHLABS

37


SPERMA: Yurt dışından ithal ve döl kontrolünden geçmiş boğalara ait cinsiyeti belirlenmiş (dişi) 250 µL payetler içerisinde dondurulmuş olmalıdır.

Adet

150 
 ERDEMLAB LAB. CİH. KİM. VE SARF MLZ.


12300 SONUÇ

İlgili Personel: MEHMET CENGİZ(221 3317- dahili 4390)

Faks No (0326 245 53 63)

E Posta (bap@mku.edu.tr)FATURA BİLGİLERİ MKÜ BAPK KOORDİNATÖRLÜĞÜ 23 TEMMUZ V.D VERGİ NO:6240394033


Yürütücü :

Yrd. Doç. Dr. YUSUF ZİYA GÜZEY

Fakültesi :

ZİRAAT FAKÜLTESİ

Bölümü :

HAYVAN YETİŞTİRME

Tel :

3262455836


Yüklə 35,94 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə