Enjeksiyon yaparken iğnenin ucu bacağın kaudal tarafına yönelmelidir, eğer hayvan hareket ederse siyatik sinire zarar vermez. Sol el, kas gruplarını izole etmek için kullanılırYüklə 11,33 Mb.
tarix28.12.2021
ölçüsü11,33 Mb.
#17039Enjeksiyon yaparken iğnenin ucu bacağın kaudal tarafına yönelmelidir, eğer hayvan hareket ederse siyatik sinire zarar vermez. Sol el, kas gruplarını izole etmek için kullanılır.

 • Enjeksiyon yaparken iğnenin ucu bacağın kaudal tarafına yönelmelidir, eğer hayvan hareket ederse siyatik sinire zarar vermez. Sol el, kas gruplarını izole etmek için kullanılır.M.triceps kasının tam ortası humerusun kaudalinde yer alır. Sol el bacağı dirsekten kavrarken kası izole eder. İğne kasın tam ortasına sokulur.

 • M.triceps kasının tam ortası humerusun kaudalinde yer alır. Sol el bacağı dirsekten kavrarken kası izole eder. İğne kasın tam ortasına sokulur.M.quadriceps femurun önünde yer alır. İğne kasın tam ortasına sağ açıdan sokulur

 • M.quadriceps femurun önünde yer alır. İğne kasın tam ortasına sağ açıdan sokulurDorsal bel kasları. Sol el lumbar vertabraların prosessus ttranversuslarına dayanır.

 • Dorsal bel kasları. Sol el lumbar vertabraların prosessus ttranversuslarına dayanır.

Deri altına girmek için deriye baş ve işaret parmaklarıyla kıvrım yaparak yukarı doğru çekilir ve iğne bu kıvrımın uzun eksenine paralel olarak kıvrımın altından sokulur.

 • Deri altına girmek için deriye baş ve işaret parmaklarıyla kıvrım yaparak yukarı doğru çekilir ve iğne bu kıvrımın uzun eksenine paralel olarak kıvrımın altından sokulur.

Bir kelebek kateter de kullanılabilir.

 • Bir kelebek kateter de kullanılabilir.

Sefalik ve safenöz katterizasyon

 • Sefalik ve safenöz katterizasyonV.Safena

 • V.Safena

Medial vena safena

 • Medial vena safena

Birinci metod: cisterna magna (a)’dan CSF toplama yeri, occipital crest (b) ile atlasın kanatlarının en çıkıntılı noktaları (c) arasıdır.

 • Birinci metod: cisterna magna (a)’dan CSF toplama yeri, occipital crest (b) ile atlasın kanatlarının en çıkıntılı noktaları (c) arasıdır.Yukarıdaki noktaların yerine, atlasın kanatlarını izlemek için parmak uçlarınızı kullan. Orta hattı belirlemek için occipital cresti palpe et. Sisterna, atlasın kanatlarının ön kenarı hizasında orta hatta bulunur.

 • Yukarıdaki noktaların yerine, atlasın kanatlarını izlemek için parmak uçlarınızı kullan. Orta hattı belirlemek için occipital cresti palpe et. Sisterna, atlasın kanatlarının ön kenarı hizasında orta hatta bulunur.

Küçük göğüslü hayvanlarda, akciğer lobuna zarar vermemek için iğne plöral boşluğa oblik olarak yerleştirilmeli. Orta ve büyük hayvanlarda da iğne horizontal olarak yerleştirilmelidir.

 • Küçük göğüslü hayvanlarda, akciğer lobuna zarar vermemek için iğne plöral boşluğa oblik olarak yerleştirilmeli. Orta ve büyük hayvanlarda da iğne horizontal olarak yerleştirilmelidir.Kataloq: 2016
2016 -> По антикоррупционной работе в поликлинике
2016 -> AZƏrbaycan respublikasi səHİYYƏ naziRLİYİ azərbaycan tibb universiteti
2016 -> Agnela da Cruz Henriques de Barros Wilper Statement (afta 2016)
2016 -> Seks riSKƏ BƏrabər deyiL!!
2016 -> Qastroentrologiya 1 Yaşlı insanlarda qida borusunun uzunluğu təqribən nə qədərdir?
2016 -> Az Book Library Palanik Çak DÖYÜŞÇÜ klubu “Döyüşçü klubu”nun birinci qaydasında deyilir: «“Döyüşçü klubu” barədə heç kimə danışmamaq
2016 -> Az Book Library Filosof Fikri
2016 -> Ubutumire uniib iratumiye abantu, imigwi y'abantu canke amashirahamwe bose bipfuza gushikiriza inkuru hamwe/canke ivyandiko bijanye n'ihonyangwa ry'agateka ka zina muntu hamwe n'ayandi mabi yose vyakozwe I Burundi guhera mu kwezi kwa Ndamukiza

Yüklə 11,33 Mb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə