Kubok yarışlarında mükafata layiq görülən idmançılar



Yüklə 0,76 Mb.
səhifə1/25
tarix23.12.2016
ölçüsü0,76 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   25


2010-cu ildə qeyri-olimpiya idman növləri üzrə dünya, Avropa çempionat və birinciliklərində,,

Kubok yarışlarında mükafata layiq görülən idmançılar





S/№

Adı və soyadı

İdman növü

İştirak etdiyi yarış

Keçirilmə yeri və tarixi


Təmsil etdiyi idman təşkilatı

Məşqçisi

1

2

3


4




5

6

QIZIL MEDAL




Şəhriyar Məmmədyarov

Şahmat


Komandalar arasında

Dünya çempionatı



Bursa-Türkiyə

05-13.01.



Sərhədçi İK

Həmid Məmmədyarov



Tomris Həsənova

Uşu


Dünya çempionatı

Honq-Konq

01-15.03


Federasiya

Azər Həsənsoy



Azər Həsənsoy

Uşu


Dünya çempionatı (veteranlar)

Honq-Konq

01-15.03


Federasiya






Hüseyn Həsənov

Para-taekvando


Dünya çempionatı

Sankt-Peterburq-Rusiya 12.05

Paralimpiya komitəsi

Əvəz Tağıyev



Minabəddin Qurbanov

Qol güləşi


Avropa çempionatı (sol əl)

Moskva-Rusiya

31.05.-06.06.



Xaçmaz rayonu

Rəsul Rəhimov



Minabəddin Qurbanov

Qol güləşi


Avropa çempionatı (sağ əl)

Moskva-Rusiya

31.05.-06.06.



Xaçmaz rayonu

Rəsul Rəhimov



Rüstəm Qurbanov

Qol güləşi


Avropa birinciliyi (gənclər) (sol əl)

Moskva-Rusiya

31.05.-06.06.



Xaçmaz rayonu

Jəsarət Əhmədov



Sergey Bezuqlıy

Avarçəkmə (kanoe J2) 500 m.


Dünya kubolku

Dizburq-Almaniya

05.06


Federasiya

Aleksandr Kolibelnikov

Maksim Prokopenko



Hüseyn Balakişiyev

Kempo karate


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Xarkov-Ukrayna

14-15.04


Federasiya

Tarverdi Allahverdiyev



Əli Əlizadə

Kempo karate


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Xarkov-Ukrayna

14-15.04


Federasiya

Əliqulu Abbasov



Müşviq Həzili

Kempo karate


Dünya çempionatı

Xarkov-Ukrayna

14-15.04


Federasiya

Vüqar Həziyev



Ümid Əliyev

Kempo karate


Dünya çempionatı

Xarkov-Ukrayna

14-15.04


Federasiya

Tarverdi Allahverdiyev



Ruslan Əkbərli

Kempo karate


Dünya çempionatı

Xarkov-Ukrayna

14-15.04


Federasiya

Tarverdi Allahverdiyev



Vəli Qurbanov

Kempo karate


Dünya çempionatı

Xarkov-Ukrayna

14-15.04


Federasiya

Əliqulu Abbasov



İsmayıl Cəfərov

Kempo karate


Dünya çempionatı

Xarkov-Ukrayna

14-15.04


Federasiya

Tarverdi Allahverdiyev



Rövşən Əzizov

Kempo karate


Dünya çempionatı

Xarkov-Ukrayna

14-15.04


Federasiya

Tarverdi Allahverdiyev



Süleyman Məmmədli

Hapki do


Dünya çempionatı (veteranlar)

Qrossaitingen-Almaniya

06-08.08


Federasiya






Orxan Məmmədli

Hapki do


Dünya çempionatı

Qrossaitingen-Almaniya

06-08.08


Federasiya

Süleyman Məmmədli



Eldəniz Xəlilov

Hapki do


Dünya çempionatı

Qrossaitingen-Almaniya

06-08.08


Federasiya

Süleyman Məmmədli



Arif Mustafayev

Hapki do


Dünya çempionatı

Qrossaitingen-Almaniya

06-08.08


Federasiya

Süleyman Məmmədli



Məqami Bayramov

Sindo-ryu


Asiya çempionatı

Səmərəqənd-Özbəkistan

04-08.02


Federasiya

Abbas Hümbətov



Ramil Vəliyev

Sindo-ryu


Asiya çempionatı

Səmərəqənd-Özbəkistan

04-08.02


Federasiya

Vahid Məmmədov



Allahverdi Rəcəbov

Sindo-ryu


Asiya çempionatı

Səmərəqənd-Özbəkistan

04-08.02


Federasiya

Abbas Hümbətov



Elməddin Rüstəmov

Sindo-ryu


Asiya çempionatı

Səmərəqənd-Özbəkistan

04-08.02


Federasiya

Abbas Hümbətov



Pərvanə Ağaşirinli

Sindo-ryu


Asiya çempionatı

Səmərəqənd-Özbəkistan

04-08.02


Federasiya

Abbas Hümbətov



Zaur Əsədov

Sindo-ryu


Dünya kuboku

Berdyanski-Ukrayna

11-13.06


Federasiya

Abbas Hümbətov



Məqami Bayramov

Sindo-ryu


Dünya kuboku

Berdyanski-Ukrayna

11-13.06


Federasiya

Abbas Hümbətov



Ramiz Məmmədov

Sindo-ryu


Dünya kuboku

Berdyanski-Ukrayna

11-13.06


Federasiya

Abbas Hümbətov



Azər Həsənov

Sindo-ryu


Dünya kuboku

Berdyanski-Ukrayna

11-13.06


Federasiya

Abbas Hümbətov



Elmar Həsənov

Sindo-ryu


Dünya kuboku (gənclər)

Berdyanski-Ukrayna

11-13.06


Federasiya

Abbas Hümbətov



Allahverdi Rəcəbov

Sindo-ryu


Dünya kuboku (gənclər)

Berdyanski-Ukrayna

11-13.06


Federasiya

Abbas Hümbətov



Elməddin Rüstəmov

Sindo-ryu


Dünya kuboku (gənclər)

Berdyanski-Ukrayna

11-13.06


Federasiya

Abbas Hümbətov



Kamal Əhmədov

Sindo-ryu


Dünya kuboku (yeniyetmələr)

Berdyanski-Ukrayna

11-13.06


Federasiya

Abbas Hümbətov



Rəsul Hümbətli

Sindo-ryu


Dünya kuboku (yeniyetmələr)

Berdyanski-Ukrayna

11-13.06


Federasiya

Abbas Hümbətov



Adil Qarayev

Sindo-ryu


Dünya kuboku (yeniyetmələr)

Berdyanski-Ukrayna

11-13.06


Federasiya

Abbas Hümbətov



Toğrul Hümbətov

Sindo-ryu


Dünya kuboku (yeniyetmələr)

Berdyanski-Ukrayna

11-13.06


Federasiya

Abbas Hümbətov



Əkbər Səlimli

Sindo-ryu


Dünya çempionatı

Aleksantropl-Yunanıstan

06.06.


Federasiya

Abbas Hümbətov



Pərvanə Ağaşirinli

Sindo-ryu


Dünya kuboku

Berdyanski-Ukrayna

11-13.06


Federasiya

Abbas Hümbətov



Namiq Sadıqov

Sumo


Dünya birinciliyi (gənclər)

Varşava-Polşa

17.10


Neftçi İSM

Samir Abdullayev



Nazim Mövsümzadə

Kosiki karate-do

Dünya kuboku-komanda



Tokio-Yaponiya

21-24.09

Federasiya

Talıb Berzigiyarov



Şükür Mirzəyev

Ruslan Berzigiyarov



Yuliya Mustafayeva

Kosiki karate-do (kumite-layt)


Dünya kuboku

Tokio-Yaponiya

21-24.09


Federasiya

Yuri Mustafayev



Yuliya Mustafayeva

Kosiki karate-do (kata-kantakt)


Dünya kuboku

Tokio-Yaponiya

21-24.09


Federasiya

Yuri Mustafayev



Tural Ağalarzadə

Şərq döyüş növləri


Avropa birinciliyi (gənclər)

Yeselo-İtaliya

24-26.09


Federasiya

Gündüz Mahmudov



Azər Həsənsoy

Uşu


Dünya çempionatı (veteranlar)

Şyan-Çin

16-21.10


Federasiya






Abdulla Qədimbəyli

Şahmat


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Batumi-Gürcüstan

19-29.09


Federasiya

Elşad Orucov



Abdulla Qədimbəyli

Şahmat


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Halkidiki-Yunanıstan

19-30.10


Federasiya

Elşad Orucov



Ülviyyə Fətəliyevə

Şahmat


Avropa birinciliyi (yeniyetmələr)

Batumi-Gürcüstan

19-29.09


Təhsil Gəncə ŞM

Şaiq Quliyev



Kənan İzzət

Şahmat


Dünya birinciliyi (yeniyetmələr)

Halkidiki-Yunanıstan

19-30.10


RİOEUGİM

Salman Süleymanov



Nərmin Kazımova

Şahmat


Dünya birinciliyi (gənclər)

Halkidiki-Yunanıstan

19-30.10


1№-li İOEUGŞDİM

Rəsul İbrahimov



Vasif Durarbəyli

Şahmat


Avropa birinciliyi (gənclər)

Batumi-Gürcüstan

19-29.09


Neftçi İSM

Anar Allahverdiyev



Nehro Yaqublu

Universal döyüş


Dünya birinciliyi (gənclər)

Medin-Rusiya

06-10.10


Federasiya

Fərhad Ocaqverdiyev



Alim Əliyev

Universal döyüş (klassik)


Avropa birinciliyi (gənclər)

Resita-Rumıniya

18-22.08


Şuşa rayonu

Sahil Namazov



Namiq Əlizadə

Universal döyüş


Avropa birinciliyi (gənclər)

Resita-Rumıniya

18-22.08


MOİK

Azər Həsənov



Azər Vəliyev

Universal döyüş (klassik)


Avropa birinciliyi (gənclər)

Resita-Rumıniya

18-22.08


Salayan rayonu

Zaur Əliyev



Nicat Əliyev

Universal döyüş


Avropa birinciliyi (gənclər)

Resita-Rumıniya

18-22.08


İnter İJ

Elşən İsmayılov



Azər Vəliyev

Universal döyüş (layt)


Avropa birinciliyi (gənclər)

Resita-Rumıniya

18-22.08


Salayan rayonu

Zaur Əliyev



Tunar Quliyeva

Universal-döyüş


Dünya birinciliyi (gənclər)

Anapa-Rusiya

21-27.07


Neftçi İSM

Fərhad Ocaqverdiyev



Təbriz Qasımov

Universal-döyüş


Dünya birinciliyi (gənclər)

Anapa-Rusiya

21-27.07


Neftçi İSM

Fərhad Ocaqverdiyev

Kataloq: documents
documents -> Исследование диагностических моделей по Пону и Коркхаузу
documents -> 3 пародонтологическая хирургия
documents -> Hemoglobinin yenidoğanda yapim azliğina bağli anemiler
documents -> Q ə r a r Azərbaycan Respublikası adından
documents -> Ubutumire uniib iratumiye abantu, imigwi y'abantu canke amashirahamwe bose bipfuza gushikiriza inkuru hamwe/canke ivyandiko bijanye n'ihonyangwa ry'agateka ka zina muntu hamwe n'ayandi mabi yose vyakozwe I Burundi guhera mu kwezi kwa Ndamukiza
documents -> Videotherapy Video: Cool Runnings Sixth Grade
documents -> Guidelines on methods for calculating contributions to dgs
documents -> Document Outline form monthly ret cont
documents -> Şİrvan şƏHƏr məRKƏZLƏŞDİRİLMİŞ Kİtabxana sistemi
documents -> İnsan hüquq müdafiəçilərinin vəziyyəti üzrə Xüsusi Məruzəçi

Yüklə 0,76 Mb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   25




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə