Priloga a konvencija o mednarodni trgovini z ogroženimi prosto živečimi živalskimi in rastlinskimi vrstami



Yüklə 269,5 Kb.
səhifə2/3
tarix27.08.2017
ölçüsü269,5 Kb.
1   2   3



Vombatidae vombati ali medvedji vrečarji

Peramelidae jazbeci vrečarji

Dasyuridae zverski vrečarji

INSECTIVORA ŽUŽKOJEDI

Erinaceidae ježi

PRIMATES PRIMATI ali PRVAKI

Lemuridae pravi lemurji

Indriidae indriji

Daubentoniidx dolgoprsteži

Callithricidx marmozetke



Dodatek I

Lasiorhinus kreftii severni dlakonosi vombat

Chareopus ecaudatus p.e. kratkonogi jazbec vrečar

Macrotis lagotis veliki bilbi

Macrotis leucura mali bilbi

Perameles bougainville zahodni progasti jazbec vrečar

Sminthopsis longicaudata dolgorepa tankonoga miš vrečarica

Sminthopsis psammophila velika puščavska miš vrečarica

Thylacinus cynocephalus p.e. tasmanski volk

vsi kosmatouhi pritlikavi lemurji

Cheirogaleus spp. vsi mačji makiji

Hapalemur spp.

Lemur spp. vsi lemurji

Lepilemur spp.

Microcebus spp. vsi mišji lemurji

Phaner spp.

Avahi spp. Vsi avahiji ali kosmati indriji ali kosmati lemurji

avahiji


Indri spp. vsi indriji

Propithecus spp. Daubentonia madagascariensis madagaskarski dolgoprstež

Callimico goeldii goeldijeva krempljičarka

Callithrix aurita bela čopičarka

Callithrix flaviceps rumena marmozetka


Dodatek II

Erinaceus frontalis južnoafriški jež

PRIMATES spp. (*) (C2) AH primati ali prvaki




Callithricidae marmozetke

Cebidae kapucinke

Cercopithecidae zamorske mačke


Dodatek I

Leontopithecus (= Leontideus) spp. leviči

Saguinus bicolor goloobraza tamarinka

Saguinus leucopus srebrna tamarinka

Saguinus oedipus (geoffroyi) beloglavček (vključuje goeffroyevo tamarinko)

Alouatta palliata (villosa) grivasti vriskač in gvatemalski vriskač

Ateles geoffroyi frontatus črnoroka obešalka

Ateles geoffroyi panamska pajčarka

Brachyteles arachnoďdes pajčarka

Cacajao spp. vse kratkorepe opice

Chiropotes albinasus belonosi saki

Saimiri oerstedii srednjeameriška veveričja opica

Cercocebus galeritus galeritus okretni mangabi

Cercopithecus diana (Roloway) dolgobrada zamorska mačka (vključuje Rolowayevo opico)

Colobus badius kirkii kirkova ali zanzibarska rdeča gvereza

Colobus badius rufomitratus rdeča rečna gvereza

Macaca silenus bradač

Nasalis larvatus rilčar

Papio (= Mandrillus) leucophaens dril

Papio (= Mandrillus) sphinx mandril

Presbytis entellus pravi ali navadni langur

Presbytis geei zlati langur

Presbytis pileatus kapičasti langur

Presbytis potenziani otoški hulman

Pygathrix nemaeus

Simias concolor svinjski rilčar



Dodatek II




Hylobatidae giboni

Pongidae velike opice

EDENTATA REDKOZOBCI

Myrmecophagidae mravljinčarji

Bradypodidae

lenivci


Dasypodidae pasavci

PHOLIDOTA LUSKAVCI

Manidae LUSKAVCI ALI STORŽNJAKI

LAGOMORPHA ZAJCI IN ŽVIŽGAČI (dvozobi glodalci)

Leporidae zajci in kunci

RODENTIA GLODALCI

Sciuridae veverice

Heteromyidae vrečaste miši in kengurujske miši

Muridae miši in podgane


Dodatek I

Hylobates spp. vsi giboni

Symphalangus syndactylus

Pongidae spp. vse velike opice (gorila, orangutan in šimpanzi)

Priodontes giganteus (=maximus) veliki pasavec

Manis temmincki južnoafriški luskavec

Caprolagus hispidus ščetinasti zajec

Romerolagus diazi vulkanski kunec

Cynomys mexicanus mehiški prerijski pes

Leporillus conditor podgana gnezdarica

Pseudomys fumeus neprava miš


Dodatek II

Myrmecophaga tridactyla (C 1) veliki mravljinčar

Tamandua tetradactyla chapadensis (C 1) ovratni mravljinčar

Bradypus boliviensis bolivijski triprsti lenivec

Manis crassicaudata (C 1) indijski luskavec

Manis javanica (C 1) malajski luskavec

Manis pentadactyla (C 1) kitajski luskavec

Nesolagus netscheri kratkouhi kunec

Ratufa spp. (C1) vse orjaške veverice

Dipodomys phillipsii phillipsii phillipsova podgana

Notomys spp. vsi avstralski skakači




Muridae miši in podgane

Chinchillidae činčile

CETACEA

KITI (kiti, delfini in pliskavke)



Platanistidae rečni delfini

Physeteridae

Delphinidae delfini

Phocaenidae rjave pliskavke

Eschrichtidae sivi kiti

Balaenopteridae brazdasti kiti

Balaenidae polarni kiti

CARNIVORA ZVERI

Canidae psi


Dodatek I

Pseudomys praeconis

Xeromys myoides neprava podgana plovka

Zyzomys pedunculatus

Chinchilla spp. + 201 vse činčile

Lipotes vexillifer kitajski rečni delfin ali kitajski jezerski delfin

Platanista spp. gangeški in indski rečni delfini

Physeter catodon (= macrocephalus) kit glavač

Sotalia spp. vsi južnoameriški rečni delfini

Sousa spp. vsi grbasti delfini

Neophocaena phocaenoides (Indian) (indijska) črna brezplavutna pliskavka

Phocoena sinus. kočito ali vaguita ali zalivska pliskavka

Eschrichtius robustus (glaucus) sivi kit

Balaenoptera borealis

Balaenoptera musculus modri kit

Megaptera novaeangliae kit grbavec

Balaena mysticetus grenlandski kit

Eubalaena spp. vsi polarni kiti

Canis lupus (**) +202 sivi volk ali volk ali navadni volk


Dodatek II

Shortridgova neprava miš

CETACEA spp. (*) (C 1) vsi kiti, delfini in pliskavke

Canis lupus (*) - 101 (C 2) sivi volk

Chrysocyon brachyurus (C 2) grivasti volk




Canidae psi

Ursidae medvedi

Procyonidae mali medvedi

Mustelidae kune



Dodatek I

Speothos venaticus gozdni pes

Vulpes velox hebes

Helarctos malayanus malajski medved

Selenarctos thibetanus azijski črni medved ali himalajski (črni) medved

Tremarctos ornatus očalar ali andski medved

Ursus arctos (**) +203 rjavi medved ali grizli

'Jrsus arctos isabellinus himalajski rjavi medved ali rdeči medved

Ursus arctos nelsoni grizli

Ursus arctos pruinosus tibetanski rjavi medved

Aonyx microdon kamerunska vidra

Enhydra lutris nereis morska vidra

Lutra felina obalna vidra

Lutra longicaudis (platensis/ annectens) dolgorepa vidra (vključuje južnoameriško vidro in srednjeameriško vidro)

Lutra lutra evrazijska ali evropska (rečna) vidra ali navadna vidra

Lutra provocax čilska vidra

Mustela nigripes prerijski dihur

Pteronura brasiliensis orjaška vidra ali brazilska vidra



Dodatek II

Cuon alpinus rdeči volk ali azijski divji pes ali indijski divji pes

Dusicyon culpaeus rdeča lisica ali kalpeška lisica

Dusicyon fulvipes

Dusicyon griseus argentinska lisica ali argentinska siva lisica ali mala lisica

Vulpes cana blandfordova lisica

Ursus arctos (*) +204 rjavi medved ali grizli

Ursus (= Thalarctos) maritimus (C 2) severni medved ali beli medved

Ailurus fulgens (c 2) mačji panda ali rdeči panda

Conepatus humboldti patagonski surili

Lutrinae spp. vidre (*) (C 2: Lutra enudris vse vidre Lutra incarum)


Viverridae cibetovke

Hyaenidae hijene

Felidae mačke


Dodatek I

Prionodon pardicolor pegasti linsang

Hyaena brunnea rjava hijena

Acinonyx jubatus gepard

Felis bengalensis bengalenis bengalska mačka (podvrsta)

Felis caracal (**) +205 karakal (ris) ali puščavski ris

Felis concolor coryi floridska puma ali floridski panter

Felis concolor costaricensis puma ali srednjeameriška puma

Felis concolor cougar vzhodna puma ali vzhodni panter

Felis jacobita andska mačka ali gorska mačka

Felis marmorata saharska mačka


Dodatek II

Cryptoprocta ferox fosa

Cynogale bennetti (C 1) vidrasta cibeta

Eupleres goudotii (C 1) madagaskarska pasasta cibeta

Eupleres major (C 1) velika madagaskarska pasasta cibeta

Fossa fossa (C 1) fanaloka

Hemigalus derbyanus malajska pasasta cibeta

Prionodon linsang (C 1) navadni linsang

Felidae spp. (*) [C 2: Felis bengalensis (*)

vse mačke Felis concolor ( ) puma

ala pegasta mačka

Felis pardalis (*) ozelot

Felis serval

Felis tigrina (*) leopardja mačka

Felis wiedii (*) dolga mačka

Felis yagouaroundi (*) jaguarundi

Felis lynx (*) ris

Felis sylvestris divja mačka]





Felidae mačke

PINNIPEDIA PLAVUTONOŽCI

Otariidae uhati tjulnji

Phocidae pravi tjulnji

TUBULIDENTATA VELIKI MRAVLJINČARJI

Orycteropodidae veliki mravljinčarji



Dodatek I

Felis nigripes črnonoga mačka

Felis pardalis mearnsi kostariški ozelot

Felis pardalis mitis brazilski ozelot

Felis planiceps ploščatoglava mačka

Felis rubiginosa (**) +206 rjasta mačka

Felis (Lynx) rufa escuinapae mehiški ris

Felis temmincki azijska zlata mačka ali temminckova zlata mačka

Felis tigrina oncilla mala pegasta mačka (podvrsta)

Felis wiedii nicaraguae nikaragovska dolga mačka

Felis wiedii salvinia gvatemalska dolga mačka

Felis yagouaroundi cacomitli vzhodnomehiški jaguarundi

Felis yagouaroundi fossata južnomehiški jaguarundi

Felis yagouaroundi panamensis panamski jaguarundi

Felis yagouaroundi tolteca zahodnomehiški jaguarundi

Neofelis nebulosa dimasti leopard

Panthera leo persica azijski lev ali indijski lev

Panthera onca jaguar

Panthera pardus leopard

Panthera tigris (**) - 102 tiger (razen sibirskega tigra)

Panthera uncia snežni leopard

Arctocephalus townsendi morski medved

Monachus spp. vsi pravi tjulnji


Dodatek II

Arctocephalus spp. (*) vsi (južni) morski medvedi

Mirounga angustirostris (c1)

Mirounga leonina. (c1) južnomorski slon

Orycteropus afer veliki mravljinčar




PROBOSCIDEA TROBČARJI

Elephantidae sloni

SIRENIA MORSKE KRAVE

Dugongidae vilastorepe morske krave

Trichechidae okroglorepe morske krave

PERISSODACTYLA LIHOPRSTI KOPITARJI

Equidae konji

Tapiridae tapirji

Rhinocerotidae nosorogi

ARTIODACTYLA SODOPRSTI KOPITARJI

Suidae svinje

Hippopotamidae povodni konji

Camelidae kamela

Cervidae jeleni



Dodatek I

Elephas maximus indijski slon ali azijski slon

Dugong dugon (**) - 103 dugong ali morska krava

Trichechus inunguis amazonski manati ali južnoameriški manati ali amazonski lamantin ali južnoameriški lamantin

zahodnoindijski manati ali severnoameriški manati ali karibski manati

Equus grevyi kraljeva zebra

Equus hemionus hemionus azijski divji osel

Equus hemionus khur indijski divji osel

Equus przewalskii konj Przewalskega ali mongolski divji konj

Equus zebra zebra zebra

Tapirus bairdii srednjeameriški tapir ali bairdov tapir

Tapirus indicus malajski, azijski ali indijski tapir

Tapirus pinchaque gorski tapir

Rhinocerotidae spp. vsi nosorogi

Bebyrousa babyrussa jelenjač ali babirus

Sus salvanius pritlikava divja svinja

Vicugna vicugna vikunja

Axis (= Hyelaphus) calamianensis kalamijanski jelen ali filipinski jelen



Dodatek II

Loxodonta africana afriški slon

Dugong dugon (*) +207 (C 1) dugong ali morska krava

Trichechus senegalensis (C 1) zahodnoafriški manati

Equus hemionus (*) (C 1) azijski divji osel

Equus zebra hartmannae (C 1) hartmanova gorska zebra

Tapirus terrestris (c1) južnoameriški nižinski tapir ali brazilski tapir

Choeropsis liberiensis (c2) mali povodni konj

Lama guanicoe gvanako




Cervidae jeleni

Antilocapridae vilorogi

Bovidae votlorogi


Dodatek I

Axis (= Hyelaphus) kuhli kuhlov jelen

Axis (= Hyelaphus) porcinus annamiticus gangeški ali tajski jelen

Blastocerus dichotomus močvirski jelen

Cervus duvauceli barazinga

Cervus elaphus hanglu hangul ali kašmirski jelen

Cervus eldi lirasti jelen

Dama mesopotamica mezopotamski damjak

Hippocamelus antisensis severnoandski huemul ali taruka

Hippocamelus bisulcus južnoandski huemul

Moschus moschiferus (**) +208 muškatni jelen

Ozotoceros bezoarticus pampski jelen

Pudu pudu čilski pudu

Antilocapra americana peninsularis spodnjekalifornijska antilopska koza

Antilocapra americana sonoriensis

sonorska antilopska koza

Bison bison athabascae gozdni bizon

Bos gaurus gaver ali saladang ali seladang Bos (grunniens) mutus jakBubalus (Anoa) depressicornis nižinski anoaBubalus (Anoa) mindorensis tamaru

Bubalus (Anoa) quarlesi gorski anoa


Dodatek II

Cervus elaphus bactrianus baktrijski rdeči jelen ali baktrijski vapiti

Moschus spp. (*) muškatni jelen

Pudu mephistophiles (C 2) ekvadorski pudu

Antilocapra americana mexicana (C 1) mehiška antilopska koza

Addax nasomaculatus mendiška antilopa

Capra falconeri (*) (C1) markor ali vijeroga koza













Bovidae votlorogi

Dodatek I

Capra falconeri (*) (C1) markor

Capra falconeri jerdoni ravnorogi markor

Capra falconeri megaceros kabulski markor

Capricornis sumatraensis

sumatranski kozorog

Hippotragus niger variani orjaška črna grivasta antilopa

Nemorhaedus goral goral

Novibos (= Bos) sauveli kuprej

Oryx leucoryx arabski oriks

Ovis ammon hodgsoni tibetanski argali

Ovis orientalis ophion rdeča ovca

Ovis vignei urial

Pantholops hodgsoni čiru ali tibetanska antilopa

Rupicapra rupicapra ornata gams


Dodatek II

Cephalophus monticola modri hulež

Damaliscus dorcas dorcas bontebok

Hippotragus equinus rdečkasta antilopa

Kobus leche vodna antilopa

Oryx (tao) dammah (C 1) sabljarka ali beli oriks

Ovis ammon (*) (C 2) muflon

Ovis canadensis kanadska debeloroga ovca



AVES PTIČI

RHEIFORMES NANDUJI

Rheidae nanduji

TINAMIFORMES

DOLGONOGE KURE

Tinamidae tinamidi


Pterocnemia pennata darwinov nandu

Rhea americana navadni nandu ali argentinski nandu

Rhynchotus rufescens maculicollis bolivijski rdečekrili tinamu

Rhynchotus rufescens pallescens argentinski rdečekrili tinamu


tinamidi

SPHENISCIFORMES

VESLAČI

Spheniscidae pingvini



PODICIPEDIFORMES PONIRKI

Podicipedidae ponirki

PROCELLARIIFORMES

cevonosci

Diomedeidae albatrosi

PELECANIFORMES VESLONOŽCI

Pelecanidae pelikani

Sulidae strmoglavci

Fregatidae burnice

CICONIIFORMES MOČVIRNIKI

Ciconiidae štorklje

Threskiomithidae ibisi

Phoenicopteridae plamenci

ANSERIFORMES

PLOJKOKLJUNI

Anatidae plovci



Dodatek I

Tinamus solitarius

Podilymbus gigas orjaški progastokljuni ponirek

Diomedea albatrus kratkorepi albatros ali stellerjev albatros

Sula abbotti abottov strmoglavec

Fregata andrewsi andrewsova burnica

Ciconia ciconia boyciana japonska bela štorklja

Geronticus eremita klavžar

Nipponia nippon japonski grivasti ibis


Dodatek II

Rhynchotus rufescens rufescens brazilski rdečekrili tinamu

Spheniscus demersus (C 1) očalasti pingvin

Pelecanus crispus (C 1) kodrasti pelikan

Ciconia nigra (c1) črna štorklja

Geronticus calvus plešasti ibis

Platealea leucorodia (C1) žličarka

Phoenicoparrus andinus (C 1) andski plamenec

Phoenicoparrus jamesi (c1) jamesov plamenec

Phoenicopterus ruber chilensis (C 1) čilski plamenec

Phoenicopterus ruber ruber (C 1) plamenec ali karibski plamenec ali ameriški plamenec ali kubanski plamenec ali rožnati plamenec ali zahodnoindijski plamenec

Anas aucklandica aucklandica (c 2)

Anas aucklandica chlorotis (c2) novozelandska rjava raca











plovci

FALCONIFORMES UJEDE

Cathartidae jastrebi novega sveta

Accipitridae orli

Falconidae sokoli


Dodatek I

Anas aucklandica nesiotis

Anas laysanensis

Anas oustaleti Oustaletova siva raca ali marianska divja raca

Branta canadensis leucopareia aleutska kanadska gos

Branta sandvicensis havajska gos ali nene

Cairina scutulata bleščavka

Rhodonessa caryophyllacea p.e.

Gymnogyps californianus kalifornijski kondor

Vultur gryphus kondor

Aquila heliaca kraljevi orel

Chondrohierax wilsonii

Haliaeetus albicilla belorepec

Haliaeetus leucocephalus (ameriki) beloglavi orel

Harpia harpyja harpija

Pithecophaga jefferyi veliki filipinski orel

Falco araea sejšelska postovka

Falco newtoni aldabranus newtonova postovka

Falco peregrinus (peligrinoides/ babylonicus) sokol selec

Falco punctatus

Falco rusticolus(**) – 105 arktični sokol


Dodatek II

Anas bernieri (C 2) madagaskarska raca

Anser albifrons gambelli beločela gos

Branta ruficollis (C 1) rdečevrata gos

Coscoroba coscoroba (C 1) koskorob

Cygnus bewickii jankowskii (C 1) mali labod

Cygnus melancoryphus črnovrati labod

Dendrocygna arborea zahodnoindijski žvižgač

Sarkidiornis melanotos grbasta raca

FALCONIFORMES spp.(*) - 104 (C 1) dnevne ptice roparice (razen jastrebov novega sveta)





GALLIFORMES KURE

Megapodiidae velenoge kure

Cracidae hokojke

Tetraonidae koconoge kure

Phasianidae poljske kure


Dodatek I

tacrocephalon maleo

Crax blumenbachii rdečekljuna hokojka

Mitu mitu mitu

Oreophasis darbianus

Penelope albipennis

Pipile jacutinga

Pipile pipile

Tympanuchus cupido attwateri prerijska kokoš

Catraeus wallichii

Colinus virginianus ridgwayi virginijski kolin

Crossoptilon crossoptilon belouhi fazan

Crossoptilon mantchuricum rjavouhi fazan

Lophophorus impejanus himalajski monal

Lophophorus lhuysii kitajski monal

Lophophorus sclateri Sclaterjev monal



Dodatek II

Megapodius freycinet abbotti

Megapodius freycinet nicobariensis

Lyrurus mlokosiewiczi kavkaški ruševec

Argusianus argus (C 1) argov fazan

Cyrtonyx montezumae mearnsi – 106 (C 1)

Cyrtonyx montezumae montezumae (C 1)

Francolinus ochropectus (C 1) tadjurski frankolin

Francolinus swierstrai (C 0) Swierstrajev frankolin

Gallus sonneratii (C 1) siva goščavska kokoš

Ithaginis cruentus (C 1) krvavi fazan













poljske kure

GRUIFORMES

ŽERJAVOVCI

turnicidae

tekačice

Gruidae


žerjavi




Dodatek I

Lophura edwardsi

Edwardsov fazan

Lophura imperialis

kraljevski fazan

Lophura swinhoii

Swinhoejev fazan

Polyplectron emphanun

pavji fazan

Syrmaticus ellioti

Elliotov fazan

Syrmaticus humiae Humejev fazan

Syrmaticus mikado

mikado fazan

Tetraogallus caspius

kaspijska skalna kokoš

Tetraogallus tibetanus

tibetanska skalna kokoš

Tragopan blythii

Tragopan caboti

Tragopan melanocephalus

Grus americana

severnoameriški žerjav

Grus canadensis nesiotes

Grus canadensis pulla

Grus japonensis mandžurski žerjav ali japonski žerjav

Grus leucogeranus

snežni žerjav ali nunski žerjav ali sibirski beli žerjav

Grus monacha

meniški žerjav

Grus nigricollis tibetanski žerjav


Dodatek II

Pavo muticus

klasasti pav

Polyplectron bicalcaratum (C 1) sivi ali navadni pavji fazan

Polyplectron germaini (C 1)

Germainov pavji fazan

Polyplectron malacense (C 1)

malajski pavji fazan

Turnix melanogaster

Pedionomus torquatus

Balearica regulorum južnoafriški kronani fazan

Grus canadensis pratensis (C 1)






Gruidae žerjavi

Rallidae


tukalice

Rhynochetidae

kaguji

Otididae


droplje

CHARADRIIFORMES

POBREŽNIKI

Scolopacidae kljunači ali sloke

Laridae

galebi


COLUMBIFORMES

GOLOBI


Columbidae golobi

PSITTACIFORMES

papige

Psittacidae papige



Dodatek I

Grus vipio

belovrati žerjav

Tricholimnas sylvestris

Rhynochetos jubatus

kagu


Chlamydotis undulata

ovratničarska droplja

Choriotis nigriceps

velika indijska droplja

Eupodotis bengalensis bengalska droplja

Numenius borealis eskimski škurh

Tringa guttifer Nordmannov martinec

Larus relictus

Caloenas nicobarica grivasti golob

Ducula mindorensis

mindorski kraljevski golob

Amazona arausiaca žako



Dodatek II

Gallirallus australis hectori (C 2)

Otis tarda (C 1)

velika droplja

Numenius minutus jakutski škurh

Numenius tenuirostris (C 1)

tenkokljuni škurh

Larus brunnicephalus (C 0

rjavoglavi galeb

(C2)


Gallicolumba luzonica (c2) zabodeni golob

Goura cristata (c1)

Goura scheepmakeri. (c1)

Goura victoria

PSITTACIFORMES spp. - 107 papige (C 2 : Psittacidae spp. - 107)

ptiči (razen:

avstralski papagajček,

nimfa in


aleksander)




Psittacidae papige


Dodatek I

Amazona barbadensis

Amazona brasiliensis

rdečerepa amazonka

Amazona guildingii

A

Amazona leucocephala



kubanska amazonka

Amazona pretrei pret rei

Amazona rhodocorytha

Amazona versicolor

Amazona vinacea

vinska amazonka

Amazona vittata

portoriška amazonka

Anodorhynchus glaucus p.e.

modrozeleni makao

Anodorhynchus lean

Learov makao

Aratinga guaruba

Cyanopsitta spixii mali modri makao ali Spixov makao

Cyanoramphus auriceps forbesi Forbesov papagajček

Cyanoramphus novaezelandiae

Cyclopsitta (= Opopsitta) diophtalma coxeni

Geopsittacus occidentalis p.e.

(avstralska) nočna papiga

Neophema chrysogaster

Pezoporus wallicus talni papagajček

Pionopsitta pileata

Psephotus chrysopterygius

Psephotus pulcherrimus p.e. rajska papiga ali lepi papagjček

Psittacula krameri echo



Dodatek II

,




Psittacidae papige

CUCULIFORMES KUKAVICE

Musophagidae pizangojedi

STRIGIFORMES SOVE

Tytonidae pegaste sove

Strigidae sove

APODIFORMES HUDOURNIKI

Trochilidae kolibriji

TROGONIFORMES

TROGONI


Trogonidae Trogoni

CORACIIFORMES VPIJATI

Bucerotidae kljunorožci


Dodatek I

Psittacus erithacus princeps

Pyrrhura cruentata

Rhynchopsitta spp. debelokljuna papiga

Strigops habroptilus kakapo ali sovja papiga

Tyto soumagnei Soumagnejeva sova ali madagaskarska sova

Athene blewitti mala gozdna sova ali gozdna pegasta sova

Ninox novaeseelandiae royana

Ninox squamipila natalis

Otus gurneyi

Ramphodon dohrnii

Pharomachrus miconno costaricensis kostariški kvecal

Pharomachrus mocinno mocinno kvecal

Buceros bicornis homrai dvorožec

Rhinoplax vigil kljunorožec


Dodatek II

Gallirex porphyreolophus (C 1)

Tauraco corythaix (C 1)

STRIGIFORMES spp. (*) (C 1) sove

Aceros narcondami (c1)

Buceros bicornis (*) (c1) dvorožec

Buceros hydrocorax hydrocorax (C 1) filipinski kljunorožec

Buceros rhinoceros rhinoceros (C 0 malajski nosorogi kljunorožec





PICIFORMES PLEZALCI

Picidae žolne

PASSERIFORMES PEVCI

Pittidae pite ali bleščeči drozgi

Cotingidae kičevci

Atrichornithidae hostniki

Hirundinidae lastovke

Muscicapidae muharji

Zosteropidae očalarji

Meliphagidae medarji

Fringillidae ščinkavci

Estrildidae astrilde



Dodatek I

Campephilus imperialis Imperial woodpecker

Dryocopus javensis richardsi Tristramova črna žolna

Pitta kochi Kochova pita

Cotinga maculata kotinga

Xipholena atropurpurea beloperuta kotinga

Atrichomis clamosa kričavi hostnik

Dasyornis brachypterus longirostris p.e.

Dasyornis broadbenti littoralis p.e.

Picathartes gymnocephalus

Picathartes oreas

Zosterops albogularis beloprsi očalar

Meliphaga cassidix uhati medar

Spinus cucullatus rdeči čižek



Dodatek II

Picus squamatus flavirostris (C 1) zahodna luskasta žolna

Pitta brachyura nympha (C 2) japonska vilinska pita

Rupicola peruviana (C 2) andski skalaš ali perujski skalaš

Rupicola rupicola (C 2) gvajanski skalaš ali navadni skalaš

Pseudochelidon sirintarae (C 1) belooka rečna lastovka

Muscicapa ruecki Rueckov modri muhar

Psophodes nigrogularis (C 2)

Spinus yarrellii rumenoglavi čižek

Emblema oculata

Poephila cincta cincta črnovrati ščinkavec




Sturnidae škorci

Paradisaeidae rajčice



Dodatek I

Leucopsar rothschildi Rothschildov škorec ali beli škorec



Dodatek II

Paradisaeidae spp. (C 1) rajčice



REPTILIA PLAZILCI

TESTUDINATA KOPENSKE ŽELVE ALI KORNJAČE

Dermatemytidae tabasovke

Emydidae sklednice

Testudinidae kopenske želve

Cheloniidae morske želve

Dermochelyidae usnjače



Batagur baska batagurka

Geoclemys (= Damonia) hamiltonii črna ribniška želva ali Hamiltonova sladkovodna želva

Geomyda (= Nicoria) tricarinata

Kachuga tecta tecta indijska kahuga

Morenia ocellata burmanska močvirska želva ali burmanska pavja želva

Terrapene coahuila vodna škatlarica

Geochelone (= Testudo) elephantopus galapaška velikanka

Geochelone (= Testudo) radiata prava žarkasta kornjača

Geochelone (= Testudo) yniphora madagaskarska kornjača ali angonoka

Geopherus flavomarginatus Bolsonova kornjača ali mehiški orjaški goferPsammobates (= Testudo) geometrica geometrična kornjača

Cheloniidae spp. (prave) morske želve

Dermochelys coriacea usnjača



Dermatemys mawii srednjeameriška rečna želva

Clemmys muhlenbergi Muhlenbergova želva

Testudinidae spp. (*) (C 2) kopenske želve (C 1 : Testudo graeca mavrska kornjača

Testudo hermanni grška kornjača

Testudo marginata)




Trionychidae mehkoščitke

Pelamedusidae pelomeduzne želve

Chelidae kačjevratke

CROCODYLIA

KROKODILI

Alligatoridae aligatorji in kajmani

Crocodylidae pravi krokodili


Dodatek I

Lissemys punctata punctata

Trionyx ater črna mehkoščitka

Trionyx gangeticus gangeška mehkoščitka ali indijska mehkoščitka

Trionyx hurum pavja mehkoščitka ali rjava mehkoščitka

Trionyx nigricans temna mehkoščitka

Pseudemydura umbrina temna kratkovratka

Alligator sinensis kitajski aligator

Caiman crocodilus apaporiensis kajman očalar

Caiman latirostris šakare

Melanosuchus niger veliki kajman

Crocodylus acutus šilonosi krokodil

Crocodylus cataphractus oklopni krokodil

Crocodylus intermedius orinoški krokodil

Crocodylus moreletii bulasti krokodil

Crocodylus niloticus nilski krokodil

Crocodylus novaeguineae mindorensis filipinski ali mindorski krokodil

Crocodylus palustris močvirski krokodil

Crocodylus porosus(**) - 108 indijski krokodil

Crocodylus rhombifer rombasti krokodil ali kubanski krokodil

Crocodylus siamensis siamski krokodil

Osteolaemus tetraspis toponosi krokodil



Dodatek II

Podocnemis spp. (C 2) rečne želve ali pelomeduzne želve

Alligatoridae spp. (*) (C 2) aligatorji in kajmani

Crocodylidae spp. (*) (C 2) krokodili






Crocodylidae krokodili

Gavialidae gaviali

RHYNCHOCEPHALIA

PRAKUŠČARJI

Sphenodontidae tuatare

SAURIA KUŠČARJI

Gekkonidae gekoni

Pygopodidae luskonožci

Agamidae agame

Chamaeleonidae kameleoni

Iguanidae legvani

Cordylidae pasasti kuščarji

Teiidae teji

Helodermatidae bradavičarji

Varanidae varani


Dodatek I

Tomistoma schlegelii malajski gavial

Gavialis gangeticus gavial

Sphenodon punctatus tuatara

Brachylophus spp.

Cyclura spp.. vretenorepi legvani

Varanus bengalensis bengalski varan

Varanus flavescens rumeni varan



Dodatek II

Cyrtodactylus serpensinsula kačjeotoški gekon

Phelsuma spp. (C 2) dnevni gekoni

Paradelma orientalis Queenslandski kačji kuščar

Uromastyx spp. (C 2)

Chamaeleo spp. (C 1 : kameleoni)

Amblyrhynchus cristatus (C 2) morski legvan

Conolophus spp. (C2) (galapaški) kopenski legvani ali kopenski kuščarji

guana spp. (navadni) legvani

Phrynosoma coronatum blainvillei krastačar

Cordylus spp. pasasti kuščarji

Pseudocordylus spp. nepravi pasasti kuščarji

Chemidophorus hyperythrus (C1)

Crocodilurus lacertinus zmajasti kuščar

Dracaena guianensis kajmanski kuščar ali oklopljeni teju

Tupinambis spp. teguji

Heloderma spp. (C1) bradavičarji ali strupeni kuščarji

Varanus spp. (*) (C2) varani



varani

SERPENTES KAČE

Boidae orjaške kače

Colubridae goži



Dodatek I

Varanus griseus puščavski varan

Varanus komodoensis komodoški varan

Acrantophis spp. madagaskarski udavi

Boleyria spp. Bolyerjeve kače spp.

Casarea spp.

Epicrates inornatus portoriški udav ali velika kulebra

Epicrates subflavus jamajški udav

Python molurus molurus indijski piton

Sanzinia madagascariensis sancinija ali madagaskarski drevesni udav



Dodatek II

Boidae spp. udavi (*) [C 2 : Constrictor (= Boa) orjaške kače ali udavi in Euinectes spp. pitoni ali orjaški pitoni spp.(*)

udavi Eryxjaculus]

Cyclagras gigas južnoameriška neprava kobra ali južnoameriška vodna kobra ali surukuku

Elachistodon westermanni indijska jamičarka

Pseudoboa cloelia musurana

Thamnophis elegans hammondi


AMPHIBIA DVOŽIVKE




URODELA REPATI KRKONI

Cryptobranchidae orjaški močeradi

Ambystomidae prečnozobci

SALIENTIA ŽABE

Bufonidae krastače


Andrias (= Megalobatrachus) davidianus kitajski orjaški močerad

Andrias (= Megalobatrachus) japonicus japonski orjaški močerad

Bufo periglenes oranžna krastača ali zlata krastača


Ambystoma dumerilii ačoke

Ambystoma lermaensis

Ambystoma mexicanum aksolotl


Bufonidae krastače

Atelopodidae



Dodatek I

Bufo superciliaris rogljičasta krastača

Nectophrynoides spp. živorodne afriške krastače

Atelopus varius zeteki Zetekova žaba ali panamska zlata žaba



Dodatek II

Bufo retiformis (C 2) sonorska zelena krastača



PISCES RIBE

COELACANTHIFORMES Coelacanthidae

CERATODIFORMES

Ceratodidae

ACIPENSERIFORMES

JESETROVKE

Acipenseridae jesetri

OSTEOGLOSSIFORMES

KOŠČENOJEZIČNICE

Osteoglossidae prave koščenojezičnice

SALMONIFORMES

LOSOSI

Salmonidae lososi



CYPRINIFORMES KRAPOVCI

Cyprinidae krapovci



Acipenser brevirostrum kratkonosi jeseter

Scleropages formosus azijska koščenojezičnica ali kelesa

Coregonus alpenae


Latimeria chaluminae latimerija

Neoceratodus forsteri ceratodus

Acipenser fulvescens jezerski jeseter

Acipenser oxyrhynchus atlantski jeseter

Acipenser sturio jeseter

Arapaima gigas (C 1) orjaški som ali arapaima ali piraruku

Salmo chrysogaster mehiška zlata postrv

Stenodus leucichthys leucichthys bela ribica

Caecobarbus geertsi

Plagopterus argentissimus



Cyprinidae krapovci

SILURIFORMES SOMI

Schilbeidae Schilbeidovi somi

ATHERINIFORMES GAVUNI

Cyprinodontidae drsteči zobati krapovci

Poeciliidae živorodni zobati krapovci

PERCIFORMES OSTRIŽNJAKI

Percidae pravi ostriži

Sciaenidae grbe


Dodatek I

Probarbus jullieni

Chamistes cujus

Pangasianodon gigas orjaški som

Stizostedion vitreum glaucum modra ščuka

Cynoscion macdonaldi totoaba



Dodatek II

Ptychocheilus lucius

C

Cynolebias marmoratus



Cynolebias minimus

Cynolebias opalescens

Cynolebias splendens

Xiphophorus couchianus



MOLLUSCA MEHKUŽCI

ANISOMYARIA Mytilidae

NAIADOIDA najade ali sladkovodne školjke

Unionidae škržki


Conradilla caelata

Dromus dromas

Epioblasma (= Dysnomia) florentina curtisi Curtisova bisernica ali Curtisova najada

Epioblasma (= Dysnomia) florentina florentina

Epioblasma (= Dysnomia) sampsoni Sampsonova bisernica ali Sampsonova najada


Mytilus chorus

Cyprogenia aberti užitna bisernica ali užitna najada




Unionidae škržki

Dodatek I

Epioblasma (= Dysnomia) sulcata perobliqua

Epioblasma (= Dysnomia) torulosa gubernac-ulum

Epioblasma (= Dysnomia) walkeri

Fusconaia cuneolus

Fusconaia edgariana

Lampsilis higginsi Higginovo oko (bisernica)

Lampsilis orbiculata orbiculata

Lampsilis satura

Lampsilis virescens

Plethobasis cicatricosus

Plethobasis cooperianus

Pleurobema plenum

Potamilus (= Proptera) capax

Quadrula intermedia

Quadrula sparsa

Toxolasma (= Carunculina) cylindrella

Unio (Megalonaias/./) nickliniana Nicklinova bisernica

Unio (Lampsilis/./) tampicoensis tecomatensis tampiška bisernica (podvrsta)

Villosa (= Micromya) trabalis



Dodatek II

Epioblasma (= Dysnomia) torulosa rangiana

Fusconaia subrotunda

Lampsilis brevicula

Lexingtonia dolabelloides




STYLOMMATOPHORA KOPENSKI PLJUČARJI

Cameanidae ameriški kopenski polži

Paryphantidae

PROSOBRANCHIA PREDŠKRGARJI

Hydrobiidae sladkovodni polži


Dodatek I


Dodatek II

Pupustyla (= Papuina) pulcherrima zeleni drevesni polž ali smaragdno zeleni polž

Paryphanta spp. +209 novozelandski jantarjasti polži

Coahuilix hubbsi

Cochliopina milleri

Durangonella coahuilae

Mexipyrgus carranzae

Mexipyrgus churinceanus

Mexipyrgus escobedae

Mexipyrgus lugoi

Mexipyrgus mojarralis

Mexithauma multilineatus

Mexipyrgus quadripaludium

Nymphophilus minckleyi

Paludiscala caramba


INSECTA ŽUŽELKE

LEPIDOPTERA METULJI

Papilionidae lastovičarji






Ornithoptera spp. (sensu D'Abrera) (C 1) Trogonoptera spp. (sensu D'Abrera) (C 1)

Troides spp. (sensu D'Abrera) (C1)

Parnassius apollo (C1) apolon


ANTHOZOA KORALNJAKI

Antipatharia črne korale




Antipatharia spp. (C2) črne korale



APOCYNACEAE PASJESTRUPOVKE

ARACEAE KAČNIKOVKE

ARALIACEAE BRŠLJANOVKE

ARAUCARIACEAE ARAVKARIJE

ASCLEPIADACEAE SVILNIČEVKE

BYELIDACEAE

CACTACEAE KAKTEJE

CARYOCARACEAE

CARYOPHYLLACEAE KLINČNICE

CEPHALOTACEAE

CHLOANTHACEAE


Dodatek I

FLORA RASTLINSTVO

Pachypodium namagnamum

Alocasia sanderiana

Alocasia zebrina

Araucaria araucana (**) +210 aravkarija ali andska jelka

Ariocarpus agavoides

Ariocarpus scapharostrus

Aztekium ritteri azteški kaktus

Echinocereus lindsayi Lindsayev kaktus

Obregonia denegrii

Pelecyphöra aselliformis

Caryocar costaricense

Gymnocarpos przewalskii

Melandrium mongolicus mongolski slizek

mongolska lepnica

Stellaria pulvinata


Dodatek II

Pachypodium spp. (*)

Panax quinquefolius > 1 ameriški ginseng

Araucaria araucana (*) - 109 > 2 aravkarija ali andska jelka

Ceropegia spp.

Frerea indica svilnica

Byblis spp.

CACTACEAE spp. (*) + 211 KAKTEJE

Rhipsalis spp. koralaste kakteje

Cephalotus follicularis

CHLOANTHACEAE spp. +212




NEBINOVKE IN RADIČEVKE

CUPRESSACEAE CIPRESOVKE

CYATHEACEAE DREVESNE PRAPROTI

CYCADACEAE

DICKSONIACEAE

DIKSONIJE

DIDIEREACEAE

DIOSCOREACEAE

EUPHORBIACEAE MLEČKOVKE

FAGACEAE BUKVOVKE

GENTIANACEAE SVIŠČEVKE

HAEMODORACEAE

HUMIRIACEAE

JUGLANDACEAE

OREHOVKE

LEGUMINOSAE

negnoj

LILIACEAE



LUKOVKE

MELASTOMATACEAE



Dodatek I

Fitzfoya cupressoides čilski nepravi macesen

Pilgerodendron uviferum

Microcycas calocoma

Prepusa hookeriana

Vantanea barbourii

Engelhardtia pterocarpa

Ammopiptanthus mongolicum

Cynometra hemitomophylla

Platymiscium pleiostachyum

Tachigalia versicolor

Aloe albida

Aloe pillansii

Aloe polyphylla

Aloe thomcropftii

Aloe vossii

Lavoisiera itambana


Dodatek II

Saussurea lappa > 1

CYATHEACEAE spp. > 3 DREVESNE PRAPROTI

CYCADACEAE spp. (*)

DICKSONIACEAE spp. > 3 DIKSONIJE

DIDIEREACEAE spp.

Dioscorea deltoidea > 1

Euphorbia spp. – 110 mlečkovke

Quercus copeyensis > 2 Copeyev hrast

Anigozanthos spp.

Macropidia fuliginosa

Thermopsis mongolica

Aloe spp. (*) Aloe


MELIACEAE

MAHAGONOVCI

MORACEAE MURVOVKE

MYRTACEAE MIRTOVKE

NEPENTHACEAE

ORCHIDACEAE KUKAVIČEVKE

PALMAE

PALME


PINACEAE BOROVKE

PODOCARPACEAE

PORTULACACEAE

PORTULAKI

PRIMULACEAE JEGLIČEVKE


Dodatek I

Guarea longipetiola

muškatovec

Batocarpus costaricensis

murva

Nepenthes rajah



Cattleya skinneri

Cattleya trianae

Didiciea cunninghamii

Laelia jongheana

Melia lobata

Lycaste virginalis var. alba

Peristeria elata

Renanthera imschootiana

Vancia coerulea

gvatemalska jelka

Abies nebrodensis

Podocarpus costalis

Podocarpus parlatorei


Dodatek II

Swietenia humilis > 2

honduraški mahagonovec

Verticordia spp.



ORCHIDACEAE spp. KUKAVIČEVKE (*) orhideje (C 1: 106 vrst)

Areca ipot

Chrysalidocarpus decipiens

Chrysalidocarpus lutescens

madagaskarska palma

Neodypsis decaryi

Phoenix hanceana var. philippinensis

Zalacca clemensiana

Anacampseros spp. portulaki

Cyclamen spp. [C 1: Cyclamen graecum ciklame (vklj. Cyclamen mindleri)

Cyclamen creticum

Cyclamen balearicum

Cyclamen persicum


PRIMULACEAE JEGLIČEVKE

PROTEACEAE

RUBIACEAE

BROŠČEVKE

RUTACEAE RUTIČEVKE

SAXIFRAGACEAE (GROSSULAR1ACEAE)

KAMNOKREČEVKE (KOSMULJEVKE)

SOLANACEAE

RAZHUDNIKOVKE

STANGERIACEAE

STERCULIACEAE

THYMELAEACEAE VOLČINOVKE

ULMACEAE BRESTOVKE

VERBENACEAE SPORIŠEVKE

WELWITSCHIACEAE

ZAMIACEAE

ZINGIBERACEAE INGVERJEVKE

ZYGOPHYLLACEAE

JARMOLISTOVKE


Dodatek I

Orothamnus zeyheri

Protea odorata

Balmea stormae

Ribes sardoum

Stangeria eriopus

Celtis aetnensis koprivovec

Welwitschia bainesii

Encephalartos spp. kruhovci

Hedychium philippinense



Dodatek II

C 2: Cyclamen hederifolium (Cyclamen neapohtanum) Cyclamen purpurascens navadna ciklama (Cyclamen europaeum auct.) Cyclamen repandum (Cyclamen vernale)]

Banksia spp. banksije

Conospermum spp.

Dryandra formosa

Dryandra polycephala

Xylomelum spp.

Boronia spp. boronije

Crowea spp. kroveje

Geleznowia verrucosa

Solanum sylvestre

STANGERIACEAE spp. (*)

Basiloxylon excelsum > 2

Pimelea physodes

Caryopteris mongolica

WELWITSCHIACEAE spp. (*) velvičije

ZAMIACEAE spp. (*)

Guaiacum sanctum > 2 Lignum-vitae ali sveto drevo ali drevo življenja



DODATEK III (1) (2)

Yüklə 269,5 Kb.

Dostları ilə paylaş:
1   2   3




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə