State-wide seed conservation strategy for threatened species, threatened



Yüklə 2,41 Mb.
Pdf görüntüsü
səhifə3/3
tarix27.08.2017
ölçüsü2,41 Mb.
1   2   3

Family 

Conservation 

status 

Species 

NRM 

Region 

Myrtaceae 

 

Melaleuca microphylla 

SCNRM 


 

P2 


Melaleuca penicula 

SCNRM 


 

 

Melaleuca pomphostoma 

SCNRM 

 

 



Melaleuca procera 

ACC 


 



Melaleuca sciotostyla 

ACC 

 

 



Melaleuca spathulata 

SCNRM 


 

 

Melaleuca stereophloia 

ACC 

 

 



Melaleuca subfalcata 

SCNRM 


 

 

Melaleuca thymoides 

SWCC 

 

 



Melaleuca torquata 

SCNRM 


 

 

Melaleuca villosisepala 

ACC 

 

 



Melaleuca violacea 

SCNRM 


 

 

Taxandria conspicua 

SCNRM 

 

 



Taxandria juniperina 

SCNRM 


 

 

Taxandria spathulata 

SCNRM 

 

CR 



Verticordia albida 

NACC 


 

P3 


Verticordia attenuata 

SWCC 


 



Verticordia helichrysantha 

SCNRM 

 

P2 



Verticordia multiflora subsp. solox 

ACC 


Papilionaceae 

 

Bossiaea linophylla 

SCNRM 

 



Daviesia elongata subsp. elongata 

SWCC 


 

 

Daviesia emariginata 

SCNRM 

 

CR 



Daviesia euphorbioides 

ACC 


 

CR 


Daviesia glossosema 

SCNRM 


 



Daviesia megacalyx 

SCNRM 

 

CR 



Daviesia pseudaphylla 

SCNRM 


 

 

Eutaxia myrtifolia 

SCNRM 

 

 



Gastrolobium bilobum 

SCNRM 


 

 

Gastrolobium coriaceae 

SCNRM 

 

P3 



Gastrolobium cruciatum 

SCNRM 


 

P4 


Gastrolobium densifolium 

ACC 


 

P2 


Gastrolobium elegans 

SCNRM 


 

P1 


Gastrolobium euryphyllum 

ACC 


 

P2 


Gastrolobium ferrugineum 

SCNRM 


 

P1 


Gastrolobium hians 

Rangelands 

 

P2 


Gastrolobium leakeanum 

SCNRM 


 

CR 


Gastrolobium luteifolium 

SCNRM 


 

 

Gastrolobium rubrum 

SCNRM 

 

P1 



Gastrolobium tenue 

ACC 


 

P2 


Gastrolobium tergiversum 

SCNRM 


 

 

Gompholobium gompholobioides 

SCNRM 

 

 



Gompholobium villosum 

SCNRM 


 

 

Hovea elliptica 

SWCC 

 

P4 



Jacksonia calycina 

SCNRM 


 

CR 


Jacksonia pungens 

NACC 


 



Jacksonia quairading 

ACC 

 

 



Jacksonia viscosa 

SCNRM 


 

 

Kennedia eximia 

SCNRM 


 

Department of Environment and Conservation

 

 

- 21 -



 

 

Family 



Conservation 

status 

Species 

NRM 

Region 

Papilionaceae 

 

Mirbelia dilatata 

SWCC 


 



Muelleranthus crenulatus 

ACC 

 

P4 



Pultenaea calycina subsp. proxena 

SCNRM 


 



Pultenaea pauciflora 

ACC 

 

 



Pultenaea verruculosa 

SCNRM 


 

P2 


Gastrolobium involutum 

SCNRM 


 

P2 


Gastrolobium pycnostachyum 

SCNRM 


 

P4 


Kennedia beckxiana 

SCNRM 


 

 

Labichea lanceolata 

SCNRM 

Pittosporaceae 



P4 

Bentleya spinescens 

ACC 


 



Marianthus mollis 

SCNRM 

 

 



Marianthus bicolor 

SCNRM 


Poaceae 

 

Austrostipa exilis 

ACC 

 

 



Neurachne alopecuroidea 

ACC 


Polygonaceae 



Muellenbeckia horrida subsp. abdita 

ACC 

Portulacaceae 



 

Calandrinia corrigioloides 

SCNRM 


Proteaceae 

P3 


Andersonia echinocephala 

SCNRM 


 

 

Banksia baueri 

SCNRM 

 

P4 



Banksia benthamiana 

ACC 


 

CR 


Banksia brownii 

SCNRM 


 

 

Banksia caleyi 

SCNRM 

 

P4 



Banksia chamaephyton 

NACC 


 

CR 


Banksia cuneata 

ACC 


 

 

Banksia dryandroides 

SCNRM 

 

 



Banksia ilicifolia 

SCNRM 


 

P4 


Banksia laevigata subsp. laevigata 

SCNRM 


 

 

Banksia media 

SCNRM 

 

P4 



Banksia meisneri subsp. ascendens 

SWCC 


 

P3 


Banksia micrantha 

NACC 


 

 

Banksia nutans 

SCNRM 

 

 



Banksia quercifolia 

SCNRM 


 

 

Banksia seminuda 

SWCC 

 

P4 



Banksia solandri 

SCNRM 


 

 

Banksia sphaerocarpa 

SCNRM 

 



Banksia sphaerocarpa var. dolichostyla 

ACC 


 



Banksia verticillata 

SCNRM 

 

 



Banksia violaceae 

SCNRM 


 

CR 


Dryandra anatona 

SCNRM 


 

 

Dryandra carlinoides 

NACC 

 

P4 



Dryandra comosa 

ACC 


 

P4 


Dryandra concinna 

SCNRM 


 

P4 


Dryandra cynaroides 

ACC 


 

P2 


Dryandra epimicta 

ACC 


 

P2 


Dryandra erythrocephala var. inopinata 

SCNRM 


 

P2 


Dryandra ferruginea subsp. tutanningensis 

ACC 


 

P2 


Dryandra foliolata 

SCNRM 


 

P2 


Dryandra lindleyana subsp. agricola 

ACC 


 

Department of Environment and Conservation

 

 

- 22 -



 

 

Family 



Conservation 

status 

Species 

NRM 

Region 

Proteaceae 

P1 

Dryandra longifolia subsp. calcicola 

SCNRM 


 

P3 


Dryandra meganotia 

ACC 


 

CR 


Dryandra montana 

SCNRM 


 

 

Dryandra pallida 

SCNRM 

 

 



Dryandra proteoides 

ACC 


 

P4 


Dryandra pulchella 

ACC 


 

P3 


Dryandra senecifolia 

SCNRM 


 

 

Dryandra sp. 

ACC 

 

P3 



Dryandra stricta 

NACC 


 

P4 


Dryandra wonganensis 

ACC 


 

P4 


Grevillea asteriscosa 

ACC 


 



Grevillea dryandroides subsp. hirsuta 

ACC 

 



Grevillea involucrata 

ACC 


 

P1 


Grevillea lullfitzii 

ACC 


 

P3 


Grevillea pilosa subsp. redacta 

ACC 


 

 

Grevillea shuttleworthiana subsp. obovata 

SCNRM 

 

 



Grevillea spinosissima 

ACC 


 

 

Hakea ambigua 

SCNRM 

 

 



Hakea clavata 

SCNRM 


 

 

Hakea elliptica 

SCNRM 

 

 



Hakea falcata 

SCNRM 


 

 

Hakea laurina 

SCNRM 

 

 



Hakea marginata 

SCNRM 


 

 

Hakea subsulcata 

SCNRM 

 

 



Hakea trifurcata 

Swan 


 

 

Hakea tuberculata 

SCNRM 

 

 



Hakea verrucosa 

SCNRM 


 

 

Isopogon attenuatus 

SCNRM 

 

 



Isopogon baxterii 

SCNRM 


 

 

Isopogon sp. Fitzgerald River 

SCNRM 

 

 



Isopogon sp. Newdegate (D.B. Foreman 771) 

ACC 


 

CR 


Lambertia echinata subsp. echinata 

SCNRM 


 

CR 


Lambertia echinata subsp. occidentalis 

SWCC 


 

CR 


Lambertia fairallii 

SCNRM 


 

CR 


Lambertia orbifolia subsp. orbifolia 

SCNRM 


 



Lambertia orbifolia subsp. Scott River Plains 

SWCC 

 

 



Petrophile anceps 

SCNRM 


 

 

Petrophile cyathiforma 

ACC 

 

 



Petrophile divaricata 

SCNRM 


 

 

Petrophile diversifolia 

SCNRM 

 

 



Petrophile fastigiata 

SCNRM 


 

 

Petrophile serruriae 

SCNRM 

 

P2 



Synaphea boyaginensis 

ACC 


Rhamnaceae 

P1 


Cryptandra arbutiflora var. intermedia 

SCNRM 


 

P2 


Cryptandra congesta 

SCNRM 


 

P1 


Cryptandra sp. Hopetoun 

SCNRM 


 

P2 


Gyrostemon sessilis 

SCNRM 


 

P4 


Pomaderris grandis 

SCNRM 


 

Department of Environment and Conservation

 

 

- 23 -



 

 

Family 



Conservation 

status 

Species 

NRM 

Region 

Rhamnaceae 

P4 

Siegfreidia darwinioides 

SCNRM 


 

 

Spyridium majoranifolium 

SCNRM 

 

P3 



Stenanthemum newbeyii 

Rangelands 

 

P2 


Trymalium monospermum 

ACC 


Rubiaceae 

 

Opercularia sp. 

SCNRM 

 

 



Opercularia vaginata 

SWCC 


Rutaceae 

P2 


Asterolasia pallida subsp. hyalina 

ACC 


 

 

Bertya dimerostigma 

ACC 

 

 



Boronia alata 

SCNRM 


 



Boronia revoluta 

ACC 

 



Drummondita longifolia 

SCNRM 


 

 

Phebalium tuberculosum 

SCNRM 

Sapindaceae 



 

Dodonaea concinna 

SCNRM 


 

 

Dodonaea pinifolia 

SCNRM 

 

 



Dodonaea ptarmiceafolia 

SCNRM 


Sterculiaceae 

P1 


Commersonia sp. Mt Groper 

SCNRM 


 

 

Guichenotia macrantha 

ACC 

 

 



Lasiopetalum compactum 

SCNRM 


 

P2 


Lasiopetalum maxwellii 

SCNRM 


 

CR 


Lasiopetalum rotundifolium 

ACC 


 

CR 


Lysiosepalum aromaticum 

ACC 


 

 

Thomasia heterophylla 

SWCC 

 



Thomasia montana 

ACC 


Stylidiaceae 

P2 


Levenhookia pulcherrima 

SCNRM 


 

 

Stylidium albomontis 

SCNRM 

 

P1 



Stylidium applanatum 

ACC 


 

P3 


Stylidium barleei 

SWCC 


 

 

Stylidium breviscapum 

SCNRM 

 

 



Stylidium caespitosum 

SWCC 


 

P2 


Stylidium coatesianum 

ACC 


 

P2 


Stylidium emarginatum subsp. exappendiculatum 

ACC 


 

P3 


Stylidium lepidum 

ACC 


 

P2 


Stylidium pseudosacculatum 

ACC 


 

P3 


Stylidium pulviniforme 

ACC 


 

 

Stylidium scandens 

SCNRM 

 

P2 



Stylidium sejunctum 

ACC 


 

P4 


Stylidium tenuicarpum 

ACC 


Thymelaeaceae 

P4 


Pimelea cracens subsp. cracens 

SCNRM 


 

 

Pimelea erecta 

SCNRM 

 

P4 



Pimelea physodes 

SCNRM 


Tremandraceae 



Tetratheca aphylla subsp. aphylla 

Rangelands 

 



Tetratheca aphylla subsp. megacarpa 

ACC 


Violaceae 

 

Hybanthus floribundus subsp. adpressus 

SCNRM 

Xyridaceae 



 

Xyria lacera 

SWCC 


 

 

Xyris lanata 

SCNRM 

 

 



Xyris laxiflora 

SWCC 


 

P2 


Xyris maxima 

SWCC 


   


Yüklə 2,41 Mb.

Dostları ilə paylaş:
1   2   3




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə