Taxon Vernacular Alien Cons. Code Acanthaceae


Senna sp. Barlee Range (S. van Leeuwen 1520)



Yüklə 180,09 Kb.
Pdf görüntüsü
səhifə3/5
tarix27.08.2017
ölçüsü180,09 Kb.
1   2   3   4   5

Senna sp. Barlee Range (S. van Leeuwen 1520)

2

Senna sp. Billabong (J.D. Alonzo 721)

Senna sp. Karijini (M.E. Trudgen 10392)

Senna sp. Meekatharra (E. Bailey 1-26)

Senna stricta

Senna symonii

Senna venusta

Sesbania cannabina

Sesbania Pea

Sesbania formosa

White Dragon Tree

Stylosanthes guianensis var. guianensis

*

Stylosanthes hamata



Verano Stylo

*

Swainsona calcicola



Swainsona campylantha

Swainsona canescens

Grey Swainsona

Swainsona complanata

Swainsona decurrens

Swainsona ecallosa

1

Swainsona elegans

Swainsona elegantoides

Swainsona formosa

Swainsona forrestii

Swainsona incei

Swainsona kingii

Swainsona laciniata

Swainsona leeana

Swainsona longipilosa

Swainsona maccullochiana

Ashburton Pea

Monday, 10 July 2017

Page 23 of 48



Taxon

Vernacular

Alien Cons.

 Code

Swainsona microphylla

Small-leaf Swainsona

Swainsona oliveri

Swainsona oroboides

Variable Swainsona

Swainsona paucifoliolata

Swainsona pterostylis

Swainsona stenodonta

Swainsona tanamiensis

Swainsona tenuis

Swainsona thompsoniana

3

Tamarindus indica

Tamarind

*

Templetonia egena



Round Templetonia

Templetonia hookeri

Tephrosia arenicola

Tephrosia brachyodon var. longifolia

Tephrosia clementii

Tephrosia leptoclada

Tephrosia oxalidea

Tephrosia remotiflora

Tephrosia rosea

Flinders River Poison

Tephrosia rosea var. clementii

Tephrosia rosea var. Fortescue creeks (M.I.H. Brooker 2186)



Tephrosia rosea var. Port Hedland (A.S. George 1114)

1

Tephrosia rosea var. rosea

Tephrosia simplicifolia

Tephrosia sp. B Kimberley Flora (C.A. Gardner 7300)

Tephrosia sp. Bungaroo Creek (M.E. Trudgen 11601)

Tephrosia sp. Carnarvon (J.H. Ross 2681)

Tephrosia sp. clay soils (S. van Leeuwen et al. PBS 0273)

Tephrosia sp. D Kimberley Flora (R.D. Royce 1848)

Tephrosia sp. deserts (J.R. Maconochie 1403)

Tephrosia sp. Dunes (J.R. Maconochie 938)

Tephrosia sp. Fortescue (A.A. Mitchell 606)

Tephrosia sp. Magazine Hill (P. Jones 365)

Tephrosia sp. Meentheena (S. van Leeuwen 4479)

Tephrosia sp. Newman (A.A. Mitchell PRP 29)

Tephrosia sp. Northern (K.F. Kenneally 11950)

Tephrosia sp. NW Eremaean (S. van Leeuwen et al. PBS 0356)

Tephrosia sp. Onslow (K.R. Newbey 10571)

Tephrosia sp. Willowra (G.M. Chippendale 4809)

Tephrosia stipuligera

Tephrosia supina

Tephrosia uniovulata

Tephrosia virens

Thinicola incana

Trigonella suavissima

Sweet Fenugreek

Vachellia farnesiana

Mimosa Bush

*

Vigna lanceolata



Maloga Vigna

Vigna lanceolata var. lanceolata

Monday, 10 July 2017

Page 24 of 48



Taxon

Vernacular

Alien Cons.

 Code

Vigna sp. Hamersley Clay (A.A. Mitchell PRP 113)



Vigna triodiophila

3

Zornia albiflora

Zornia muelleriana

Zornia muelleriana subsp. congesta



Frankeniaceae

Frankenia ambita

Frankenia cinerea

Frankenia hispidula

Frankenia pauciflora

Seaheath


Frankenia pauciflora var. pauciflora

Frankenia setosa

Bristly Frankenia

Gentianaceae

Schenkia australis

Schenkia clementii

Geraniaceae

Erodium crinitum

Corkscrew

Erodium cygnorum

Blue Heronsbill

Goodeniaceae

Brunonia australis

Native Cornflower

Brunonia australis var. A Kimberley Flora (K.F. Kenneally 5452)

Brunonia sp. Long hairs (D.E. Symon 2440)

Dampiera anonyma

3

Dampiera atriplicina

3

Dampiera candicans

Dampiera cinerea

Dampiera dentata



Dampiera metallorum

3

Goodenia armitiana

Goodenia azurea subsp. hesperia

Goodenia berringbinensis

4

Goodenia corynocarpa

Goodenia cusackiana

Goodenia forrestii



Goodenia hartiana

Hart's Goodenia

2

Goodenia havilandii

Goodenia heterochila

Goodenia lamprosperma



Goodenia lyrata

3

Goodenia maideniana

Goodenia microptera

Goodenia mueckeana

Goodenia muelleriana

Goodenia nuda

4

Goodenia pallida

1

Goodenia pascua

Monday, 10 July 2017

Page 25 of 48



Taxon

Vernacular

Alien Cons.

 Code

Goodenia pedicellata

1

Goodenia prostrata

Goodenia ramelii

Goodenia scaevolina

Ngurubi

Goodenia schwerinensis



Goodenia sp. East Pilbara (A.A. Mitchell PRP 727)

O'Meara's Goodenia

3

Goodenia sp. Sandy Creek (R.D. Royce 1653)

Goodenia stellata

Goodenia stobbsiana

Goodenia tenuiloba

Goodenia triodiophila

Goodenia vilmoriniae

Goodenia wilunensis

Scaevola acacioides

Scaevola amblyanthera

Scaevola amblyanthera var. amblyanthera

Scaevola amblyanthera var. centralis

Scaevola browniana

Scaevola browniana subsp. browniana

Scaevola collaris

Scaevola crassifolia

Thick-leaved Fan-flower

Scaevola cunninghamii

Scaevola parvifolia

Camel Weed

Scaevola parvifolia subsp. parvifolia

Scaevola parvifolia subsp. pilbarae

Scaevola pulchella

Scaevola revoluta subsp. stenostachya

Scaevola sericophylla

Scaevola sp. Hamersley Range basalts (S. van Leeuwen 3675)

2

Scaevola sp. Isabella Range (R.D. Royce 1918)

1

Scaevola sp. Mt Bruce (M.E. Trudgen 1333)

Scaevola sp. Mt Nameless (P.A.S. Wurm 1443)

Scaevola spinescens

Currant Bush

Velleia connata

Cup Velleia

Velleia discophora

Cabbage Poison

Velleia glabrata

Pee the Bed

Velleia panduriformis

Cabbage Poison

Gyrostemonaceae

Codonocarpus cotinifolius

Native Poplar

Gyrostemon ramulosus

Corkybark

Gyrostemon tepperi



Haloragaceae

Gonocarpus ephemerus

Gonocarpus eremophilus

Haloragis gossei

Haloragis gossei var. gossei

Haloragis gossei var. inflata

Monday, 10 July 2017

Page 26 of 48



Taxon

Vernacular

Alien Cons.

 Code

Rhodanthe propinqua

Rhodanthe psammophila

Rhodanthe sterilescens

Rhodanthe stricta

Rhodanthe tietkensii

Roebuckiella cheilocarpa var. cheilocarpa

Roebuckiella ciliocarpa

Roebuckiella cuneata

Roebuckiella oncocarpa

Roebuckiella similis

Rutidosis helichrysoides

Grey Wrinklewort

Rutidosis helichrysoides subsp. helichrysoides

Schoenia ayersii

Schoenia cassiniana

Schoenia

Senecio glossanthus

Slender Groundsel

Senecio gregorii

Fleshy Groundsel

Senecio hamersleyensis

Senecio magnificus

Showy Groundsel

Senecio pinnatifolius

Sigesbeckia orientalis

Indian Weed

*

Sonchus hydrophilus



Native Sowthistle

Sonchus oleraceus

Common Sowthistle

*

Streptoglossa adscendens



Streptoglossa bubakii

Streptoglossa cylindriceps

Streptoglossa decurrens

Streptoglossa liatroides

Streptoglossa macrocephala

Streptoglossa odora

Streptoglossa tenuiflora

Symphyotrichum squamatum

Bushy Starwort

*

Taplinia saxatilis



Taraxacum khatoonae

Dandelion

*

Tridax procumbens



Tridax

*

Urospermum picroides



False Hawkbit

*

Vittadinia cervicularis



Vittadinia dissecta var. hirta

Vittadinia eremaea



Vittadinia sp. Coondewanna Flats (S. van Leeuwen 4684)

1

Vittadinia sulcata



Xerochrysum boreale

3

Xerochrysum interiore

Xerochrysum macranthum

Bignoniaceae

Dolichandrone heterophylla

Lemonwood

Pandorea pandorana



Bixaceae

Monday, 10 July 2017

Page 7 of 48


Taxon

Vernacular

Alien Cons.

 Code

Dicrastylis doranii

Dicrastylis exsuccosa

Dicrastylis kumarinensis



Dicrastylis mitchellii

1

Newcastelia cephalantha

Newcastelia cladotricha

Lambs Tail

Newcastelia hexarrhena

Lambs' Tails

Newcastelia roseoazurea

Newcastelia sp. Hamersley Range (S. van Leeuwen 4264)

Ocimum basilicum

Basil


Pityrodia loricata

Pityrodia sp. Marble Bar (G. Woodman & D. Coultas GWDC Opp 4)

T

Plectranthus intraterraneus

Prostanthera albiflora

Prostanthera campbellii

Quoya loxocarpa

Quoya paniculata

Spartothamnella teucriiflora

Teucrium disjunctum



Teucrium pilbaranum

2

Teucrium racemosum

Grey Germander

Vitex trifolia var. subtrisecta

*

Lauraceae

Cassytha aurea

Cassytha aurea var. aurea

Cassytha capillaris

Cassytha filiformis

Love Vine

Cassytha racemosa forma pilosa

Lentibulariaceae

Utricularia australis

Utricularia gibba

Loganiaceae

Mitrasacme connata

Mitrasacme exserta

Orianthera centralis



Loranthaceae

Amyema benthamii

Amyema bifurcata

Amyema fitzgeraldii

Pincushion Mistletoe

Amyema gibberula var. gibberula

Amyema hilliana

Amyema miquelii

Stalked Mistletoe

Amyema nestor

Amyema preissii

Wireleaf Mistletoe

Amyema sanguinea

Amyema sanguinea var. pulchra

Monday, 10 July 2017

Page 28 of 48



Taxon

Vernacular

Alien Cons.

 Code

Amyema sanguinea var. sanguinea

Amyema sp. Fortescue (M.E. Trudgen 5358)

Amyema thalassia

Amyema villiflora

Diplatia grandibractea

Lysiana casuarinae

Lysiana murrayi

Mistletoe

Lysiana subfalcata



Lythraceae

Ammannia auriculata

Ammannia baccifera

Ammannia muelleri

Ammannia multiflora

Rotala diandra

Rotala mexicana

Rotala occultiflora



Malvaceae

Abelmoschus ficulneus

Abutilon amplum

Abutilon cryptopetalum

Abutilon cunninghamii

Abutilon fraseri

Lantern Bush

Abutilon fraseri subsp. fraseri

Abutilon hannii

Abutilon indicum

Indian Lantern Flower

Abutilon indicum var. australiense

Abutilon lepidum

Abutilon leucopetalum

Desert Chinese Lantern

Abutilon macrum

Abutilon malvifolium

Bastard Marshmallow

Abutilon otocarpum

Desert Chinese Lantern

Abutilon oxycarpum

Flannel Weed

Abutilon oxycarpum subsp. Prostrate (A.A. Mitchell PRP 1266)

Abutilon sp. Dioicum (A.A. Mitchell PRP 1618)



Abutilon sp. Onslow (F. Smith s.n. 10/9/61)

1

Abutilon sp. Pilbara (W.R. Barker 2025)



Abutilon sp. Pritzelianum (S. van Leeuwen 5095)

1

Alyogyne pinoniana

Sand Hibiscus

Alyogyne pinoniana var. pinoniana

Androcalva loxophylla

Androcalva luteiflora

Yellow-flowered Rulingia

Brachychiton acuminatus

Brachychiton gregorii

Desert Kurrajong

Corchorus aestuans

Corchorus carnarvonensis



Corchorus congener

3

Corchorus crozophorifolius

Monday, 10 July 2017

Page 29 of 48



Taxon

Vernacular

Alien Cons.

 Code

Corchorus elachocarpus

Corchorus incanus

Corchorus incanus subsp. incanus

Corchorus incanus subsp. lithophilus

Corchorus laniflorus

Corchorus lasiocarpus

Corchorus lasiocarpus subsp. lasiocarpus

Corchorus lasiocarpus subsp. parvus

Corchorus parviflorus

Corchorus sidoides

Flannel Weed

Corchorus sidoides subsp. sidoides

Corchorus sidoides subsp. vermicularis

Corchorus sp. Hamersley Range (S. van Leeuwen 3586)

Corchorus sp. Hamersley Range hilltops (S. van Leeuwen 3826)

Corchorus sp. Meentheena (S. van Leeuwen 4537)

Corchorus sp. Yarrie (J. Bull & D. Roberts CAL 01.05)

1

Corchorus tectus

Corchorus tridens

Corchorus trilocularis

Corchorus walcottii

Woolly Corchorus

Gossypium australe

Native Cotton

Gossypium hirsutum

Upland Cotton

*

Gossypium robinsonii



Wild Cotton

Gossypium sturtianum

Sturt's Desert Rose

Gossypium sturtianum var. sturtianum

Hannafordia bissillii subsp. bissillii

Hannafordia quadrivalvis subsp. recurva

Hibiscus apodus

Hibiscus austrinus

Hibiscus austrinus var. austrinus

Hibiscus brachychlaenus

Hibiscus brachysiphonius

Hibiscus burtonii



Hibiscus campanulatus

1

Hibiscus coatesii

Hibiscus goldsworthii

Hibiscus haynaldii

Hibiscus leptocladus

Hibiscus sp. Gardneri (A.L. Payne PRP 1435)



Hibiscus sp. Gurinbiddy Range (M.E. Trudgen MET 15708)

2

Hibiscus sp. Mt Brockman (E. Thoma ET 1354)

1

Hibiscus sp. Mt Robinson (G. Byrne 3537)

Hibiscus sturtii

Sturt's Hibiscus

Hibiscus sturtii var. campylochlamys

Hibiscus sturtii var. forrestii

Hibiscus sturtii var. grandiflorus

Hibiscus sturtii var. Meentheena (S. van Leeuwen 4589)

Hibiscus sturtii var. platychlamys

Monday, 10 July 2017

Page 30 of 48


Taxon

Vernacular

Alien Cons.

 Code

Hibiscus sturtii var. truncatus

Hibiscus verdcourtii

Lawrencia cinerea

Lawrencia densiflora

Lawrencia glomerata

Lawrencia helmsii

Dunna Dunna

Lawrencia sp. Mulein Station (Setter 317)

Lawrencia viridigrisea

Malvastrum americanum

Spiked Malvastrum

*

Malvastrum coromandelianum



*

Melhania oblongifolia

Melochia pyramidata

*

Seringia elliptica



Showy fire-bush

Seringia nephrosperma

Free carpel fire-bush

Sida arenicola

Sida arsiniata

Sida brownii

Sida calyxhymenia

Tall Sida

Sida cardiophylla

Sida clementii

Sida echinocarpa

Sida ectogama

Sida fibulifera

Silver Sida

Sida intricata

Tangled Sida

Sida kingii

Sida laevis

Sida macropoda

Sida platycalyx

Lifesaver Burr

Sida rohlenae

Sida rohlenae subsp. rohlenae

Sida sp. Articulation below (A.A. Mitchell PRP 1605)



Sida sp. Barlee Range (S. van Leeuwen 1642)

3

Sida sp. Dark green fruits (S. van Leeuwen 2260)

Sida sp. Excedentifolia (J.L. Egan 1925)

Sida sp. Golden calyces glabrous (H.N. Foote 32)



Sida sp. Hamersley Range (K. Newbey 10692)

1

Sida sp. Pilbara (A.A. Mitchell PRP 1543)

Sida sp. Pindan (B.G. Thomson 3398)

Sida sp. Rabbit Flat (B.J. Carter 626)

Sida sp. sand dunes (A.A. Mitchell PRP1208)

Sida sp. Shovelanna Hill (S. van Leeuwen 3842)

Sida sp. spiciform panicles (E. Leyland s.n. 14/8/90)

Sida sp. Supplejack Station (T.S. Henshall 2345)

Sida sp. tiny glabrous fruit (A.A. Mitchell PRP1152)

Sida sp. verrucose glands (F.H. Mollemans 2423)

Sida spinosa

Spiny Sida

Sida trichopoda

Triumfetta appendiculata

Monday, 10 July 2017

Page 31 of 48



Taxon

Vernacular

Alien Cons.

 Code

Cochlospermum macnamarae

1

Boraginaceae

Cordia subcordata

Ehretia saligna

False Cedar

Ehretia saligna var. saligna

Halgania cyanea

Rough Halgania

Halgania cyanea var. Allambi Stn (B.W. Strong 676)

Halgania erecta

Halgania gustafsenii

Halgania gustafsenii var. gustafsenii

Halgania gustafsenii var. Mid West (G. Perry 370)

Halgania solanacea

Halgania solanacea var. Mt Doreen (G.M. Chippendale 4206)

Halgania solanacea var. solanacea

Heliotropium ammophilum

Heliotropium argyreum

Heliotropium chrysocarpum

Heliotropium conocarpum

Heliotropium crispatum

Heliotropium cunninghamii

Heliotropium curassavicum

Smooth Heliotrope

Heliotropium diversifolium

Heliotropium europaeum

Common Heliotrope

*

Heliotropium foliatum



Heliotropium glabellum

Heliotropium glanduliferum

Heliotropium heteranthum

Heliotropium inexplicitum

Heliotropium leptaleum

Heliotropium murinum

3

Heliotropium muticum

3

Heliotropium ovalifolium

Heliotropium pachyphyllum

Heliotropium parviantrum

1

Heliotropium skeleton

Heliotropium sp. Ord River (W. Fitzgerald 1611)

Heliotropium tanythrix

Heliotropium tenuifolium

Mamukata


Heliotropium transforme

Heliotropium ventricosum

Heliotropium vestitum

Trichodesma zeylanicum

Camel Bush

Trichodesma zeylanicum var. grandiflorum

Trichodesma zeylanicum var. latisepaleum

Trichodesma zeylanicum var. zeylanicum



Brassicaceae

Brassica ×napus

*

Monday, 10 July 2017



Page 8 of 48

Taxon

Vernacular

Alien Cons.

 Code

Calandrinia sp. The Pink Hills (F. Obbens FO 19/06)

Calandrinia stagnensis

Calandrinia strophiolata



Moraceae

Ficus aculeata

Ficus aculeata var. indecora

Ranji


Ficus brachypoda

Ficus cerasicarpa

Ficus geniculata var. insignis

Ficus platypoda

Native Fig

Ficus virens

Albayi

Ficus virens var. virens



Moringaceae

Moringa oleifera

*

Myrtaceae

Aluta maisonneuvei subsp. maisonneuvei



Aluta quadrata

T

Calytrix carinata

Calytrix desolata

Calytrix truncatifolia

Corymbia aspera

Corymbia candida

Corymbia candida subsp. candida

Corymbia candida subsp. dipsodes

Corymbia candida subsp. lautifolia

Corymbia chippendalei

Corymbia deserticola

Corymbia deserticola subsp. deserticola

Corymbia dichromophloia

Corymbia ferriticola

Corymbia flavescens

Corymbia hamersleyana

Corymbia opaca

Corymbia zygophylla

Eucalyptus aridimontana

Eucalyptus camaldulensis

River Gum

Eucalyptus camaldulensis subsp. arida

Eucalyptus camaldulensis subsp. obtusa

Blunt-budded River Red Gu

Eucalyptus camaldulensis subsp. refulgens

Eucalyptus ewartiana

Ewart's Mallee

Eucalyptus gamophylla

Twin-leaf Mallee

Eucalyptus gypsophila

Eucalyptus kingsmillii

Kingsmill's Mallee

Eucalyptus kingsmillii subsp. kingsmillii

Eucalyptus leucophloia

Snappy Gum

Eucalyptus leucophloia subsp. leucophloia

Monday, 10 July 2017

Page 33 of 48



Taxon

Vernacular

Alien Cons.

 Code

Eucalyptus lucasii

Barlee Box

Eucalyptus lucens

1

Eucalyptus odontocarpa

Sturt Creek Mallee

Eucalyptus pachyphylla

Thick-leaved Mallee

Eucalyptus pilbarensis

Eucalyptus repullulans

Eucalyptus rowleyi

3

Eucalyptus socialis

Red Mallee

Eucalyptus socialis subsp. eucentrica

Eucalyptus tephrodes

Eucalyptus trivalva

Victoria Spring Mallee

Eucalyptus victrix

Eucalyptus xerothermica

Lamarchea sulcata

Melaleuca alsophila

Melaleuca argentea

Silver Cadjeput

Melaleuca bracteata

River Teatree

Melaleuca cardiophylla

Tangling Melaleuca

Melaleuca eleuterostachya

Melaleuca glomerata

Melaleuca interioris

Melaleuca lasiandra

Melaleuca leiocarpa

Melaleuca leucadendra

Melaleuca linophylla

Melaleuca xerophila

Micromyrtus flaviflora

Osbornia octodonta

Myrtle Mangrove

Pileanthus peduncularis subsp. pilifer

Pileanthus septentrionalis

Thryptomene naviculata

Thryptomene wittweri

T

Verticordia forrestii

Forrest's Featherflower

Nyctaginaceae

Boerhavia burbidgeana

Boerhavia coccinea

Tar Vine


Boerhavia gardneri

Boerhavia paludosa

Boerhavia repleta

Boerhavia schomburgkiana

Commicarpus australis

Perennial Tar Vine



Yüklə 180,09 Kb.

Dostları ilə paylaş:
1   2   3   4   5




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə