Basic course



Yüklə 63.63 Kb.
Pdf просмотр
tarix26.02.2017
ölçüsü63.63 Kb.

BASIC COURSE 

 

Endoscopy | Endoskopiya 



Laparoscopic surgery | Laparoskopikcərrahiyyə 

General and vascular surgery | Ümumi və dammar cərrahiyyəsi 

Radiology | Radiologiya 

 

22.04.2016 

08.00-10.00 

 

Monolit Plaza, Hall A 



Moderators: G.Kaehler, E.Ibrahimov 

 



Basic skills in gastroscopy and 

colonoscopy 

 



Qastroskopiya və kolonoskopiya 

üzrə bazis vərdişlər

 

Monolit Plaza, Hall B 



Moderators: F.Rafiyev, H.Latifov, 

Y.Aliyarov 

 

Camera



work 

 



Dissecting 

 



Clipping 

 



Paper cutting 

 



Kamera ilə işləmə prinsipləri 

 



Disseksiya 

 



Klipləmə 

 



Kağız kəsilməsi

 

Monolit Plaza, Hall C 



Moderators: L.Guerke, I.Ismayilov 

 



Suturing and 

knot-tying techniques 

 



Reef knot 

 



İnterrupted and running sutures  

 



Düyün vurulma texnikası 

 



Dənizçi düyünü 

 



Düyünlü və fasiləsiz tikiş 

texnikaları

 

Monolit Plaza, Hall D 



Moderators: M.Gebel, A.Kazimov, A. 

Yahyayev 

 

Basic principles of 



ultrasonography 

 



Ultrasonoqrafiyanın əsas 

prinsipləri

 


 

23.04.2016 

08.00-10.00 

 

Monolit Plaza, Hall A 



Moderators: G.Kaehler, K.Yusifzade, 

A.Hajiyev 

 

Endoscopic biopsy  



 

Endoscopic dentification of 



different lesions 

 



Endoskopik biopsiyanın 

götürülməsi 

 



Müxtəlif törəmələrin endoskopik 

identifikasiyası 

Monolit Plaza, Hall B 



Moderators: M.Fatih Can, E.Ahmadov, 

H.Aslanov 

 

Trokar placement 



 

Port side closure 

 

Dissecting on animal organs 



 

Trokar qoyulması 

 

Trokar dəliyinin bağlanması 



 

Heyvan orqanları üzərində 



disseksiya 

 

Monolit Plaza, Hall C 



Moderators: L.Guerke, I.Heybatov, 

N.Asgarov 

 

Intestinal sutures 



 

Vessel sutures 

 

Knotting in depth 



 

Instrumental knotting 

 

Bağırsaq tikişləri 



 

Damar tikişləri 

 

Dərində düyün baglama 



 

Alətlə düyün bağlama 

Monolit Plaza, Hall D 

Moderators: M.Gebel, A.Kazimov, 

A.Yahyayev 

 

Ultrasound examination skills 



ofvarious organs 

 



Müxtəlif orqanların US müayinə 

prinsipləri 

 

 

 


24.04.2016 

08.00-10.00 

 

Monolit Plaza, Hall A 



Moderators: G.Kaehler, A.Yusifova 

 



Polypectomy in the 

gastrointestinal tract model 

 



Mədə polipi modelində 

Polipektomiya 

Monolit Plaza, Hall B 



Moderators: N.Kai, Y.Aliyarov, 

M.Kazimi 

 

Laparoscopic cholesystectomy 



 

Laparoskopik Xolesistektomiya 

Monolit Plaza, Hall C 

Moderators: L.Guerke, E.Tagiev 

 



Continuous Suturing  

 



İntracutan suturing 

 



Fasiləsiz tikiş texnikası 

 



Dəridaxili kosmetik tikiş 

Monolit Plaza, Hall D 



Moderators: M.Gebel, A. Yahyayev 

 



Identification and measurement 

of stones and other growths in 

different organs 

 



Müxtəlif orqanlarda daşların və 

digər törəmələrin identifikasiyası 

və ölçülməsi 

 

 



 

 

 



 

 

 

 

 

 

INTERMEDIATE COURSE 

 

Endoscopy | Endoskopiya 

Laparoscopic surgery | Laparoskopikcərrahiyyə 

General and vascular surgery | Ümumi və damarcərrahiyyəsi 

Radiology | Radiologiya 

 

22.04.2016 

12.00-14.00 

Monolit Plaza, Hall A 



Moderators: G.Kaehler, T.Rzayev 

 



Polypectomy in the 

gastrointestinal tract model 

 



Mədə polipi modelində 

Polipektomiya 

 

Monolit Plaza, Hall B 



Moderators: 

T.Hasenberg,G.Muslumov 

 

Laparoscopic cholesystectomy 



 

Laparoskopik  xolesistektomiya 

Monolit Plaza, Hall C 

Moderators: S.Demirbash, M.Kazimi 

 



End to end intestinal anastomosis 

 



Uc-uca bağırsaq anastomozları 

Monolit Plaza, Hall D 



Moderators: M.Gebel, A.Yahyayev, 

A.Memish 

 

Doppler and Spectral 



ultrasound: principles and 

practice 

 



Doppler və spectral 

ultrasonoqrafiya 

 

 



 

23.04.2016 

12.00-14.00 

Monolit Plaza, Hall A 



Moderators: K.Yusifzada, A. Hajiyev 

 



Ligating clips and banding for 

bleeding 

 



Qida borusu və mədə 

qanaxmalarına görə liqaklip və 

bantlama 

Monolit Plaza, Hall B 



Moderators: E.Ersoy, Sh.Aliyev, 

R.Sholan 

 

Laparoscopic appendectomy 



 

Laparoskopik appendektomiya 

 

Monolit Plaza, Hall C 



Moderators: L.Guerke, R.Mahmudov 

 



Different tipes of vascular 

anastomosis 

 



Müxtəlif növ damar anastomozları 

Monolit Plaza, Hall D 



Moderators: M.Gebel, A.Yahyayev, 

A.Memish 

 

Percutaneus punction of 



vessels and abscess cavity 

 



Damarlar və abses boşluqların 

punksiyası 

 

 



 

 

 



 

 

 

24.04.2016 

12.00-14.00 

 

Monolit Plaza, Hall A 



Moderators: G.Kaehler, A.Yusifova, 

F.Mammadzada 

 

Endoscopic gastrostomy 



 

Endoskopik qastrostomanın 



qoyulması 

Monolit Plaza, Hall B 



Moderators: G.Muslumov, F.Rafiyev 

 



Laparoscopic cholangiography 

 



Laparoskopik xolangioqrafiya 

Monolit Plaza, Hall C 



Moderators:  S.Demirbash, Y.Aliyarov 

 



Ileostomy and colostomy 

 



Ileostoma və kolostomanın 

qoyulması 

Monolit Plaza, Hall D 



Moderators: M.Gebel, A.Yahyayev 

 



Drainage  placement      into 

abcess cavity  

 



Abses 

boşluğuna 

drenajın 

qoyulması 

 

 

 



 

 

 



 

 

 



ADVANCED COURSE 

 

Endoscopy | Endoskopiya 

Laparoscopic surgery | Laparoskopikcərrahiyyə 

General and vascular surgery | Ümumivə damar cərrahiyyəsi 

Radiology | Radiologiya 

 

22.04.2016         



17.00-19.00 

Monolit Plaza, Hall A 



Moderators: G.Kaehler, T.Rzayev 

 



Endoscopic stone extraction 

 



ERCP 

 



Endoskopik daş çıxarılması 

 



ERXPQ 

Monolit Plaza, Hall B 



Moderators: K.Novak, M.Fatih Can 

 



Laparoscopic knotting and 

suturing techniques 

 



Laparoskopik düyünvurma və tikiş 

texnikaları 

Monolit Plaza, Hall C 

Moderators: G.Muslumov, E.Ahmadov 

 



Pancreaticojejunostomyand 

pancreaticogastrostomy 

 



Pankreatikoyeyunostomiya və 

pankreatikoqastrostomiya 

Monolit Plaza, Hall D 



Moderators: M.Gebel, A.Memish 

 



Principles of  USG of the 

ecstracranial and visseral vessels 

 



Ekstrakranial və visseral damarların 

US müayinəsi 

 

 



 

 

 



 

 

 

 

23.04.2016        



17.00-19.00 

Monolit Plaza, Hall A 



Moderators: G.Kaehler, A.Yusifova, 

K.Yusifzada 

 

Endoscopic  gastrostomy 



 

Endoskopik qastrostomiya 

Monolit Plaza, Hall B 

Moderators: T.Hasenberg, F.Rafiyev 

 



Laparoscopic fundoplication 

 



Laparoskopik  fundoplikasiya  

 

Monolit Plaza, Hall C 



Moderators: M.Fatih Can, İ.İsmayilov 

 



Rectum anterior resection 

 



Düz bagırsağın ön rezeksiyası 

 

Monolit Plaza, Hall D 



Moderators: A.Memish, A.Yahyaev 

 



Basic principles of ultrasound 

elastography and contrast 

ultrasonography 

 



Elastoqrafiya və contrast US 

müayinəsinin prinsipləri 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 

 

 

 



24.04.2016         

17.00-19.00 

Monolit Plaza, Hall A 



Moderators: G.Kaehler, F.Mammadzada 

 



Endoscopic  mucousectomy 

 



Argon plasma ablation 

 



Endoskopik  mukozektomiya 

 



Arqon plazma ablasiyasl 

Monolit Plaza, Hall B 



Moderators: K.Novak, M.Fatih Can 

 



Laparoscopic 

gastroenteroanastomosis 

 



Laparoskopik 

qastroenteroanastomozun 

qoyulması 

Monolit Plaza, Hall C 



Moderators: G.Muslumov, E.Tagiyev 

 



Biliodigestive anastomosis 

 



Biliodigestiv anastomozun 

qoyulması 

Monolit Plaza, Hall D 



Moderators: M.Gebel,  A.Yahyayev 

 



Biopsy  of  the  liver  on  Animal 

organ model 

 



Qaraciyər modelində USM 

nəzarətli biopsiya götürülməsi 

 

 



 

 

 



 

 



Поделитесь с Вашими друзьями:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə