Kalça estetiĞİYüklə 81,5 Kb.
tarix16.02.2017
ölçüsü81,5 Kb.
#8669
KALÇA ESTETİĞİ
Erkeklerin kadın vücudunda ilk baktıkları bölgen kalça ve bel bileşkesidir. Kalçayı değerlendirirken bel çukurunu göz ardı etmek eksik bir yaklaşımdır. Kadınlarda ideal görünüm, basenlerin bacaklar ve belle uyumlu bir kıvrımda olması ve yanlara doğru taşmaması, poponun yüksek ve dışarı doğru çıkık olması, belin kum saati görünümünde ince ve bel çukurunun belirgin olmasıdır. Bu nedenle kadınlar yüksek topuklu stiletto giyerek lordoz dediğimiz omurga çukurluğunu artırarak, popolarının dışarı doğru çıkmasını sağlarlar. Jennifer Lopez ile başlayan Latin kalçası modasının günümüzde bu kadar popüler olması, bize popo ve bel kavramının ne kadar önemli ve dikkat çekici bir anatomik bölge olduğunu göstermektedir. Kim Kardashian ve Nicki Minaj gibi örnekler, karikatürize olmalarına rağmen sosyal medyada takipçi rekorları kırmaktalar. Artık 90’lı yılların Kate Moss gibi dar kalçalı, zayıf, çocuksu kadınları yerine, daha dişi görünümlü ve kıvrımlı vücutları güzel ve çekici bulunuyor. Popoya yönelik estetik işlemler, özellikle Kuzey ve Güney Amerika’da hızla artmakta.

Günümüzde popo şekillendirmede en çok kullandığımız yöntem liposuction ve yağ enjeksiyonu uygulamalarını içeren “liposhaping” işlemleri. Önce liposuction işlemiyle bel bölgesini olabildiğince inceltip bel çukurunu belirginleştiriyoruz. Basenlerde, bacak ve diz içlerindeki fazlalıkları da yanı şekilde gideriyoruz. Basenlerin inceltilmesi bacak boyunun uzamasını, bacak konturlarının düzelmesini sağlıyor. Ardından bu yöntemle elde ettiğimiz yağı belli işlemlerden geçirildikten sonra kalçaların üst ve yan kısımlarına vererek kalçayı biçimlendiriyoruz. Amacımız düzgün ve uzun bacaklar, dışarı taşmayan basenler, yuvarlak, arkaya çıkık ve yüksek bir popo, ince bir bel, belirgin bel çukuru ve bunları birleştiren kesintisiz kıvrımlı hatlar oluşturmak. Basen-kalça-bel geçişi düzgün olmayan hastaların en büyük şikayeti dar elbise giyememeleri veya dar bir pantolon giydiklerinde mutlaka kalçalarını kapatacak şekilde tunik veya ceket giymeleridir. Bu ameliyatlar kişilerin özgüvenini yükseltmekte ve kıyafet seçimlerini kolaylaştırmakta.


Yeterli yağ dokusu olmayan hastalarda popo estetiğinde silikon protezler kullanılabilir. Yeni nesil silikon protezlerin üretilmesi ve cerrahi tekniğin geliştirilmesi ile protez ameliyatlarının başarısı yükseldi ve komplikasyon oranları düştü. Popo protezleri özellikle Güney Amerika’da çok yaygın kullanılmakta.
Doğum sonrası belde oluşan kalınlaşmayı gidermek ve gergin bir karın görünümü elde etmek için karın germe ameliyatları yapıyoruz. Uygun hastalarda göğüsler, karın, bel ve kalçalar tek seansta şekillendirilebilir. Bu işleme “gövde-plasti” adını veriyoruz. Vücudu bir bütün olarak değerlendirip estetik alt ünitelere saygılı davrandığımızda doğal ve estetik sonuçlar elde edebilmekteyiz.
Prof. Dr. Akın Yücel

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

TILSIM İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI

Arnavutköy Caddesi. No: 53 Kat: 4 Arnavutköy / Beşiktaş / İstanbul

Tel: 0212 241 08 18; e-posta: info@tilsimpr.com


Yüklə 81,5 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə