Informacja prasowaYüklə 27,03 Kb.
tarix10.04.2017
ölçüsü27,03 Kb.
#13730
Informacja prasowa

29 sierpnia 2013Mamy więcej do zaoferowania klientom z 22 krajów Europejskich

Grene łączy się z holenderskim odpowiednikiem firmą Kramp

Grene i Kramp, dwaj europejscy liderzy w przemyśle technicznym zapewniający części i usługi dla branży rolniczej łączą siły. Obie firmy uzupełniają się wzajemnie, nie tylko pod względem asortymentu, ale także geograficznie. Grene i Kramp razem będą zdecydowanym liderem rynku z przychodami równymi 625 mln euro oraz oddziałami w 22 europejskich krajach. Zarządy obu firm są pewne, że fuzja firm przyniesie znaczące efekty z synergii. Usługi, które Grene i Kramp świadczą obecnie na rzecz swoich klientów w każdym kraju nadal będą kontynuowane.

Przez ostanie 10 lat Grene i Kramp przekształciły się w silne e-biznesowe firmy. Kramp wraz z wiodącą na rynku koncepcją „jednego okienka” jest liderem na rynkach holenderskim, niemieckim i belgijskim, ma także silną pozycję w innych krajach europejskich. Bazując na tej samej koncepcji Grene jest liderem rynków skandynawskich, bałtyckich a także w Polsce. Obie firmy pracują już od kilku lat przy wspólnym przedsięwzięciu w Rosji. Fuzja nie będzie miała wpływu na prawie 2 400 zatrudnionych osób. Nowe konsorcjum planuje poprawić i wzmocnić istniejące pozycje na rynku i osiągnąć dalszą ekspansję na wschód i południowo-wschodnie części Europy z celem osiągnięcia przychodów około 1 mld euro do 2017.

„Działamy na rozdrobnionym rynku” mówi Eddie Perdok, prezes Kramp. „Zdobyliśmy wiodącą pozycję na tym rynku nie tylko poprzez zasięg naszej działalności ale przede wszystkim dzięki jakości naszych usług, sprzedaż online (e-biznes) wsparcie techniczne oraz dostawy nocne zapewniające otrzymanie przez klienta zamówienia w ciągu 24h. Chcemy zwiększyć tę inicjatywę w celu zapewnienia lokalnie najlepszej usługi. W ten sposób będziemy w stanie utrzymać naszą firmę na silnym i dochodowym poziomie.

Dystrybutorzy techniczni zawsze są blisko klienta. Sprzedaż i serwis dostosowane są do warunków panujących na lokalnym rynku biorąc pod uwagę czynniki tj. język czy styl danego kraju. To co się zmieni to ilość oferowanych części i akcesoriów klientom w tych krajach, a asortyment poszerzy się znacznie w ciągu następnych kilku lat.

Zespół ds. synergii zarządzany przez Carstena Thygensen, CEO Grene , natychmiast rozpocznie pracę nad rozwojem synergii. „Będziemy się skupiać przede wszystkim na rozszerzeniu gamy produktów i źródeł zakupów. Oprócz zwiększonego asortymentu nasi klienci nie zauważą ingerencji. Dostawy sięgające średnio 13.000 zamówień na dzień nie mogą być naruszone w jakikolwiek sposób. Wymaga to starannego przygotowania i profesjonalnej realizacji procesów biznesowych" - mówi Carsten Thygesen.

Połączenie Kramp i Grene nastąpi w drodze wymiany akcji. Grene jest własnością Schouw & Co, zlokalizowanym w Duńskim konglomeracie przemysłowym. Schouw otrzyma 20% udziałów w Kramp. Dotychczasowi akcjonariusze Kramp, w tym zarząd i fundusz kapitałowy NPM Capital, zachowają swoje udziały. Po emisji nowych akcji Schouw & Co, dotychczasowi właściciele Kramp będą mieć 48% udziałów, a NPM Capital 32%. Wymiana akcji oznacza, że ​​pozycja finansowa spółki pozostaje silna ze współczynnikiem wypłacalności na poziomie około 40% i skromnym oprocentowaniem długu.

Kramp i Grene są już dobrze zaznajomieni, mówi Eddie Perdok. "Pracujemy razem od 1998 roku i zdecydowaliśmy się na wspólne przedsięwzięcie w Rosji w 2008 roku. Kierownictwa obu firm znają się i darzą się wzajemnym szacunkiem. Nie będzie żadnych zmian w zarządach obu firm.”

Grene Group będzie nadal działać pod kierownictwem Carsten Thygesen i jego obecnym zespołem zarządzającym. Obie firmy będą kierowane przez zarząd nowego holdingu składający się z Eddie Perdok (Prezes) i Hans Scholten (Dyrektor Finansowy). "Dlatego nie ma mowy o integracji zespołów zarządzających lub przetasowaniu ról."

Zaproponowana fuzja zostanie przedstawiona pracownikom obu firm oraz Urzędom Ochrony Konkurencji i Konsumentów.Każdego dnia dystrybutorzy Kramp i Grene dostarczają w ciągu nocy prawie 13.000 zamówień do ponad 82 500 klientów w 22 krajach w Europie. Po fuzji Kramp i Grene będą zdecydowanie największym w Europie dostawcą i dystrybutorem części i usług rolniczych.

Informacje dla wydawcy

__________________________________________________________________________Po więcej informacji prosimy o kontakt

Marian Fedko

CEO Grene PL

e-mail:marian.fedko@grene.pl

tel. + 48 63 2409100


Kramp

Kramp jest technicznym hurtownikiem, który dostarcza pełną gamę produktów i usług dla dealerów i firm remontowych działających w rolnictwie, ogrodnictwie i leśnictwie. Szeroki asortyment produktów, wysoki poziom zapasów, szybkie dostawy i idealne rozwiązanie e-biznesu sprawiają że Kramp jest niezawodnym i niezbędnym partnerem biznesowym dla swoich klientów. Założony w 1951 roku, Kramp z siedzibą w Varsseveld w Holandii, działa w 16 krajach Europy. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz ww.kramp.com.


Grene

Grene jest technicznym hurtownikiem, który dostarcza pełną gamę produktów i usług dla dealerów i firm remontowych działających w rolnictwie, ogrodnictwie i leśnictwie. Szeroki asortyment produktów, wysoki poziom zapasów, szybkie dostawy i idealne rozwiązanie e-biznes sprawiają że Grene jest niezawodnym i niezbędnym partnerem biznesowym dla swoich klientów. Siedziba firmy znajduje się w duńskim mieście Skjern i działa od prawie stu lat (założony w 1915) co pozwoliło wypracować mu wiodącą pozycję na rynkach skandynawskich i w Polsce. Grene jest również aktywne na Litwie i jest zaangażowane w wspólne przedsięwzięcie z Kramp w Rosji. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz www.grene.com.Akcjonariusze

Kramp jest własnością zarządu i funduszu kapitałowego Capital NPM. W ostatnich latach NPM pomógł Kramp osiągnąć ambitne europejskie cele związane z rozwojem i ułatwił otwarcie kilku nowych biur handlowych i magazynów w Europie. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz www.npm-capital.com.

Grene jest w całości własnością Schouw & Co, będącego spółką inwestycyjną notowaną na giełdzie w Kopenhadze. Od momentu przejęcia przez Schouw w 1988 roku, Grene ewoluowała od duńskiego hurtownika do lidera na rynkach skandynawskich i w Polsce z planami dalszej ekspansji w Europie Wschodniej. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz www.schouw.dk.
Kluczowe dane
Kramp

Grene*

Joint Venture Russia

Pro Forma Grupa

Prognoza na 2013 (w milionach euro)

Dochód


445

172

11

628

EBITDA

53

15

1

69

Organizacja / Produkty

Liczba pracowników1,549

839

50

2,438

Liczba krajów

15

6

1

22

Liczba magazynów

4

4

1

9

Liczba klientów

50,000

15,404

780

66,184

Liczba produktów

634,609

57,509

30,000

722,118

Dzienna liczba zamówień

10,500

2,151

50

12,701

Profil zarządu

Eddie Perdok – CEO grupy Kramp

Eddie Perdok (1962) jest prezesem Grupy Kramp. Studiował Bizenz i Zarządzanie w Rijksuniversiteit Groningen.


Eddie Perdok zaraz po zakończeniu studio w 1988 rozpoczął pracę w Kramp jako asystent Dyrektora. W 1992 przejął firmą Perdok której właścicielami wcześniej był jego ojciec I dziadek. Było to podobne do działalności Kramp, hurtownika i dostawcy części dla sektorów rolniczych i przemysłowych. Obie firmy współpracowały od 1969. W 2000 obie postanowiły działąć pod wspólną nazwą “Kramp”. Perdok od 2000 zarządza oddziałami w Holandii i Belgii. Następnie został dyrektorem handlowym Grupy Kramp a w połowie 2009 roku został CEO. W dniu 1 października 2013 r., Perdok będzie obchodził 25 lat pracy w firmie.

Carsten Thygesen – CEO grupy Grene

Carsten Thygesen (1967) zaczynał jako kontroler w Spartex AB w Szwecji (pierwsza firma spoza Danii po nabyciu Grene przez Schouw w 1988 r.), po ukończeniu studiów w 1990 roku. W 1994 roku został Dyrektorem Zarządzającym Grene Szwecji i pozostał tam do 1998 roku kiedy to przeprowadził się powrotem do Danii by objąć stanowisko w Grene Dania jako Dyrektor Sprzedaży w krajach skandynawskich. W tym samym czasie został powołany do rady nadzorczej Grene Polska. W 2000 roku został Dyrektorem Grene Dania i wreszcie, w 2003 roku został mianowany CEO całej Grupy Grene. W dniu 1 sierpnia 2015 r. Thygesen będzie obchodził 25 pracy w firmie.


Yüklə 27,03 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin