Matematika darslarida har bir mavzudagi dars topshiriqlari uchun alohida harakatli ko'rgazmalardan, didaktik o'yinlardan, guruhlararo musobaqa tashkil qilib dars o'tish ko'p balli reyting tizimida juda qulay usul hisoblanadi



Yüklə 64,43 Kb.
səhifə1/3
tarix22.10.2023
ölçüsü64,43 Kb.
#159728
  1   2   3
Dars ishlanmasi (o\'nli kasrlar)22



MAVZU: O’nli KASRLAR.
Ta’limiy maqsad: O’quvchilarning og’zaki va yozma hisoblash malakasini oshirish. O’quvchilarga kasrlar va o’nli kasr haqida tushunchalar berish va tushuntirish;
FK1: kasr va ulushdan mustaqil foydalana olish
Tarbiyaviy maqsad: O’quvchilarni mehnatsevarlik ruhida tarbiyalash. O'quvchilarga misol va masalalarni hayotga moslashtirib, hayotimizdan misollar keltirish orqali tarbiyaviy ta’sir ko‘rsatish, do‘stlik, vatanparvarlik ruhida tarbiyalash, dars o‘tish jarayonida hanjihatlik, birodarlik, tuyg‘ularini singdirish;
TK2: axborotlarni statistik ma’lumotlar ko‘rinishlarning bir turidan boshqa ko‘rinishga o‘tkaza olish;
FK2: o‘rganilgan matematik tushunchalar, faktlar va algoritmlarni o‘quv vaziyatlarda qo‘llay olish va yangi bilimlar hosil qila olish


Rivojlantiruvchi maqsad: O'quvchilarning dunyoqarashini kengaytirish va matematik bilimlarini rivojlantirish, matematik nutq, xotirani rivojlantirish.
TK4: atrofdagilar bilan o‘zaro muloqot chog‘ida odob-axloq qoidalariga rioya qilish va guruhda ishlash.
Dars turi: Yangi tushuncha berish, o’tilgan mavzularni mustahkamlash.
Metodi: savol – javob, aqliy hujum.
Jihozi: Mavzuga oid ko’rgazma, tarqatmalar.


DARSNING TEXNOLOGIK HARITASI

T/R

Bo’limlar

Vaqti

1

Tashkiliy qism


Yüklə 64,43 Kb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin