SDÜ anesteziyoloji ve reanimasyon ad 2016-2017 tip fakültesi DÖnem V grup I ders programi 29. 08. 2016 Pazartesi



Yüklə 131.36 Kb.
tarix11.12.2016
ölçüsü131.36 Kb.
SDÜ

ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON AD 2016-2017

TIP FAKÜLTESİ DÖNEM V Grup I DERS PROGRAMI

29.08.2016 Pazartesi
08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Tanışma, Ameliyathane Kuralları ve Ameliyathane Tanıtımı


11:15 - 12:00 Yoğun Bakıma Giriş Dr. F. Eroğlu

13:30 - 14:15 Sepsis Dr. F. Eroğlu

14:30 - 15:15 ARDS Dr. F. Eroğlu
30.08.2015 Salı TATİL
31.08.2016 Çarşamba

08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Erişkin Temel Yaşam Desteği , Endotrakeal Entübasyon I-II
11:15 – 12:00 Erişkin Temel Yaşam Desteği Dr. F. Eroğlu

13:30 - 14:15 Endotrakeal Entübasyo I Dr. F. Eroğlu

14:30 - 15:15 Endotrakeal Entübasyo II Dr. F. Eroğlu
01.09.2016 Perşembe
08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Ağrının Nörofizyolojisi, Analjezik Kullanım İlkeleri, Lokal Anestezikler


11:15 – 12:00 Ağrının Nörofizyolojisi Dr. P. Kırdemir

13:30 - 14:15 Analjezik Kullanım İlkeleri Dr. P. Kırdemir

14:30 - 15:15 Lokal Anestezikler Dr. P. Kırdemir
02.09.2016 Cuma
08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Epidural Anestezi, Spinal Anestezi, Obstetrik Anestezi


11:15 – 12:00 Epidural Anestezi Dr. B. G. Ceylan

13:30 - 14:15 Spinal Anestezi Dr. B. G. Ceylan

14:30 - 15:15 Obstetrik Anestezi Dr. B. G. Ceylan
05.09.2016 Pazartesi
08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

İntravenöz Anestezikler, İnhalasyon Anestezikleri, İntraoperatif ve Postoperatif Hasta Takibi


11:15 – 12:00 İntravenöz Anestezikler Dr. F. A. Solmaz

13:30 - 14:15 İnhalasyon Anestezikleri Dr. F. A. Solmaz

14:30 - 15:15 İntraoperatif ve Postoperatif Hasta Takibi Dr. F. A. Solmaz

06.09.2016 Salı
08.30 - 12.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Pediatrik Anestezi

Politravma ve şok
13:30 - 14:15 Pediatrik Anestezi Dr. A. Erdoğan

14:30 - 15:15 Politravma ve şok Dr. A. Erdoğan


07.09. 2016 Çarşamba
08.30 - 12.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Anestezi Komplikasyonları

Monitörizasyon
13:30 - 14:15 Anestezi Komplikasyonları Dr. A. Erdoğan

14:30 - 15:15 Monitörizasyon Dr. F. A. Solmaz


08.09.2016 Perşembe
08.30 - 12.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Maling Hipertermi, Kas Gevşeticiler,

Geriatrik Anestezi
,13:30 - 14:15 Maling Hipertermi Dr. A. Erdoğan

14:30 - 15:15 Kas Gevşeticiler Dr. F. A. Solmaz

15:30 – 16:15 Geriatrik Anestezi Dr. A. Erdoğan

09.09.2016 Cuma
09.00 - 12.00 Yazılı sınav

13.30 - 14.30 Sözlü sınavı




SDÜ

ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON AD 2016-2017

TIP FAKÜLTESİ DÖNEM V Grup A DERS PROGRAMI

03.10.2016 Pazartesi
08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Tanışma, Ameliyathane Kuralları ve Ameliyathane Tanıtımı


11:15 – 12:00 Yoğun Bakıma Giriş Dr. F. Eroğlu

13:30 - 14:15 Sepsis Dr. F. Eroğlu

14:30 - 15:15 ARDS Dr. F. Eroğlu
04.10.2016 Salı
08.30 - 11.45 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Endotrakeal Entübasyon I-II


13:30 - 14:15 Endotrakeal Entübasyon I Dr. F. Eroğlu

14:30 - 15:15 Endotrakeal Entübasyon II Dr. F. Eroğlu


05.10.2016 Çarşamba
08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Ağrının Nörofizyolojisi, Analjezik Kullanım İlkeleri, Lokal Anestezikler


11:15 – 12:00 Ağrının Nörofizyolojisi Dr. P. Kırdemir

13:30 - 14:15 Analjezik Kullanım İlkeleri Dr. P. Kırdemir

14:30 - 15:15 Lokal Anestezikler Dr. P. Kırdemir
06.10.2016 Perşembe
08.30 - 11.45 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Lokal mezenterik Toksisitesi Termo regülasyon


13:30 - 14:15 Lokal mezenterik Toksisitesi Dr. P. Kırdemir

14:30 - 15:15 Termo regülasyon Dr. P. Kırdemir



07.10.2016 Cuma

8.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Epidural Anestezi, Spinal Anestezi, Obstetrik Anestezi
11:15 – 12:00 Epidural Anestezi Dr. B. G. Ceylan

13:30 - 14:15 Spinal Anestezi Dr. B. G. Ceylan

14:30 - 15:15 Obstetrik Anestezi Dr. B. G. Ceylan

10.10.2016 Pazartesi
08.30 - 11.45 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Anestezi Komplikasyonları, Geriatrik Anestezi


13:30 – 14:15 Anestezi Komplikasyonları Dr. B. G. Ceylan

14:30 – 15:15 Geriatrik Anestezi Dr. B. G. Ceylan


11.10. 2016 Salı
08:30 – 11:15 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

İntravenöz Anestezikler, İnhalasyon Anestezikleri, Kas Gevşeticiler


11:15 - 12:00 İntravenöz Anestezikler Dr. F. A. Solmaz

13:30 – 14:15 İnhalasyon Anestezikleri Dr. F. A. Solmaz

14:30 - 15:15 Kas Gevşeticiler Dr. F. A. Solmaz
12.10. 2016 Çarşamba
08.30 - 11.15 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Preoperatif Hazırlık, İntraoperatif ve Postoperatif Hasta Takibi, Pediatrik Anestezi


11:15 - 12:00 Preoperatif Hazırlık Dr. F. A. Solmaz

13:30 - 14:15 İntraoperatif ve Postoperatif Hasta Takibi Dr. F. A. Solmaz

14:30 - 15:15 Pediatrik Anestezi Dr. F. A. Solmaz
13.10. 2016 Perşembe

08:30 – 11:00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Erişkin Temel Yaşam Desteği, Malign HT, Monitorisazyon
11:15 - 12:00 Erişkin Temel Yaşam Desteği Dr. F. Eroğlu

13:30 - 14:15 Malign HT Dr. P. Kırdemir

14.30 – 15-15 Monitorisazyon Dr. B. G. Ceylan

14.10.2016 Cuma
09.00 - 12.00 Yazılı sınav

13.30 - 14.30 Sözlü sınavı




SDÜ

ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON AD 2016-2017

TIP FAKÜLTESİ DÖNEM V Grup B DERS PROGRAMI
31.10.2016 Pazartesi
08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Tanışma, Ameliyathane Kuralları ve Ameliyathane Tanıtımı


11:15 – 12:00 Yoğun Bakıma Giriş Dr. F. Eroğlu

13:30 - 14:15 Sepsis Dr. F. Eroğlu

14:30 - 15:15 ARDS Dr. F. Eroğlu
01.11.2016 Salı
08.30 - 11.45 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Endotrakeal Entübasyon I-II


13:30 - 14:15 Endotrakeal Entübasyon I Dr. F. Eroğlu

14:30 - 15:15 Endotrakeal Entübasyon II Dr. F. Eroğlu


02.11.2016 Çarşamba
08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Ağrının Nörofizyolojisi, Analjezik Kullanım İlkeleri, Lokal Anestezikler


11:15 – 12:00 Ağrının Nörofizyolojisi Dr. P. Kırdemir

13:30 - 14:15 Analjezik Kullanım İlkeleri Dr. P. Kırdemir

14:30 - 15:15 Lokal Anestezikler Dr. P. Kırdemir
03.11.2016 Perşembe
08.30 - 11.45 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Lokal mezenterik Toksisitesi Termo regülasyon


13:30 - 14:15 Lokal mezenterik Toksisitesi Dr. P. Kırdemir

14:30 - 15:15 Termo regülasyon Dr. P. Kırdemir


04.11.2016 Cuma
8.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Epidural Anestezi, Spinal Anestezi, Obstetrik Anestezi


11:15 – 12:00 Epidural Anestezi Dr. B. G. Ceylan

13:30 - 14:15 Spinal Anestezi Dr. B. G. Ceylan

14:30 - 15:15 Obstetrik Anestezi Dr. B. G. Ceylan
07.11.2016 Pazartesi
08.30 - 11.45 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Anestezi Komplikasyonları, Geriatrik Anestezi


13:30 – 14:15 Anestezi Komplikasyonları Dr. B. G. Ceylan

14:30 – 15:15 Geriatrik Anestezi Dr. B. G. Ceylan




08.11. 2016 Salı
08:30 – 11:15 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

İntravenöz Anestezikler, İnhalasyon Anestezikleri, Kas Gevşeticiler


11:15 - 12:00 İntravenöz Anestezikler Dr. F. A. Solmaz

13:30 – 14:15 İnhalasyon Anestezikleri Dr. F. A. Solmaz

14:30 - 15:15 Kas Gevşeticiler Dr. F. A. Solmaz
09.11.2016 Çarşamba
08.30 - 11.15 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Preoperatif Hazırlık, İntraoperatif ve Postoperatif Hasta Takibi, Pediatrik Anestezi


11:15 - 12:00 Preoperatif Hazırlık Dr. F. A. Solmaz

13:30 - 14:15 İntraoperatif ve Postoperatif Hasta Takibi Dr. F. A. Solmaz

14:30 - 15:15 Pediatrik Anestezi Dr. F. A. Solmaz
10.11.2016 Perşembe
08:30 – 11:00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Erişkin Temel Yaşam Desteği, Malign HT, Monitorisazyon


11:15 - 12:00 Erişkin Temel Yaşam Desteği Dr. F. Eroğlu

13:30 - 14:15 Malign HT Dr. P. Kırdemir

14.30 – 15-15 Monitorisazyon Dr. B. G. Ceylan

11.11.2016 Cuma
09.00 - 12.00 Yazılı sınav

13.30 - 14.30 Sözlü sınavı



SDÜ

ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON AD 2016-2017

TIP FAKÜLTESİ DÖNEM V Grup C DERS PROGRAMI
28.11.2016 Pazartesi
08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Tanışma, Ameliyathane Kuralları ve Ameliyathane Tanıtımı


11:15 – 12:00 Yoğun Bakıma Giriş Dr. F. Eroğlu

13:30 - 14:15 Sepsis Dr. F. Eroğlu

14:30 - 15:15 ARDS Dr. F. Eroğlu


29.11.2016 Salı
08.30 - 11.45 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Endotrakeal Entübasyon I-II


13:30 - 14:15 Endotrakeal Entübasyon I Dr. F. Eroğlu

14:30 - 15:15 Endotrakeal Entübasyon II Dr. F. Eroğlu


30.11.2016 Çarşamba
08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Ağrının Nörofizyolojisi, Analjezik Kullanım İlkeleri, Lokal Anestezikler


11:15 – 12:00 Ağrının Nörofizyolojisi Dr. P. Kırdemir

13:30 - 14:15 Analjezik Kullanım İlkeleri Dr. P. Kırdemir

14:30 - 15:15 Lokal Anestezikler Dr. P. Kırdemir
01.12.2016 Perşembe
08.30 - 11.45 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Lokal mezenterik Toksisitesi Termo regülasyon


13:30 - 14:15 Lokal mezenterik Toksisitesi Dr. P. Kırdemir

14:30 - 15:15 Termo regülasyon Dr. P. Kırdemir


02.12.2016 Cuma
8.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Epidural Anestezi, Spinal Anestezi, Obstetrik Anestezi


11:15 – 12:00 Epidural Anestezi Dr. B. G. Ceylan

13:30 - 14:15 Spinal Anestezi Dr. B. G. Ceylan

14:30 - 15:15 Obstetrik Anestezi Dr. B. G. Ceylan


05.12.2016 Pazartesi
08.30 - 11.45 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Anestezi Komplikasyonları, Geriatrik Anestezi


13:30 – 14:15 Anestezi Komplikasyonları Dr. B. G. Ceylan

14:30 – 15:15 Geriatrik Anestezi Dr. B. G. Ceylan


06.12. 2016 Salı
08:30 – 11:15 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

İntravenöz Anestezikler, İnhalasyon Anestezikleri, Kas Gevşeticiler


11:15 - 12:00 İntravenöz Anestezikler Dr. F. A. Solmaz

13:30 – 14:15 İnhalasyon Anestezikleri Dr. F. A. Solmaz

14:30 - 15:15 Kas Gevşeticiler Dr. F. A. Solmaz
07.12.2016 Çarşamba
08.30 - 11.15 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Preoperatif Hazırlık, İntraoperatif ve Postoperatif Hasta Takibi, Pediatrik Anestezi


11:15 - 12:00 Preoperatif Hazırlık Dr. F. A. Solmaz

13:30 - 14:15 İntraoperatif ve Postoperatif Hasta Takibi Dr. F. A. Solmaz

14:30 - 15:15 Pediatrik Anestezi Dr. F. A. Solmaz


08.12.2016 Perşembe
08:30 – 11:00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Erişkin Temel Yaşam Desteği, Malign HT, Monitorisazyon


11:15 - 12:00 Erişkin Temel Yaşam Desteği Dr. F. Eroğlu

13:30 - 14:15 Malign HT Dr. P. Kırdemir

14.30 – 15-15 Monitorisazyon Dr. B. G. Ceylan

09.12.2016 Cuma
09.00 - 12.00 Yazılı sınav

13.30 - 14.30 Sözlü sınavı




SDÜ

ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON AD 2016-2017

TIP FAKÜLTESİ DÖNEM V Grup D DERS PROGRAMI

26.12.2016 Pazartesi
08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Tanışma, Ameliyathane Kuralları ve Ameliyathane Tanıtımı


11:15 – 12:00 Yoğun Bakıma Giriş Dr. F. Eroğlu

13:30 - 14:15 Sepsis Dr. F. Eroğlu

14:30 - 15:15 ARDS Dr. F. Eroğlu

27.12.2016 Salı
08.30 - 11.45 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Endotrakeal Entübasyon I-II


13:30 - 14:15 Endotrakeal Entübasyon I Dr. F. Eroğlu

14:30 - 15:15 Endotrakeal Entübasyon II Dr. F. Eroğlu


28.12.2016 Çarşamba
08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Ağrının Nörofizyolojisi, Analjezik Kullanım İlkeleri, Lokal Anestezikler


11:15 – 12:00 Ağrının Nörofizyolojisi Dr. P. Kırdemir

13:30 - 14:15 Analjezik Kullanım İlkeleri Dr. P. Kırdemir

14:30 - 15:15 Lokal Anestezikler Dr. P. Kırdemir
29.12.2016 Perşembe
08.30 - 11.45 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Lokal mezenterik Toksisitesi Termo regülasyon


13:30 - 14:15 Lokal mezenterik Toksisitesi Dr. P. Kırdemir

14:30 - 15:15 Termo regülasyon Dr. P. Kırdemir



30.12.2016 Cuma
8.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Epidural Anestezi, Spinal Anestezi, Obstetrik Anestezi


11:15 – 12:00 Epidural Anestezi Dr. B. G. Ceylan

13:30 - 14:15 Spinal Anestezi Dr. B. G. Ceylan

14:30 - 15:15 Obstetrik Anestezi Dr. B. G. Ceylan

02.01.2017 Pazartesi
08.30 - 11.45 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Anestezi Komplikasyonları, Geriatrik Anestezi


13:30 – 14:15 Anestezi Komplikasyonları Dr. B. G. Ceylan

14:30 – 15:15 Geriatrik Anestezi Dr. B. G. Ceylan



03.01.2017 Salı
08:30 – 11:15 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

İntravenöz Anestezikler, İnhalasyon Anestezikleri, Kas Gevşeticiler


11:15 - 12:00 İntravenöz Anestezikler Dr. F. A. Solmaz

13:30 – 14:15 İnhalasyon Anestezikleri Dr. F. A. Solmaz

14:30 - 15:15 Kas Gevşeticiler Dr. F. A. Solmaz
04.01. 2017 Çarşamba
08.30 - 11.15 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Preoperatif Hazırlık, İntraoperatif ve Postoperatif Hasta Takibi, Pediatrik Anestezi


11:15 - 12:00 Preoperatif Hazırlık Dr. F. A. Solmaz

13:30 - 14:15 İntraoperatif ve Postoperatif Hasta Takibi Dr. F. A. Solmaz

14:30 - 15:15 Pediatrik Anestezi Dr. F. A. Solmaz


05.01.2017 Perşembe
08:30 – 11:00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Erişkin Temel Yaşam Desteği, Malign HT, Monitorisazyon


11:15 - 12:00 Erişkin Temel Yaşam Desteği Dr. F. Eroğlu

13:30 - 14:15 Malign HT Dr. P. Kırdemir

14.30 – 15-15 Monitorisazyon Dr. B. G. Ceylan
06.01.2017 Cuma
09.00 - 12.00 Yazılı sınav

13.30 - 14.30 Sözlü sınavı


SDÜ

ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON AD 2016-2017

TIP FAKÜLTESİ DÖNEM V Grup E DERS PROGRAMI

06.02.2017 Pazartesi
08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Tanışma, Ameliyathane Kuralları ve Ameliyathane Tanıtımı

11:15 - 12:00 Yoğun Bakıma Giriş Dr. F. Eroğlu

13:30 - 14:15 Sepsis Dr. F. Eroğlu

14:30 - 15:15 ARDS Dr. F. Eroğlu
07.02.2017 Salı
08.30 - 11.45 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Endotrakeal Entübasyon I-II


13:30 - 14:15 Endotrakeal Entübasyon I Dr. F. Eroğlu

14:30 - 15:15 Endotrakeal Entübasyon II Dr. F. Eroğlu


08.02.2017 Çarşamba
08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Ağrının Nörofizyolojisi, Analjezik Kullanım İlkeleri, Lokal Anestezikler


11:15 – 12:00 Ağrının Nörofizyolojisi Dr. P. Kırdemir

13:30 - 14:15 Analjezik Kullanım İlkeleri Dr. P. Kırdemir

14:30 - 15:15 Lokal Anestezikler Dr. P. Kırdemir

09.02.2017 Perşembe
08.30 - 11.45 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Lokal mezenterik Toksisitesi Termo regülasyon


13:30 - 14:15 Lokal mezenterik Toksisitesi Dr. P. Kırdemir

14:30 - 15:15 Termo regülasyon Dr. P. Kırdemir


10.02.2017 Cuma
8.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Epidural Anestezi, Spinal Anestezi, Obstetrik Anestezi


11:15 – 12:00 Epidural Anestezi Dr. B. G. Ceylan

13:30 - 14:15 Spinal Anestezi Dr. B. G. Ceylan

14:30 - 15:15 Obstetrik Anestezi Dr. B. G. Ceylan
13.02.2017 Pazartesi
08.30 - 11.45 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Anestezi Komplikasyonları, Geriatrik Anestezi


13:30 – 14:15 Anestezi Komplikasyonları Dr. B. G. Ceylan

14:30 – 15:15 Geriatrik Anestezi Dr. B. G. Ceylan



14.02. 2017 Salı
08:30 – 11:15 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

İntravenöz Anestezikler, İnhalasyon Anestezikleri, Kas Gevşeticiler


11:15 - 12:00 İntravenöz Anestezikler Dr. F. A. Solmaz

13:30 – 14:15 İnhalasyon Anestezikleri Dr. F. A. Solmaz

14:30 - 15:15 Kas Gevşeticiler Dr. F. A. Solmaz
15.02.2017 Çarşamba
08.30 - 11.15 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Preoperatif Hazırlık, İntraoperatif ve Postoperatif Hasta Takibi,

Pediatrik Anestezi
11:15 - 12:00 Preoperatif Hazırlık Dr. F. A. Solmaz

13:30 - 14:15 İntraoperatif ve Postoperatif Hasta Takibi Dr. F. A. Solmaz

14:30 - 15:15 Pediatrik Anestezi Dr. F. A. Solmaz
16.02.2017 Perşembe
08:30 – 11:00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Erişkin Temel Yaşam Desteği, Malign HT, Monitorisazyon


11:15 - 12:00 Erişkin Temel Yaşam Desteği Dr. F. Eroğlu

13:30 - 14:15 Malign HT Dr. P. Kırdemir

14.30 – 15-15 Monitorisazyon Dr. B. G. Ceylan


17.02.2017 Cuma
09.00 - 12.00 Yazılı sınav

13.30 - 14.30 Sözlü sınavı




SDÜ

ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON AD 2016-2017

TIP FAKÜLTESİ DÖNEM V Grup F DERS PROGRAMI

06.03.2017 Pazartesi
08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Tanışma, Ameliyathane Kuralları ve Ameliyathane Tanıtımı


11:15 - 12:00 Yoğun Bakıma Giriş Dr. F. Eroğlu

13:30 - 14:15 Sepsis Dr. F. Eroğlu

14:30 - 15:15 ARDS Dr. F. Eroğlu

07.03.2017 Salı
08.30 - 11.45 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Endotrakeal Entübasyon I-II


13:30 - 14:15 Endotrakeal Entübasyon I Dr. F. Eroğlu

14:30 - 15:15 Endotrakeal Entübasyon II Dr. F. Eroğlu



08.03.2017 Çarşamba
08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Ağrının Nörofizyolojisi, Analjezik Kullanım İlkeleri, Lokal Anestezikler


11:15 – 12:00 Ağrının Nörofizyolojisi Dr. P. Kırdemir

13:30 - 14:15 Analjezik Kullanım İlkeleri Dr. P. Kırdemir

14:30 - 15:15 Lokal Anestezikler Dr. P. Kırdemir

09.03.2017 Perşembe
08.30 - 11.45 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Lokal mezenterik Toksisitesi Termo regülasyon


13:30 - 14:15 Lokal mezenterik Toksisitesi Dr. P. Kırdemir

14:30 - 15:15 Termo regülasyon Dr. P. Kırdemir


10.03.2017 Cuma
8.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Epidural Anestezi, Spinal Anestezi, Obstetrik Anestezi


11:15 – 12:00 Epidural Anestezi Dr. B. G. Ceylan

13:30 - 14:15 Spinal Anestezi Dr. B. G. Ceylan

14:30 - 15:15 Obstetrik Anestezi Dr. B. G. Ceylan

13.03.2017 Pazartesi
08.30 - 11.45 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Anestezi Komplikasyonları, Geriatrik Anestezi


13:30 – 14:15 Anestezi Komplikasyonları Dr. B. G. Ceylan

14:30 – 15:15 Geriatrik Anestezi Dr. B. G. Ceylan


14.03. 2017 Salı
08:30 – 11:15 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

İntravenöz Anestezikler, İnhalasyon Anestezikleri, Kas Gevşeticiler


11:15 - 12:00 İntravenöz Anestezikler Dr. F. A. Solmaz

13:30 – 14:15 İnhalasyon Anestezikleri Dr. F. A. Solmaz

14:30 - 15:15 Kas Gevşeticiler Dr. F. A. Solmaz
15.03.2017 Çarşamba
08.30 - 11.15 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Preoperatif Hazırlık, İntraoperatif ve Postoperatif Hasta Takibi,

Pediatrik Anestezi
11:15 - 12:00 Preoperatif Hazırlık Dr. F. A. Solmaz

13:30 - 14:15 İntraoperatif ve Postoperatif Hasta Takibi Dr. F. A. Solmaz

14:30 - 15:15 Pediatrik Anestezi Dr. F. A. Solmaz
16.03.2017 Perşembe
08:30 – 11:00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Erişkin Temel Yaşam Desteği, Malign HT, Monitorisazyon


11:15 - 12:00 Erişkin Temel Yaşam Desteği Dr. F. Eroğlu

13:30 - 14:15 Malign HT Dr. P. Kırdemir

14.30 – 15-15 Monitorisazyon Dr. B. G. Ceylan

17.03.2017 Cuma
09.00 - 12.00 Yazılı sınav

13.30 - 14.30 Sözlü sınavı



SDÜ

ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON AD 2016-2017

TIP FAKÜLTESİ DÖNEM V Grup G DERS PROGRAMI

03.04.2017 Pazartesi
08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Tanışma, Ameliyathane Kuralları ve Ameliyathane Tanıtımı


11:15 - 12:00 Yoğun Bakıma Giriş Dr. F. Eroğlu

13:30 - 14:15 Sepsis Dr. F. Eroğlu

14:30 - 15:15 ARDS Dr. F. Eroğlu
04.04.2017 Salı
08.30 - 11.45 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Endotrakeal Entübasyon I-II


13:30 - 14:15 Endotrakeal Entübasyon I Dr. F. Eroğlu

14:30 - 15:15 Endotrakeal Entübasyon II Dr. F. Eroğlu



05.04.2017 Çarşamba
08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Ağrının Nörofizyolojisi, Analjezik Kullanım İlkeleri, Lokal Anestezikler


11:15 – 12:00 Ağrının Nörofizyolojisi Dr. P. Kırdemir

13:30 - 14:15 Analjezik Kullanım İlkeleri Dr. P. Kırdemir

14:30 - 15:15 Lokal Anestezikler Dr. P. Kırdemir

06.04.2017 Perşembe
08.30 - 11.45 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Lokal mezenterik Toksisitesi Termo regülasyon


13:30 - 14:15 Lokal mezenterik Toksisitesi Dr. P. Kırdemir

14:30 - 15:15 Termo regülasyon Dr. P. Kırdemir


07.04.2017 Cuma
8.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Epidural Anestezi, Spinal Anestezi, Obstetrik Anestezi


11:15 – 12:00 Epidural Anestezi Dr. B. G. Ceylan

13:30 - 14:15 Spinal Anestezi Dr. B. G. Ceylan

14:30 - 15:15 Obstetrik Anestezi Dr. B. G. Ceylan


10.04.2017 Pazartesi
08.30 - 11.45 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Anestezi Komplikasyonları, Geriatrik Anestezi


13:30 – 14:15 Anestezi Komplikasyonları Dr. B. G. Ceylan

14:30 – 15:15 Geriatrik Anestezi Dr. B. G. Ceylan


11.04. 2017 Salı
08:30 – 11:15 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

İntravenöz Anestezikler, İnhalasyon Anestezikleri, Kas Gevşeticiler


11:15 - 12:00 İntravenöz Anestezikler Dr. F. A. Solmaz

13:30 – 14:15 İnhalasyon Anestezikleri Dr. F. A. Solmaz

14:30 - 15:15 Kas Gevşeticiler Dr. F. A. Solmaz
12.04.2017 Çarşamba
08.30 - 11.15 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Preoperatif Hazırlık, İntraoperatif ve Postoperatif Hasta Takibi,

Pediatrik Anestezi
11:15 - 12:00 Preoperatif Hazırlık Dr. F. A. Solmaz

13:30 - 14:15 İntraoperatif ve Postoperatif Hasta Takibi Dr. F. A. Solmaz

14:30 - 15:15 Pediatrik Anestezi Dr. F. A. Solmaz
13.04.2017 Perşembe
08:30 – 11:00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Erişkin Temel Yaşam Desteği, Malign HT, Monitorisazyon


11:15 - 12:00 Erişkin Temel Yaşam Desteği Dr. F. Eroğlu

13:30 - 14:15 Malign HT Dr. P. Kırdemir

14.30 – 15-15 Monitorisazyon Dr. B. G. Ceylan

14.04.2017 Cuma
09.00 - 12.00 Yazılı sınav

13.30 - 14.30 Sözlü sınavı



SDÜ

ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON AD 2016-2017

TIP FAKÜLTESİ DÖNEM V Grup H DERS PROGRAMI


01.05.2017 Pazartesi TATİL

02.05.2017 Salı
08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Tanışma, Ameliyathane Kuralları ve Ameliyathane Tanıtımı


11:15 - 12:00 Yoğun Bakıma Giriş Dr. F. Eroğlu

13:30 - 14:15 Sepsis Dr. F. Eroğlu

14:30 - 15:15 ARDS Dr. F. Eroğlu
03.05.2017 Çarşamba
08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Endotrakeal Entübasyon I-II, Erişkin Temel Yaşam Desteği


11:15 - 12:00 Endotrakeal Entübasyon I Dr. F. Eroğlu

13:30 - 14:15 Endotrakeal Entübasyon II Dr. F. Eroğlu

14:30 - 15:15 Erişkin Temel Yaşam Desteği Dr. F. Eroğlu

04.05.2017 Perşembe
08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Ağrının Nörofizyolojisi, Analjezik Kullanım İlkeleri, Lokal Anestezikler


11:15 – 12:00 Ağrının Nörofizyolojisi Dr. P. Kırdemir

13:30 - 14:15 Analjezik Kullanım İlkeleri Dr. P. Kırdemir

14:30 - 15:15 Lokal Anestezikler Dr. P. Kırdemir
05.05.2017 Cuma
08.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Lokal mezenterik Toksisitesi Termo regülasyon, Malign HT


11:15 – 12:00 Lokal mezenterik Toksisitesi Dr. P. Kırdemir

13:30 - 14:15 Termo regülasyon Dr. P. Kırdemir

14:30 - 15:15 Malign HT Dr. P. Kırdemir

08.05.2017 Pazartesi
8.30 - 11.00 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Epidural Anestezi, Spinal Anestezi, Obstetrik Anestezi


11:15 – 12:00 Epidural Anestezi Dr. B. G. Ceylan

13:30 - 14:15 Spinal Anestezi Dr. B. G. Ceylan

14:30 - 15:15 Obstetrik Anestezi Dr. B. G. Ceylan
09.05.2017 Salı
08.30 - 11.45 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Anestezi Komplikasyonları, Geriatrik Anestezi


13:30 – 14:15 Anestezi Komplikasyonları Dr. B. G. Ceylan

14:30 – 15:15 Geriatrik Anestezi Dr. B. G. Ceylan


10.05. 2017 Çarşamba
08:30 – 11:15 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

İntravenöz Anestezikler, İnhalasyon Anestezikleri, Kas Gevşeticiler


11:15 - 12:00 İntravenöz Anestezikler Dr. F. A. Solmaz

13:30 – 14:15 İnhalasyon Anestezikleri Dr. F. A. Solmaz

14:30 - 15:15 Kas Gevşeticiler Dr. F. A. Solmaz

11.05.2017 Perşembe
08.30 - 11.15 Pratik Uygulama (Her Öğretim Üyesi Çalıştığı Bölümünde)

Preoperatif Hazırlık, İntraoperatif ve Postoperatif Hasta Takibi,

Pediatrik Anestezi
11:15 - 12:00 Preoperatif Hazırlık Dr. F. A. Solmaz

13:30 - 14:15 İntraoperatif ve Postoperatif Hasta Takibi Dr. F. A. Solmaz

14:30 - 15:15 Pediatrik Anestezi Dr. F. A. Solmaz
12.05.2017 Cuma
09.00 - 12.00 Yazılı sınav

13.30 - 14.30 Sözlü sınavı



T.C.

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON ANABİLİM DALI

2016-2017 YILI DÖNEM V DERS PROGRAMI

Dekan: Prof. Dr. Alim KOŞAR
Dönem V Koordinatörü: Doç. Dr. Önder ÖZTÜRK


2015-2016 STAJ DÖNEMİNDE

EĞİTİM ÖĞRETİMDEN SORUMLU

ÖĞRETİM ÜYELERİ

Prof. Dr. Pakize KIRDEMİR

Prof. Dr. Füsun EROĞLU

Doç. Dr. Berit GÖKÇE CEYLAN



Yrd. Doç. Dr. Filiz ALKAYA SOLMAZ
: assets -> uploads -> sites -> 101 -> files
files -> EĞİTİM ÖĞretim yili dönem III (SİNDİRİm sistemi ve hematopoetik sistem) III ders kurulu ( 12 aralik 2016 – 13 ocak 2017 ) dekan
files -> T. c süleyman demirel üNİversitesi tip faküLtesi enfeksiyon hastaliklari ve kliNİk mikrobiyoloji anabiLİm dali
files -> SÜleyman demirel üNİversitesi tip faküLtesi 2016– 2017 EĞİTİM ÖĞretim yili dönem III hareket sistemi, NÖropsiKİyatri
files -> T. C. SÜLeyman demirel üNİversitesi tip faküLtesi 2016 – 2017 EĞİTİM ÖĞretim yili dönem III
files -> T. C. SÜLeyman demirel üNİversitesi tip faküLtesi 2012 2013 EĞİTİM ÖĞretim yili
files -> T. C. SÜLeyman demirel üNİversitesi tip faküLtesi 20011 2013 EĞİTİM ÖĞretim yili
sites -> I. grup staji
sites -> Ders programi


Поделитесь с Вашими друзьями:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə