Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsinin şəbəkəsinə daxil olan



Yüklə 21,4 Kb.
tarix06.09.2017
ölçüsü21,4 Kb.
Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsinin şəbəkəsinə daxil olan

mədəniyyət müəssisələrinin 25-26 fevral Xocalı soyqırımının iyirmi birinci ildönümü ilə əlaqədar
TƏDBİRLƏR PLANI



Müəssisənin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsi

“Ana harayı” abidəsinə ziyarət

26 Fevral

Saat 12:00



“Ana harayı” abidəsi



Mədəniyyət evi və klublar



Mədəniyyət evinin adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

Bibi-Heybət qəsəbə Mədəniyyət evi

“Xocalı harayı” adlı tədbir

25 Fevral

Saat 12:00



50 saylı tam orta məktəb

2

Badamdar qəsəbə Mədəniyyət evi

”Adsız qadın” adlı tamaşa

25 Fevral

Saat 12:00



Mədəniyyət evi

3

Xətai Rayon Mədəniyyət Mərkəzi

Xocalı soyqırımına həsr olunmuş ədəbi-bədii kompozisiya

24 Fevral

Saat 12:00



254 saylı tam orta məktb

4

H.Sarabski adına Mədəniyyət evi

“Ürəkdə qalan arzular” adlı tamaşa

26 Fevral

Saat 13:00



Mədəniyyət evi

5

İ.Əbilov adına Mədəniyyət Mərkəzi

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş anım günü

25 Fevral

Saat 12:00



Mədəniyyət mərkəzi

6

V.Mustafazadə adına Mədəniyyət Mərkəzi

“Unudulmayan dərd” adlı tədbir

26 Fevral

Saat 15:00



Mədəniyyət Mərkəzi

7

Nizami rayon Mədəniyyət Mərkəzi

“Yaddan çıxmaz Xocalı” adlı ədəbi-bədii kompozisiya

26 Fevral

Saat 12:00



Mədəniyyət Mərkəzi

8

Ş.Ələkbərova adına Mədəniyyət evi

Xocal soyqırımına həsr olunmuş ədəbi-bədii kompozisiya

25 Fevral

Saat 13:00



Mədəniyyət evi

9

Şağan qəsəbə Klubu

“Qan yaddaşımız” adlı dəyrmi masa

25 Fevral

Saat 14:00



Klub

10

Binə qəsəbə Mədəniyyət Mərkəzi

“Viranə qalan yurdumuz” adlı ədəbi-bədii kompozisiya

25 Fevral

Saat 14:30



Mədəniyyət mərkəzi

11

Türkan qəsəbə Mədəniyyət evi

“Xocalı vəhşiliyi, Xocalı son gün” adlı tədbir

25 Fevral

Saat 12:00



262 saylı tam orta məktəb

12

M.Ə.Sabir adına Balaxanı qəsəbə Mədəniyyət evi

“Xocalı harayı” adlı xatirə gecəsi

26 Fevral

Saat 11:00



69 saylı tam orta məktəb

13

H. Abbasov adına Mədəniyyət evi

Nardaran qəsəbə klubu

Bilgəh qəsəbə Mədəniyyət evi


”Xocalısız günümüz“ adlı tədbir

25 Fevral

Saat 12:00



255 saylı tam orta məktəb

14

Ramana qəsəbə Mədəniyyət evi

Xocalı soyqırımına həsr olunmuş tədbir

26 Fevral

Saat 12:00



198 saylı tam orta məktəb

15

Müşfiqabad qəsəbə Mədəniyyət evi

Xocalı soyqırımına həsr olunmuş tədbir

26 Fevral

Saat 12:00



274 saylı tam orta məktəb

16

Gürgan Mədəniyyət evi

Xocalı soyqırımına həsr olunmuş tədbir

26 Fevral

Saat 14:00



231 saylı orta məktəb

17

Binəqədi Mərkəzi Mədəniyyət evi

“Tarixin qan yaddaşı” adlı kompozisiya

25 Fevral

Saat 12:00



182 saylı tam orta məktəb

18

A.M.Şərifzadə adına Mədəniyyət Mərkəzi

“Xocalı harayı” adlı dəyirmi masa

22 Fevral

Saat 12:00



Mədəniyyət Mərkəzi

19

M.Ə.Sabir adına Bülbülə qəsəbə Mədəniyyət evi

“Xocalı harayı” adlı ədəbi-bədii gecə

25 Fevral

Saat 12:00



Mədəniyyət evi

20

Zığ qəsəbə Mədəniyyət evi

“Yolunda can qoysam yenə az olar-Ayağa qalx vətən oğlu” adlı tədbir

25 Fevral

Saat 12:00



Mədəniyyət evi

21

Kürdəxanı qəsəbə Mədəniyyət evi

“Xocalı qisası səsləyir bizi” adlı tədbir

25 Fevral

Saat 12:00



113 saylı tam orta məktəb

22

M.Əzizbəyov adına Əmircan qəsəbə Mədəniyyət evi

”Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş tədbir

23 Fevral

Saat 12:00



97 saylı tam orta məktəb

23

Qala qəsəbə Klubu

“Tarix təkrar olunur” adlı tədbir

25 Fevral

Saat 13:00



Klub

24

Bilgəh qəsəbə Mədəniyyət evi

”Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş dəyirmi masa

25 Fevral

Saat 14:00



Mədəniyyət evi

25

M.Əliyev adına Mədəniyyət evi

”Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş tədbir

25 Fevral

Saat 15:00



Mədəniyyət evi

26

Səngəçal qəsəbə Mədəniyyət evi

“Xocalı harayı” adlı xatirə gecəsi

26 Fevral

Saat 12:00



222 saylı tam orta məktəb


Kitabxanalar




Kitabxananın adı

Tədbirin adı

Tarix və saat

Keçiriləcəyi

yer

1

Səbail rayon MKS

“Tariximizin qan yaddaşı-Xocalı faciəsi” adlı sərgi

24 Fevral

Kitabxana

2

1 saylı filial

“Xocalı Soyqırımı-əsrin faciəsidir” adlı sərgi

24 Fevral

Kitabxana

3

2 saylı filial

“Dünyanı sarsıdan faciə-Xocalı Soyqırımı” adlı fotostend-söhbət

24 Fevral

Saat 11:00



Kitabxana

4

3 saylı filial

“20-ci əsrin faciəsi-Xocalı Soyqırımı” adlı sərgi

24 Fevral

Kitabxana

5

4 saylı filial

“Xocalı Soyqırımı yaddan çıxmamalı” məktəb şagirdləri ilə görüş

24 Fevral

Saat 11:30



50 saylı tam orta məktəb

6

6 saylı filial

“Xocalı harayı” adlı sərgi

24 Fevral

Kitabxana

7

Yasamal rayon MKS

“Xocalımız qan yaddaşımızdı” adlı sərgi

26 Fevral

Saat 14:00



Kitabxana

8

Nəsimi rayon MKS-nin

3 saylı filialı



“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş sərgi

25 Fevral

Kitabxana

9

Qaradağ rayon MKS

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş sərgi

24 Fevral

Kitabxana

10

3 saylı filial

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş sərgi

26 Fevral

Kitabxana

11

4 saylı filial

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş sərgi

26 Fevral

Kitabxana

12

5 saylı filial

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş sərgi

25 Fevral

Kitabxana

13

6 saylı filial

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş sərgi

23 Fevral

Kitabxana

14

7 saylı filial

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş sərgi-söhbət

23 Fevral

Saat 12:00



Kitabxana

15

8 saylı filial

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş sərgi

23 Fevral

Kitabxana

16

Suraxanı rayon MKS

“Xocalı fəryadı” adlı tədbir

25 Fevral

Saat 13:00



Kitabxana

17

1 saylı filial

“20-ci əsrin dəhşətli günü” adlı tədbir

24 Fevral

Saat 12:00



Kitabxana

18

3 saylı filial

“Yolunda can qoysam yenə az olar” adlı sərgi

25 Fevral

Kitabxana

19

4 saylı filial

“20-ci əsrin ən böyük faciəsi” adlı söhbət

23 Fevral

Saat 11:00



Kitabxana

20

5 saylı filial

“Xocalı faciəsi insanlıq əleyhinə törədilmiş ən ağır cinayətdir” adlı xatirə gecəsi

25 Fevral

Saat 13:00



Kitabxana

21

Sabunçu rayon MKS


“Xocalı ağrısı, Xocalı yanğısı” adlı sərgi

20 Fevral

Kitabxana

22

1 saylı filial

“Xocalım mənim” adlı sərgi

21 Fevral

Kitabxana

23

2 saylı filial

“Xocalım, torpağım yaralanıbdır” adlı sərgi-söhbət

21 Fevral

Saat 11:00



Kitabxana

24

3 saylı filial

“Xocalı faciəsi” adlı sərgi

26 Fevral

Kitabxana

25

4 saylı filial

“Xocalımız” adlı tədbir

25 Fevral

Saat 12:00



Kitabxana

26

5 saylı filial

“Unudulmaz faciə” adlı sərgi

22 Fevral

Kitabxana

27

6 saylı filial

9 saylı filial ilə birgə




“Əsrin faciəsi-Xocalı soyqırımı” adlı dəyirmi masa

23 Fevral

Saat 13:00



Kitabxana

28

7 saylı filial

“Xocalı qisasa səsləyir bizi” adlı sərgi

19 Fevral

Kitabxana

29

8 saylı filial

“Xocalı qisasa çağırır bizi” adlı sərgi

22 Fevral

Kitabxana

30

10 saylı filial

“Tarix heç nəyi unutmur” adlı söhbət

26 Fevral

Saat 13:00



Kitabxana

31

11 saylı filial

“Xocalıya ədalət-Qarabağa azadlıq” adlı sərgi

22 Fevral

Kitabxana

32

12 saylı filial

26 Fevral Xocalı Soyqırımına həsr olunan ”Şəhid şəhər” adlı sərgi

22 Fevral
25 Fevral

Kitabxana

33

13 saylı filial

“Xocalı insanların qan yaddaşıdır” adlı sərgi

22 Fevral

Kitabxana

34

Binəqədi rayon MKS

“Xocalı uşaqların gözü ilə” adlı tədbir və filmin nümayişi

26 Fevral

Saat 12:00




Kitabxana

35

1 saylı filial

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş tədbir

25 Fevral

Saat 13:00



Kitabxana

36

4 saylı filial

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş sərgi

26 Fevral

Kitabxana

37

5 saylı filial

“Xocalı faciəsinə” həsr olunmuş sərgi

26 Fevral

Kitabxana

38

6 saylı filial

“20-ci əsrin ən dəhşətli faciəsidir” adlı sərgi

26 Fevral

Kitabxana

39

Xətai rayon MKS

“Xocalı sızlayan yaddaşımız” adlı ədəbi-bədii kompozisiya

21 Fevral

Saat 12:00



Kitabxana

40

1 saylı filial

“Türkün Xocalı faciəsi” adlı dəyirmi masa

19 Fevral

Saat 14:00



Kitabxana

41

2 saylı filial

“Torpaq unudar, yaddaş unudmaz” adlı söhbət

20 Fevral

Saat 12:00



Kitabxana

42

3 saylı filial

“Tarixin iniltisi” adlı sərgi

26 Fevral

Kitabxana

43

Xəzər rayon MKS

“Xocalım qan ağlayır” adlı sərgi

26 Fevral

Kitabxana

44

1 saylı filial

“Səhəri olmayan gecə” adlı sərgi

23 Fevral

Kitabxana

45

2 saylı filial

“Xocalı bizi yaşadan həsrət” adlı sərgi

25 Fevral

Kitabxana

46

3 saylı filial

“Xocalı fəryadı” adlı sərgi

26 Fevral

Kitabxana

47

4 saylı filial

“Xocalım məni” adlı sərgi

21 Fevral

Kitabxana

48

5 saylı filial

“Qan yaddaşımız” adlı sərgi

25 Fevral

Kitabxana

49

6 saylı filial

“Tarixin qan yaddaşı” adlı sərgi

26 Fevral

Kitabxana

50

7 saylı filial

“Xocalı faciəsinə” həsr olunmuş sərgi

24 Fevral

Kitabxana

51

Nizami rayon MKS

“Xocalı ağrım mənim,

yandı bağrım mənim” adlı söhbət



24 Fevral

Saat 11:30



Kitabxana


Uşaq musiqi və incəsənət məktəbləri


1

F.Əmirov adına 6 saylı 11 illik incəsənət məktəbi

”Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş sərgi

19 Fevral

Məktəb

2

3 saylı uşaq incəsənət məktəbi

”Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş sərgi

25 Fevral

Saat 14:00



Məktəb

3

4 saylı uşaq incəsənət məktəbi

”Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş mühazirə

26 Fevral

Saat 12:00



Məktəb

4

Ə.Bakıxanov adına 6 saylı uşaq musiqi məktəbi

”Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş tədbir

25 Fevral

Saat 15:00



Məktəb

5

5 saylı uşaq incəsənət məktəbi

”Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş sərgi

26 Fevral

Məktəb

6

R.Behbudov adına 2 saylı 11 illik musiqi məktəbi

”Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş tədbir

26 Fevral

Saat 13:00



Məktəb

7

10 saylı uşaq musiqi məktəbi

”Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş tədbir

26 Fevral

Saat 14:00



Məktəb

8

G.Şaroyev adına 35 saylı 11 illik musiqi məktəbi

Pirşağa qəsəbəsi Xocalı adına 2 saylı uşaq musiqi məktəbində görüş

25 Fevral

Saat 15:00



Pirşağa qəsəbəsi Xocalı adına 2 saylı uşaq musiqi məktəbi

9

30 saylı uşaq musiqi məktəbi

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş bədii gecə

25 Fevral

Saat 12:00



Məktəb

10

L. və M.Rostropoviçlər adına 21 saylı 11mus illik musiqi məktəbi

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş tədbir

25 Fevral

Saat 15:00



Məktəb

11

11 saylı uşaq musiqi məktəbi

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş tədbir

25 Fevral

Saat 15:00



Məktəb

12

17 saylı uşaq musiqi məktəbi

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş bədii gecə

26 Fevral

Saat 14:00



Məktəb

13

M.Maqomayev adına 26 saylı uşaq musiqi məktəbi

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş tədbir

25 Fevral

Saat 12:00



Məktəb

14

28 saylı uşaq musiqi məktəbi

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş tədbir

26 Fevral

Saat 14:00



Məktəb

15

R.Babayev adına 25 saylı 11 illik musiqi məktəbi

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş tədbir

23 Fevral

Saat 13:00



Məktəb

16

38 saylı gözdən əlillər üçün 11 illik musiqi məktəbi

“Şəhidlər yaddan çıxmaz” adlı ədəbi-bədii kompozisiya

26 Fevral

Saat 14:00



Məktəb

17

33 saylı uşaq musiqi məktəbi

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş tədbir

26 Fevral

Saat 15:00



Məktəb

18

4 saylı uşaq musiqi məktəbi

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş məruzə

23 Fevral

Saat 13:00



Məktəb

19

S.Rüstəmov adına 13 saylı uşaq musiqi məktəbi

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş tədbir

25 Fevral

Saat 11:00



Məktəb

20

R.Hacıyev adına 15 saylı 11 illik musiqi məktəbi

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş məruzə

26 Fevral

Saat 13:00



Məktəb

21

24 saylı 11 illik musiqi məktəbi

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş tədbir

25 Fevral

Saat 12:00



Məktəb

22

37 saylı uşaq musiqi məktəbi

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş tədbir

25 Fevral

Saat 14:00



Məktəb

23

Niyazi adına 22 saylı uşaq musiqi məktəbi

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş tədbir

26 Fevral

Saat 12:00



Məktəb


Mərkəz və muzeylər


1.

Azərbaycan Dövlət Din Tarixi muzeyi

M.S.Ordubadinin xatirə muzeyi ilə birgə



“Əsrin faciəsi” adlı tədbir

26 Fevral

Saat 14:00



M.S.Ordubadinin xatirə muzeyi

2.

Ə.Əzimzadənin ev muzeyi

“Qələmini silaha keçirmiş rəssam” adlı sərgi-tədbir

26 Fevral

Saat 16:00



Rəssamlar İttifaqı

3.

C.Cabbarlının ev muzeyi

“Əsrin faciəsi” adlı tədbir

26 Fevral

Saat 13:00



Muzey

4.

N.Nərimanovun xatirə muzeyi

“Xocalı soyqırımına” həsr olunmuş tədbir

26 Fevral

Saat 12:00



36 saylı tam orta məktəb

Kataloq: lent
lent -> Azərbaycan qədim idman ənənələrinə malik ölkələrdən biridir. Ölkəmizdə tarixən idmanın müxtəlif növləri inkişaf etmişdir. Heydər Əliyev Azərbaycanda Olimpiya və idman hərəkatının genişlənməsinin təşəbbüskarı və ilhamçısı idi
lent -> Günü ilə əlaqədar TƏDBİRLƏr plani
lent -> Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsinin və şəbəkəsinə daxil olan mədəniyyət müəssisələrinin
lent -> Gəncliyimizi qoruyaq
lent -> Xocalı soyqırımının iyirmi üçüncü ildönümü
lent -> Mədəniyyət müəssisələrinin 3 dekabr – Beynəlxalq Əlillər günü ilə əlaqədar
lent -> Bakı Şəhər Mədəniyyət və Turizm İdarəsinin və şəbəkəsinə daxil olan mədəniyyət müəssisələrinin 15 Aprel Beynəlxalq Mədəniyyət günü ilə əlaqədar
lent -> Hər azərbaycanlının əlinə batan tikan mənim ürəyimə sancılır
lent -> M. Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Filarmoniyası
lent -> M. Maqomayev adına Azərbaycan Dövlət Filarmoniyası

Yüklə 21,4 Kb.

Dostları ilə paylaş:




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə