Takayasu arteriti,sıklıkla genç kadınlarda görülen,daha çok aortik arkın dallarını tutan tukayıcı bir poliartrittirYüklə 93,5 Kb.
səhifə1/7
tarix02.01.2022
ölçüsü93,5 Kb.
#1304
  1   2   3   4   5   6   7

Hakemlere Düzeltme Talebi
Hakem 2:

BÖLÜMLERİN DEĞERLENDİRİLMESİ ÖZET BÖLÜMLERİ:Eleştiri: ‘ poliartrit ‘ kelimesi poliarterit olarak değiştirilmeli.

Düzeltme: ‘polartrit’ kelimesi poliarterit olarak değiştirilmiştir.

Eleştiri: İngilizce özet başlığı ‘’ …… of a pregnant with ……’’ olarak değiştirilebilir.

Düzeltme: İngilizce özet başlığı ‘’ …… of a pregnant with ……’’ olarak değiştirilmiştir.

GEREÇ VE YÖNTEMLER:Eleştiri: 2. paragrafta ‘’ esmeron ‘’ kelimesi yerine ‘’ rokuronyum ‘’, 3. paragrafta ‘’perlinganit ‘’ yerine ‘’ nitrogliserin ‘’ kelimesi kullanılmalı.

Düzeltme: 2. paragrafta ‘’ esmeron ‘’ kelimesi yerine ‘’ rokuronyum ‘’, 3. paragrafta ‘’perlinganit ‘’ yerine ‘’ nitrogliserin ‘’ kelimesi kullanılmıştır.

Eleştiri: Olgu anamnezinde TA tanısından sonra 3 yıl düzenli takip ve tedavisi yapılmayan hastaya ne zaman konjestif kalp yetmezliği tanısı konup tedavi edildiği ve renal arterlere ne zaman stent takıldığı belirtilmemiş. Anestezi indüksiyonundan önce neden hipertansiyona yönelik bir önlem alınması düşünülmedi. Çünkü gebelerde anestezi derinliği yüzeyel olduğundan entübasyonda hipertansif kriz riski artmaktadır.

Düzeltme: Düzeltme yapılmıştır.

TARTIŞMA:Eleştiri: Olgu sunumunda hastanın istememesi nedeniyle spinal anesteziden vazgeçildiği ifade edilirken, tartışmada genel anestezinin hipotansiyon riskini azalttığı için tercih edildiği ifade edilmiş. Hastalığın tanısı 3 yıl önce konmuş olmasına rağmen hastanın 5 yıldır sorunu olmadığı vurgulanmış. Yazının bütünlüğü açısından ifadelerin tutarlı olması için gerekli özenin gösterilmesi uygundur.

Düzeltme: Düzeltme yapılmıştır.Yüklə 93,5 Kb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə