O‘zbek tili va adabiyot metodikasi yo’nalishi 20/5 guruh talabasi yuldasheva sevaraning ochiq dars ishlanmasi



Yüklə 342,01 Kb.
səhifə1/3
tarix30.09.2023
ölçüsü342,01 Kb.
#150657
  1   2   3
5 sinf ochiq dars




O’ZBEKISTON RESPUBLIKASI OLIY VA O’RTA MAXSUS TA’LIM VAZIRLIGI

CHIRCHIQ DAVLAT PEDAGOGIKA UNIVERSITETI

GUMANITAR FANLAR FAKULTETI
O‘ZBEK TILI VA ADABIYOT METODIKASI YO’NALISHI
20/5 GURUH TALABASI YULDASHEVA SEVARANING

OCHIQ DARS ISHLANMASI

O‘qituvchi: Yuldasheva S. _________



CHIRCHIQ 2023

5-sinf. II chorak 62-dars


Darsning mavzusi:Undalma, kirish so'zlar
Darsning maqsadi:
Ta'limiy maqsadi:undalma, kirish so'zlar bo'yicha olingan bilimlarni takrorlash asosida mustahkamlash;
Tarbiyaviy maqsadi: bilim olishga bo'lgan qiziqishni rivojlantirish;
Rivojlantiruvchi maqsad: o`quvchilarning mantiqiy fikrlash qobiliyatlarini , og’zaki va yozma savodxonliklarini rivojlantirish.
Nutqiy kompetensiya (tinglab tushunish, so‘zlash, o‘qish, yozish):
Berilgan topshiriq, sodda matnlarni tinglab tushuna oladi;
Axborotlar bilan ishlash kompetensiyasi:
– eshitilgan yoki o‘qilgan matnlardan zarur ma’lumotlarni izlab topa olish, saralash.
O‘zini o‘zi rivojlantirish kompetensiyasi :
– doimiy ravishda mustaqil o‘qib-o‘rganish, bilimni oshirib borish, kognitivlik (ijodiylik) ko‘nikmasini shakllantirish.
Milliy va umummadaniy kompetensiya:
– mavzu doirasida berilgan matnlar mazmuni orqali milliy qadriyatlarga e’tiqodli bo‘lish.
Ijtimoiy faol fuqarolik kompetensiyasi:
– dars va mashg‘ulot jarayonlarida faol ishtirok etish;
Darsning metodi:suhbat, mashq, o'yin ,,Kim undalmali gap tuza oladi?”
Darsning jihozi: darslik, ko'rgazma,AKT
Darsning turi: yangi bilimlarni shakllantiruvchi.
Darsning borishi:
I. Tashkiliy qism:5d a)Salomlashish b)Davomatni aniqlash.
s)O’quvchilarni guruhlash.Har bir guruh rag’bat kartochkalarini yig’ib boradi.

Yüklə 342,01 Kb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin