T. C. GÜMRÜk ve ticaret bakanliği reklam Kurulu Başkanlığı basin bülteni Toplantı TarihiYüklə 0,77 Mb.
səhifə1/9
tarix05.12.2016
ölçüsü0,77 Mb.
#858
  1   2   3   4   5   6   7   8   9
T.C.

GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI

Reklam Kurulu Başkanlığı


BASIN BÜLTENİ

Toplantı Tarihi : 10 Kasım 2015

Toplantı Sayısı : 242

İLETİŞİM HİZMETLERİ
1)
Dosya No: 2015/853
Şikayet Edilen: Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.

Şikayet Edilen Reklam: "“1 yıl tarife ücreti olmaksızın Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge" başlıklı reklamlar” başlıklı reklamlar
Reklam Yayın Tarihi: 24.04.2015-31.05.2015

Yayınlandığı Mecra: TV, İnternet
Tespitler: Muhtelif mecralarda 24.04.2015-31.05.2015 tarihlerinde yayınlanan "“1 yıl tarife ücreti olmaksızın Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge" başlıklı reklamlar” başlıklı reklamların ana vaadinde; “Galaxy S6 ve S6 Edge’in karanlıkta dahi parlak ve net fotoğraf çekebilen kamerası Samsung’dan, 1 yıl boyunca o fotoğrafları sınırsızca paylaşmak Avea’dan. 10 dakikalık şarjla, 4 saat kullanım Samsung’dan, 1 yıl boyunca o şarjla herkesi aramak Avea’dan. Dünyanın ilk çift kenar ekranlı tasarımı Samsung’dan, 1 yıl boyunca o ekranda istediğin videoyu izlemek Avea’dan. Galaxy S6 ve S6 Edge’i Avea’dan alanlar tam 1 yıl boyunca tarife ücreti ödemiyor, bol bol dakika, SMS ve hızlı internetin tadını çıkarıyor” ifadelerine, durağan yazıda “1 yıl boyunca tarife ücreti yok (…) Aylık tarife ücretinin vergiler dahil 50 TL’ye kadar olan kısmı karşılanacaktır.” ifadelerine, altyazıda “Kampanya 30 Haziran 2015’e kadar belirlenen tarifelerde geçerlidir. 1 yıl tarife ücreti promosyonu son 1 ay içerisinde numarasını Avea’ya taşıyıp ya da yeni hat tesisi ile kampanyadan faydalanan faturalı abonelere özel sunulmaktadır. Sabit ücretlerin 50 TL’yi aşan kısmı, paket aşımları ve cihaz bedeli müşterilerimiz tarafından karşılanacaktır. Ultra hızlı şarj özelliği kullanılan servisler, hizmetler, uygulamalar, konum ve operatöre göre farklılık gösterebilir” ifadelerine ve www.avea.com.tr adresli internet sitesinde “Aylık sabit ücreti 50 TL ve altında olan tarifelerimizden hizmet alan müşterilerimiz, 12 fatura dönemi boyunca sunulan 50 TL tarife ücreti hediyesi ile tarife ücretleri tamamen karşılandığı için, Tarifeye Ek tekliflerde sunulan tarife indirimlerinden faydalanmayacaktır” ifadelerine yer verildiği tespit edilmiştir.
Değerlendirme/Karar: “1 Yıl Tarife Ücreti Olmaksızın Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge” başlıklı reklamların ana vaadinde; “(…)Galaxy S6 ve S6 Edge’i Avea’dan alanlar tam 1 yıl boyunca tarife ücreti ödemiyor, bol bol dakika, SMS ve hızlı internetin tadını çıkarıyor” ifadelerine, durağan yazı olarak ise; “Aylık tarife ücretinin vergiler dahil 50 TL’ye kadar olan kısmı karşılanacaktır” ifadelerine yer verilerek, kampanya kapsamında hem 1 yıl boyunca tarife ücreti alınmayacağı, hem de tarife ücretinin 50TL’ye kadar olan kısmı tutarında indirim yapılacağının belirtildiği, bu durumun ödenecek tutar ve yapılacak indirim konusunda tüketici nezdinde anlam kargaşasına yol açtığı, ayrıca reklamların ana vaadinde yer alan; “Galaxy S6 ve S6 Edge’in karanlıkta dahi parlak ve net fotoğraf çekebilen kamerası Samsung’dan, 1 yıl boyunca o fotoğrafları sınırsızca paylaşmak Avea’dan. 10 dakikalık şarjla, 4 saat kullanım Samsung’dan, 1 yıl boyunca o şarjla herkesi aramak Avea’dan. Dünyanın ilk çift kenar ekranlı tasarımı Samsung’dan, 1 yıl boyunca o ekranda istediğin videoyu izlemek Avea’dan. Galaxy S6 ve S6 Edge’i Avea’dan alanlar tam 1 yıl boyunca tarife ücreti ödemiyor, bol bol dakika, SMS ve hızlı internetin tadını çıkarıyor” ifadelerinin arka arkaya vurgulanması suretiyle, tanıtımı yapılan kampanya kapsamında 1 yıl boyunca internet kullanımı ve arama yapma süresine ilişkin bir kısıt bulunmadığı izlenimi oluşturulduğu, ancak bu durumun gerçeği yansıtmadığı dolayısıyla reklamlarda yer verilen ifadelerin birbiriyle çelişmesi nedeniyle anılan reklamların tüketiciler nezdinde anlam karışıklığına yol açtığı, ayrıca anılan reklamlarda tanıtımı yapılan kampanyadan ayrı olarak, Avea İletişim Hizmetleri A.Ş.’ye ait http://www.avea.com.tr/web/Cihazlar/AkilliTelefonlar/SamsungGalaxyS632GB ve www.avea.com.tr/ web/KonusMesajlas/Tarifeler/PrimeEkstra adresli internet sitelerinde yer alan ve Tarife Grubu 4’e dahil Prime Ekstra tarifesine abone olan bir tüketici taahhütlü olarak Samsung Galaxy S6 isimli cihazı almak istediğinde, http://www.avea.com.tr/web/~/media/2015/taahhutnameler/Bireysel/Cihazlar/ BireyselB2A24ve36AyEkOdeme.pdf adresli internet sitesindeki tarifeye ek ödemeli cihaz kampanyaları taahhütnamesinde belirtilen 38 TL’lik aylık tarife indirimi ile 149TL olan tarifeden 111TL’ye faydalanabildiği, ancak aynı tüketici inceleme konusu reklamların ana vaadinde yer verilen “1 Yıl Tarife Ücreti Olmaksızın Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge” kampanyasından da faydalanmak istediğinde, indirimli fiyat olan 111TL yerine normal tarife fiyatı olan 149TL üzerinden ücretlendirildiği ve 50TL’lik indirimle birlikte 99TL ödendiği, dolayısıyla reklamda vaat edilen 50TL yerine tüketicilerin 12TL indirimden faydalanabildiği, ancak kampanyaya ilişkin reklamların yayınlandığı hiçbir mecrada iki farklı kampanyanın birleştirilemeyeceği şeklinde bir bilgiye yer verilmediği,
Dolayısıyla, söz konusu reklamların tüketicileri aldatıcı nitelikte olduğu ve haksız rekabete yol açtığı, bu durumun da;
- 10/1/2015 tarihli ve 29232 saylı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Ticari Reklam Ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliğinin 5 inci, 7 nci, 9 uncu, 13 üncü, 14 üncü 18 inci ve 32 nci maddeleri,


  • 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 61 inci maddesi

hükümlerine aykırı olduğuna,


Buna göre, reklam veren Avea İletişim Hizmetleri A.Ş. hakkında, 6502 sayılı Kanun’un 63 üncü ve 77/12 inci maddeleri uyarınca 220.220-TL (İkiyüzyirmibinikiyüzyirmi Türk Lirası) idari para ve anılan reklamları durdurma cezaları verilmesine karar verilmiştir.
2)
Dosya No: 2015/1275
Şikayet Edilen: Vodafone Telekomünikasyon A.Ş.

Şikayet Edilen Reklam: "“Vodafone Red’liler diledikleri aracı Budget’tan %50 indirimle kiralıyorlar” başlıklı reklamlar
Reklam Yayın Tarihi: 2015

Yayınlandığı Mecra: İnternet
Tespitler: Firmaya ait www.vodafone.com.tr adresli internet sitesinde yer alan “Vodafone Red’liler diledikleri aracı Budget’tan %50 indirimle kiralıyorlar” başlıklı reklamların “Kampanya Koşulları” kısmında; “(…)Kampanya kapsamında tüm araç gruplarında, “Güncel Liste Fiyatları” üzerinden, ilk 3 gün için % 50 indirim uygulanacaktır. 3. günden sonraki kiralamalarda % 30 indirim geçerli olacaktır (…) Rezervasyonlar, Budget Rezervasyon Merkezi (444 47 22) ya da Budget web sitesi üzerinden yapılabilir (…) Araç kiralamalarında Budget Genel Kiralama Bilgileri ve Koşulları geçerlidir.” ifadelerine yer verildiği tespit edilmiştir.
Değerlendirme/Karar: İnceleme konusu reklamlarda yer alan ve yukarıda belirtilen ifadeler değerlendirilmiş olup; söz konusu reklamlarda araç kiralama hizmetine ilişkin olarak rezervasyonların çağrı merkezi veya web sitesi aracılığıyla yaptırılabileceği hususunun firmaya ait internet sitesinde belirtildiği dolayısıyla, söz konusu reklamların tüketicileri yanıltıcı mahiyette olmadığı değerlendirildiğinden, anılan reklamların 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 61 inci maddesine aykırı olmadığına karar verilmiştir.

ÖRTÜLÜ REKLAM
3)
Dosya No: 2015/1353
Şikayet Edilen: Recep ÖZCAN (www.adanayorum.com)
Şikayet Edilen Reklam: www.adanayorum.com adresli internet sitesinde yer aldığı alan “Bakımlı Ağız ve Dişler Hastalıklara Kalkan” başlıklı yazı
Reklam Yayın Tarihi: 06.08.2015
Yayınlandığı Mecra: İnternet
Tespitler: www.adanayorum.com adresli internet sitesinin 06.08.2015 tarihli görünümünde yer aldığı tespit edilen “Bakımlı Ağız ve Dişler Hastalıklara Kalkan” başlıklı yazıda:
Özel Medline Hastanesi Diş Hekimi Ebru Sahillioğlu Akçalı, bakımlı bir ağız ve dişlerin; mide ve bağırsak sorunlarından beyin iltihabına kadar birçok hastalığa karşı koruyucu bir unsur olduğunu belirtti.(…)
Diş Hekimi Ebru Sahillioğlu Akçalı, diş ve ağız sağlığıyla ilgili tüm sorunların uzman hekimler ve gelişmiş tıbbi donanımla çözüme kavuşturulduğu Özel Medline Adana Hastanesi Diş Kliniğinde enfeksiyon kontrolünün birinci sırada geldiğini belirtti.
Akçalı, "Hastalarımızın tedavisi sırasında her malzeme tam steril olarak kullanılır. Hastanemizde bulunan enfeksiyon kontrol komitesi tarafından her gelişme yakından takip edilmektedir. Bu nedenle, özellikle kalp hastaları, şeker hastaları, yeni operasyon geçirmiş hastaların ve gebeliği devam eden hastaların ilk tercihiyiz" dedi.
AĞIZ İÇİNDE A’DAN Z’YE HİZMET.
Özel Medline Adana Hastanesi Diş Kliniği’nde verilen sağlık hizmetleri hakkında bilgi veren Diş hekimi Ebru Sahillioğlu Akçalı,"Tanı konması ve tedavi planlaması, RVG cihazı ile çok düşük doz radyasyon alımı ile diş, kompozit, porselen dolgular, kanal tedavisi, döner alet sistemleri kullanılarak pedodonti (Çocuk ağız sağlığı ve diş sağlığı), flor ve fissur örtücü uygulamaları merkezimizde başarıyla sürdürülmektedir. Ayrıca süt dişlerine dolgu ve kanal tedavisi, cerrahi 20 yaş diş çekimleri, gömülü ve kök çekimleri, implant uygulamaları, diş taşı temizliği, lekelerin air flow ile diş minesine zarar vermeden temizliği gibi birçok hizmet Adana Medline Hastanesi güvencesiyle yapılmaktadır" diye konuştu.
Ebru Sahillioğlu Akçalı, hastanede zihinsel sorunları olanlar, koopere olamayan çocuklar ve kusma refleksi çok fazla olan yetişkinlerde de, genel anestezi ve sedasyon uygulamalarının ameliyathane ortamında yapıldığını ifade etti. Akçalı, "Bu şekilde diş hekimi korkusu olan hastalarda ve çocuklarda travmatik olmadan tüm operasyonlar uygulanabilmektedir" dedi.
Akçalı, Medline’de, protez, porselen kron ve köprüler, hareketli tam ve yarım protezlerin yanı sıra estetik diş hekimliği, gülüş tasarımı, lamine porselenler, dişeti seviyesinin düzenlenmesi ve lazerle diş beyazlatma gibi birçok operasyonun kolaylıkla yapıldığını belirtti. Ayrıca Akçalı, Tüm bunların içinde en dikkat ettikleri konunun ağız hijyeni eğitimi olduğunu ve bu bilinci oluşturabilmek için özellikle çocuk hastalarda uygulamalı olarak ve eğlenceli görseller eşliğinde eğitim verildiğini söyledi.” ifadelerine yer verildiği tespit edilmiştir.
Değerlendirme/Karar: www.adanayorum.com adresli internet sitesinin 06.08.2015 tarihli görünümünde yer aldığı tespit edilen “Bakımlı Ağız ve Dişler Hastalıklara Kalkan” başlıklı yazıda:
Özel Medline Hastanesi Diş Hekimi Ebru Sahillioğlu Akçalı, bakımlı bir ağız ve dişlerin; mide ve bağırsak sorunlarından beyin iltihabına kadar birçok hastalığa karşı koruyucu bir unsur olduğunu belirtti.(…)
Diş Hekimi Ebru Sahillioğlu Akçalı, diş ve ağız sağlığıyla ilgili tüm sorunların uzman hekimler ve gelişmiş tıbbi donanımla çözüme kavuşturulduğu Özel Medline Adana Hastanesi Diş Kliniğinde enfeksiyon kontrolünün birinci sırada geldiğini belirtti.
Akçalı, "Hastalarımızın tedavisi sırasında her malzeme tam steril olarak kullanılır. Hastanemizde bulunan enfeksiyon kontrol komitesi tarafından her gelişme yakından takip edilmektedir. Bu nedenle, özellikle kalp hastaları, şeker hastaları, yeni operasyon geçirmiş hastaların ve gebeliği devam eden hastaların ilk tercihiyiz" dedi.
AĞIZ İÇİNDE A’DAN Z’YE HİZMET.
Özel Medline Adana Hastanesi Diş Kliniği’nde verilen sağlık hizmetleri hakkında bilgi veren Diş hekimi Ebru Sahillioğlu Akçalı,"Tanı konması ve tedavi planlaması, RVG cihazı ile çok düşük doz radyasyon alımı ile diş, kompozit, porselen dolgular, kanal tedavisi, döner alet sistemleri kullanılarak pedodonti (Çocuk ağız sağlığı ve diş sağlığı), flor ve fissur örtücü uygulamaları merkezimizde başarıyla sürdürülmektedir. Ayrıca süt dişlerine dolgu ve kanal tedavisi, cerrahi 20 yaş diş çekimleri, gömülü ve kök çekimleri, implant uygulamaları, diş taşı temizliği, lekelerin air flow ile diş minesine zarar vermeden temizliği gibi birçok hizmet Adana Medline Hastanesi güvencesiyle yapılmaktadır" diye konuştu.
Ebru Sahillioğlu Akçalı, hastanede zihinsel sorunları olanlar, koopere olamayan çocuklar ve kusma refleksi çok fazla olan yetişkinlerde de, genel anestezi ve sedasyon uygulamalarının ameliyathane ortamında yapıldığını ifade etti. Akçalı, "Bu şekilde diş hekimi korkusu olan hastalarda ve çocuklarda travmatik olmadan tüm operasyonlar uygulanabilmektedir" dedi.
Akçalı, Medline’de, protez, porselen kron ve köprüler, hareketli tam ve yarım protezlerin yanı sıra estetik diş hekimliği, gülüş tasarımı, lamine porselenler, dişeti seviyesinin düzenlenmesi ve lazerle diş beyazlatma gibi birçok operasyonun kolaylıkla yapıldığını belirtti. Ayrıca Akçalı, Tüm bunların içinde en dikkat ettikleri konunun ağız hijyeni eğitimi olduğunu ve bu bilinci oluşturabilmek için özellikle çocuk hastalarda uygulamalı olarak ve eğlenceli görseller eşliğinde eğitim verildiğini söyledi.” ifadelerine yer verildiği,
Söz konusu ifadeler ile Özel Medline Adana Hastanesi Diş Kliniği isimli özel sağlık kuruluşunun ve burada verilen sağlık hizmetlerinin övücü ifadelerle tanıtılarak, söz konusu sağlık kuruluşuna talep yaratıcı ifadelerle yönlendirme yapıldığı, dolayısıyla söz konusu yazıda haber görünümü altında, adı geçen özel sağlık kuruluşunun örtülü reklamının yapıldığı, bu durumun;
- 10.01.2015 tarihli ve 29232 saylı Resmi Gazete’ de yayınlanarak yürürlüğe giren Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliği’nin 22 inci ve 23 üncü maddeleri,
- 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 61 inci maddesi
hükümlerine aykırı olduğuna,
Buna göre, mecra kuruluşu Recep ÖZCAN hakkında, 6502 sayılı Kanun’un 63 üncü ve 77/12 inci maddeleri uyarınca anılan reklamları durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.

BANKACILIK VE SİGORTACILIK HİZMETLERİ
4)
Dosya No: 2015/1197
Şikayet Edilen: Posta ve Telgraf A.Ş.
Şikayet Edilen Reklam: “Zorunlu Deprem Sigortası En Uygun Fiyatlarla Tüm PTT Şubelerinde!” sloganlı ilan
Reklam Yayın Tarihi: 2015
Yayınlandığı Mecra: İlan
Tespitler: PTT Sigorta’ya ait ilanda “Zorunlu Deprem Sigortası En Uygun Fiyatlarla Tüm PTT Şubelerinde!” ifadelerinin yer aldığı tespit edilmiştir.
Değerlendirme/Karar: PTT Sigorta’ya ait ilanda “Zorunlu Deprem Sigortası En Uygun Fiyatlarla Tüm PTT Şubelerinde!” ifadelerinin yer aldığı,
6305 sayılı Afet Sigortaları Kanunu ve ilgili Yönetmelikler çerçevesinde yapılmakta olan Zorunlu Deprem Sigortası primlerinin, T.C. Hazine Müsteşarlığınca yayınlanan Zorunlu Deprem Sigortası Tarife ve Talimatında düzenlenen esaslara göre belirlendiği, buna göre söz konusu primlerin sadece deprem bölgelerine göre değişiklik arz ettiği ve aynı konut için yetkili sigorta şirketlerinin farklı prim talep talep etmesinin mümkün olmadığı, bu nedenle söz konusu ilanda yer alan “En uygun fiyatlarla” ibaresinin tüketicileri aldatıcı ve yanıltıcı olduğu,
Bu durumun,
- 10.01.2015 tarihli ve 29232 saylı Resmi Gazete’ de yayınlanarak yürürlüğe giren Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliği’nin 7 nci ve 32 nci maddeleri,
- 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un 61 inci maddesi
hükümlerine aykırı olduğuna,
Buna göre, reklam veren Posta ve Telgraf A.Ş. hakkında, 6502 sayılı Kanun’un 63 üncü ve 77/12 inci maddeleri uyarınca anılan reklamları durdurma cezası verilmesine karar verilmiştir.

KOZMETİK VE TEMİZLİK ÜRÜNLERİ
5)
Dosya No: 2015/766
Şikayet Edilen: P&G Tüketim Malları Sanayi A.Ş.
Şikayet Edilen Reklam: "Ariel Sıvı Deterjan" isimli ürüne ilişkin reklamlar
Reklam Yayın Tarihi: Nisan-Ekim 2015
Reklamın Yayınlandığı Mecra: TV, Ambalaj, İnternet
Tespitler: Nisan-Ekim 2015 tarihleri arasında “Ariel Sıvı Deterjan” isimli ürünün tanıtımı amacıyla muhtelif televizyon kanallarında yayınlanan reklamlarda ana vaat olarak; “Ariel’den toz deterjan gücünde leke çıkaran, çamaşıra sıvı deterjan gibi hassas davranan yeni Ariel Sıvı Deterjan. Şimdi toz ve sıvı bir arada. Memnun kalmazsanız paranız iade” ifadelerine, altyazı olarak ise; “Lekesavar kapaklı Ariel Sıvı Deterjan, Ariel Parlak Renkler toz deterjana karşı test edilmiştir. Para iadesi detayları: www.ariel.com.tr ifadelerine, ürün ambalajında; “Toz ve jel gücü bir arada* Ön işlem başlığıyla Ariel Sıvı Deterjan: Ariel Parlak Renkler toz deterjanın leke çıkarma gücü ve sıvı deterjanın gösterdiği özen” ifadelerine,
Ürün ambalajlarındaki etiketin ön yüzünde “Toz ve jel gücü bir arada*” ifadelerine, arka yüzünde ise “Ön işlem başlığıyla Ariel Sıvı Deterjan: Ariel Parlak Renkler toz deterjanın leke çıkarma gücü ve sıvı deterjanın gösterdiği özen” ifadelerine ve yine ürün ambalajında “beyazlar+renkliler” ifadesine yer verildiği tespit edilmiştir.
Değerlendirme/Karar: Reklam veren firma tarafından sunulan bilgi ve belgelerin "Ariel Sıvı Deterjan" isimli ürüne ilişkin reklamlarda yer verilen ifadeleri ispatladığı ve reklamlarda Reklam Mevzuatına aykırılık teşkil eden bir husus bulunmadığı değerlendirildiğinden, anılan reklamların 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 61 inci maddesine aykırı olmadığına karar verilmiştir.
6)
Dosya No: 2015/450
Şikayet Edilen: Biobellinda Kozmetik ve Temizlik Ürünleri Pazarlama A.Ş.
Şikayet Edilen Reklam: www.biobellinda.com.tr adresli internet sitesinde muhtelif temizlik ve kozmetik ürünlerine ilişkin olarak yayımlanan reklamlar
Reklam Yayın Tarihi: Mayıs 2015
Reklamın Yayınlandığı Mecra: İnternet
Tespitler: Mayıs 2015 döneminde www.biobellinda.com.tr adresli internet sitesinde yer alan “Biyomoleküler Jel Bulaşık Makinesi Deterjanı” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “İçeriğindeki aktif maddeler biyolojik olarak parçalanma özelliğine sahip olup 'Fosfat içermeyen formülü' ile mükemmel temizlik sağlar. Suda iyi çözünme etkisi ile kalıntı bırakmadan temizlik sağlar, porselenlerinizin rengini korur ve özel parlatıcı formülü ile mükemmel parlaklık sağlar” ifadelerine, “Mineralli Krem Temizleyici” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Ürünümüzü, fosfat ve amonyak içermediğinden güvenle kullanabilirsiniz” ifadelerine, “Yağ & Kir Temizleyici” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Renk ağartıcı özelliği yoktur. Renkli çamaşırlarınızda da güvenle kullanabilirsiniz” ifadelerine, “Bulaşık Sıvısı” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Etkin formülü sayesinde yağları temizler, mükemmel bir yağ sökücü ve kir çıkarıcıdır. Herhangi bir ek ürüne ihtiyaç duyulmadan hijyen sağlar” ifadelerine, “Halı Şampuanı” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Durulama gerektirmez. Renk ağartıcı özelliği yoktur. Her türlü kirde kalıcı temizlik sağlar” ifadelerine, “Oto Şampuanı” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Özel formülü ile kullanıldığı yüzeye parlaklık verir. Aracınızın paslanma ve oksitlenmesine karşı koruma sağlar. Toz, kir, yağ ve çamur kalıntılarını kolaylıkla temizler. Antistatik özelliği ile kirlenmeyi geciktirir” ifadelerine, “Sıvı Sabun Sweet” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Cilde uygun Ph 5.5 değeri ile ellerinizi sadece temizlemeyecek aynı zamanda nemlendireceksiniz. Makinede deterjan gücünü arttırmak için kullanabileceğiniz ürünler arasındadır. Bebek çamaşırlarınızı yıkayabilirsiniz. Hassas yün halılarınızın temizliğinde kullanabilirsiniz” ifadelerine, “Cam & Mobilya Temizleyici” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Cam, mobilya, ayna, kristal, gözlük, saat, otomobil camları, televizyon, bilgisayar ekranı gibi yüzeylerin temizliğinde kullanılır. Cam ve aynalarda oluşan buğulanmayı önler. Kullanıldığı yüzeylerde uzun süre toz oluşumunu engeller.” ifadelerine, “Halı Matik” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Halı, kilim ve döşemelerinizin makine ile temizliğinde kullanılmak üzere hazırlanmış, köpüğü ayarlı özel bir üründür. Halının derinliklerine yerleşmiş kirleri çözer atar ve derinlemesine hijyen sağlar” ifadelerine, “Pas & Kireç Temizleyici” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Paslanmanın oluştuğu tüm yüzeylerde güvenle kullanılabilir. Mutfak eşyalarınızın kireç artıklarından arınması için, bir miktar üründen döküldükten sonra bir süre beklenmeli ve ılık su ile arındırılmalıdır. Ayrıca çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve ütü haznelerinde oluşan kireç artıklarının temizlenmesinde kullanılan hijyenik bir üründür” ifadelerine, “Wc & Banyo Temizleyici” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Banyo, lavabo, klozet, küvet vb. yüzeylerde kalıcı ve güvenli temizlik sağlar. Kullanıldığı yüzeyde su lekesi, sabun ve kireç artığı bırakmaz. Kötü koku giderici özelliği sayesinde banyo ve tuvaletlerinizde ferah ve hijyenik bir ortam sağlar” ifadelerine, “Oda Parfümü Soft”, “Oda Parfümü Bahar Ferahlığı” ve “Oda Parfümü Activia” isimli ürünlere ilişkin tanıtımlarda; “Birçok oda parfümü önce kokar sonra yok olur, bu ürün ise önce odada oluşmuş kötü kokuyu yok eder, ondan sonra koku etkinliğini sağlar. Sigara, balık, rutubet gibi rahatsızlık verici kokuları yok eder. Halınıza damlamış minik minik çay lekelerin üzerini oda parfümü ile ıslatın ve parmağınızla lekenin üstüne bastırın, lekenin kaybolduğunu göreceksiniz. Kullanıldığı alandaki her türlü kötü kokuyu bastırmadan, kökten yok eder. Biobellinda oda parfümlerini, kumaş yüzeylere de uygulayarak uzun süreli ferahlık sağlayabilirsiniz” ifadelerine, “Sıvı Sabun Citrus” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Cilde uygun Ph 5.5 değeri ile ellerinizi sadece temizlemeyecek aynı zamanda nemlendireceksiniz. Makinede deterjan gücünü arttırmak için kullanabileceğiniz ürünler arasındadır. Bebek çamaşırlarınızı yıkayabilirsiniz. Hassas yün halılarınızın temizliğinde kullanabilirsiniz” ifadelerine, “Sıvı Sabun Deep Blue” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Cilde uygun Ph 5.5 değeri ile ellerinizi sadece temizlemeyecek aynı zamanda nemlendireceksiniz. Makinede deterjan gücünü arttırmak için kullanabileceğiniz ürünler arasındadır. Bebek çamaşırlarınızı yıkayabilirsiniz. Hassas yün halılarınızın temizliğinde kullanabilirsiniz” ifadelerine, “Mikrofiber Narin Temizlik Bezi” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Toz ve iz bırakmayan formülü ile televizyon, bilgisayar, biblo, kristal ve dijital tüm eşyalarınızı özel dokusu sayesinde çizmeden, güvenle temizler. Kullanılan yüzeyde kir, toz ve iz bırakmaz” ifadelerine, “Mikrofiber Cam Bezi” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “İz bırakmayan üstün parlaklık etkisi, özel ipliği ve mikrofiber dokusu sayesinde; tüm cam, ayna, pencere, LCD ekran, tablo, metal, mobilya, büro malzemeleri ve ahşap malzemeleri çizmeden ve iz bırakmadan temizler” ifadelerine, “Ultra Konsantre Çamaşır Beyazlatıcı” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Sanayi ve ev tipi otomatik çamaşır makinelerinde kullanılan oksijen bazlı özel formülü ile beyazlığını yitirmiş çamaşırlarınızı bile ilk günkü gibi bembeyaz yapar. Renkli çamaşırlarınızın rengini soldurmadan canlılığını korur. 60 derece ve üzerindeki ısılarda beyaz çamaşırların kar beyazı gibi olması ve lekelerin çıkarılmasında kullanılır. Beyaz perde ve tüllerin beyazlatılmasında özel formül sayesinde mükemmel sonuç verir” ifadelerine, “Biyomoleküler Leke Çıkarıcı” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Çay, kahve, her türlü meyve (nar, hurma, vişne, böğürtlen vb. zor lekeler dahil) çimen, yağ, kan ve organik olan tüm zor lekelerde kesin çözüm sağlar. Doğal, organik ve biyolojik yapısı ile çevreye ve çamaşırlarınıza, çok küçük kullanım oranı ile de cebinize dost, ultra konsantre bir üründür. Ürünümüzü, makinede yıkanabilir tüm cins kumaşlarda kullanabilirsiniz. Lekenin üstüne döküp 15 dk bekleterek, çamaşır makinenizde ön yıkamalı programda temizliğini sağlayabilirsiniz” ifadelerine, “Biyomoleküler Konsantre Sıvı Matik Deterjan” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Renkli ve beyaz çamaşırlarda kullanıma uygun olup, çamaşırlarınızın dokusunu koruyarak parlaklık verir. Konsantre formülü sayesinde düşük ısılı yıkamalarda bile üstün performans sağlar. Çamaşırlarda ve yıkama gözünde toz deterjan kalıntısı bırakmaz” ifadelerine, “Ultra Konsantre Çamaşır Yumuşatıcı” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Ultra Konsantre Çamaşır Yumuşatıcı, mikro kapsül teknolojisi ile hazırlanmış formülü ile çamaşırlarınıza haftalarca süren kalıcı ferahlık verecektir. Formülündeki ultra kalıcı parfüm molekülleri sayesinde çamaşırlarınız kullandıkça mis gibi kokacaktır” ifadelerine, “Diş Macunu” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Biobellinda Diş Macunu tüm aile bireylerinin kullanımı dikkate alınarak hazırlanmış, yatıştırıcı papatya özü, çürümeye karşı koruyucu xylitol ve ferahlık verici nane özleri ile zenginleştirilmiştir. Xylitol birçok meyve ve sebzede doğal olarak varolan ve dişleri çürümeye karşı koruduğu bilimsel olarak kanıtlanmış bir tatlandırıcıdır. Xylitol ağız içi asit / baz dengesini sağlayarak ve çürümelere neden olan bakterilerin diş yüzeyine tutunmasını engelleyerek dişleri korumaya yardımcı olur. Sodyum florür, sodyum saccarin, triclosan, titanyum dioksit, fosfat türevleri, SLES, paraben ve PEG içermez” ifadelerine, “Çocuk Diş Macunu” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “BioBellinda Diş Macunu çocuklar için özel olarak geliştirilmiş formülü ve içeriğindeki xylitol ile çocuklarınızın dişlerini çürümeye karşı korur ve muhteşem nar aroması ile diş fırçalamayı eğlenceli hale getirir” ifadelerine, “Pişik Önleyici Krem” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Biobellinda pişik önleyici krem düzenli kullanımda pişik oluşumunu engeller ve içeriğindeki doğal aktif maddeler sayesinde mevcut pişiği gidermeye yardımcı özelliğe sahiptir. Boya, alkol, paraben ve alerjen koku maddesi içermez, hassas bebek cildinde güvenle kullanılır. Hipo alerjenliği dermatologlar tarafından test edilmiştir. Kolayca sürülür ve ciltte su, ter ve idrarla akmayan bariyer oluşturur. Böylece bebeğinizin cildi tüm zararlı etkenlere karşı korunarak pişik oluşumunu önlenmiş olur” ifadelerine, “Berenis Bebek Şampuanı” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “bebeğinizin hassas cildi ve gözleri için saf su yumuşaklığındadır. Bebeğinizin cildi ile uyumlu PH değerine sahip olan Berenis Bebek Şampuanı, kolay ve çabuk köpüren formülü ile aynı zamanda kolay da durulanarak saçlarda ve vücutta kalıntı bırakmaz. Berenis Bebek Şampuanı'nın formülü AB standartlarına göre hazırlanmış olup, boyar madde ve alerji yapan esans hammaddeleri içermez. Berenis şampuanlarda kullanılan hammaddelerin tamamı doğal yağlardan elde edilmiş olup, uluslararası geçerliliği olan ECO CERT sertifikasi ile sertifikalandırılmış hammaddelerdir” ifadelerine, “El Bakım Kremi (Zeytinyağlı)” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Silikon içermez. İçeriğinde proben yoktur. Doğal yağlardan oluşur. Uzun süre nemlilik sağlıyor. Çatlaklara iyi gelir. Yüzede sürülse zararı olmaz” ifadelerine, “CC Cream” ve “CC Cream Light” isimli ürünlere ilişkin tanıtımlarda; “Biobellinda CC krem uygulamadan hemen sonra kusursuz cilt görünümü elde etmeniz ve düzenli kullanım ile bu görünümü korumanız için tasarlanmıştır. Zengin aktif madde ve vitamin içeriği ile yaşlılık belirtileri olan kırışıklık, cilt kuruluğu ve renk değişiklikleri ile savaşır, mineral renk pigmentleri ile kusursuz kapatıcılık sağlar” ifadelerine, “BB Cream” ve “BB Cream Light” isimli ürünlere ilişkin tanıtımlarda; “Hafif ve yağ içermeyen formülü ile hızlı emilir. Kusurları ve lekeleri kapatır. Cildin rengini eşitler. Uygulamadan hemen sonra fark edilir pürüzsüzlük sağlar. Uzun süre cildinizin nem ihtiyacını karşılar. Cildinize doğal ışıltı kazandırır. Parfüm içermez. BioBellinda BB Cream anında kusursuz cilt görünümü elde etmeniz ve cilt renginizi eşitlemeniz için tasarlanmıştır. Zengin Antioksidan içeriği ile cildin savunmasını güçlendirir vemineral renk pigmentleri ile kusursuz kapatıcılık sağlar. Açık ve orta ton olmak üzere 2 ton seçeneği ve yoğun nemlendirme özelliğiyle tüm cilt tiplerinde kullanıma uygundur. Muhteşem bir cilt için yeni nesil hepsi bir arada teknolojisi ile hazırlanmış bu ürün ile etkili ve anında görebileceğiniz cilt bakımı! Uygulamadan hemen sonra yorgunluk ve uykusuzluk izleri, matlık, kızarıklık, lekeler, gözenekler ve kusurlara hepsine bir dakikada veda edin” ifadelerine, “Vücut Peelingi” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Koruyucu içermeyen, doğal lavanta yağlı yoğun formülü ve muhteşem kokusu ile cildinizin yumuşaklığını tekrar keşfedin. Biobellinda vücut peelingi içeriğindeki tuzun doğal peeling etkisi ile tüm vücudunuzu ölü hücrelerden arındırarak nefes almasını sağlayacak ve cildinizi daha yumuşak hissetmenize yardımcı olacaktır” ifadelerine, “Hyaluronic Göz Çevresi Bakım Kremi” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Hyaluronic seri göz çevresi kremi orta yaş kadınının en belirgin problemi olan kaz ayağı kırışıklıklarında çok etkindir. Günde iki kez ( sabah – akşam) 2 hafta düzenli kullanımda bu bölgedeki kırışıklıkları % 85 e kadar azaltmaktadır. Ayrıca içeriğindeki bitkisel özler ve kafein ile göz altı torbalarını giderir, mor halkaların renklerini açarak göz çevrenize doğal ışıltınızı geri getirir. Bileşiminde ki Hyaluronic asit cildin nem ihtiyacını derinlemesine karşılayarak, esnekliğini yeniden kazanmasında önemli rol oynar. Parfüm içermeyen yumuşak formülü sayesinde hassas göz çevresi cildinin bakımında ve makyaj altı olarak güvenle kullanılabilir” ifadelerine, “Hyaluronic Gece Kremi” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Gün boyu kendini maruz kaldığı güneş, çevre kirliliği ve stres gibi faktörlerden korumaya çalışan cildimiz kendini yenilemekte ve toparlamakta zorlanır. Geceleri dinlenme süresindeki hücre yenilenmesi gündüze göre çok daha hızlıdır. Bu nedenle cildin ihtiyaç duyduğu molekülleri gece boyunca da desteklemek için gündüz kreminizin içeriğindeki bitkisel aktif maddeler ve vitaminlerden gece kreminizin içerisinde de yoğun olarak bulunmaktadır. Hyaluronic acid, A vitamini ve kırışıklık karşıtı bitkisel aktif maddeler ile her gece cilt kendini yenileyerek yeni güne daha genç ve güçlü başlar” ifadelerine, “Hyaluronic Gündüz Kremi” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “İlerleyen zamanla birlikte vücudumuzun yapıtaşları olan hücrelerimizin kendini yenileyebilme özelliklerinde azalmalar meydana gelmektedir. Bu azalma hücre yapısında bulunan bazı aktif moleküllerin zamanla daha az sentezlenmesinden kaynaklanmaktadır. Hyaluronic asit bu moleküllerden biridir. Hyaluronic serinin düzenli kullanımı ile cildinizde azalan Hyaluronic asit miktarı zamanla eski seviyesine dönecek ve cildinizde eski nemine ve canlılığına kavuşacaktır. Ciltte zamanla oluşan bir diğer problem ise esneklik kaybına bağlı ışık yansımasının azlığı nedeniyle cilt parlaklığında azalış ve düzensiz melanin sentezine bağlı oluşan cilt lekeleridir” ifadelerine, “Arındırıcı ve Sıkılaştırıcı Tonik” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “BioBellinda arındırıcı ve sıkılaştırıcı tonik gözenekleriniz tıkalı ise, cildiniz karma veya yağlı ise ve yağlanma, parlama, siyah nokta şikayetleriniz var ise sizin için uygun bir üründür. Salisilik asit içeren özel formülü ile yüzünüzde kalan kir ve makyaj kalıntılarını derinlemesine temizleyerek cildi arındırır, gözenekleri sıkılaştırır ve siyah noktalara karşı savaşmaya yardımcı olur” ifadelerine, “Makyaj Temizleme Suyu” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “BioBellinda Makyaj Temizleme suyu parfüm içermeyen hypolarjenik yapısı sayesinde göz, dudak ve tüm yüz makyajını temizlemede güvenle kullanabileceğiniz, ovalama ve durulamaya gerek kalmayan pratik ve çok amaçlı bir misel solüsyondur. İçeriğindeki miseller kir ve makyaj izlerinin mikro emülsiyonunu gerçekleştirerek cildi temizlerken, zengin vitamin ve nemlendirici içeren yapısı ile cildin nem dengesini korur, cildi yatıştırır, ciltte tahriş ve kuruluk oluşumuna neden olmaz. Esnek ve ipeksi yumuşaklıktaki cildi açığa çıkarır. Kuruluk ve rahatsızlık hissi vermez. Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Ürünün günlük cilt temizliği ve makyaj temizliği için kullanılmasının yanı sıra hassas kuru ciltlerde tonik olarak kullanım özelliği sayesinde tek ürünle 3 işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Parfüm içermez, hypoalerjeniktir. Dermatolojik olarak test edilmiştir” ifadelerine, “Peeling Jel” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Cilt kuruluğuna sebep olmayan nemlendiricilerle zenginleştirilmiş özel formülü ile tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun bir peeling dir. İçeriğindeki özel peeling ajanları ile gözenekleri derinlemesine temizleyerek cildinizi siyah nokta oluşumuna karşı koruyacak ve ölü hücrelerden arındırıp nefes almasını sağlayacaktır” ifadelerine, “Gündüz Kremi SPF 20+” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Cildin yaşlanmasını sebep olan en önemli etkenlerden güneşin zararlı ışınları, serbest radikaller ve cilt kuruluğu ile savaşır. Cildin yaşlanma sürecini artıran etkenlerden en belirginlerinden biri güneş ışınlarıdır. Bu nedenle sadece yazın değil kışın bile cildimizin güneşe çıkarken foto yaşlanmaya karşı korunmaya ihtiyacı vardır. SPF 20+ gündüz kremi içeriğindeki zengin filtre çeşitleri ile güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarına karşı cildinizi koruyarak foto yaşlanma sürecini yavaşlatır. Cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korurken içeriğindeki, d-phantenol ( B5 vitamini), gliserin ve shea butter gibi doğal yağlarla cildinize ihtiyacı olan ekstra nemi verir ve ince kırışıklıklara sebep olan cilt kuruluğu ile savaşarak gün boyu kalıcı nemlilik sağlar. Hücre yenilenmesini hızlandıran allantoin ile hücre yenilenmesini destekler. Formülündeki yoğun E vitamini cildin yaşlanmasını sağlayan serbest radikallerle savaşır” ifadelerine, “Gece Kremi AHA” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Gün boyu yorulan cilt için gece uyku dönemi yeniden yapılanma ve dinlenme dönemidir. Bu dönemde cildin kendini yenilemesine destek vermek önemlidir. Bunun için kullanılan AHA molekülleri cildi ölü hücrelerden arındırarak yeni ve genç hücrelerin yapılmasını sağlar. Her gece cilt kendini yenileyerek yeni güne hazırlanır. AHA ( Alfa Hidroksi Asit) molekülleri doğal meyve asiti molekülleri olup aşırı hassas ve çok kuru ciltler tarafından kullanıldığında kızarıklık ve rahatsızlık hissine sebep olabilirler. Bu durum geçici olup tamamen AHA moleküllerin doğal yapısı ile ilgilidir. AHA molekülleri cilt yüzeyindeki ince kırışıklarla, hamilelik ve güneşten kaynaklanan lekelerle, fazla yağ salınımı ve bundan kaynaklı parlamalar ve gözenek açılmaları ile savaşır. Sonuç olarak parlamayan, kırışıklıkları ve gözenekleri sıkışmış, lekelerden arınmış, aydınlık, canlı, yeniden yapılanmış ve extra nemli bir cilt sunar” ifadelerine, “Göz Çevresi Aydınlatıcı Bakım Kremi” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Glycolic seri göz çevresi kremi, yorgunluk, uykusuzluk gibi nedenlerle oluşmuş şişlik ve mor halkalarda etkindir. İçeriğindeki aktif maddeler ile mor halkaların renklerini açarak göz çevresine ışıltı kazandırır. Ayrıca içeriğindeki bitkisel kafein özleri ile göz altı torbaları ile savaşır. Formülündeki yoğun E vitamini ile antioksidant etkili olup bu bölgede yaşlanma karşıtı özellik gösterir. İçeriğindeki doğal bitkisel yağlar, d- phantenol ve hücre yenilenmesini hızlandıran allantoin ile göz çevresi için gereken ekstra kalıcı nemi ve bakımı sağlar” ifadelerine, “Nemlendirici Yüz Kremi” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Biobellinda yüz kremi cildinizin ihtiyacı olan günlük bakımı yaparken istenmeyen tüylerden kurtulmanıza da yardımcı olacaktır. İçeriğindeki shea butter, doğal nemlendiriciler ve gliserin ile cildinizi nemlendirecek, doğal e vitamininin antioksidan etkisi ile cildinizi serbest radikal oluşumuna karşı korumaya yardımcı olacaktır. Cildinizin günlük bakımını yaparken doğal bitkisel tüy azaltıcı aktiflerde sizin için istemediğiniz tüylerle savaşacaktır. Yağsız hafif dokusu sayesinde makyaj altı olarak ta kullanılabilir. Göz ve çevresi ile kaş bölgesine uygulamayınız. Biobellinda yüz kremini; paraben, alerjen esans, boya ve sentetik kimyasal içermeyen yapısı sayesinde güvenle kullanabilirsiniz” ifadelerine, “Nemlendirici Vücut Kremi” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Biobellinda vücut kremi cildinizin ihtiyacı olan günlük bakımı yaparken istenmeyen tüylerden kurtulmanıza da yardımcı olacaktır. İçeriğindeki shea butter, doğal nemlendiriciler ve gliserin ile cildinizi nemlendirecek, doğal e vitamininin antioksidan etkisi ile cildinizi serbest radikal oluşumuna karşı korumaya yarımcı olacaktır. Cildinizin günlük bakımını yaparken doğal bitkisel tüy azaltıcı aktiflerde sizin için istemediğiniz tüylerle savaşacak, kıl uzamasını yavaşlatarak epilasyon sıklığını azaltacaktır. Biobellinda vücut kremini; paraben, alerjen esans, boya ve sentetik kimyasal içermeyen yapısı sayesinde güvenle kullanabilirsiniz” ifadelerine, “Yüz Temizleme Jeli” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Özel olarak hazırlanmış sabun, alkali, alkol, sles, alerjen esans ve paraben içermeyen formülü ile yüz ve makyaj temizliğinde güvenle kullanılır. Makyaj temizliğinde suya dayanıklı rimel haricinde tüm makyajı ciltten uzaklaştırarak, gözeneklerin nefes almasını sağlar. Cilt kuruluğuna sebep olmayan yumuşak formülü ile tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. İçeriğindeki d-phantenol, hücre yenilenmesini hızlandıran allantoin, gliserin ve diğer nemlendiriciler ile cildi tahriş etmeden derinlemesine temizlerken cildin doğal nemini korur. İçi E vitamini dolu kürecikler cildinizin ihtiyacı olan vitamini karşılamasına yardımcı olarak, sağlıkla ışıldamasını sağlar” ifadelerine, “İntim Jel” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “İntim yıkama jeli bayanlarda genital bölgenin çok hassas cildinin hijyen ihtiyacını karşılamak için özel olarak geliştirilmiştir. PH 4,8 değeri ile de genital bölgenin mikro florasını korur ve sürekli kullanımı halinde asit mantoyu destekler. İçeriğindeki anti bakteriyel etkisi ile patojen mikroorganizmalara ve mantarlara karşı koruyucu bir özelliğe sahiptir. cildi yatıştırır, Güven verici hoş kokusu ile günlük kullanımda ve adet döneminde kişisel rahatlık sağlayacaktır. Biobellinda intim yıkama jeli paraben, sabun, alerjen koku verici, alkali, alkol, petrokimyasal maddeler ve boyar madde içermez” ifadelerine, “Leal Deo Roll-On (Tüy Azaltıcı)”, “Avva Deo Roll-On (Tüy Azaltıcı)” ve “Siri Deo Roll-On (Tüy Azaltıcı)” isimli ürünlere ilişkin tanıtımlarda; “Özel antiperspirant formülü sayesinde terlemeyi düzenler, kendinizi gün boyu kuru ve güvende hissetmenizi sağlar. Formülündeki doğal aktif bitki özleri sayesinde düzenli kullanımda koltuk altı tüylerin azalmasına yardımcı olur. Ayrıca ürünümüz; dermatolog kontrolünde cilde zarar vermediğine ve alerji yapmadığına dair test edilmiştir” ifadelerine, “Leal Deo Roll-On (Kararma Önleyici)” ve “Siri Deo Roll-On (Kararma Önleyici)” isimli ürünlere ilişkin tanıtımlarda; “Özel antiperspirant formülü sayesinde terlemeyi düzenler, kendinizi gün boyu kuru ve güvende hissetmenizi sağlar. Formülündeki doğal aktif bitki özleri sayesinde düzenli kullanımda cildin renginin açılmasına yardımcı olur. Ayrıca ürünümüz; dermatolog kontrolünde cilde zarar vermediğine ve alerji yapmadığına dair test edilmiştir” ifadelerine, “Berenis Şampuan (Kepek Oluşumuna Karşı)” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “İçeriğindeki doğal ve antiseptik yağlar kepek oluşumunu engellemeye ve saç derisini onarmaya yardımcı olur. İçerisindeki yağlar antiseptik olup kepek oluşumuna karşı etkilidir. Saç derinizi nemlendirir ve rahatlatır. Düzenli kullanımlarda görünen kepeği önler ve kepek oluşunu engeller” ifadelerine, “Berenis Şampuan (Boyalı Saçlar İçin)” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “İçeriğinde bulunan gül ağacı, ylang ylang yağı ve biberiye yağları sayesinde saç renginin korunmasına yardımcı olur. İçerisindeki özel bilişim sayesinde boyalı, kırılgan ve kuru saçları besleyerek güçlendirir. Saçı yumuşatarak uzamasına yardımcı olur. Saç boyalarının saça verdiği yıpranmaya karşı etkilidir” ifadelerine, “Berenis Şampuan (Dökülen Saçlar İçin)” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Biberiye, lavanta ve adaçayı yağlarından oluşan özel formülü sayesinde saç derisindeki kan dolaşımını artırarak saçın ve saç derisinin sağlıklı kalmasına yardımcı olur. Düzenli kullanımda saç dökülmesine karşı etkilidir. Zayıflamış saç köklerini güçlendirir. İçindeki doğal yağlarla saç dökülmesine karşı zenginleştirilmiştir. Saçlarınızın kolay taranmasını sağlar. Normal saç tipine uygundur” ifadelerine, “Saç Kremi (Boyalı & Yıpranmış Saçlara Özel)” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “İçeriğindeki %100 Doğal Ihlamur Özleri ile saçlarınızı kökten uca besler ve yağlandırıp ağırlaştırmadan nemlendirir. Akışkan kremsi yapısı sayesinde saçlarınıza extra parlaklık ve yumuşaklık kazandırırken; saçı boya, perma, fön, masa gibi termal ve diş etkenlere karşı korur. Boyalı saclarda boyanın ilk günkü rengini korumaya yardımcı olur. Kırılmış ve yıpranmış saç uçlarını onarmaya yardımcı olur. Özellikle ısıya maruz kalan saçlarda çoklu bitkisel koruma sağlar” ifadelerine, “Saç Bakım Maskesi” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Besleyici ve onarıcı saç bakım maskesi içeriğindeki doğal bitki özleri, Provitamin B5, E vitamini ve shea butter yağı ile Saçınıza derinlemesine işleyerek yıpranmalara karşı korunmasına ve içten onarılmasına yardımcı olur. İstediğiniz extra parlaklık ve ipeksi yumuşaklığı sağlar” ifadelerine, “Anti Selülit Kremi” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “İçeriğindeki doğal nemlendiriciler sayesinde cildi nemlendirir ve yumuşatır. Anti Selülit Kremi, sentetik koku verici kimyasallar içermez. İçeriğindeki doğal mentol özleri sayesinde uygularken ferahlık ve kalıcı hoş koku sağlar. Anti Selülit Kreminde kullanılan aktif maddelerin, selülit giderici etkinlikleri klinik çalışmalarla ispatlanmıştır” ifadelerine, “Ayak Bakim Kremi” isimli ürüne ilişkin tanıtımlarda; “Gliserinli ayak bakim kremi antibakteriyel formülü ile ayak kokularını engeller. İçeriğindeki gliserin ve yoğun nemlendirici etkisi ile cildi yumuşatır. Mantara iyi gelir, topuklardaki çatlakların giderilmesine yardımcı olur” ifadelerine yer verildiği tespit edilmiştir.

Yüklə 0,77 Mb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə