Basın Bülteni Mayıs 2013 sağlikli bir zayiflama iÇİn tüm teknikleri en doğru kombinasyonla uygulayinYüklə 31.32 Kb.
tarix04.01.2017
ölçüsü31.32 Kb.

Basın Bülteni Mayıs 2013c:\users\nurfer\desktop\logo.jpg

SAĞLIKLI BİR ZAYIFLAMA İÇİN TÜM TEKNİKLERİ EN DOĞRU KOMBİNASYONLA UYGULAYIN

Kişiye özel, kişinin sağlık durumuna uygun, doğru ve etkili kombinasyonlar, ideal kiloya ulaşmayı, cerrahi işlemler olmadan bedeni şekillendirip forma sokmayı ve bu kazanımları korumayı mümkün kılıyor.

Özel Mayasante Polikliniği’nden Doktor Devrim Gürsoy, zayıflama programlarının kişiye özel programlar halinde ele alınması gerektiğini, zayıflama ve bölgesel değişim programlarının üç aşamadan oluştuğunu söylüyor.

Kişinin vücut analizi yapıldıktan sonra beslenme uzmanları kişinin beslenme alışkanlıklarını, zaaflarını ve yaşam tarzını konuşuyor ve kişiler arasındaki farklılıklar göz önünde tutularak kişiye uygun bir beslenme programı oluşturuluyor.

İkinci aşamada kişinin beslenme programına uyumunu arttırıcı, metabolik faaliyeti uyarıcı ve anemi, troid rahatsızlıkları, adet düzensizlikleri, menopoz ve sindirim problemleri gibi kişinin kilo verme sürecinde engel teşkil eden sorunları kontrol altına almaya yönelik akupunktur, ozonterapi ve hipnoz gibi uygulamalar uygulanıyor. Akupunktur, kilo verme sürecinde hem iştah kontrolünün sağlanmasını hem de metabolik faaliyetlerin düzenlenmesini desteklerken, ozonterapi kilo vermenin zorlaştığı ve direnç görülen noktalardaki faaliyeti hızlandırıp bu direnci ortadan kaldırıyor. Hipnoz uygulaması da kişinin şuuru açık bedeninin ise mümkün olduğunca gevşediği bir ortamda belli telkin kalıpları kullanılarak beslenme alışkanlıklarını değiştirmesi ve kişisel motivasyonun güçlendirilmesi konusunda destekliyor.

Üçüncü aşama ise kavitasyon, radyofrekans, vakumterapi, mezoterapi ve lipoliz, karboksiterapi, elektroterapi ve lenf drenajı gibi bölgesel zayıflama uygulamalarından oluşuyor. Kavitasyon ses dalgalarıyla yağın parçalanmasına olanak verip, etkilerin son derece hızlı başlıyor ve genelde uygulama öncesi ve sonrası  ölçülebilir bir ölçü farklılığının ortaya çıkıyor. Karboksiterapi, mezoterapi ve  lipoliz ise kavitasyonun uygulanmadığı bölgelerde son derece anlamlı farklılıklar yaratıyor ve bölgesel yağın ortadan kaldırılmasında katkı sağlıyor. Radyofrekans ve vakum uygulama kombinasyonları da özellikle selülit, sarkma gibi problemlerde yağ yakımına katkısına ek olarak doku toparlayıcı etkisiyle öne çıkıyor.Dr. Devrim Gürsoy Hakkında;

04.04.1976 tarihinde İstanbul'da doğdu. Ortaokul ve liseyi İstanbul Özel Alman Lisesinde tamamladı. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 2006 yılından bu yana Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji ABD'de doktora yapmaktadır.

Sağlık Bakanlığı onaylı Medikal estetik uygulama sertifika programını, akupunktur uygulama sertifika programını (Gazi Üniversitesi), hipnoz uygulama sertifika programını (Yeditepe Üniversitesi) ve mezoterapi diploma programını (Alman Mezoterapi Derneği) tamamlamıştır. Çok sayıda yurtdışı ve yurtiçi kongre, eğitim ve seminerlere katılmıştır.

2001-2009 yılları arasında Başbakanlık SHÇEK'de kurum hekimliği yapmıştır.

Medikal Estetik alanına önce kurucularından olduğu Ş-Light Güzellik Merkezi’nde, devamında da Mayasante Güzellik Merkezi’nde devam etmektedir. Aynı zamanda Medicana İnternational Ankara Hastanesi Kozmetoloji ve Akupunktur biriminde çalışmaktadır. Dr. Devrim Gürsoy, KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi Kaliteli Yaşam Polikliniği’nde de hasta görmektedir.

Alman Mezoterapi Derneği, Medikal Estetik Derneği, Ankara Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp derneği, Tıbbi Hipnoz Derneği, medikal Estetik Derneği, Antiaging ve Estetik Tıp Derneği üyesidir.www.mayasante.com.tr

Ayrıntılı Bilgi için; Başak Tanses / İşte iletişim / Tel: 0 216 349 19 78 / GSM: 0 537 596 66 59


Поделитесь с Вашими друзьями:


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2019
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə