TİBBİ treyninq kurslari proqram 15-17 fevral 2013-cü IL



Yüklə 30.08 Kb.
tarix11.12.2016
ölçüsü30.08 Kb.
TİBBİ TREYNİNQ KURSLARI

d:\my documents\social works\logolar\logo (2).jpg PROQRAM d:\my documents\social works\logolar\atu23423.gif



15-17 fevral 2013-cü il

BAKI- 2013

_________________________________________________________________


15 Fevral 2013-cü il

ATU- nun Tədris Terapevtik Korpusu, 14-cü mərtəbə

13.00-14.00. Istirakçıların  qeydiyyatı

14.00 - 14.30. Açılış mərasimi

14.30-17.00. Mühazirələr:

    1. Prof. Dr.Med. Qurban Müslümov ” Laparoskopik cərrahiyyənin dünəni, bu günü və sabahı” 

    2.  Prof. Ahmet Memiş “İnvaziv radiologiya: müasir təbabətdə yeri və perspektiləri”

    3.  Dr.Arzu Yusifova “Endoskopiya: inkişaf tarixi və müasir təbabətdə yeri”

   


16 Fevral 2013-cü il

GAMCA ofisi 

09.00-10.00.  Qeydiyyat

10.00-11.30.  Ümumi cərrahiyyə 1 və Endoskopiya qrupları üçün təlimlər

11.30-13.00. Ümumi cərrahiyyə 2 və Laparoskopiya 1 qrupları üçün təlimlər

13.00-13.50.  Fasilə

14.00-15.30.  Laparoskopiya 2 və Radiologiya1 qrupları üçün təlimlər

15.30-17.00.  Laparoskopiya 3 və Radiologiya 2 qrupları üçün təlimlər

17 Fevral 2013-cü il

GAMCA ofisi 

09.00-10.00.  Qeydiyyat

10.00-11.30.  Laparoskopiya 2 və Radiologiya1 qrupları üçün təlimlər

11.30-13.00. Laparoskopiya 3 və Radiologiya 2 qrupları üçün təlimlər

13.00-13.50.  Fasilə

14.00-15.30.  Ümumi cərrahiyyə 1 və Endoskopiya qrupları üçün təlimlər

15.30-17.00.  Ümumi cərrahiyyə 2 və Laparoskopiya 1 qrupları üçün təlimlər

 

ÜMUMİ CƏRRAHİYYƏ ZALI   (Təlimçilər:Dr.Həzi Aslanov, Dr.Asif Cahangirov, Dr.Emil Muxtarov, Dr.Mircəlal Kazımi; qrup rəhbərləri- Xalidə Mahmudova, Vüqar Behbudov)

Ø  Cərrahi alətlərin təyinatları və istifadə qaydaları

Ø  Müxtəlif  növ düyün texnikaları

Ø  Düyünlü və fasiləsiz tikişlərin qoyulma texnikası

Ø  Fasiləsiz anastamozlarının qoyulma texnikası

 

LAPAROSKOPİYA ZALI (Təlimçilər: Dr.Qurban Müslümov, Dr.Fərid Rəfiyev, Dr.Eldar Əhmədov, Dr. Hacı Lətifov; qrup rəhbərləri- Tapdıq Məmmədov, Məmmədaga  Ramazanov)

Ø  Kamera və laparoskopik alətlərlə tanışlıq, işləmə prinsipləri

Ø  Müxtəlif  əməliyyatlar zamanı portların qoyulması

Ø  Sadə laparoskopik manipulyasiyaların məşqi

Ø  Laparoskopik kliplərin qoyulması

Ø  Laparoskopik toxumaların kəsilmə texnikasının məşqi



ENDOSKOPİYA ZALI  (Təlimçi:Dr.Arzu Yusifova, qrup rəhbəri-Orxan Bağırov)

Ø  Endoskopiyanın əsas prinsipləri

Ø  Endoskopun daxil edilməsi, retrofleksiya texnikasına baxış

Ø  Endoskopik biopsiya materialının götürülməsi

Ø  Qida borusu strikturalarının balon dilatasiyası

RADİOLOGİYA ZALI (Dr.Ahmet Memiş, Dr.Ağakişi Yahyayev, Dr.İlyas Həsənov; qrup rəhbərləri- Rəna Gərayzadə, Cəlalə Piriyeva)

Ø  USM-in əsas prinsipləri

Ø  Müxtəlif toxumaların mühitlərin və orqanların diferensasiyası

Ø  Doppler USM-in nəzarəti altında damarların diferensasiyası və punksion biopsiya

Ø USM-in nəzarəti altında abseslərin və mayeli boşluqların punksiyası və drenlənməsi

 

Təşkilat Qrupu:

Günay Əliyeva, Gülnarə Yusifova, Rasim Xəlilov, Gülay Babayeva, Sevinc Mirzəyeva, Xalidə Mahmudova


GAMCA ofisinin ünvanı: Həsənbəy Zərdabi küç. ev 77a

Əlaqə üçün:

Tel:

 

 (+99412) 533-06-34



Mob:

 (+99470) 733-06-34

Faks:

(+99412) 533-06-34

E-mail:

treyning@gamca.az, info@gamca.az

Web:

www.gamca.az

 



Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2016
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə