2013-cü ildə idman növləri üzrə keçiriləcək



Yüklə 5,05 Mb.
səhifə29/40
tarix28.04.2017
ölçüsü5,05 Mb.
1   ...   25   26   27   28   29   30   31   32   ...   40

yığma komanda


10

2

-

12

Federasiya






Dünya çempionatı (mütləq proqram üzrə)

oktyabr-noyabr

Malayziya

yığma komanda

12

2

-

14

Federasiya






Avropa kuboku

Təyinatla

Türkiyə

yığma komanda

8

2

-

10

Federasiya






Dünya çempionatı

oktyabr-noyabr

İtaliya

yığma komanda

10

2

1

13

GİN






Beynəlxalq festival

19-25 oktyabr

ÇXR

yığma komanda

6

1

-

7

Federasiya






Beynəlxalq Tayci çempionatı




Vyetnam

yığma komanda

5

1

-

6

Federasiya




ÜZGÜÇÜLÜK






Azərbaycan açıq qış çempionatı

26 fevral –

02 mart


Bakı

İC, İK, UGİM

60

10

15

85

GİN, Federasiya






Beynəlxalq yarış

fevral - mart

Tbilisi - Gürcüstan

yığma komanda

8

2

-

10

GİN, Federasiya






Belarusun açıq çempionatı

01-04 may

Brest - Belarus

yığma komanda

4

2

-

6

GİN, Federasiya






Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş beynəlxalq turnir

05-09 may

Naxçıvan

İC, İK, UGİM

80

10

20

110

GİN, Federasiya






Qazaxıstanın açıq çempionatı

05-10 may

Temirtau-Qazaxıstan

yığma komanda

4

2

-

6

GİN, Federasiya






Rusiya birinciliyi - yeniyetmələr (1997-98-ci il təv.oğlanlar, 1999-2000-ci il təv.qızlar)

11-15 may

Volqoqrad - Rusiya

yığma komanda

4

2

-

6

GİN, Federasiya






Açıq Akropol kuboku

16-19 may

Afina - Yunanıstan

yığma komanda

4

2

-

6

GİN, Federasiya






50-ci Sette Colli beynəlxalq açıq trophy yarışı

12-16 iyun

Roma - İtaliya

yığma komanda

4

2

-

6

GİN, Federasiya






Aralıq dənizi ölkələrinin Oyunları

20-30 iyun

Mersin – Türkiyə

yığma komanda

4

2

-

6

GİN, Federasiya






Azərbaycan açıq yay çempionatı

01-06 iyul

Təyinatla

İC, İK, UGİM

60

10

15

85

GİN, Federasiya






Avropa çempionatı (açıq su, gənclər)

26-28 iyul

Türkiyə

yığma komanda

2

2

-

4

GİN, Federasiya






15-ci dünya çempionatı

28 iyul –

04 avqust



Barselona - İspaniya

yığma komanda

4

2

-

6

GİN, Federasiya






4-cü dünya çempionatı (gənclər)

26-31 avqust

BƏƏ - Dubay

yığma komanda

4

2

-

6

GİN, Federasiya






FİNA/ARENA dünya kubokunun mərhələləri

oktyabr

Dubay,Doha, Stokholm, Moskva,Berlin

yığma komanda

4

2

-

6

GİN, Federasiya






Çoxnövçülük üzrə açıq Azərbaycan çempionatı

29 oktyabr – 02 noyabr

Təyinatla

İC, İK, UGİM

60

10

15

85

GİN, Federasiya






Beynəlxalq yarış

noyabr

Gürcüstan

yığma komanda

8

2

-

10

GİN, Federasiya






Avropa çempionatı

12-15 dekabr

Herninq - Danimarka

yığma komanda

4

2

-

6

GİN, Federasiya






Beynəlxalq yarış

Təyinatla

Təyinatla

yığma komanda

8

2

-

10

GİN, Federasiya




VELOSİPED İDMANI






Ukraynanın açıq çempionatı (U-23 şosse)

16 fevral –

18 mart


Krım - Ukrayna

yığma komanda

9

4

-

13

GİN, Federasiya






Ukraynanın açıq çempionatı (U-17 şosse)

02-18 mart

Krım - Ukrayna

yığma komanda

12

4

-

16

GİN, Federasiya






Rusiya beynəlxalq yarışlar silsiləsi

(U-23 şosse) Soçi Gran Prisi (03-07.04)

Adigeya Gran Prisi (17-21.04)


01-22 aprel

Rusiya

yığma komanda

6

4

-

10

Federasiya, GİN






Rusiya beynəlxalq yarışlar silsiləsi

(U-17 şosse)



08-23 aprel

Anapa - Rusiya

yığma komanda

12

4

-

16

Federasiya, GİN






“Azərbaycan Turu” beynəlxalq turniri

01-05 may

Bakı, rayonlar

Şəhər. və rayonlar

İC, İK


150

75

10

235

Federasiya, GİN






Beynəlxalq yarışlar silsiləsi (şosse – gənclər) Axel (17-19.05)

Pays du Vaud (23-26.05)



15-27 may

Hollandiya, İsveçrə



yığma komanda

6

4

-

10

Federasiya, GİN






Tour of İran beynəlxalq turniri (U-23 şosse)

20-28 may

İran

yığma komanda

6

4

-

10

Federasiya, GİN






Kapadokya turu beynəlxalq turniri

(U-23 şosse)



02-08 iyun

Türkiyə

yığma komanda

6

4

-

10

Federasiya, GİN






Omnium üzrə Azərbaycan çempionatı (trek)

15-16 iyun

Bakı

Şəhər. və rayonlar

İC, İK


40

6

6

52

Federasiya, GİN






Azərbaycan çempionatı (şosse)

21-23 iyun

Samux

Şəhər. və rayonlar

İC, İK


60

15

6

81

Federasiya, GİN






Avropa çempionatı (trek – gənclər)

26 iyun –

07 iyul


Təyinatla

yığma komanda

2

4

-

6

Federasiya, GİN






Bakı Kriterium yarışları (şosse)

26-30 iyun

Bakı

İK, İC

60

8

6

74

Federasiya






Avropa yarışlar silsiləsi: (şosse – gənclər)

Luxemburq milli çempionatı (06-07.07)

Alpes-Valromey Tour (11-14.07)

Avropa çempionatı (18-21.07)



04-22 iyul

Lüksemburq,

Fransa,

Çexiya


yığma komanda

6

4

-

10

GİN, Federasiya






Azərbaycan çempionatı dağ turu I mərhələ (şosse)

06-07 iyul

Xızı

Şəhər. və rayonlar

İC, İK


60

15

6

81

GİN, Federasiya






Avropa çempionatı (U-23 şosse)

13-22 iyul

Çexiya

yığma komanda

4

4

-

8

GİN






Avropa Gənclər Olimpiya Festivalı

(U-17 şosse)



14-19 iyul

Utrecht - Hollandiya

yığma komanda

3

4

-

7

GİN






“Sivas Turu” beynəlxalq turnir

08-15 iyul

Türkiyə

yığma komanda

6

4

-

10

Federasiya, GİN






“Sibiu Turuvelosiped turu (U-23 şosse)

11-14 iyul

Rumıniya

yığma komanda

6

4

-

10

Federasiya, GİN






Azərbaycan çempionatı (trek)

26-28 iyul

Bakı

Şəhər. və rayonlar

İC, İK


40

8

6

54

GİN, Federasiya






Dünya çempionatı (gənclər, trek)

01-12 avqust

Böyük Britaniya

yığma komanda

2

4

-

6

GİN, Federasiya






Avropa yarışlar silsiləsi: (şosse – U17)

Assen (02-05.08)

ASKO Radjugendtour (11-16.08)


01-18 avqust

Hollandiya,

Avstriya


yığma komanda

6

4

-

10

Federasiya, GİN






Tour of Szeklerland (U-23 şosse)

06-12 avqust

Rumıniya

yığma komanda

6

4

-

10

Federasiya, GİN






Bolqarıstan yarışlar silsiləsi: (U-23 şosse)

Sofiya Gran Prisi I (25.08)

Sofiya Gran Prisi II (27.08)

Bolqarıstan turu



23 avqust –

09 sentyabr



Bolqarıstan

yığma komanda

6

4

-

10

Federasiya, GİN






Çoxgünlük ötüşmələr üzrə Azərbaycan çempionatı I mərhələ (şosse)

28 avqust – 01 sentyabr

Quba

Şəhər. və rayonlar

İC, İK


80

20

6

106

Federasiya, GİN






Dünya çempionatına hazırlıq yarışlarıi:

(şosse – gənclər)

Giro della Lunigiana (05-08.09)

Trofeo Buffoni (15.09)

Dünya çempionatı (23-29.09)


03-30 sentyabr

İtaliya

yığma komanda

6

4

-

10

Federasiya, GİN






Dünya çempionatına hazırlıq yarışlarıi:

(şosse – U-23)

Chrono Champions Masculin İnt (15.09)

Dünya çempionatı (23-29.09)



13-30 sentyabr

İtaliya

yığma komanda

3

4

-

7

Federasiya, GİN






Rusiya açıq çempionatı (U-17 şosse)

11-24 sentyabr

Anapa - Rusiya

yığma komanda

8

4

-

12

Federasiya, GİN






Azərbaycan çempionatı dağ turu II mərhələ (şosse – U-15,17)

28-29 sentyabr

Xızı

Şəhər. və rayonlar

İC, İK


60

15

6

81

GİN, Federasiya






“Mazandaran Turu” beynəlxalq turnir

(şosse gənclər)



29 sentyabr - 03 oktyabr

İran

yığma komanda

6

4

-

10

Federasiya, GİN






“Marmara Turu” beynəlxalq turnir

(şosse – U-23)



03-06 oktyabr

Türkiyə

yığma komanda

6

4

-

10

Federasiya, GİN






Çoxgünlük ötüşmələr üzrə Azərbaycan çempionatı II mərhələ (şosse)

09-13 oktyabr

Nabran

Şəhər. və rayonlar

İC, İK


80

20

6

106

Federasiya, GİN




VKC NÖVLƏRİ ÜZRƏ KARATE-DO






Yanvar şəhidlərinin xatirəsinə həsr olunmuş Azərbaycan çempionatı

25-27 yanvar

Bakı

Federasiya, klublar

300

30

20

350

GİN, Federasiya






Xocavənd şəhidlərinin xatirəsinə həsr olunmuş VIII Azərbaycan çempionatı

23-24 mart

Xocavənd

Federasiya, klublar

300

30

20

350

Federasiya






Avropa çempionatı

05-07 aprel

Baja - Polşa

yığma komanda

15

2

2

19

GİN, Federasiya






Dünya çempionatı

09-12 may

Avstraliya

yığma komanda

15

2

2

19

GİN, Federasiya






IV dünya kuboku

26-30 iyun

Odessa - Ukrayna

yığma komanda

15

2

2

19

GİN, Federasiya






Dünya kuboku

03-07 iyul

San-Paulo - Braziliya

yığma komanda

15

2

2

19

GİN, Federasiya






Ümummilli liderimiz H.Əliyevin anadan olmasının 90-cı ildönümünə həsr olunmuş XX Azərbaycan çempionatı

15-20 avqust

Bakı

Federasiya, klublar

300

30

20

350

GİN, Federasiya






Klublararası çempionat

15-20 noyabr

Bakı

Federasiya, klublar

300

30

20

350

Federasiya




Kataloq: documents
documents -> Исследование диагностических моделей по Пону и Коркхаузу
documents -> 3 пародонтологическая хирургия
documents -> Hemoglobinin yenidoğanda yapim azliğina bağli anemiler
documents -> Q ə r a r Azərbaycan Respublikası adından
documents -> Ubutumire uniib iratumiye abantu, imigwi y'abantu canke amashirahamwe bose bipfuza gushikiriza inkuru hamwe/canke ivyandiko bijanye n'ihonyangwa ry'agateka ka zina muntu hamwe n'ayandi mabi yose vyakozwe I Burundi guhera mu kwezi kwa Ndamukiza
documents -> Videotherapy Video: Cool Runnings Sixth Grade
documents -> Guidelines on methods for calculating contributions to dgs
documents -> Document Outline form monthly ret cont
documents -> Şİrvan şƏHƏr məRKƏZLƏŞDİRİLMİŞ Kİtabxana sistemi
documents -> İnsan hüquq müdafiəçilərinin vəziyyəti üzrə Xüsusi Məruzəçi

Yüklə 5,05 Mb.

Dostları ilə paylaş:
1   ...   25   26   27   28   29   30   31   32   ...   40




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə