Fan: Matematika Sinf: 5 Mavzu



Yüklə 101,5 Kb.
səhifə1/5
tarix04.06.2023
ölçüsü101,5 Kb.
#124724
  1   2   3   4   5
sonning-kvadrati-kubi


Dars ishlanmasining annotatsiyasi

Sonning kvadrati, kubi va darajasiga doir bilim va tushunchalar o’quvchilar ongiga singdirildi, ona - Vatanni sevishga, o’zaro hamkorlikda ishlashga o’rgatib borildi. Tafakkur olami boyitildi.


Fan: Matematika
Sinf: 5
Mavzu: Sonning darajasi, kvadrati va kubiga doir misollar yechish.
Darsning maqsadlari:
Ta’limiy: o’quvchilarni sonning darajasi , darajaga ko’tarish amali , sonning kvadrati va kubi qatnashgan sodda mashqlarni yecha olishga o’rgatish;
Tarbiyaviy: o’quvchilarning qalbidagi bir-biriga hurmat va ajdodlar bilan faxrlanish hamda ona - Vatanimizga mehr-muhabbat hissini oshirish;
Rivojlantiruvchi: o’quvchilarning tafakkur olamini boyitish va xotirlash qobiliyatlarini hamda og’zaki nutqini rivojlantirish;
Dars turi: yangi bilim,ko’nikma va malakalarni mustahkamlovchi
Dars metodi: og’zaki va yozma bayon qilish, guruhlarda ishlash, “Klaster” usuli, “Imkon izla ” o’yini, “Harflarda sonlar aksi” usuli
Dars jihozi: sonning darajasi ifodalangan ko’rgazmalar, buyuk ajdodlarimiz siymolari aks etgan bukletlar va multimedia, kompyuter, slaydlar, 5- sinf darsligi
Darsning borishi :
I.Tashkiliy qism:
(monitordan 1-2-3 slaydlar ko’rsatiladi, slaydlar alohida faylda ilova qilinadi )
O’quvchilar: Assalomu alaykum, ustoz-muallim,
Darsimiz matematika berursiz ta’lim.
O’qituvchi: Vaalaykum assalom, tolibi ilm,
Darsni boshlaymiz, olish- chun bilim?
O’qituvchi: Sinfda bugun kim navbatchi ?
-2016-yil muhtaram Prezidentimiz tomonidan qanday nomlandi?
-Yurtboshimizning so’nggi asarlari qanday nomlanadi va qanday g’oylar ilgari surilgan?
-Fevral oyida qaysi bobokalonlarimizning tavallud kunlarini keng miqyosida nishonlaymiz?
Aziz o’quvchilar, bugungi darsimizda sinf o’quvchilari 2 guruhda ishlaydilar, darsda faol qatnashgan o’quvchilar dars yakunida “Baholar sandiqchasi” dagi ballar bilan rag’batlantiriladi. (monitordan 4-5 slaydlar ko’rsatiladi)

Yüklə 101,5 Kb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©azkurs.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin